Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátor: Moderátori

Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Odosla┼ąod tomec237 » 06 Jan 2011, 23:15

Zdrav├şm,
Prosim V├ís nevie niekto kde zo┼żeniem elektro-sch├ęmu zapojenia chladni─Źky...myslim t├Żm kompresora, termostatu a toho kondenz├ítora
...potreboval by som zistit co mam s kombinovanou chladni─Źkou, lebo prestala chladi┼ą...a ked ju po cca 2 hodinach znova zapnem chladi na 20 min a potom znova vypne
prosim pom├┤┼żte ak niekto vie ... :)
tomec237
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Vek: 26.17
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2011, 22:34

Neviem ─Źi si to u┼ż dal opravi┼ą,ale zbadal som temu len teraz.
Sch├ęma na Calexk├ích b├Żvala prilepen├í na v├ş─Źku svorkovnice kompresora zvonku,alebo zvn├║tra.Ak tam nie je a potrebuje┼í to ,tak bu─Ć sa pozri na hociak├║ star─Źiu calexku v rodine,alebo ti to potom nakresl├şm.Popisoval by som ti to dlh┼íie a neviem ─Źi by ti to pasovalo podla tvojho typu.
V podstate aj nov┼íie chladni─Źky maj├║ podobn├Ż princ├şp kompresora s dvomi vinutiami.Jedno je hlavn├ę a druh├ę pomocn├ę, ktor├ę sa prip├şna pri ┼ítarte bud pomocou rozbehov├ęho rel├ę,ktor├ę nakr├ítko spoj├ş kontakt pomocn├ęho vinutia a ked sa rozbehne motor tak sa rozpoj├ş.
Alebo sa pou┼ż├şva namiesto neho v s├ęrii s rozbehov├Żm vinut├şm PTC ─Źlen,ktor├Ż m├í pri ┼ítarte ,ked je studen├Ż mal├Ż odpor,a po rozbehu motora sa postupne nahrieva,─Ź├şm mu st├║pa odpor a zn├ş┼żi sa pr├║d do pomocn├ęho vinutia ,─Ź├şm ho odpoj├ş.
Ked┼że sa ti kompresor rozbehne a ide cca 20min, tak nebude pr├ş─Źina v rozbehov├Żch obvodoch,ale sk├┤r v nie─Źom inom.Alebo sa prehrieva pridret├Ż kompresor a po ─Źase sa rozpoj├ş tepeln├í bimetalov├í ochrana,alebo je vadn├Ż termostat a vyp├şna pri inej teplote ako je nastaven├í.
Vysleduj,─Źi sa rozbehne ak po samo─Źinnom vypnut├ş poto─Ź├ş┼í termostatom/nastav├ş┼í ni┼ż┼íiu teplotu v priestore/.
Ak ├íno tak ho treba vymeni┼ą.
Sleduj spr├ívanie pri ┼ítarte ,po─Źas chodu a pop├ş┼í presnej┼íie.Tie┼ż vek a typ chladni─Źky.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Skleroza je nemoc inteligentov,debil nem├í ─Źo zabudn├║┼ą.
/--/.-/.-./../.-/-./
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 5913
Vek: 59.3
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod tomec237 » 11 Jan 2011, 23:28

Moment├ílne je to v takom ┼í┼ą├ídiu, ┼że som ju rozobral prezrel pomeral niektore prvky...ked┼że som vedel ┼że motor je v poriadku a tla─Ź├ş...tak som sa skusil pozriet na ten termostat...a ako som u┼ż aj predt├Żm tu┼íil....s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou to bolo n├şm preto┼że som prepojil motor napriamo bez termostatu a nasko─Źil v pohode....potom som sa pohral tro┼íku e┼íte s tym termostatom a teraz to funguje...len mam e┼íte podozrenie ┼że tam bude aj unik freonu (alebo takej podobnej latky ─Źo sa pou┼ż├şva na chladenie, neviem ─Źo je prave v mojej) lebo trubky v zadu boli dost zaoxidovane a ked teraz chlad├ş tak je to dost slabe....chladni┼íka m├í 5 ├║rovn├ş a teraz som to mal na 4,5 a chladi normalne inokedy mi u┼ż veci na tomto stupni zamrzali... viem ┼że to doplnanie tej chladiacej zmesi sa robi v servisoch len aku mam istotu ┼że to bude prave to netu┼í├şm ...uvidim ─Źo s t├Żm budem ─Ćalej robi┼ą ale ka┼żdop├ídne ─Ćakujem za V├í┼í pr├şspevok. Som r├íd ┼że s├║ e┼íte ludia ktor├Ż sa sne┼żia tomu druh├ęmu pom├┤c┼ą. karma + ur─Źite 5ko

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 11 min├║tach:

A e┼íte k tomu aka je to chladni─Źka tak je to kombinovan├í Whirlpool ARC 2990/BR triedy A chladni─Źka mrazni─Źka navrchu m├íla...no a t├í elektrosch├ęma pri kompresore nebola
tomec237
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Vek: 26.17
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2011, 23:36

Aj ja dakujem.
To ┼że chlad├ş slab┼íie ako predt├Żm,m├┤┼że sposobova┼ą skor slab┼í├ş v├Żkon kompresora,ale to sa ned├í zisti┼ą in├í─Ź,len v servise .Tie┼ż to mo┼że robi┼ą upchat├í kapil├íra vo v├Żparn├şku,alebo ne─Źistota ,─Źi vlhkos┼ą v syst├ęme.
Sk├║s e┼íte drastick├ę rie┼íenie na Rusk├Ż sp├┤sob . :wink: Dreven├Żm alebo lep┼íie gumen├Żm kladivom opatrne poklepa┼ą na miesto kde sa do v├Żparn├şka prip├íja vstrekovacia trubka od kompresora ,mo┼żno sa nie─Źo uvoln├ş a rozchod├ş sa to,alebo sa poo.... na─Źisto.Ale zvykne to pom├┤c┼ą.
Z termostatu tie┼ż mohla s kapil├íry unikn├║┼ą n├ípl┼ł ,alebo t├í koncov├í ampulka sa niekde posunula.
Keby sa naru┼íila kor├│ziou tesnos┼ą okruhu,freon by u┼ż unikol a nechladilo by to v├┤bec.
Ale ak je niekde unik do skrine, tak to u┼ż neopravia,lacnej┼íie ┼ąa v├şde nov├í.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
/--/.-/.-./../.-/-./
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Re: Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Odosla┼ąod mayk » 30 Jan 2015, 23:52

Zdrav├şm vospolok. Potrebujem rie┼íi┼ą in├Ż probl├ęm. Tak┼że neviem, ─Źi som v dobrej miestnosti.
Ide o to, ┼że m├ím chladni─Źku s mrazni─Źkou ( Electrolux ERB 36033 W) na chate, kde sme len cez v├şkendy. Tento druh chladni─Źky pracuje v pohode, pokia─ż je teplota v miestnosti asi nad 10 stup┼łov Celzia. Akon├íhle teplota poklesne, chladni─Źka nechlad├ş, tak┼że sa potraviny v mraz├íku rozmrazia, a potraviny v chladni─Źke nie s├║ chladen├ę tak ako by sa ┼żiadalo. Vraj niekde na chladni─Źke existuje nejak├Ż sn├şma─Ź teploty , ktor├Ż sn├şma teplotu v miestnosti, a ke─Ć t├í poklesne pod hodnotu ktor├í je potrebn├í aby chladenie fungovalo, tak chladni─Źka potraviny u┼ż nechlad├ş, lebo sa vypne chladiaci okruh. M├ím zisten├ę od chladni─Źk├íra, ┼że predmetn├Ż sn├şma─Ź sa vraj ned├í vyradi┼ą z ─Źinnosti .

Tak┼że uva┼żoval som, ┼że chladni─Źkov├Ż termostat a ─Źidlo ob├şdem a urob├şm n├íhradn├ę zapojenie pomocou ─Źasov├ęho sp├şna─Źa, ktor├Ż nastav├şm tak, aby zap├şnal a vyp├şnal termostat v nastaven├Żch ─Źasov├Żch intervaloch, samozrejme, len ak na chate nie sme cez t├Ż┼żde┼ł, kedy sa nevykuruje miestnos┼ą. A┼ż sa bude miestnos┼ą vykurova┼ą, tak tento obvod by sa vyradil z ─Źinnosti a chladni─Źka by fungovala pomocou p├┤vodn├ęho tov├írensk├ęho zapojenia. Ke─Ć┼że nem├┤┼żem nikde zohna┼ą sch├ęmu zapojenia predmetnej chladni─Źky, tak sa obraciam s prosbou na V├ís o pomoc,alebo o poskytnutie elektrickej sch├ęmy zapojenia kompletn├Żch obvodov chladiaceho apar├ítu.

Vopred ─Ćakujem.. mayk
Pr├şlohy
Chladni─Źka electrolux ERB 36033 W.jpg
mayk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 05.02.2012

Odosla┼ąod miroja » 31 Jan 2015, 11:55

Nie som odbornik na cladiace a maraziace systemy a ani neviem, ci takuto poistku na chladnu miestnost chladnicky maju, ale ak ju tam vyrobca dal, tak by som ju neodporucal vyradovat. Predpokladam, ze jej ucel je ochrana pred poskodeim chladiaceho systemu vysokym tlakom v pripade, ze je v miestnosti chladno a chladiace medium "stuhne" a moze sa upchat najuzsi prierez.
V podstate ekvivalentnu ochranu maju aj niektore auta na klime. Ak je vyparnik v kabine chladnejsi ako +5┬░C, klima sa nespusti.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 801
Vek: 53.02
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod 5ko » 31 Jan 2015, 17:03

Tak toto som ani netu┼íil, ┼że u┼ż sa tak├ęto ,,inteligentn├ę,, chladni─Źky vyr├íbaj├║, preto┼że doposial som si myslel ,┼że je to mo┼żn├ę len v t├Żch vtipoch o rusovi z Kam─Źatky ,─Źo si k├║pil chladni─Źku ,aby mohol do nej zaliez┼ą a ohria┼ą sa, lebo v nej je len -20┬░C ale vonku je -50┬░C. :lol:
Ale nie─Źo na tom bude, lebo ak vylo┼ż├şm mraziak na balkon kde je -20┬░C, tak na─Źo by sa zap├şnal kompresor,ked m├ím vo vn├║tri nastaven├║ teplotu na -10┬░C.
Je len ot├ízne, kolko percent ,,slova─Źe,, vyu┼żije t├║to super vymo┼żenos┼ą v na┼íich klimatick├Żch podmienkach.Zrejme to bude zase len nejak├Ż marketingov├Ż ┼ąah z├ípadn├Żch v├Żrobcov na v├Żchodn├ę trhy.Tu po spr├ívnom zmas├şrovan├ş mozgov predaj├║ aj ohrieva─Ź pre snehuliakov,alebo mraziak do astronomick├ęho observatoria na Lomnickom ┼ít├şte,─Źi mrtvemu mobil :wink:
Ale sp├Ą┼ą k tvojmu pr├şpadu.
Ak je to naozaj zapojen├ę s t├Żm sn├şma─Źom teploty okolia, tak never├şm, ┼że by sa nedal vyradi┼ą, predsa niekde mus├ş ma┼ą vyveden├ę kontakty .
M├┤┼że to v┼íak by┼ą uroben├ę tak, ┼że jednoduch├Żm premosten├şm sa ned├í vyradi┼ą,preto┼że to je o┼íetren├ę cez nejak├Ż procesor a tam je to u┼ż trochu zlo┼żitejie.Asi by sa musela vyradi┼ą cel├í elektronika a zapoji┼ą to len surovo na ,,z├íkladn├Ż re┼żim,,
U┼ż p├ír rokov sa tomu nevenujem, tak┼że nepozn├ím nov├ę trendy.
/--/.-/.-./../.-/-./
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist