Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátor: Moderátori

Elektrosch├ęma zapojenia v chladni─Źke

Odosla┼ąod tomec237 » 06 Jan 2011, 23:15

Zdrav├şm,
Prosim V├ís nevie niekto kde zo┼żeniem elektro-sch├ęmu zapojenia chladni─Źky...myslim t├Żm kompresora, termostatu a toho kondenz├ítora
...potreboval by som zistit co mam s kombinovanou chladni─Źkou, lebo prestala chladi┼ą...a ked ju po cca 2 hodinach znova zapnem chladi na 20 min a potom znova vypne
prosim pom├┤┼żte ak niekto vie ... :)
tomec237
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Vek: 25.49
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2011, 22:34

Neviem ─Źi si to u┼ż dal opravi┼ą,ale zbadal som temu len teraz.
Sch├ęma na Calexk├ích b├Żvala prilepen├í na v├ş─Źku svorkovnice kompresora zvonku,alebo zvn├║tra.Ak tam nie je a potrebuje┼í to ,tak bu─Ć sa pozri na hociak├║ star─Źiu calexku v rodine,alebo ti to potom nakresl├şm.Popisoval by som ti to dlh┼íie a neviem ─Źi by ti to pasovalo podla tvojho typu.
V podstate aj nov┼íie chladni─Źky maj├║ podobn├Ż princ├şp kompresora s dvomi vinutiami.Jedno je hlavn├ę a druh├ę pomocn├ę, ktor├ę sa prip├şna pri ┼ítarte bud pomocou rozbehov├ęho rel├ę,ktor├ę nakr├ítko spoj├ş kontakt pomocn├ęho vinutia a ked sa rozbehne motor tak sa rozpoj├ş.
Alebo sa pou┼ż├şva namiesto neho v s├ęrii s rozbehov├Żm vinut├şm PTC ─Źlen,ktor├Ż m├í pri ┼ítarte ,ked je studen├Ż mal├Ż odpor,a po rozbehu motora sa postupne nahrieva,─Ź├şm mu st├║pa odpor a zn├ş┼żi sa pr├║d do pomocn├ęho vinutia ,─Ź├şm ho odpoj├ş.
Ked┼że sa ti kompresor rozbehne a ide cca 20min, tak nebude pr├ş─Źina v rozbehov├Żch obvodoch,ale sk├┤r v nie─Źom inom.Alebo sa prehrieva pridret├Ż kompresor a po ─Źase sa rozpoj├ş tepeln├í bimetalov├í ochrana,alebo je vadn├Ż termostat a vyp├şna pri inej teplote ako je nastaven├í.
Vysleduj,─Źi sa rozbehne ak po samo─Źinnom vypnut├ş poto─Ź├ş┼í termostatom/nastav├ş┼í ni┼ż┼íiu teplotu v priestore/.
Ak ├íno tak ho treba vymeni┼ą.
Sleduj spr├ívanie pri ┼ítarte ,po─Źas chodu a pop├ş┼í presnej┼íie.Tie┼ż vek a typ chladni─Źky.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Skleroza je nemoc inteligentov,debil nem├í ─Źo zabudn├║┼ą.
/--/.-/.-./../.-/-./
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 5487
Vek: 58.62
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod tomec237 » 11 Jan 2011, 23:28

Moment├ílne je to v takom ┼í┼ą├ídiu, ┼że som ju rozobral prezrel pomeral niektore prvky...ked┼że som vedel ┼że motor je v poriadku a tla─Ź├ş...tak som sa skusil pozriet na ten termostat...a ako som u┼ż aj predt├Żm tu┼íil....s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou to bolo n├şm preto┼że som prepojil motor napriamo bez termostatu a nasko─Źil v pohode....potom som sa pohral tro┼íku e┼íte s tym termostatom a teraz to funguje...len mam e┼íte podozrenie ┼że tam bude aj unik freonu (alebo takej podobnej latky ─Źo sa pou┼ż├şva na chladenie, neviem ─Źo je prave v mojej) lebo trubky v zadu boli dost zaoxidovane a ked teraz chlad├ş tak je to dost slabe....chladni┼íka m├í 5 ├║rovn├ş a teraz som to mal na 4,5 a chladi normalne inokedy mi u┼ż veci na tomto stupni zamrzali... viem ┼że to doplnanie tej chladiacej zmesi sa robi v servisoch len aku mam istotu ┼że to bude prave to netu┼í├şm ...uvidim ─Źo s t├Żm budem ─Ćalej robi┼ą ale ka┼żdop├ídne ─Ćakujem za V├í┼í pr├şspevok. Som r├íd ┼że s├║ e┼íte ludia ktor├Ż sa sne┼żia tomu druh├ęmu pom├┤c┼ą. karma + ur─Źite 5ko

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 11 min├║tach:

A e┼íte k tomu aka je to chladni─Źka tak je to kombinovan├í Whirlpool ARC 2990/BR triedy A chladni─Źka mrazni─Źka navrchu m├íla...no a t├í elektrosch├ęma pri kompresore nebola
tomec237
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Vek: 25.49
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2011, 23:36

Aj ja dakujem.
To ┼że chlad├ş slab┼íie ako predt├Żm,m├┤┼że sposobova┼ą skor slab┼í├ş v├Żkon kompresora,ale to sa ned├í zisti┼ą in├í─Ź,len v servise .Tie┼ż to mo┼że robi┼ą upchat├í kapil├íra vo v├Żparn├şku,alebo ne─Źistota ,─Źi vlhkos┼ą v syst├ęme.
Sk├║s e┼íte drastick├ę rie┼íenie na Rusk├Ż sp├┤sob . :wink: Dreven├Żm alebo lep┼íie gumen├Żm kladivom opatrne poklepa┼ą na miesto kde sa do v├Żparn├şka prip├íja vstrekovacia trubka od kompresora ,mo┼żno sa nie─Źo uvoln├ş a rozchod├ş sa to,alebo sa poo.... na─Źisto.Ale zvykne to pom├┤c┼ą.
Z termostatu tie┼ż mohla s kapil├íry unikn├║┼ą n├ípl┼ł ,alebo t├í koncov├í ampulka sa niekde posunula.
Keby sa naru┼íila kor├│ziou tesnos┼ą okruhu,freon by u┼ż unikol a nechladilo by to v├┤bec.
Ale ak je niekde unik do skrine, tak to u┼ż neopravia,lacnej┼íie ┼ąa v├şde nov├í.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Skleroza je nemoc inteligentov,debil nem├í ─Źo zabudn├║┼ą.
/--/.-/.-./../.-/-./
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 5487
Vek: 58.62
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist