Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektroskuter

Elektroskuter

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute, alebo proste chcete do auta nie─Źo zapoji┼ą

Moderátor: Moderátori

Elektroskuter

Odosla┼ąod SpRaYeR121 » 19 Nov 2010, 21:46

Dobry vecer , mam problem v riadiacej jednotke (controller) my doslo ku skratu a mtotr bez stale na plne otacky aj ked nieje nastartovane a nereaguje na nic. Vymyslel som to tak ze baterie maju jedna 12V a 12 Amp (su 3) spolu 36 V motor je 36 V tak som ho napojil priamo na spolu zapojene baterie (36V 36 AMp). - kabel som zapojil an pevno a + som si vyviedol ku riadidlam a tam dal packovy vypinac lenze ten vypinac pri vypinani a zapinani iskri lebo tych 36 V je tam moc blizko pri sebe asi 0,4 mm od seba a akonahle isria zophrieva sa to tam a vzdy sa my tie 2 kable zatavia a skoro ma uz 2 krat porazilo na krizovatke skuter ide ide a ne a ne ho zastavit sakra, tak som ho chytil do ruk a trhal kable ... Chcel by so aby ste my poradily nejaky regulator alebo nieco (original rukovat ma 3 kable - zeleny- cerveny-modry ale to viedlo do controllera a tam sa to asi spracovalo tak my prosim pomozte zo zapojenim nejakeho regulaora motorma ... dakujem moc pekne . :)
SpRaYeR121
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 19.11.2010

Odosla┼ąod 33zuli » 19 Nov 2010, 22:27

:lol:
aky spinac si pouzil? ak to bol nejaky maly packovy/posuvny a kable <1mm tak sa necudujem, ze to robi ohnostroj :lol:
musis pouzit poriadne hrube kable a silne spinacie prvky...
inspiruj sa... http://hawelson.blog.cz/0712/e-scooter
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
Obrázok
33zuli
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1425
Vek: 20.26
Zalo┼żen├Ż: 23.11.2008

Odosla┼ąod Ado_PO » 19 Nov 2010, 22:41

T├íto sch├ęma nerie┼íi tvoj regul├ítor s potenciometrom no je podstatne lep┼íia ako jeden ┼íkvariaci sa sp├şna─Ź.
Sta─Źia tri "kocky" autorel├ę na 12V dimenzovan├ę do 40A a jeden ┼ítvorp├│lov├Ż prep├şna─Ź, je to o nie─Źo viac dr├ítov, no iste lep┼íie ako ni─Ź. O ├║─Źinnosti ani nehovor├şm :D

Obrázok
RoHS? Hr├┤za a des.
Ado_PO
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 621
Vek: 30.91
Zalo┼żen├Ż: 31.03.2008

Odosla┼ąod SpRaYeR121 » 20 Nov 2010, 10:21

Dakujem za rady, typy. Dnes tam skusim dat hrubsie kable a ak nepomoze tak my nekdo z vas bude muset pomoct z tou schemou dole :D to vrchne som pochopil , na to by bol najvhodnejsi 4 polohovy vypinac popripade 3roj a jeden na celkove vypnutie motora ... ale to spodne dielo dom nepochopil :D inak dakujem zatial za napady a posielajte aj dalsi som zvedavy co by vas napadlo :)

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 39 min├║tach:

Inak kto by my vyrobil ten regulator co je na tej stranke tak ma K+ a aj penaznu odmenu :) chcel by som to co najskor :) motor je 500W a baterky ako som pisal 36V 36 Amp. Dakujeeem :)[/i]
SpRaYeR121
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 19.11.2010

Odosla┼ąod breta1 » 20 Nov 2010, 10:38

Toho zapojen├ş s rel├ítky bych se b├íl. Jednak se budou nejv├şce vyb├şjet baterky vpravo (bl├ş┼że k motoru) a jednak hroz├ş zkrat baterek a spe─Źen├ş kontakt┼» p┼Öep├şna─Źe p┼Öi rychl├ęm p┼Öep├şn├ín├ş.
To schema s 555 je n─Ťjak├ę divn├ę - nech├ípu v├Żznam C5,D4 a ┼ípatn─Ť navr┼żen├Ż R4.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 6349
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Nasp├Ą┼ą na Auto-elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist