Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Pochv├í─żte sa ostatn├Żm ─Źo zauj├şmave ste vyrobili alebo pr├íve vyr├íbate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Odosla┼ąod Riki » 05 Apr 2013, 20:59

Predstavujem Vam SE zosilnovac s legendarnou 300b triodou

popis
300B SE Roxana zosil┼łova─Ź obsahuje kompletn├Ż SE - stereo obvod s vynikaj├║cou dvojitou triodou 6SN7 ako 2 - stup┼łov├Ż predzosil┼łova─Ź a 300B v├Żkonovou triodou ako v├Żkonov├ęho stupe┼ł zosil┼łova─Źa . U oboch elekt├│niek , je integrovan├Ż stabilizovan├Ż nap├íjac├ş zdroj jednosm─Ťrn├ęho nap├Ątia pre ┼żhavenie na 300B a 6SN7 . Pre usmer┼łovanie anodov├ęho nap├Ątia je pou┼żit├í osved─Źen├í usmer┼łovacia dioda 5U4 .
Ako predzosilova─Ź a budi─Ź pre 300B bola vybran├í sl├ívna 6SN7 , ktor├║, odborn├şci pova┼żuju za jedenu z nejlep┼í├şch.
Dvojit├í trioda sa vyzna─Źuje ve─żmi vysokou linearitou a je ide├ílny pre 300B .

Na pouzit├Żch materialoch so si dal zalezat, a je to hlavne vsetko rucna praca mna a mojich kamaratov. Od opracovania nerezu ziadne cnc a laser, ale vsetko rucne robene, gravirovanie, stolarina....
Samotna namaha sa vyplatila, samotne opracovanie a vizor je mozne vidiet ale zvuk treba pocut,
po kazdy raz je to zazitok.

a takto hra Roxana cez uz hotove Fostexy 208 s frekvenfnou korekciou

Pr├şlohy
IMG_7891.jpg
IMG_7887.jpg
IMG_7885.jpg
IMG_7861.jpeg
IMG_2532.jpeg
IMG_2526.jpeg
IMG_7886.jpg
IMG_7892.jpg
IMG_7894.jpg
4.jpg
7.jpg
Naposledy upravil Riki d┼ła 09 Dec 2013, 23:37, celkovo upraven├ę 7 kr├ít.
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 327
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2013

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Odosla┼ąod ferrari10 » 05 Apr 2013, 21:01

N├ídhern├Ż, klob├║k dole, ja si na elektr├│nky netr├║fam, boj├şm sa ich. Ka┼żdop├ídne karma ┼ąa neminie.
Ja som ten na ktor├ęho m├┤┼żete nad├íva┼ą a hnoj kyda┼ą, ke─Ć ste u SCHOTTERA v PO, nedostali ─Źo potrebujete. Pochvalu samozrejme beriem tie┼ż :D :D :D
ferrari10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 971
Vek: 25.46
Zalo┼żen├Ż: 24.09.2008

Odosla┼ąod eagle130 » 05 Apr 2013, 21:02

Parada..........
eagle130
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 803
Zalo┼żen├Ż: 16.10.2009

Odosla┼ąod seto » 05 Apr 2013, 22:08

Super stroj.Ak├ę v├Żstup├íky si pou┼żil.M├í┼í +K.
seto
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 353
Zalo┼żen├Ż: 20.01.2011

Odosla┼ąod Riki » 05 Apr 2013, 22:22

diki, Seto vystupaky su tieto, http://www.ampdesign.de/Datenblatt%20AT12.htm
podla ucha fajn, je tam vsetko ako ma byt, Tango, Tamura sa mi po ruky este nedostali, bol by som zvedavy ci je badatelny rozdiel
Naposledy upravil Riki d┼ła 05 Apr 2013, 23:09, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Wili » 05 Apr 2013, 22:32

Mas to super a je to parada rozhodne si karmu zasluzis. Chvalim aj ze si pouzil 300B lampy, su sakramentsky drahe :rolleyes: Chcem sa opytat ako si vyriesil chassis? To drevo je nosne pre ostatne komponenty alebo drevo je pripevnene k nosnemu chassis?

Jedine co by som vytkol a este chyba k uplnej dokonalosti je, ze je vidno hore srubky, a plech by mohol byt aj lesklejsi ale to uz zalezi od toho ako sa to tebe paci.

Ak mas daj sem aj fotky ako to vyzera zo zadu / zadny panel. Ake svorky si pouzil a ako to tam mas rozmiestnene + ak mas tak aj foto vnutra. Inak zvukovo si to porovnaval s niecim? zaujimalo by ma ako to je s kvalitou pri porovnani k niecomu. Daval si jednosmerne zhavenie alebo striedave ?
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1200
Vek: 27.57
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod Jurajko » 05 Apr 2013, 22:34

Ve─żmi pekn├ę ako origo, aj ke─Ć ja by som sa b├íl mo┼żnosti rozbitia elektr├│niek. K+ ur─Źite
...som za─Źiato─Źn├şk - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html
Jurajko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 646
Vek: 33.14
Zalo┼żen├Ż: 31.10.2011

Odosla┼ąod Riki » 05 Apr 2013, 23:03

diki Wili, postupne odpovedam, ano drevo je nosne ( african blackwood) je to tvrde vzacne drevo, nerezova platna je osadena do dreveneho ramu zadok ani vnutro nemam odfotene, ale nabuduce dam foto, srouby su pekne zapustene , a nerezova paluba 4mm sluzi ako nosnik pcb, leskly nerez som nechcel tiez otazka vkusu, Svorky som pouzil presne tie ako na Lampaciku EL84. Zhavenie je jednosmerne, napriek tomu je tam pocutelny maly brum 5,4 mV a 6,5mV na vystupoch v klude. Poradil som sa so Zdenoeddiem ako riesit tento problem. Zvukovo to bolo porovnavane s tranzistorovym zosilnovacom tiez trieda HiFi , bolo nas 5 aa zhodli sme sa ze 300b je niekde uplne inde.
1. spev pri trazistorovom nie je prirodzeny, tvrdy zvuk pri stredovyskach sskanie, urcite skladby su neprijemne (pri prvej testovacke s EL84 ma bolela hlava, pri pocuvani tranzistoru ako keby mi pilili v hlave, po vymene zosiku za elkac sa to zredukovalo)
spevaka aj orchester pocut priamo v miestnosti ako keby tam boli pri nas.
v urcitom momente ked spevak pskal melodiu to bolo uplne identicke az neprijemne vieruhodne,
vseobecne vyvazene miestnost plna hudby syte, basy pevne a farebne.
tak asi takto.
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Wili » 05 Apr 2013, 23:25

jj tu neprijemnu vierohodnost velmi dobre poznam :D tiez sa sem tam zlaknem ze kto je u mna doma :D

to zhavenie si ako filtroval/stabilizoval ? len klasicky cez RC cleny alebo si pouzil aj stabilizator? Kolko ti tam tecie Amperov dokopy na zhaveni?

EDIT: este ma napada... si si isty ze ten malicky brum pochadza zo zhavenia a nie z hlavneho napajania alebo magnetickeho pola sietoveho transformatora?
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod polo » 05 Apr 2013, 23:39

Na vystupoch mas 5,4-6.5mV brum ? No neviem ja mam na sucasnom lamapaci s SV 0.3 a 0.1mV bez SV sa to takmer zdvojnasobi co je uz s uchom prilepenym na reprak v tichej miestnosti pocut.

Na akom repre ste to skusali ?
'Cause life is like a game sometimes
polo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 636
Vek: 25.23
Zalo┼żen├Ż: 26.12.2009

Odosla┼ąod Riki » 05 Apr 2013, 23:47

apropo vieruhodnost, akurat v telke zazvonili ja som zdvihol telefon . sietak som prikril kastrolom ani najmensia zmena, zhavenie je aj stabilizovane, prud som nemeral, dratovvy potenciometer medzi katodou a Rk nie je su tam akurat fixne odpory, tak vyskusam tam osadit potak a znizit brum na min. Polo neviem ci sa da vobec pri 300B vymedzit uplne brum.
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod polo » 05 Apr 2013, 23:57

300B som sa nikdy nehral ale docela rozsiahlo s 2A3 ci , 6S19P, 6AS7 a pod. pokjal sa to dobre navrhne nieje problem ist na desatiny mV aj zo striedavim zeravenim vsetkych eliek.
Triodove A su hodne citlive aj na zvlnenie napajacieho napatia tlmivka s vysokou indukcnostou alebo aktivny filter je nevyhnutny pokjal tim chces napajat citlive repro,
polo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Wili » 06 Apr 2013, 00:03

Nooo ono pri jednosmernom zhaveni davat delic je niekedy kontraproduktivne, zalezi to od zapojenia, takze dat trimer a skusat a skusat... elektrokace su magia. Inak hrniec na magneticke pole nepomaha, niekedy sa to prenesie aj cez chassis a podobne.

Ved ze ci to je od sietoveho trafa zistis jendoducho, odpoj napajanie vystupaku a meraj vystup. Pripadne to moze byt aj z anodoveho napajania, pozri cez osciloskop ake zvlnenie napatia mas na napajani vystupneho trafa.

Este dalsia dolezita vec je ako mas stabilizovane zhavenie, kolko tam mas ubytok napatia? lebo zle jednosmerne zhavenie je niekedy horsie ako striedave, ale ak tam mas stabilizator a je krmeny dobre filtrovanym napatim aspon o 4-5V viac ako vystup tak potom by to malo byt ok.
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod seto » 06 Apr 2013, 13:16

E┼íte nie─Źo ─Źo ┼Ąa vy┼íli traf├íky aj s dopravou?Po┼íta?
seto
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Riki » 06 Apr 2013, 13:42

Wili Polo, diki za typ uz na tom pracujem, Seto za dopravu som platil 20,-Eur, vystupne trafa stoja 128, ja som to kupoval na firmu, -DPH .
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod seto » 06 Apr 2013, 13:49

Bol by problem sem hodi┼ą sh├ęmu.Iba zo zvedavosti.
seto
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Dolfi » 06 Apr 2013, 13:50

polo nap├şsal:Triodove A su hodne citlive aj na zvlnenie napajacieho napatia tlmivka s vysokou indukcnostou alebo aktivny filter je nevyhnutny pokjal tim chces napajat citlive repro,

Neviem ─Źo je akt├şvny filter. (Mo┼żno je to to ist├ę ...).

Ale tak├Ż oby─Źajn├Ż n├ísobi─Ź kapacity s jedn├Żm vysokonap├Ą┼ąov├Żm tranzistorom by neposl├║┼żil (sa nepou┼ż├şva)...?
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9309
Vek: 64.11
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod polo » 06 Apr 2013, 14:15

aktivny filter je nasobic kapacity, a ano samozrejme by pomohol ale ked uz tam ma vakuove usmernovanie tak CLC (mali kondik kvoli usmernovacke, tlmivka a vecsia kapacita)

Zeravenie DC maju zmysel len pokjal je to dobre vyfiltrovane samozrejme stabilizovane, inac to dopadne vecsinou horsie ako zo striedavym zeravenim,

Tie trafa su s TBP ? Mas k nim dake podrobnejsie udaje a merania( zatial ziadne trafa s TBP za vela nestali co som mal samozrejme pomerom k cene dobre ale to tak vsetko)
polo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod JanoP » 06 Apr 2013, 17:15

polo: pod─ża ─Źoho hodnot├ş┼í/posudzje┼í v├Żstp├íky? Meria┼í prenosov├║ char., alebo iba posluch?
Sorrow Throughout the Nine Worlds
JanoP
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1576
Zalo┼żen├Ż: 24.09.2009

Odosla┼ąod platon.rado » 06 Apr 2013, 18:27

Super, len by som to chcel vidie┼ą s vn├║tra .
Najlep┼íie repros├║stavy nie s├║ tie,ktor├ę n├ím najviac daj├║,ale tie ktor├ę n├ím najmenej stratia.
platon.rado
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4544
Vek: 40.05
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2008

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist