Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • "Netradi─Źn├Ż" elektr├│nkov├Ż gitarov├Ż zosil┼łova─Ź

"Netradi─Źn├Ż" elektr├│nkov├Ż gitarov├Ż zosil┼łova─Ź

Pochv├í─żte sa ostatn├Żm ─Źo zauj├şmave ste vyrobili alebo pr├íve vyr├íbate!

Moderátori: psichac, Moderátori

"Netradi─Źn├Ż" elektr├│nkov├Ż gitarov├Ż zosil┼łova─Ź

Odosla┼ąod cico1976 » 22 Aug 2013, 16:03

Tak┼że: po 20-ich rokoch ni─Ź nerobenia (─Źo sa t├Żka elektroniky) som sa rozhodol postavi┼ą si gitarov├Ż high-gain zosil┼łova─Ź. Je zlo┼żen├Ż z dvoch ─Źast├ş. Predzosil┼łova─Ź je "vytiahnut├Ż" zo zosil┼łova─Źa Engl Fireball a koncov├Ż stupe┼ł je "katalogov├ę" zapojenie v triede A s elektr├│nkou EL34 s v├Żstupn├Żm v├Żkonom cca 8W. V sch├ęme predzosil┼łova─Źa som urobil zop├ír men┼í├şch ├║prav a to konkr├ętne v korek─Źn├Żch ─Źl├ínkoch tak, aby v├Żsledn├Ż zvuk bol ─Źo najviac pod─ża mojich predst├ív. Umiestnen├Ż je v "bedni" od star├ęho r├ídia Talisman, ─Źo mi mierne skomplikovalo rozlo┼żenie s├║─Źiastok. S kone─Źn├Żm v├Żsledkom som vcelku spokojn├Ż, aj ke─Ć sa mi na v├Żstupe (oproti zapojeniu na sk├║┼íobnej doske, kde to nebolo) dost├íva mierny brum. ....asi som niekde urobil nie─Źo nespr├ívne, ale nieje to a┼ż tak zl├ę a zosik sa d├í v pohode pou┼ż├şva┼ą.

.....─ÄAKUJEM V┼áETK├ŁM ─îO MI S T├ŁMTO "DIELOM" POMOHLI !!!
Pr├şlohy
007.JPG
006.JPG
005.JPG
004.JPG
003.JPG
001.JPG
001 Preamp - OK.jpg
Sch├ęma preampu
002 Amp (korekcie) - OK.jpg
Sch├ęma ampu a korekci├ş
003 Zdroj - OK.jpg
Sch├ęma zdroja
Naposledy upravil cico1976 d┼ła 30 Jan 2014, 18:18, celkovo upraven├ę 5 kr├ít.
......nikdy nieje neskoro!!!
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 262
Zalo┼żen├Ż: 02.03.2012

Re: "Netradi─Źn├Ż" gitarov├Ż zosil┼łova─Ź

Odosla┼ąod mato3000 » 22 Aug 2013, 16:51

8O v├Żborn├í krabica
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9190
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod 5ko » 22 Aug 2013, 23:05

Nem├ím ni─Ź proti nekonven─Źn├Żm rie┼íeniam a dizajnu,je to zauj├şmav├Ż n├ípad, ale nie je ┼íkoda toho Talizmanu?ur─Źite mal v├Ą─Ź┼íiu hodnotu :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Zdrav├Ż rozum nie je dar ,ale trest-mus├şte sa vedie┼ą vysporiada┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żm ch├Żba.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 6988
Vek: 60.96
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Wili » 22 Aug 2013, 23:41

velmi pekna praca, aj zvnutra aj zvonku, celkom napadite :)

inak ten brum budes mat asi sposobeny tym, ze mas trafa dost blizko seba (aspon z fotky to tak vyzera). Hlavne pri takychto SE vystupakoch s podobnym vykonom to chyta magneticky brum zo sietoveho trafa ako len moze. Ty to pootocis sice o 90┬░ ale kvoli nejakej nerovnosti alebo nie velmi presnemu pootoceniu nachytas brum, neveril by si ale niekedy pootocenie vystupaku voci sietovemu trafu hoci len o milimeter eliminuje brum na nulu.

Ci je brum zo sietaku zistis jednoducho, vytiahni EL34 prec a ci tam ten brum stal budes mat. Ak ano tak je to zo sietoveho trafa, ak brum prestane tak to bude zapojenim, mozno zhavenie, ale zle zemnenie. Dobre zemnenie je zaklad a niekedy to robi divy :) :rolleyes:
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1200
Vek: 27.57
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod cs001 » 23 Aug 2013, 19:49

...zaujimava konstrukcia...
...nemas foto "DPS" pred osadenim suciastkami ?
...Nemate nahodou niekto zadnu stenu z takehoto Talismana?
cs001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1088
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2010

Odosla┼ąod zdenoeddie » 23 Aug 2013, 20:22

Krasa, pekne si tam toho napchal :) Akurat sa mi nepaci ze ta EL34 bude ziarit do toho bakelitu, a ten sa rozpadne...
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3441
Vek: 18.95
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod oravan » 23 Aug 2013, 20:36

n├ípad je to dobr├Ż ale ┼íkoda toho TALISMANU
oravan

Odosla┼ąod Riki » 23 Aug 2013, 20:45

opticky pekne :) , brum je zrada elektronkovych zosilnovacov, skoda ze si to neotestoval pred finishom, takto to uz bude tazko napravit, EL34 ako Zdenoeddie napisal, asi tiez nebude na vhodnom mieste, tu ma napada vyrok Steva Jobsa - ÔÇťMost people make the mistake of thinking design is what it looks like. People think itÔÇÖs this veneer ÔÇö that the designers are handed this box and told, ÔÇśMake it look good!ÔÇÖ ThatÔÇÖs not what we think design is. ItÔÇÖs not just what it looks like and feels like. Design is how it works.ÔÇŁ , ale +K si zasluzis napad a realizacia skvela.
Riki
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 327
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2013

Odosla┼ąod cico1976 » 24 Aug 2013, 17:24

......v prvom rade ─Ćakujem za n├ízory (preva┼żne kladn├ę)

.....a ─Źo sa t├Żka toho Talismana, tak k├║pil som iba "krabicu", tak┼że dielo skazy vykonal niekto druh├Ż.

.....no a ─Źo sa t├Żka toho brumu, tak sk├║┼íal som to s vysokoohmov├Żmi sluch├ítkami a takto to malo najmen┼í├ş brum. Asi to bude aj t├Żm, ┼że je to v┼íetko "napchan├ę" na tesno. Bohu┼żia─ż ve─ża mo┼żnost├ş na in├ę rozmiestnenie som nemal.
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Re: "Netradi─Źn├Ż" elektr├│nkov├Ż gitarov├Ż zosil┼łova─Ź

Odosla┼ąod cico1976 » 30 Jan 2014, 18:33

......e┼íte sa vr├ítim k tejto t├ęme, lebo mi st├íle nedal pokoj brum a nejako sa mi nepozd├íval odporov├Ż deli─Ź za korekciami a n├ísledn├Ż triodov├Ż "budi─Ź" EL34-ky. Jedn├í sa o odpory 470K / 6,8K a tri├│du za nimi. Hovorili mi, ┼że by tam ten "budi─Ź" mal by┼ą potrebn├Ż na budenie EL34, ale nezdalo sa mi to a naviac som si to neoveril a nepremeral. (vtedy som e┼íte nemal ─Ź├şm). Ale ako som spom├şnal, nedalo mi to pokoja. V┼íak deli─Ź zmen┼íuje nap├Ątie cca 70 kr├ít a trioda m├í zosilnenie cca 50 kr├ít ─Źo je skoro to ist├ę. Tak┼że som tri├│du vyhodil a vysk├║┼íal. Zosik "┼ílape" aj bez nej a dokonca sa aj ten brum zn├ş┼żil na minimum a zmizlo aj praskanie pri vyp├şnan├ş zosiku.

.....e┼íte to mus├şm v┼íetko premera┼ą. Len ┼íkoda ┼że som to nevysk├║┼íal ke─Ć som to mal na sk├║┼íobnej doske. Nemusel som tam ma┼ą teraz jednu lampu iba na "svietenie" :D ....ale ─Źo u┼ż, ─Źlovek sa na nie─Źom u─Źi┼ą mus├ş.
Pr├şlohy
Fireball+single-ended - sch├ęma 10.jpg
P├┤vodn├ę zapojenie s triodou
002 Amp (korekcie) - OK.jpg
Nov├ę zapojenie bez triody
cico1976
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Andrej152 » 15 Feb 2014, 11:00

pekn├í pr├íca po t├Żch 20 rokov ni─Ź-nerobenia . ale zaujalo ma ┼że ak je v├Żstupn├Ż v├Żkon 8W tak ko─żko to zo┼żerie zo z├ísuvky?? (220V :D )
nechod├şm ani na stedn├║ ┼íkolu , ale zato sa elektronike venujem 7 rokov.
Som dostupn├Ż na Facebooku :-) https://www.facebook.com/andbaca
Andrej152
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 785
Vek: 15.46
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod Jirka84 » 15 Feb 2014, 11:15

cico1976 nap├şsal:Tak┼że: po 20-ich rokoch ni─Ź nerobenia (─Źo sa t├Żka elektroniky) som sa rozhodol postavi┼ą .....

M├ím dotaz a pro Tebe z├írove┼ł n├ívrh = v├Żzvu :
za jak dlouho a co bys dok├ízal vyrobit v tomto v├Żrobku :lol: , (kter├Ż m├í jinou hodnotu sb─Ťratele/prodejce?) :

http://www.sbazar.cz/montymery/detail/4 ... oslovensky
:lol:
PS kdyby Ti byla tato bedna v inzer├ítu mal├í, mohu Ti nab├şdnout "men┼í├ş bed├Żnku" od Romance.
Pr├şlohy
Tesla Romance.jpg
Co v├şc si p┼Ö├ít bez velk├ę n├ímahy (jen tu Perli─Źku.. - dev├ít├í reklama):
http://www.drogerie-domu.cz/
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1590
Vek: 65.95
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist