Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • odpalnik

odpalnik

Pomoc v oblasti silov├Żch ─Źast├ş (zdroje, nab├şja─Źky a pod.)

Moderátor: Moderátori

odpalnik

Odosla┼ąod zenit » 10 Jan 2008, 13:00

chcel by som spravit neaku malu bombu odpalovanu cez elektroniku. nieco ako odpalnik.. ale zeby to bolo spinane elektronicky viete o niecom?? :?:
student TUKE
zenit
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 351
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2007

Odosla┼ąod dodo_ba » 10 Jan 2008, 15:59

venujem sa modelarstvu(no uz niak nemam moc casu, asi rok-dva som nic nepostaval :( , ale uz si najdem cas), kupujem raketove motorceky na raketu(celkom zabava ked to lieta 100 metrov do vysky), znacky RAPIER, su tam elektricke odpaln├şky na 6-12V ale musite mat dosatocnu stavu, napr autobateria, olovena z akuvrtacky....
Je to obycajny drotik na konci je niaky odporovy clanok a je to tusim nieco horlave na konci, asi strelny prach namoceny v horlavine....(presne neviem, vlakno sa ro┼żhav├ş a zap├íli motorcek.
Ak by si chcel zapalova┼ą cez niaku s├şru tak ti sta─Ź├ş len odporov├Ż dr├┤t, lebo siru zapali┼í v pohode v├Ą─Ź┼í├şm teplom.
A bombu zostroj├ş┼í v├Ą─Ź┼í├şm mno┼żstvom strel. prachu( odporucam kupova┼ą font├íny, 2-3 velk├ę a mate dinamit) Som spravil d├ívno uz, taku plastovu ruru na vodu, vnut. priemer cca 3-4cm, z jednej strany dal dreven├Ż k├┤l, zaklincoval som, nasipal som prach druh├Żm kolom som to kladivom utlacil a zaklincoval(1x som nezaklincoval jeden koniec a kol rozbil vystrelom star├Ż monitor).
dodo_ba
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 982
Vek: 28.02
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2007

Odosla┼ąod zenit » 10 Jan 2008, 19:40

Jopi nap├şsal:venujem sa modelarstvu(no uz niak nemam moc casu, asi rok-dva som nic nepostaval :( , ale uz si najdem cas), kupujem raketove motorceky na raketu(celkom zabava ked to lieta 100 metrov do vysky), znacky RAPIER, su tam elektricke odpaln├şky na 6-12V ale musite mat dosatocnu stavu, napr autobateria, olovena z akuvrtacky....
Je to obycajny drotik na konci je niaky odporovy clanok a je to tusim nieco horlave na konci, asi strelny prach namoceny v horlavine....(presne neviem, vlakno sa ro┼żhav├ş a zap├íli motorcek.
Ak by si chcel zapalova┼ą cez niaku s├şru tak ti sta─Ź├ş len odporov├Ż dr├┤t, lebo siru zapali┼í v pohode v├Ą─Ź┼í├şm teplom.
A bombu zostroj├ş┼í v├Ą─Ź┼í├şm mno┼żstvom strel. prachu( odporucam kupova┼ą font├íny, 2-3 velk├ę a mate dinamit) Som spravil d├ívno uz, taku plastovu ruru na vodu, vnut. priemer cca 3-4cm, z jednej strany dal dreven├Ż k├┤l, zaklincoval som, nasipal som prach druh├Żm kolom som to kladivom utlacil a zaklincoval(1x som nezaklincoval jeden koniec a kol rozbil vystrelom star├Ż monitor).

ja chcem na strasenie nieco co neublizi, ale narobi rachot, predstavu mam ze to pripevnim niekde dam casovac, napr555 na 6s. a potom to sopne neaku rozbusku.. napajanie tak max 4tuskove bat...
student TUKE
zenit
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 351
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2007

Odosla┼ąod The Devil » 11 Jan 2008, 21:59

Viete o nejakom dia─żkovom odpa─żovan├ş? Napr├şklad r├ídiovo. Nena┼íiel som nikde sch├ęmu na nete.

E┼íte mi napadlo, ┼że sa d├í pou┼żi┼ą oby─Źajn├í 3V ┼żiarovka s rozbitou bankou a vsamotn├ę vl├íkno zap├íli potrebn├║ vec. :) Nev├Żhoda je, ┼że sa to d├í pou┼żi┼ą iba raz.
The Devil
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 170
Vek: 24.15
Zalo┼żen├Ż: 27.09.2007

Nasp├Ą┼ą na Silov├ę ─Źasti

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist