Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • oprava z├ívitu svie─Źky

oprava z├ívitu svie─Źky

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

oprava z├ívitu svie─Źky

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 16:36

Ahoj, viem ┼że toto s elektro nem├í ni─Ź, ale isto s├║ tu aj stroj├íri.
Na 125-ke sa mi zodral z├ívit na svie─Źke no a m├ím nejak├Ż Epoxidov├Ż tmel Holz, niesom si celkom ist├Ż ale mysl├şm ┼że na ocel. Chcem sa sp├Żta┼ą ─Źi by mi to vedelo udr┼ża┼ą keby nav┼Ľtma v├Ą─Ź┼íiu dieru a "zalep├şm" tam svie─Źku, ale potrebujem aby sa dala aj vybera┼ą.... V─Ćaka

! T├ęma presunut├í do spr├ívnej sekcie. presunul: 15.1.2017 mirosne !
Ke─Ć sa Einsteina op├Żtali ak├Ż je to pocit by┼ą najgeni├ílnej┼í├şm ┼żij├║cim ─Źlovekom odpovedal :"Neviem, mus├şte sa op├Żta┼ą Nikolu Teslu."
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 44
Vek: 19.21
Zalo┼żen├Ż: 13.10.2016

Re: oprava z├ívitu svie─Źky

Odosla┼ąod lh » 06 Jan 2017, 16:42

Ten epoxid je pod─ża m┼ła nevhodn├Ż.

V autoservise v Tvojom okol├ş bud├║ pravdepodobne ma┼ą toto... alebo si t├║ sadu zaobstaraj. Ak├Ż z├ívit m├í┼í na svie─Źke? Mo┼żno nie─Źo n├íjdem v skrini.
lh
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 608
Vek: 38.97
Zalo┼żen├Ż: 23.03.2013

Odosla┼ąod Sender » 06 Jan 2017, 16:44

Ahoj,
jestli m┼»┼żu doporu─Źit,tak to rozhodn─Ť nelep. Opravit se to d├í n─Ťkolika zp┼»soby.Ide├íln├ş je z├ívitov├í vlo┼żka Helicoil.Opraven├Ż z├ívit dr┼ż├ş v├şc ne┼ż v nepo┼íkozen├Żm d├şlu.Existuj├ş jin├ę vlo┼żky.S t├şm Helicoilem se to d├í opravit i bez demont├í┼że hlavy.Zeptej se v okol├ş u oprav├í┼Ö┼» kdo to m├í,p┼Ö├şpadn─Ť mo┼żna i na netu (firma,n─Ťkdo),ale muselo by se to vymontovat a poslat.Zjisti si kolik stoj├ş nov├í hlava.

PS: Ih byl rychlej┼í├ş.
Sender
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 489
Zalo┼żen├Ż: 26.05.2008

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 17:26

no asi bude predsa len lep┼íie nie─Źo tak├ę, ale rad┼íej by som pu┼żil nejak├║ pevnej┼íiu z├ívitov├║ vlo┼żku... Svie─Źka m├í 10mm z├ívit, Najspokojnej┼í├ş by som bol keby m├í t├í vlo┼żka tak 13-14 mm nech to je poriadne.... Nov├í hlava stoj├ş nie─Źo okolo 40-45Eur.
Ke─Ć sa Einsteina op├Żtali ak├Ż je to pocit by┼ą najgeni├ílnej┼í├şm ┼żij├║cim ─Źlovekom odpovedal :"Neviem, mus├şte sa op├Żta┼ą Nikolu Teslu."
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Sender » 06 Jan 2017, 17:42

V p┼Ö├şpad─Ť t─Ťch vlo┼żek V-Coil ,Helicoil nen├ş t┼Öeba oprava z├ívitu po cel├ę d├ęlce.I ta kr├ítk├í m├í pevnost v├şc ne┼ż dostate─Źnou.
Sender
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 489
Zalo┼żen├Ż: 26.05.2008

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 17:44

dobre teda, a mali by to ma┼ą aj niekde v mototechne, ┼żeleziarstve a podobn├Żch predajniach ?
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod 5ko » 06 Jan 2017, 17:58

Naozaj je tam len 10mm z├ívit?Na svie─Źku trochu m├ílo,no neh├ídam sa.
Najsk├┤r to bud├║ ma┼ą v predajniach so spojovac├şm materi├ílom,v ┼żeleziarstve som to nevidel.
videl som to v BB v predajni v Majeri.
Nerob to bez zlo┼żenia hlavy, lebo ti napadaj├║ do valca ┼íp├│ny a m├í┼í probl├ęm, daj dolu hlavu,potom sa ti bude da┼ą aj odlomi┼ą ten kr├ş┼żny k├║sok ,za ktor├Ż sa to zakr├║ca./ak k├║pi┼í tak├║ vlo┼żku/
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Zdrav├Ż rozum nie je dar ,ale trest-mus├şte sa vedie┼ą vysporiada┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żm ch├Żba.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7158
Vek: 61.23
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod lh » 06 Jan 2017, 18:00

To z├íle┼ż├ş od predajne. Ale pochybujem. Kupova┼ą cel├║ sadu sa Ti neoplat├ş, ak hlava stoj├ş 40ÔéČ. Jedine, ak by Ti to niekto lacnej┼íie opravil. A ten z├ívit M10 sa mi tie┼ż nezd├í.

Predpoklad├ím, ┼że je to dvojtakt, vzduchom chladen├í, ke─Ć je hlava tak lacn├í, je to tak?

Ak je vodou chladen├í, alebo 4takt, tak sa na opravu z├ívitu fakt vyka┼íli, aby si neoslabil v┼Ľtan├şm kon┼ítrukciu, a objednaj nov├║ hlavu.
Naposledy upravil lh d┼ła 06 Jan 2017, 18:12, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
lh
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod martin3450 » 06 Jan 2017, 18:10

Sp├Żtaj sa aj kde robia servis krovinorezov,a motorov├Żch pil tam to robia ur─Źite.
martin3450
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 52
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod sbf » 06 Jan 2017, 18:11

tipujem v tomto obdobi zrusil zhavic ....

na helicoil potrebujes aj vrtak a zavitnik (netypicke rozmery), lebo su stavane na minimum co treba odvrtat.

najlacnejsie asi ked najdes niekoho zo sustruhom a spravi medzikus na m12 jemny zavit
sbf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 251
Zalo┼żen├Ż: 28.08.2009

Odosla┼ąod alidedko » 06 Jan 2017, 18:13

125ka bude motorka a t├í, bratm, ┼żhavi─Źe nem├í :D

Ale M10 mi tie┼ż pr├şde tak├ę ┼żhavi─Źov├ę ...
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2804
Vek: 25.22
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 18:16

Je to mali─Źk├í svie─Źka, 14ku mala mysl├şm babeta. Hlava je u┼ż d├ívno dole, to som samozrejme spravil hne─Ć, len ma to ┼ítve na tom, ┼że motor som h├ídam dva mesiace skladal (dlho som zh├í┼łal r├┤zne diely) tak za ten ─Źas som v┼íetko kr├í├ísne vy─Źistul, nafarbil nech to pekne vyzer├í a nev┼íimol som si ten z├ívit ak├Ż je, ┼ír├┤boval som svie─Źku, ani som ju nedo┼ąahoval velmi a ni─Ź, z├ívit v prdeli, ─Źi┼że babra─Źka nekon─Ź├ş aj ke─Ć u┼ż skon─Źila...
Sada sa mi fakt neoplat├ş kupova┼ą, pou┼ż├şvan├í hlava stoj├ş tolko isto... M├ím e┼íte jednu hlavu len┼że t├í zas netesn├ş....

Napad├í ma e┼íte jedna vec, keby som zobral ┼írubku napr 13ku, ces stred nav┼Ľtal dieru a spravil z├ívit na svie─Źku, ┼írubke by som odp├şlil hlavu. Do hlavy motora by som naz├ívitoval z├ívit na ┼írubku a t├Żm by mi vzniklo ┼żelezn├ę puzdro na svie─Źku. Probl├ęm by ale asi bol ten z├ívitn├şk 10 s jemn├Żm z├ívitom.

Edit: ├íno je to tak├ę ┼żhavi─Źov├ę, dobre hovor├şte :D T├í svie─Źka m├í presne rozmer ┼żhavi─Źa :wink:
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod tomel » 06 Jan 2017, 18:20

alidedko nap├şsal:125ka bude motorka a t├í, bratm, ┼żhavi─Źe nem├í :D

Ale M10 mi tie┼ż pr├şde tak├ę ┼żhavi─Źov├ę ...

u n├ís s├║ aj tak├Ż experti ─Źo be┼żia na d├şzel :D tak┼że s t├Żmi ┼żhavi─Źami neviem neviem :D

existuj├║ aj svie─Źky s M10 zavitom
audiostránka: http://tomelaudio.eu/
v├Żroba DPS: dps@tomelaudio.eu
tomel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1308
Vek: 19.86
Zalo┼żen├Ż: 19.09.2011

Odosla┼ąod lh » 06 Jan 2017, 18:23

Mysl├şm, ┼że m├ím v dielni vlo┼żky aj s n├ístrojmi na M10x1 ┼żhavi─Źe, TIMESERT, to by mohlo by┼ą OK. Ak nezabudnem, zajtra Ti pozriem.

Odkia─ż si?
Naposledy upravil lh d┼ła 06 Jan 2017, 18:27, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
lh
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 18:27

V tomto sa ja nevyzn├ím, ale nezd├í sa mi ze svie─Źka m├í M10 x1. Nem├í jemnej┼í├ş z├ívit ?
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod lh » 06 Jan 2017, 18:35

Jemnej┼í├ş asi nie. Sk├║s odmera┼ą. Zober posuvku a zameraj vzdialenos┼ą medzi 10-timi z├ívitmi a uvid├ş┼í. Vie┼í sem da┼ą fotku tej hlavy? Alebo zna─Źku a typ motorky?

Toto by to malo by┼ą.
lh
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Maek43 » 06 Jan 2017, 18:41

teraz to tu nemam tak neviem. Je to ATV─Źka boal ┼ítvorkolka ale rob├şm z nej motorku :wink:
A ─Źo vrav├şte na ten m├┤j n├ípad na ┼írubku, tak├ę DIY m├ím r├íd :confused: :lol:
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod genius3258 » 06 Jan 2017, 19:15

Ak je to klasika ─Ź├şnsky motor s horizontalnym valcom tak na takom som to mnohokr├ít rie┼íil proste tak ┼że som strhany zavit prev┼Ľtal 10.8 vrtakom a narezal zavit 12x1.25. V pohode sa to tam vojde, ku ventilom je e┼íte vee─ża miesta. A 12mm svie─Źky sa daj├║ v be┼żne kupi┼ą za p├ír ÔéČ.
Run it, break it, fix it, love it :)
genius3258
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 762
Vek: 18.98
Zalo┼żen├Ż: 10.08.2010

Odosla┼ąod clim-ber » 06 Jan 2017, 19:22

Maek43 nap├şsal:teraz to tu nemam tak neviem. Je to ATV─Źka boal ┼ítvorkolka ale rob├şm z nej motorku :wink:
A ─Źo vrav├şte na ten m├┤j n├ípad na ┼írubku, tak├ę DIY m├ím r├íd :confused: :lol:

Co vymyslas za napady..... jediny normalny postup je dieru prevrtat, narezat zavit a dat redukcnu vlozku podla zavitu sviecky. Hadam to dokaze urobit kazdy servis. Vlozka stoji par centov.

http://www.motozolzso.sk/image/cache/da ... 00x533.jpg
clim-ber
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 364
Zalo┼żen├Ż: 28.11.2008

Odosla┼ąod Maek43 » 08 Jan 2017, 22:30

U┼ż som na┼íiel ─Źo som potreboval, spravil ─Źo bolo treba a v┼íetko dr┼ż├ş, v─Ćaka v┼íetk├Żm za pomoc a radyy :wink:
Maek43
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist