Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa skromny » 11 Jún 2013, 21:54

Pekny vecer vospolok,

rad by som sa poinformoval co muoze byt vo veci, resp. co by sa dalo poriesit s mojim problemom. Mam v byte (stary Ruzinovsky barak - stare hlinikove el.rozvody) problem s par zasuvkami. Zasuvka po merani s vadaskou sa tvari fajn, po zapojeni nejakeho "slabsieho" spotrebica sa tvari ze je vsetko v poriadku, no po case, alebo po zapojeni nejakeho "silnejsieho" sa ocividne vnutri v zasuvke nedeje nic pozitivneho - v zasuvke srsi, prska a po chvilke napatie z nej zmizne - predpokladam ze za problem muozu prave stare hlinikove kable a ich "povolenie" pod skrutkami na privodoch, no niektore z nich nenabehnu ani po dotiahnuti, niektore viac dotiahnut ani nejdu, niektore zasa vydrzia aj par tyzdnov pod "plnou zatazou"

Moje otazky by zneli:
  • - je sanca ze za to muozu "len" hlinikove vodice?
    - aka je sanca na opravu - "zazracne" preponadpajanie stareho a starsieho? vymena zasuviek? (za take co by isli dotiahnut, alebo by boli "vhodnejsie",... - nestrielajte prosim, len sa pytam)
    - aka je sanca na opravu bez nejakych vacsich stavebnych zasahov? v byte mi byvaju podnajomnici takze burat steny alebo tahat kable za moc stastne riesenie nepovazujem

    - popripade dalsia "nie az tak moc suvisiaca" otazka - kompletne prekablovanie rozvodov planujem az neskuor pri kompletnej rekonstrukcii (na ktoru momentalne nemam ani cas, ani prostriedky ani...) - ma vyznam menit poistkovu skrinu za novsiu uz teraz? su tam este stare skrutkovatelne poistky, resp. istice v rovnakych puzdrach

vdaka vopred za akukolvek radu/pomoc - v pripade doplnujucich otazok samozrejme rad doplnim akekolvek potrebne info
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 11 Jún 2013, 22:02

Zdar :) Nó prikláňam sa k tomu hliníku, hliník je ku*va :D Teraz v nedelu som bol u babky a naťahoval som jej zatiaľ iba do obyvačky meď až od ističov. Zásuvka jej jedného dňa vyhorela, no niekto jej to vymenil a vraj problém prestal. Teraz jej vyhorela druhá zásuvka (pukala,prskala...). Zásuvka bola priechodná. Mala tam napojenú plazmu (veľký odber) a ešte iné veci :D Staré Al vedenie už nestačí na nové spotrebiče. Dal som meď, do zásuviek pekné očká a je pokoj :wink:
0
Felicia 1.9D - the best Felicia :-D

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Samanko » 11 Jún 2013, 23:10

Ak ti zasuvka praska aj po dotiahnuti, mozes mat roztiahnute prave tie zdierky, nie srobky. Skus postlacat. ..Potom prechodove krabice podotahovat - vsetky spoje, nielen vnutri v zasuvkach.
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Samanko » 11 Jún 2013, 23:16

A ak to mas tahane v trubkach tak to mozes cele prerobit na med aj bez sekania ci inej spinavej roboty.
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Tuf
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1249
Dátum registrácie: 27 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: cz

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Tuf » 12 Jún 2013, 06:32

Hliník časom "tečie", je mäkký. Hliníkové vodiče sa pod hlavu skrutky dávajú iba z jednej strany, rovno alebo mierne zahnuté, nie očko (do 3/4 pod hlavou). Hlava sa pritlačí na drôt a skrutka sa veľmi mierne nakloní na stranu (neviditeľne) a tak týmto "šprajcom" drôt drží po dlhú dobu. Očko sa robí u medených vodičov, sú tvrdé.

Vypni prúd do zásuvky (samozrejmosť, nie si mačka, ktorá ma deväť životov) a skrutkovačom dotiahni všetky skrutky v zásuvke aj v krabiciach ku ktorým máš prístup.

Tiež môže dojsť k rozpadnutiu hliníka vplyvom ohrevu v izolácii blízko zásuvky (jeden, dva cm od hlavy skrutky, ktorá bola povolená a kde priechodom prúdu dochádzalo k silnému ohrevu kovu aj plastu, býva zahnedlý). Na prvý pohlaď to vyzerá ako dobrý drôt, ale pri pohybe sa niekedy odlomí a vypadne biely prášok a kúsky drôtu a človeku až vypadnú oči od prekvapenia.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Merak » 12 Jún 2013, 08:36

taktiež môže byť aj ten problém, že ak sa skrutky pravidelne nedoťahovali, hliník sa mechanicky poddal pod skrutkou a teda spoj sa uvoľnil, čím nastal prechodový odpor a následné zohrievanie sa vodiča, pri ktorom začal hliník oxidovať, a oxid hliníka je nevodivý, a doťahovanie skrutky už nič nezmení
a hrať sa následne s takýmito vodičmi spôsobí to, že vodiče sa rozlámu a tak či onak ich musíš nakoniec vymeniť
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa skromny » 12 Jún 2013, 09:20

dakujem pekne za nazory/napady/navrhy

ono nejake tie elektrikarske skusenosti mam (aj ked peknych par rokov dozadu), cize poistky vypnut by ma snad napadlo,nejaka ta zrucnost sa najde snad tiez, skusim sa teda na to pozriet... ci to je tahane v trubkach, to netusim, az tak daleko "za roh" som sa do zasuvky nepozeral, z hlavy by to mozno vedel niekto kto ma skusenosti s tymto typom barakov (myslim ze vtedy sa stavali este vsetky rovnako)
Merak napísal:hrať sa následne s takýmito vodičmi spôsobí to, že vodiče sa rozlámu a tak či onak ich musíš nakoniec vymeniť
toho sa prave bojim, posledne co si pamatam tak v jednej izbe (tam je to zatial stale funkcne) som asi pred uosmimi rokmi menil zastrcku a pamatam si ze samotna izolacia bola sprachnivena do takej miery ze sa pri dotyku rozpadala na prach. Preto ma napadlo ze snad by mozno stalo za pokus vymenit zastrcky a dufat ze snad sa to zlepsi... len som sa bal toho rozpadnutia kablov - aj ked horsie nez to je teraz to byt uz asi nemuoze - uz teraz je elektrika tahana predlzovackou z vedlajsej izby.

Ze mi to nacim prehodit cele na med mi je viac nez jasne, momentalne si to ale nemuozem dovolit (a ani len odstavit byt na dobu rekonstrukcie)
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa spin90 » 12 Jún 2013, 09:29

Tak ak je ta izolacia vazne takto sprachnivena, racej by som tie zasuvky ani nemenil. Mozno podotahovat skrutky, pripadne tie drotiku trocha so srubovakom oskrabkat, ale nekrutit a neohybat tie droty lebo jak raz sa to rozpadne a skratuje dakde, ta bude po instalacii :)
Ak to ams vedene v trubkach, bude to velke plus a rekonstrukcia nebude az tak komplikovana.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Nomen

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Nomen » 12 Jún 2013, 09:44

preco nie ? opatrne navliect teplom zmrstovaciu buzirku , aj o cislo vecsiu , netreba ju ani nahrievat , opatrne vyformovat a zapojit do zasuvky , ked som mal naozaj kratky a ulomeny drot , zadnu stenu na krabici ostrym srobovakom vysekat aby sa tam zmestila lustrova svorka s plieskom a vydrzi to roky , a samozrejme planovat s prerabkou , pretoze ako to poznam , drot sa prepali presne 23. decembra niekedy vecer a na tie trubky by som sa nespoliehal , niekedy sa neda vobec vytiahnut , alebo naopak nezmesti sa iny drot , niekde v ohybe sa to zasekne ..

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Merak » 12 Jún 2013, 11:15

v Ružinove som býval u kamaráta v prenajatom byte
on mal ťahané káble tak, že zásuvky boli v lištách v rohu nad plávajúcou podlahou za okrasnými rohovými lištami
a svetelné okruhy boli v dvojitom strope - podhľade
čiže minimálne sekačky

ale popíšem ti to ináč:
kamarát mal priateľku, ktorá bývala u starej mamy v starom rodinnom dome, kde bola elektrika ťahaná hliníkom, v kuchyni a v obývačke im v kuse blikalo stropné svetlo, a aj keď veľmi nechcel, prehovorili ho na to, aby sa na to pozrel a opravil to
nakoniec to dopadlo tak, že celé leto sme tam chodili cez víkendy na brigádu a prekáblovavali celý rodinný dom
hneď ešte na začiatku prišla za mnou stará pani, že prečo sa toto stalo, že prečo si nedal kamarát pozor a že to musí teraz celé prerábať
tak som sa do nej musel pustil aj ja, že ak sa o elektriku v baráku nik nestará a pravidelne aspoň raz za 5 rokov neprebehne a nepodoťahuje všetky spoje a skrutky, tak to nakoniec takto dopadne a že môžu byť radi, že nevyhoreli
odvtedy sa na mňa stará pani už iba nevraživo pozerala, lebo som jej povedal pravdu, inú pravdu akú ona chcela počuť

aj u nás doma v bytovke som aspoň raz za čas prešiel zásuvky a svorkovnice a doťahoval skrutky a spoje, a elektrika funguje dodnes, vyše 30 rokov

ide aj o to, že ak už máš elektriku v takomto stave, a nejako to zlepíš či opravíš, bude to aj tak iba dočasne a časom sa to rozpadne tak, že to už nezlepíš
ďalšia možnosť je, ako som to musel kedysi urobiť, že ako máš dieru v paneli na zásuvku, tak jemne vysekať dieru v smere prívodu káblov, dať tam elektro inštalačnú krabicu, do nej dať svorkovnicu, riadne upevniť a dotiahnuť ošetrené hliníkové vodiče a z tejto krabice natiahnuť nové káble do zásuvky, a odporúčam vymeniť aj zásuvky, takto som to musel robiť u jednej známej, ktorá mala komplet byt po prerábke, všade položená dlažba a káble v zemi ťahané pod dlažbou, čiže výmena káblov nepripadala do úvahy
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa pista486 » 12 Jún 2013, 11:35

no!!! ak sú izolácie tvrdé a drobia sa v zástrčkách, tak to isté sa deje aj v krabičkách a aj v stene... hlavne na ohyboch!!! za chvíľu to bude strieľať aj v stene, nedoplatíš sa za elektriku, lebo tá izolácia už nie je izolácia, ale zlý vodič => spotrebič!!!
Urob to tak, že ak sú tie káble v "krkoch", odkrúť jednu stranu v krabičke, uviaž naň nový medený a ťahaj opatrne kým neprevlečieš meď.
žiadne bužírky a ani iné ptákoviny nerob!!! bude ťa to stáť peniaze navyše a vôbec to nepomôže!!! ;)
A ak si netrúfaš, alebo treba sekať, tak si zavolaj zodvoch odborníkov, za dva dni to majú prekáblované aj omietnuté, bude ťa to stáť 2kilá + materiál a budeš mať pokoj... pri výmene káblov rovno vymeň aj ističe, krabičky a aj zástrčky... nová záplata na starých gaťoch trimať nebude ;)
0
niejevšetkoZlatkoskýmsavyspíš :D

Nomen

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Nomen » 12 Jún 2013, 11:48

ake ptakoviny ? ved on nejde zajtra sekat nove droty ? o com trepes ? ja vravim , ze ked meni zasuvku a drobi sa mu izolacia , tak tam kludne navlecie buzirku , podla teba je buzirna nevhodna na hole vodice ? vies potom co je buzirka ? buzirka tepelne zmrstujuca je na to aby izolovala ? chapes ? co ma podla teba robit ked ma ohorenu zasuvku a potrebuje ju vymenit a ktomu aj opalenu izolaciu ? ide natahovat nove droty ? akoze dnes poobede ? predsa som spomenul ze je to na cas , je nevravim predsa o vodicoch v stene , ked navlecie a teplovzdusnou pajkou nahreje , cely vodis sa spevni , nehybe sa a moze sa opriet aj o plechovy drziak ? ked si niekedy vymienal zasuvku tak pred tym si vytahoval vodice zo steny ? kde su "krky" , nemas vobec istotu ze nieco vytiahnes , to aby si vedel , a pocitaj stym, ze bude aj nove kable zasekavat , a to uznas , to nie je robota na jednu sobotu , ak je to dokonca panel ..pekny den
a este ked sa hreje zasuvka tak samozrejme aj vodic a zlezie mu izolacia , preco by sa mala teplom mrvit izolacia v stene , tam moze byt predsa v poriadku .. asi vsetko , to su temy co sa tu pretrasaju roky , vzdy niekto mudry tu mudruje , ale sekat sa nikomu nechce, ..

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa pista486 » 12 Jún 2013, 12:20

netrepem môj ;)
ak to je zahoreté len pri šrubke, tak čert to ber a netreba tam ani tú zmršťovačku, ale podľa toho čo písal, tak je tá izolácia celá nakašu, tam de sú káble ohnuté(niektorí majstri si dali záležať na 90° uhloch) tam už izolácia možno ani nebude, nehovorím o tom, že aj ten hliník už nebude mať pôvodný prierez.... hliník časom krehne, na ohyboch o to viac, pretože sú tam mikrotrhliny.... to je overené!
vidíte, že je mimo, tak prečo mu radíte ako to má zfušovať??? podľa mojich skúseností, ak sa niečo urobí "dočasne", len aby to teraz išlo, tak to tam bude, kým sa nestane prúser!!! Volať odborníka a elektriku si dať vymeniť!!! to je moja rada ;)
Dajme tomu, že svetlá netreba a ten hliník tam prežije ešte zo 20 rokov, ale chladnička, práčka, mikrovlnka.... tam by som pekne ťahal meď, preistotu aj rozdeliť na viac ističov. Lebo aj to je pravidlom v starých bytoch, že svetlá sú dajmetomu rozhodené na 2-3 desiatky ističe a šetky zásuvky na jednu šestnácku... to dnes totálne nevyhovuje, okrem toho, že to môže spôsobiť poruchu prístroja ;)
Odíde ti chladnička, pretože to sem tam iskrí a ty ani nevieš kde, hádže to špičky do kabeláže, ešte viac sa to preťažuje a riskuješ prúser!!! V prípadoch, že je porucha spôsobená elektroinštaláciou, tak ti ani záruku neuznajú...
0
niejevšetkoZlatkoskýmsavyspíš :D

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa skromny » 12 Jún 2013, 12:23

- rekonstrukcia sa planuje (celkova, vymenit to komplet), momentalne ale potrebujem pokryt "len" dve/tri zasuvky ktore su nefunkcne
- zasuvky su v izbach, velka (chladnickova/prackova) zataz sa tam neplanuje
- kompletne prekablovanie momentalne mozne nieje, preto som to chcel "platat horucou ihlou" s vedomim ze ano, viem, je to len docasne..."
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa spin90 » 12 Jún 2013, 12:27

Docasne by som kupil CYKY-J 3x2,5, zo 2 - 3 zasuvky, ale ne do steny ale take kreabickove a zrobil predlzovak. Kable nastrihat tak, aby sa dali potom pouzit do steny. Skryt dakde pod koberec, abo do dajakej jednoduchej listy a hotovo. Menej roboty ako sa tam serkat s dajakymi poondenymi zhnitymi drotikmi v stene. Samozrejme, CYKY nie je urceny na nieco take, ale ako docasne riesenie by sa mu nic nestalo. Takuto "predlzovacku" pichnut do dajakej funkcnej zasuvky, alebo priamo ist k isticom v idealnom pripade. A mozes na to zavesit aj silnejsi spotrebic bez strachu o zivot. A si myslim ze menej roboty by si mal a ak kable nepostrihas na marne kusky, tak ich neskor vyuzijes.
Teda, ak sa problem tyka len zasuviek a nie svetla. So svetlom horsie, tam neni kde schovat kabel (teda okrme pracneho listovania) a predpokladam ze zaveseny dakde na srubkach by bol vhodny skor do pivnice nez do bytu :lol:
0
Naposledy upravil/-a spin90 v 12 Jún 2013, 12:34, upravené celkom 2 krát.
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa pista486 » 12 Jún 2013, 12:29

tak urob to čo ti už radili... skontroluj rozvodné krabičky a podoťahuj všetky šrubky ;)
ale ak sú tam niekde v stene poskrúcané-pospájané kábliky, alebo si pán "majster" potrpel na čokoládkach a 40cm obšmrdkoch, tak ti ani to nepomôže :-( Ak ti treba len jednu zástrčku, tak si potiahni predlžovačku... plátať zahorené krabičky je škoda času aa zbytočné nervy.. Radšej posúr tú prerábku ;)
0
niejevšetkoZlatkoskýmsavyspíš :D

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Jirka84 » 13 Jún 2013, 06:39

skromny napísal:- rekonstrukcia sa planuje (celkova, vymenit to komplet), momentalne ale potrebujem pokryt "len" dve/tri zasuvky ktore su nefunkcne
- zasuvky su v izbach, velka (chladnickova/prackova) zataz sa tam neplanuje
- kompletne prekablovanie momentalne mozne nieje, preto som to chcel "platat horucou ihlou" s vedomim ze ano, viem, je to len docasne..."

Kdysi byla povinnost nejpozději po pěti letech provést nejen revizi, ale i pravidelnou kontrolu všech spojů. Protože se na ale v soukromých objektech pravidelně z vysoka s..e na tento způsob prevence, tak to potom tak dopadá, že jsou přerušené obvody vkrabicích, vypálené zásuvky, ..., v horším případku i požáry z důvodu vadné elektroinstalace. U hliníku obvzlášť. Hold je doba byznysu ....
PS dotaz: tapračka nemá topnou spirálu, coby "zataz" ? Jednotka "docasne" je nejen na SK, ale i v ČR přesně definována "odchodem ussr vojsk" - jak je stará instalace? ... :) :) :)
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Merak » 13 Jún 2013, 07:51

píšeš že (stary Ruzinovsky barak - stare hlinikove el.rozvody)
je to tehlový alebo panelový barák? alebo v ktorej časti sa nachádza
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa skromny » 13 Jún 2013, 09:02

Merak: Strkovec - rady nizkych trojposchodovych tehlovych barakov
Jirka84: kompletuju sa financie, takze docasnost je v radoch mesiacov (predpokladam, dufam a verim v jednociferne cislo), a to s tou prackou som nepochopil... ide o zasuvku v izbe - takze nie, pracka tam nebude...
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Problem so zasuvkami na starom hlinikovom vedeni

Príspevok od používateľa Merak » 13 Jún 2013, 09:08

ak chceš, môžeme sa nejako dohodnúť a by som ti to prišiel pozrieť, 75 alebo 78 mi ide rovno k tebe
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok