Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod lubos3362 » 04 Jan 2017, 01:01

Opravi┼ą, alebo zahodi┼ą?
Osobne si mysl├şm, ┼że hromada vec├ş kon─Ź├ş v ┼írote zbyto─Źne? ─îo vy na to?
lubos3362
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 49
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2013

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod helios » 04 Jan 2017, 01:31

Ak s├║ to star┼íie, poctivo vyroben├ę zariadenia, rozhodne opravi┼ą, lebo tie modern├ę, na materi├íle oklaman├ę mnohokr├ít nevydr┼żia ani ┼ítvrtinu ─Źasu, ─Źo tie star├ę. Tu toti┼ż v├┤bec nejde o ekol├│giu, ale len o to, aby sa st├íle kupovali nov├ę veci a to─Źili sa peniaze. Preto sa aj dnes vyr├íbaj├║ nekvalitn├ę v├Żrobky, lebo sa po─Ź├şta s t├Żm, ┼że tesne po uplynut├ş z├íruky sa vyhodia a k├║pia nov├ę. Napodiv, zelen├Żm aktivistom to v├┤bec nevad├ş. :(
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 777
Vek: 55.82
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013

Odosla┼ąod Feneon » 04 Jan 2017, 02:05

jj, tak├ę "├║sporky" ─Źi LED ┼żiarovky to je ekologick├í katastrofa. A zelen├Ż hip├şci si ich vydrankali...

Skuto─Źne, mnoho vec├ş by sa mohlo "baz├írovo" vr├íti┼ą do kolobehu, aspo┼ł pre "basti─Źov" tak ako je to v USA. Nu┼ż len┼że u n├ís dostan├║ vyraden├ę veci status "nebezpe─Źn├Ż odpad" a je to v...

Na┼ía zlat├í EU. U┼ż aby to skon─Źilo.
Feneon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 119
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2014

Odosla┼ąod lubos3362 » 04 Jan 2017, 02:12

Dnes je na hovno v┼íetko, nepo─Ź├şta sa s recykl├íciou.
A na to doplat├şme. A to nie som zelen├Ż a bohu┼żia─ż ma to serie.
lubos3362
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 49
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2013

Odosla┼ąod alois » 04 Jan 2017, 06:19

Nechcem zach├ídza┼ą do politiky, ale recykla─Źn├Ż fond a agenda ako bola zabehnut├í bola zru┼íen├í. Peniaze ktor├ę tam boli, boli pretransformovan├ę do in├Żch " s├║kromnej┼í├şch" organiz├íci├ş. Ale o tom norm├ílny nezainteresovan├Ż smrteln├şk nevie.

Ale recykl├ícia je O.K. ak sa rob├ş poctivo. D├í sa tak dosta┼ą k prim├írnym surovin├ím, s├║ z toho pracovn├ę miesta a.t.─Ć. Oprava star┼í├şch poctiv├Żch v├Żrobkov je tie┼ż fajn, no ─żudia id├║ s dobou a vyhodia mix├ęr, iba kv├┤li uhl├şku na motore.....

To, ─Źo vtejto republike nie je fajn (a inde v EU je to trestn├ę!!!) s├║ mobiln├ş v├Żkupcovia surov├şn....k├║pim ┼żelezo, star├ę motore, recyklujem autobat├ęrie???" Podnikate─ż mus├ş ma┼ą ADRkov├║ ├║pravu auta, povolenia a on star├ęho ┼Żigul├şka a kyselinu recykluje do po─ża za dedinou. Ale nikto kompetentn├Ż proti tomuto ni─Ź neurob├ş. Dokonca mestsk├Ż policajti mu u n├ís dali dve baterky!
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1260
Vek: 56.65
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod pocitujlasku » 04 Jan 2017, 08:58

Feneon nap├şsal:jj, tak├ę "├║sporky" ─Źi LED ┼żiarovky to je ekologick├í katastrofa.

Usporky suhlasim, ale LEDky (nie to, co sa predava u nas) su ok. Nasadene namiesto halogenok, ktore sa menili kazde 3 mesiace rodicom drzia ledky uz asi 6ty rok. Kupna cena okolo 7 eur/kus, nahrada 35W halogen 5W ledkou - uz to bolo citit na fakture z elektrarni. A to som ich vtedy kupoval zopar na skusku z ciny.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3903
Vek: 34.37
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 10:09

Ani LEDky nie s├║ celkom OK. Jednak nemaj├║ tak├║ svietivos┼ą ako propaguj├║, takisto hrej├║ i ke─Ć menej ale hlavne nemaj├║ dobr├ę spektrum svetla a ─Źasom tie┼ż "v├Ądn├║" ako ortu┼ąovky. Klasick├í edisonka svieti do konca svojho ┼żivota rovnako. Tak┼że je tam e┼íte ─Źo vychyta┼ą a ┼żiadne peniaze ti nenahradia zrak.
A hlavne na─Źo zab├║da t├íto spolo─Źnos┼ą. Ekol├│gia nie je len to, ─Źo u┼íetr├şm na elektrine pri prev├ídzke, ale aj proces z├şskavania surov├şn, v├Żroba, distrib├║cia, predaj, reklama, spracovanie odpadu...
Napr├şklad klasick├í ┼żiarovka pozost├íva asi z 5 materi├ílov: sklo, volfr├ím, oce─ż, c├şn, dus├şk. Z ko─żk├Żch LEDka?
Chcel by som vidie┼ą, ─Źi to niekto poriadne vy─Ź├şslil pred prijat├şm z├íkonov.
A rozhodne si mysl├şm, ┼że regulova┼ą tento trh legislat├şvou je zvr├ítenos┼ą. ─Żudia nie s├║ celkom hl├║pi, vedia ─Źo je pre nich lep┼íie. Trh sa reguluje aj s├ím, samozrejme nie pod─ża predstavy korpor├íci├ş ako Philips a Osram.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 331
Zalo┼żen├Ż: 15.12.2014

Odosla┼ąod zdenoeddie » 04 Jan 2017, 10:17

Znehodnotene veci, vypajkovane DPS, apod. vsetko konci v zbernom dvore, spolu s plastami apod. Druhotne suroviny idu do vykupu, obcas sa euro naviac prida, aspon mam z coho financovat moj konicek. Problem je so sklom, ale da sa to vyriesit zelenym kontajnerom. Inak co sa da, sa pouzije este raz, preda na ND apod.
Vacuum Madness!!!
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3534
Vek: 18.46
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 04 Jan 2017, 10:30

budvar10: napisem este raz, nekupovat tie lacne smejdy u nas v obchodoch a bude to ok. 5W ledka u mna svieti podstatne silnejsie ako 35W halogenka, a drzia niekolko rokov. Co sa tepla tyka, nemam problem ju chytit rukami aj po niekolko hodinovom svieteni. Skus to s klasickou ziarovkou. A ked sa pokazi, tak vacsinou je to zdroj, a ten vies opravit za par drobnych. Vyroba nie je o nic menej ekologicka, ako akakolvek ina elektronika.
Ked si spocitam, ze halogeny sa menili kazde 3 mesiace, tak za tych 6 rokov mam bud 1 ledku, alebo 24 halogeniek, z ktorych 23 islo do odpadu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 11:48

Ja LED nekupujem lacn├ę ┼ímejdy. Napr. Philips ┼żiarovky po roku pou┼ż├şvania maj├║ v├Żrazne zo┼żltnut├ę banky. Ako asi teraz svietia?
Ja ale ├║plne nazatracujem LED. Tie┼ż si mysl├şm ┼że je tam bud├║cnos┼ą. Mne vad├ş ta n├ísiln├í forma. Nech presved─Źia kvalitou.
Nariadenie EU pri┼ílo, ke─Ć LEDky ani poriadne neexistovali a alternat├şvou boli halog├ęnky alebo ortu┼ąov├ę (spotreba 17 ton ortute ro─Źne len v EU a neviemko─żko arg├│nu, ne├│nu at─Ć).

Z h─żadiska pou┼ż├şvate─ża: ─Źo u┼íetr├ş┼í na elektrine zaplat├ş┼í na vy┼í┼íej cene ┼żiarovky. Sk├║s uva┼żova┼ą sedliack├Żm rozumom. Klasick├í ┼żiarovka m├í slab├║ ├║─Źinnos┼ą a produkuje ve─ża tepla. Ale ─Źo sa deje s t├Żm teplom? V na┼íich zemepisn├Żch ┼í├şrkach v lete asi ve─ża nesvieti┼í ale hlavne ke─Ć sa kr├ítia dni, t.j. v zime. Ja by som povedal, ┼że o to teplo menej potrebuje┼í k├║ri┼ą. Klasick├í ┼żiarovka (v├┤bec som sa nikde nezmienil o halog├ęnov├Żch) m├í tepl├ę spojit├ę spektrum svetla a vy┼żaruje ho takmer do v┼íetk├Żch str├ín. Toto nem├í ┼żiadna LED moment├ílne. Spektrum nie je spojit├ę a je v├Żrazne nazelenal├ę. Uhol vy┼żarovanie svetla je v├Żrazne zredukovan├Ż, ak porovn├íme hoc tie ┼żiarovky, ktor├ę tvarom pripom├şnaj├║ klasick├ę. Pr├íve pre tieto rozdiely sa kvalita svetla z t├Żchto ┼żiaroviek ve─żmi ┼ąa┼żko ─Ź├şselne porovn├íva a v├Żrobcovia to vedia.
Jedin├í obrovsk├í v├Żhoda LEDiek je, ┼że sa d├í vyprodukova┼ą biele svetlo v─Ćaka silnej modrej zlo┼żke a ─Źasom sn├í─Ć bude jeho kvalita na nerozoznanie od denn├ęho. A e┼íte som zabudol t├║ tvarov├║ variabilitu, napr. LED p├ísiky a pod.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Mego » 04 Jan 2017, 11:57

No mne sk├┤r tvarov├í variabilita lezie na nervy. Dakedy si k├║pil ┼żiarovku a mal si, teraz porebuje┼í str├ívi┼ą dva dni h─żadan├şm debiln├ęho svietidla, lebo tie, ─Źo sa ti p├í─Źia maj├║ GU, alebo in├Ż diabolsk├Ż konektor a ak n├íhodou nie, tak potom s├║ tak mal├ę, ┼że do neho nevtrepe┼í lep┼íiu LED ┼żiarovku, tak┼że mus├ş┼í zobra┼ą kukuricu, ktor├í ti tr─Ź├ş z lustra jak vibrator. No proste des. Zatia─ż som kupoval len priemyseln├ę svietidl├í do pivnice a dva lustre. Do priemyseln├Żch mi samozrejme nevo┼íla 12W LEDka. Do lustra vo┼íli, ale tie┼ż som musel pr├şs┼ą s lustrom jak idiot do obi a sk├║┼ía┼ą ┼żiarovku po ┼żiarovke, reku ktor├í vojde.
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 403
Vek: 24.32
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 12:05

To ─Źo spom├şna┼í, ma tie┼ż poriadne irituje.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod eurobastler » 04 Jan 2017, 14:00

alois nap├şsal:To, ─Źo vtejto republike nie je fajn (a inde v EU je to trestn├ę!!!) s├║ mobiln├ş v├Żkupcovia surov├şn....k├║pim ┼żelezo, star├ę motore, recyklujem autobat├ęrie???" Podnikate─ż mus├ş ma┼ą ADRkov├║ ├║pravu auta, povolenia a on star├ęho ┼Żigul├şka a kyselinu recykluje do po─ża za dedinou. Ale nikto kompetentn├Ż proti tomuto ni─Ź neurob├ş. Dokonca mestsk├Ż policajti mu u n├ís dali dve baterky!

Cca 10 rokov a viac boli autobat├ęrie povyhadzovan├ę pri smetiakoch, v lese, za dedinou v kr├şkoch. Dnes ich chvalabohu vykupuj├║, tak┼że som u┼ż dlho nevidel. Dve 45Ah po smrti sa mi pova─żovali v dielni, tak som ich ned├ívno odniesol aj so ┼żelezom do ┼írotu. ┼Żijeme v divnej dobe, ke─Ć za 1kg papiera dostanem viac ako za 1kg ┼żeleza... :rolleyes:

budvar10 nap├şsal:A hlavne na─Źo zab├║da t├íto spolo─Źnos┼ą. Ekol├│gia nie je len to, ─Źo u┼íetr├şm na elektrine pri prev├ídzke, ale aj proces z├şskavania surov├şn, v├Żroba, distrib├║cia, predaj, reklama, spracovanie odpadu...
Napr├şklad klasick├í ┼żiarovka pozost├íva asi z 5 materi├ílov: sklo, volfr├ím, oce─ż, c├şn, dus├şk. Z ko─żk├Żch LEDka?

Pr├íve spracovanie odpadu, ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş ani nevie, ┼że sa v t├Żch ob─ż├║ben├Żch "├║spork├ích" nach├ídza ortu┼ą. Tak┼że kon─Źia v komun├ílnom odpade :evil:

budvar nap├şsal:Chcel by som vidie┼ą, ─Źi to niekto poriadne vy─Ź├şslil pred prijat├şm z├íkonov.

Nevy─Ź├şslil. V Brusseli sedia nenahradite─żn├ş absolventi sytematickej filozofie, politol├│gie,soci├ílnej antropol├│gie a pr├şbuzn├Żch odborov...

A u m┼ła to funguje tie┼ż tak, ako to op├şsal zdenoeddie. Ke─Ć m├ím nejak├Ż odpad, ─Źi u┼ż ┼żelezo, farebn├ę kovy alebo in├ę (napr├şklad spom├şnan├ę autobat├ęrie), kon─Źia na kope a cca raz za rok to odveziem do ┼írotu. Ka┼żd├ę euro pote┼í├ş a hne─Ć m├ím viac priestoru. :applause:
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3643
Vek: 28.36
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod Mego » 04 Jan 2017, 14:07

Ja som robil da─Źo na aute, ┼íiel okolo cigan, ─Źi nemam autobaterku, ┼że za 45Ah mi d├í dva e─Źka. Tak mi dal a ja som mu dal zopsutu baterku :D Problem solved

Inak ─Źo sa t├Żka t├Żch v├Żkupov, tak matka zbesilo zbiera let├íky a v┼íetky tieto blbosti a dvakr├ít ro─Źne chod├ş avia z technick├Żch slu┼żieb a za ur─Źit├ę kilogramy papiera ti daj├║ sracak, alebo kuchynske utierky a podobne. Lep┼íie ako ┼żerav├Żm roxorom do dupy. Ale ja na to nem├ím nervy, ja vyrucujem papiere het.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alois » 05 Jan 2017, 06:28

eurobastler:
Probl├ęmom je, ┼że to, ─Źo sa teraz pova┼żuje za papier u┼ż d├ívno nie je papier. V┼íetok "papier" pre rota─Źn├║ tla─Ź m├í v strede "umelohmotn├║" f├│liu na ktor├║ je nan├í┼ían├í buni─Źina a t├í je lisovan├í v kalendroch tak, aby mala spr├ívny sm─Ťr vl├íkna. In├í─Ź by sa papier trhal v tla─Źiarensk├Żch rota─Źk├ích. U ─Źasopisov├ęho papiera t.z.v. LVC, SC a in├ę druhy, je to viacvrstvov├í f├│lia a buni─Źina. Preto s├║ tvrd┼íie a hrub┼íie a s├║ v nich laky a tvrdidl├í.

Zlat├ę ─Źasy, ke─Ć novinov├Ż papier bol naozaj papier s├║ pre─Ź. A lepenka sa spa─żuje preto, lebo u┼ż v nej je to─żko plastu, ┼żesa ned├í klasicky recyklova┼ą.

Autobaterky vykupuj├║ iba niektor├ę zberne a d├ívaj├║ za ne to─żko, ako za ┼żelezo. Ale moc ofici├ílne to nieje, nako─żko viem aj o tak├Żch, ktor├ş ich ─Ćalej pred├ívaj├║ do Ma─Ćarska. Tam sa vykupuj├║ ofici├ílne a za drah┼íie, nako─żko oni maj├║ recykla─Źn├║ linku. Vozia sa tam baterky aj z in├Żch kraj├şn EU. Ka┼żd├í mestsk├í ─Źas┼ą m├í ofici├ílne zbern├ę miesto pre autobaterky baterky a pou┼żit├ę oleje. Len ─żudia o tom nevedia, alebo s├║ leniv├Ż to tam zanies┼ą. (bezplatne) Rad┼íej olej zriedia so sapon├ítom a vylej├║ ho do v├Żlevky so studenou vodou....
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1260
Vek: 56.65
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod Mego » 05 Jan 2017, 07:12

Tu┼í├şm, ┼że olej m├┤┼że┼í donies┼ą aj do slovnaftky a daj├║ ti za to dajak├ę body, alebo tak├║ dajak├║ reklamu som raz zo─Źil... m├ím na mysli jedl├Ż olej

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 05 Jan 2017, 09:05

hej, niektore slovnaftky beru aj stary kuchynsky olej.
Ja, co sa da sa snazim zrecyklovat. Aj stare oblecenie, niekedy boli na to kontajnery, kde sa dalo hodit zachovale a pouzitelne oblecenie, ale akosi pocerny obcania tam liezli, pobrali co sa dalo a cestou do osady nepotrebne vyhadzovali popri ceste.
Potrhane a nepouzitelne sa da tiez odovzdat v zbernych dvoroch.
Zelezo odkladam a 2x do roka ho zbieraju miestni hasici, ktory za to maju aspon par drobnych na fungovanie.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Mego » 05 Jan 2017, 09:32

U n├ís v meste bol niekedy dvor s kontajnermi, kde sa dal nosi┼ą kadejak├Ż bordel, aj nebezpe─Źn├Ż odpad. No p├ín prim├ítorko zabudol, ┼że je zvolen├Ż z trucu, len aby nebol smerak, a za─Źal sa roz┼ąahova┼ą. No a dopadlo to tak, ┼że teraz za kg ak├ęhoko─żvek bordelu mus├ş┼í zaplati┼ą 3 centy. Samozrejme, je to "smie┼ín├í suma". Len┼że ja prer├íbam dom a bordelu by som tam nanosil 10 ton a zaplatil za to 300ÔéČ... Tak┼że tak to zopsul, ┼że ─żudia rad┼íej na voz├şkoch vyv├í┼żaj├║ bordel do star├ęho kame┼łolomu, alebo v┼íade inde, kde to maj├║ zadarmo.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Mathell » 05 Jan 2017, 18:12

To je otras ke─Ć za to mus├şme plati┼ą.
Ja som tam bol naposledy v lete, ke─Ć sme boli odviez┼ą star├ę farby, obklada─Źky a in├Ż stavebn├Ż odpad a chlap├şk n├ím povedal ┼że u┼ż stavebn├Ż odpad neber├║. Nebolo toho a┼ż tak ve─ża, tak to zobral e┼íte zadarmo. ┼ákoda ┼że bordel sa furt niekde n├íjde.

A e┼íte k t├Żm ledk├ím. Minul├Ż rok kone─Źne dotiahli elektriku aj do na┼íej gar├í┼że a nastala ot├ízka ak├ę pou┼żi┼ą svetl├í. Mali sme 2 star├ę svetl├í ─Źo sa d├ívali do kuchyne a i┼íla do toho 60w ┼żiarovka. Chceli sme dosiahnu┼ą stav ako v dedovej gara┼żi. Tam boli 4x40w ne├│nky a to bolo dobr├ę svetlo.
├Üsporky ni─Ź, 60w ┼żiarovka svieti ako na┼żhaven├í ├║sporka, tak sme za┼íli do obchodu, k├║pili 2 13w ledky (svietia ako 100w), bez probl├ęmov tam vo┼íli a tak kone─Źne m├íme poriadne svetlo :thanks:
...And justice for all
Mathell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 87
Vek: 14.26
Zalo┼żen├Ż: 18.09.2016

Odosla┼ąod Mego » 09 Jan 2017, 07:56

No ja som tesne po k├║pe domu objednal VOK (ve─żkoobjemov├Ż kontajner), lebo ten hnoj, ─Źo mi nechali v baraku po k├║pe, to bolo nie─Źo neskuto─Źn├ę. Tona bordelu 30ÔéČ, "pren├íjom" kontajnera na de┼ł 2,50ÔéČ. Ako ├íno, ako nie, tie k.rvy si v┼íak do toho zar├ítali aj kamion, ktor├Żm to chodievali vysypa┼ą na ├Üsvit na smetisko (samozrejme mi o tom dopredu nepovedali ni─Ź). 4 razy oto─Źili kontajner, mal som dokopy 4,5 tony, ─Źo mala by┼ą suma 135ÔéČ. No a tak to bolo 350ÔéČ + samorejme 80ÔéČ pre cig├ínov, ─Źo mi to tam vyrucovali. To bolo nie─Źo neskuto─Źn├ę... marhy hlupe, potom nech sa ne─Źuduj├║, ┼że ─żudia vylievaj├║ motor-olej do hag├ínskeho potoka a ┼że na vetrolamy nosia auobaterky

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 7 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist