Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod lubos3362 » 04 Jan 2017, 01:01

Opravi┼ą, alebo zahodi┼ą?
Osobne si mysl├şm, ┼że hromada vec├ş kon─Ź├ş v ┼írote zbyto─Źne? ─îo vy na to?
lubos3362
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 68
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2013

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod helios » 04 Jan 2017, 01:31

Ak s├║ to star┼íie, poctivo vyroben├ę zariadenia, rozhodne opravi┼ą, lebo tie modern├ę, na materi├íle oklaman├ę mnohokr├ít nevydr┼żia ani ┼ítvrtinu ─Źasu, ─Źo tie star├ę. Tu toti┼ż v├┤bec nejde o ekol├│giu, ale len o to, aby sa st├íle kupovali nov├ę veci a to─Źili sa peniaze. Preto sa aj dnes vyr├íbaj├║ nekvalitn├ę v├Żrobky, lebo sa po─Ź├şta s t├Żm, ┼że tesne po uplynut├ş z├íruky sa vyhodia a k├║pia nov├ę. Napodiv, zelen├Żm aktivistom to v├┤bec nevad├ş. :(
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 801
Vek: 56.31
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Feneon » 04 Jan 2017, 02:05

jj, tak├ę "├║sporky" ─Źi LED ┼żiarovky to je ekologick├í katastrofa. A zelen├Ż hip├şci si ich vydrankali...

Skuto─Źne, mnoho vec├ş by sa mohlo "baz├írovo" vr├íti┼ą do kolobehu, aspo┼ł pre "basti─Źov" tak ako je to v USA. Nu┼ż len┼że u n├ís dostan├║ vyraden├ę veci status "nebezpe─Źn├Ż odpad" a je to v...

Na┼ía zlat├í EU. U┼ż aby to skon─Źilo.
Feneon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 140
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2014

Odosla┼ąod lubos3362 » 04 Jan 2017, 02:12

Dnes je na hovno v┼íetko, nepo─Ź├şta sa s recykl├íciou.
A na to doplat├şme. A to nie som zelen├Ż a bohu┼żia─ż ma to serie.
lubos3362
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 68
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2013

Odosla┼ąod alois » 04 Jan 2017, 06:19

Nechcem zach├ídza┼ą do politiky, ale recykla─Źn├Ż fond a agenda ako bola zabehnut├í bola zru┼íen├í. Peniaze ktor├ę tam boli, boli pretransformovan├ę do in├Żch " s├║kromnej┼í├şch" organiz├íci├ş. Ale o tom norm├ílny nezainteresovan├Ż smrteln├şk nevie.

Ale recykl├ícia je O.K. ak sa rob├ş poctivo. D├í sa tak dosta┼ą k prim├írnym surovin├ím, s├║ z toho pracovn├ę miesta a.t.─Ć. Oprava star┼í├şch poctiv├Żch v├Żrobkov je tie┼ż fajn, no ─żudia id├║ s dobou a vyhodia mix├ęr, iba kv├┤li uhl├şku na motore.....

To, ─Źo vtejto republike nie je fajn (a inde v EU je to trestn├ę!!!) s├║ mobiln├ş v├Żkupcovia surov├şn....k├║pim ┼żelezo, star├ę motore, recyklujem autobat├ęrie???" Podnikate─ż mus├ş ma┼ą ADRkov├║ ├║pravu auta, povolenia a on star├ęho ┼Żigul├şka a kyselinu recykluje do po─ża za dedinou. Ale nikto kompetentn├Ż proti tomuto ni─Ź neurob├ş. Dokonca mestsk├Ż policajti mu u n├ís dali dve baterky!
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1439
Vek: 57.14
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod pocitujlasku » 04 Jan 2017, 08:58

Feneon nap├şsal:jj, tak├ę "├║sporky" ─Źi LED ┼żiarovky to je ekologick├í katastrofa.

Usporky suhlasim, ale LEDky (nie to, co sa predava u nas) su ok. Nasadene namiesto halogenok, ktore sa menili kazde 3 mesiace rodicom drzia ledky uz asi 6ty rok. Kupna cena okolo 7 eur/kus, nahrada 35W halogen 5W ledkou - uz to bolo citit na fakture z elektrarni. A to som ich vtedy kupoval zopar na skusku z ciny.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4050
Vek: 34.86
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 10:09

Ani LEDky nie s├║ celkom OK. Jednak nemaj├║ tak├║ svietivos┼ą ako propaguj├║, takisto hrej├║ i ke─Ć menej ale hlavne nemaj├║ dobr├ę spektrum svetla a ─Źasom tie┼ż "v├Ądn├║" ako ortu┼ąovky. Klasick├í edisonka svieti do konca svojho ┼żivota rovnako. Tak┼że je tam e┼íte ─Źo vychyta┼ą a ┼żiadne peniaze ti nenahradia zrak.
A hlavne na─Źo zab├║da t├íto spolo─Źnos┼ą. Ekol├│gia nie je len to, ─Źo u┼íetr├şm na elektrine pri prev├ídzke, ale aj proces z├şskavania surov├şn, v├Żroba, distrib├║cia, predaj, reklama, spracovanie odpadu...
Napr├şklad klasick├í ┼żiarovka pozost├íva asi z 5 materi├ílov: sklo, volfr├ím, oce─ż, c├şn, dus├şk. Z ko─żk├Żch LEDka?
Chcel by som vidie┼ą, ─Źi to niekto poriadne vy─Ź├şslil pred prijat├şm z├íkonov.
A rozhodne si mysl├şm, ┼że regulova┼ą tento trh legislat├şvou je zvr├ítenos┼ą. ─Żudia nie s├║ celkom hl├║pi, vedia ─Źo je pre nich lep┼íie. Trh sa reguluje aj s├ím, samozrejme nie pod─ża predstavy korpor├íci├ş ako Philips a Osram.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 387
Zalo┼żen├Ż: 15.12.2014

Odosla┼ąod zdenoeddie » 04 Jan 2017, 10:17

Znehodnotene veci, vypajkovane DPS, apod. vsetko konci v zbernom dvore, spolu s plastami apod. Druhotne suroviny idu do vykupu, obcas sa euro naviac prida, aspon mam z coho financovat moj konicek. Problem je so sklom, ale da sa to vyriesit zelenym kontajnerom. Inak co sa da, sa pouzije este raz, preda na ND apod.
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3590
Vek: 18.95
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 04 Jan 2017, 10:30

budvar10: napisem este raz, nekupovat tie lacne smejdy u nas v obchodoch a bude to ok. 5W ledka u mna svieti podstatne silnejsie ako 35W halogenka, a drzia niekolko rokov. Co sa tepla tyka, nemam problem ju chytit rukami aj po niekolko hodinovom svieteni. Skus to s klasickou ziarovkou. A ked sa pokazi, tak vacsinou je to zdroj, a ten vies opravit za par drobnych. Vyroba nie je o nic menej ekologicka, ako akakolvek ina elektronika.
Ked si spocitam, ze halogeny sa menili kazde 3 mesiace, tak za tych 6 rokov mam bud 1 ledku, alebo 24 halogeniek, z ktorych 23 islo do odpadu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 11:48

Ja LED nekupujem lacn├ę ┼ímejdy. Napr. Philips ┼żiarovky po roku pou┼ż├şvania maj├║ v├Żrazne zo┼żltnut├ę banky. Ako asi teraz svietia?
Ja ale ├║plne nazatracujem LED. Tie┼ż si mysl├şm ┼że je tam bud├║cnos┼ą. Mne vad├ş ta n├ísiln├í forma. Nech presved─Źia kvalitou.
Nariadenie EU pri┼ílo, ke─Ć LEDky ani poriadne neexistovali a alternat├şvou boli halog├ęnky alebo ortu┼ąov├ę (spotreba 17 ton ortute ro─Źne len v EU a neviemko─żko arg├│nu, ne├│nu at─Ć).

Z h─żadiska pou┼ż├şvate─ża: ─Źo u┼íetr├ş┼í na elektrine zaplat├ş┼í na vy┼í┼íej cene ┼żiarovky. Sk├║s uva┼żova┼ą sedliack├Żm rozumom. Klasick├í ┼żiarovka m├í slab├║ ├║─Źinnos┼ą a produkuje ve─ża tepla. Ale ─Źo sa deje s t├Żm teplom? V na┼íich zemepisn├Żch ┼í├şrkach v lete asi ve─ża nesvieti┼í ale hlavne ke─Ć sa kr├ítia dni, t.j. v zime. Ja by som povedal, ┼że o to teplo menej potrebuje┼í k├║ri┼ą. Klasick├í ┼żiarovka (v├┤bec som sa nikde nezmienil o halog├ęnov├Żch) m├í tepl├ę spojit├ę spektrum svetla a vy┼żaruje ho takmer do v┼íetk├Żch str├ín. Toto nem├í ┼żiadna LED moment├ílne. Spektrum nie je spojit├ę a je v├Żrazne nazelenal├ę. Uhol vy┼żarovanie svetla je v├Żrazne zredukovan├Ż, ak porovn├íme hoc tie ┼żiarovky, ktor├ę tvarom pripom├şnaj├║ klasick├ę. Pr├íve pre tieto rozdiely sa kvalita svetla z t├Żchto ┼żiaroviek ve─żmi ┼ąa┼żko ─Ź├şselne porovn├íva a v├Żrobcovia to vedia.
Jedin├í obrovsk├í v├Żhoda LEDiek je, ┼że sa d├í vyprodukova┼ą biele svetlo v─Ćaka silnej modrej zlo┼żke a ─Źasom sn├í─Ć bude jeho kvalita na nerozoznanie od denn├ęho. A e┼íte som zabudol t├║ tvarov├║ variabilitu, napr. LED p├ísiky a pod.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Mego » 04 Jan 2017, 11:57

No mne sk├┤r tvarov├í variabilita lezie na nervy. Dakedy si k├║pil ┼żiarovku a mal si, teraz porebuje┼í str├ívi┼ą dva dni h─żadan├şm debiln├ęho svietidla, lebo tie, ─Źo sa ti p├í─Źia maj├║ GU, alebo in├Ż diabolsk├Ż konektor a ak n├íhodou nie, tak potom s├║ tak mal├ę, ┼że do neho nevtrepe┼í lep┼íiu LED ┼żiarovku, tak┼że mus├ş┼í zobra┼ą kukuricu, ktor├í ti tr─Ź├ş z lustra jak vibrator. No proste des. Zatia─ż som kupoval len priemyseln├ę svietidl├í do pivnice a dva lustre. Do priemyseln├Żch mi samozrejme nevo┼íla 12W LEDka. Do lustra vo┼íli, ale tie┼ż som musel pr├şs┼ą s lustrom jak idiot do obi a sk├║┼ía┼ą ┼żiarovku po ┼żiarovke, reku ktor├í vojde.
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 443
Vek: 24.81
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod budvar10 » 04 Jan 2017, 12:05

To ─Źo spom├şna┼í, ma tie┼ż poriadne irituje.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod eurobastler » 04 Jan 2017, 14:00

alois nap├şsal:To, ─Źo vtejto republike nie je fajn (a inde v EU je to trestn├ę!!!) s├║ mobiln├ş v├Żkupcovia surov├şn....k├║pim ┼żelezo, star├ę motore, recyklujem autobat├ęrie???" Podnikate─ż mus├ş ma┼ą ADRkov├║ ├║pravu auta, povolenia a on star├ęho ┼Żigul├şka a kyselinu recykluje do po─ża za dedinou. Ale nikto kompetentn├Ż proti tomuto ni─Ź neurob├ş. Dokonca mestsk├Ż policajti mu u n├ís dali dve baterky!

Cca 10 rokov a viac boli autobat├ęrie povyhadzovan├ę pri smetiakoch, v lese, za dedinou v kr├şkoch. Dnes ich chvalabohu vykupuj├║, tak┼że som u┼ż dlho nevidel. Dve 45Ah po smrti sa mi pova─żovali v dielni, tak som ich ned├ívno odniesol aj so ┼żelezom do ┼írotu. ┼Żijeme v divnej dobe, ke─Ć za 1kg papiera dostanem viac ako za 1kg ┼żeleza... :rolleyes:

budvar10 nap├şsal:A hlavne na─Źo zab├║da t├íto spolo─Źnos┼ą. Ekol├│gia nie je len to, ─Źo u┼íetr├şm na elektrine pri prev├ídzke, ale aj proces z├şskavania surov├şn, v├Żroba, distrib├║cia, predaj, reklama, spracovanie odpadu...
Napr├şklad klasick├í ┼żiarovka pozost├íva asi z 5 materi├ílov: sklo, volfr├ím, oce─ż, c├şn, dus├şk. Z ko─żk├Żch LEDka?

Pr├íve spracovanie odpadu, ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş ani nevie, ┼że sa v t├Żch ob─ż├║ben├Żch "├║spork├ích" nach├ídza ortu┼ą. Tak┼że kon─Źia v komun├ílnom odpade :evil:

budvar nap├şsal:Chcel by som vidie┼ą, ─Źi to niekto poriadne vy─Ź├şslil pred prijat├şm z├íkonov.

Nevy─Ź├şslil. V Brusseli sedia nenahradite─żn├ş absolventi sytematickej filozofie, politol├│gie,soci├ílnej antropol├│gie a pr├şbuzn├Żch odborov...

A u m┼ła to funguje tie┼ż tak, ako to op├şsal zdenoeddie. Ke─Ć m├ím nejak├Ż odpad, ─Źi u┼ż ┼żelezo, farebn├ę kovy alebo in├ę (napr├şklad spom├şnan├ę autobat├ęrie), kon─Źia na kope a cca raz za rok to odveziem do ┼írotu. Ka┼żd├ę euro pote┼í├ş a hne─Ć m├ím viac priestoru. :applause:
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3674
Vek: 28.85
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod Mego » 04 Jan 2017, 14:07

Ja som robil da─Źo na aute, ┼íiel okolo cigan, ─Źi nemam autobaterku, ┼że za 45Ah mi d├í dva e─Źka. Tak mi dal a ja som mu dal zopsutu baterku :D Problem solved

Inak ─Źo sa t├Żka t├Żch v├Żkupov, tak matka zbesilo zbiera let├íky a v┼íetky tieto blbosti a dvakr├ít ro─Źne chod├ş avia z technick├Żch slu┼żieb a za ur─Źit├ę kilogramy papiera ti daj├║ sracak, alebo kuchynske utierky a podobne. Lep┼íie ako ┼żerav├Żm roxorom do dupy. Ale ja na to nem├ím nervy, ja vyrucujem papiere het.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alois » 05 Jan 2017, 06:28

eurobastler:
Probl├ęmom je, ┼że to, ─Źo sa teraz pova┼żuje za papier u┼ż d├ívno nie je papier. V┼íetok "papier" pre rota─Źn├║ tla─Ź m├í v strede "umelohmotn├║" f├│liu na ktor├║ je nan├í┼ían├í buni─Źina a t├í je lisovan├í v kalendroch tak, aby mala spr├ívny sm─Ťr vl├íkna. In├í─Ź by sa papier trhal v tla─Źiarensk├Żch rota─Źk├ích. U ─Źasopisov├ęho papiera t.z.v. LVC, SC a in├ę druhy, je to viacvrstvov├í f├│lia a buni─Źina. Preto s├║ tvrd┼íie a hrub┼íie a s├║ v nich laky a tvrdidl├í.

Zlat├ę ─Źasy, ke─Ć novinov├Ż papier bol naozaj papier s├║ pre─Ź. A lepenka sa spa─żuje preto, lebo u┼ż v nej je to─żko plastu, ┼żesa ned├í klasicky recyklova┼ą.

Autobaterky vykupuj├║ iba niektor├ę zberne a d├ívaj├║ za ne to─żko, ako za ┼żelezo. Ale moc ofici├ílne to nieje, nako─żko viem aj o tak├Żch, ktor├ş ich ─Ćalej pred├ívaj├║ do Ma─Ćarska. Tam sa vykupuj├║ ofici├ílne a za drah┼íie, nako─żko oni maj├║ recykla─Źn├║ linku. Vozia sa tam baterky aj z in├Żch kraj├şn EU. Ka┼żd├í mestsk├í ─Źas┼ą m├í ofici├ílne zbern├ę miesto pre autobaterky baterky a pou┼żit├ę oleje. Len ─żudia o tom nevedia, alebo s├║ leniv├Ż to tam zanies┼ą. (bezplatne) Rad┼íej olej zriedia so sapon├ítom a vylej├║ ho do v├Żlevky so studenou vodou....
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1439
Vek: 57.14
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod Mego » 05 Jan 2017, 07:12

Tu┼í├şm, ┼że olej m├┤┼że┼í donies┼ą aj do slovnaftky a daj├║ ti za to dajak├ę body, alebo tak├║ dajak├║ reklamu som raz zo─Źil... m├ím na mysli jedl├Ż olej

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 05 Jan 2017, 09:05

hej, niektore slovnaftky beru aj stary kuchynsky olej.
Ja, co sa da sa snazim zrecyklovat. Aj stare oblecenie, niekedy boli na to kontajnery, kde sa dalo hodit zachovale a pouzitelne oblecenie, ale akosi pocerny obcania tam liezli, pobrali co sa dalo a cestou do osady nepotrebne vyhadzovali popri ceste.
Potrhane a nepouzitelne sa da tiez odovzdat v zbernych dvoroch.
Zelezo odkladam a 2x do roka ho zbieraju miestni hasici, ktory za to maju aspon par drobnych na fungovanie.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Mego » 05 Jan 2017, 09:32

U n├ís v meste bol niekedy dvor s kontajnermi, kde sa dal nosi┼ą kadejak├Ż bordel, aj nebezpe─Źn├Ż odpad. No p├ín prim├ítorko zabudol, ┼że je zvolen├Ż z trucu, len aby nebol smerak, a za─Źal sa roz┼ąahova┼ą. No a dopadlo to tak, ┼że teraz za kg ak├ęhoko─żvek bordelu mus├ş┼í zaplati┼ą 3 centy. Samozrejme, je to "smie┼ín├í suma". Len┼że ja prer├íbam dom a bordelu by som tam nanosil 10 ton a zaplatil za to 300ÔéČ... Tak┼że tak to zopsul, ┼że ─żudia rad┼íej na voz├şkoch vyv├í┼żaj├║ bordel do star├ęho kame┼łolomu, alebo v┼íade inde, kde to maj├║ zadarmo.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Mathell » 05 Jan 2017, 18:12

To je otras ke─Ć za to mus├şme plati┼ą.
Ja som tam bol naposledy v lete, ke─Ć sme boli odviez┼ą star├ę farby, obklada─Źky a in├Ż stavebn├Ż odpad a chlap├şk n├ím povedal ┼że u┼ż stavebn├Ż odpad neber├║. Nebolo toho a┼ż tak ve─ża, tak to zobral e┼íte zadarmo. ┼ákoda ┼że bordel sa furt niekde n├íjde.

A e┼íte k t├Żm ledk├ím. Minul├Ż rok kone─Źne dotiahli elektriku aj do na┼íej gar├í┼że a nastala ot├ízka ak├ę pou┼żi┼ą svetl├í. Mali sme 2 star├ę svetl├í ─Źo sa d├ívali do kuchyne a i┼íla do toho 60w ┼żiarovka. Chceli sme dosiahnu┼ą stav ako v dedovej gara┼żi. Tam boli 4x40w ne├│nky a to bolo dobr├ę svetlo.
├Üsporky ni─Ź, 60w ┼żiarovka svieti ako na┼żhaven├í ├║sporka, tak sme za┼íli do obchodu, k├║pili 2 13w ledky (svietia ako 100w), bez probl├ęmov tam vo┼íli a tak kone─Źne m├íme poriadne svetlo :thanks:
...And justice for all
Mathell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 88
Vek: 14.75
Zalo┼żen├Ż: 18.09.2016

Odosla┼ąod Mego » 09 Jan 2017, 07:56

No ja som tesne po k├║pe domu objednal VOK (ve─żkoobjemov├Ż kontajner), lebo ten hnoj, ─Źo mi nechali v baraku po k├║pe, to bolo nie─Źo neskuto─Źn├ę. Tona bordelu 30ÔéČ, "pren├íjom" kontajnera na de┼ł 2,50ÔéČ. Ako ├íno, ako nie, tie k.rvy si v┼íak do toho zar├ítali aj kamion, ktor├Żm to chodievali vysypa┼ą na ├Üsvit na smetisko (samozrejme mi o tom dopredu nepovedali ni─Ź). 4 razy oto─Źili kontajner, mal som dokopy 4,5 tony, ─Źo mala by┼ą suma 135ÔéČ. No a tak to bolo 350ÔéČ + samorejme 80ÔéČ pre cig├ínov, ─Źo mi to tam vyrucovali. To bolo nie─Źo neskuto─Źn├ę... marhy hlupe, potom nech sa ne─Źuduj├║, ┼że ─żudia vylievaj├║ motor-olej do hag├ínskeho potoka a ┼że na vetrolamy nosia auobaterky

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: CxMato a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist