Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Teplovzdu┼ín├í pec na DPS

Teplovzdušná pec na DPS

Pochv├í─żte sa ostatn├Żm ─Źo zauj├şmave ste vyrobili alebo pr├íve vyr├íbate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 02:31

Pekn├Ż de┼ł. Kone─Źne som dokon─Źil po mnoh├Żch ┼ąa┼żkostiach regul├íciu na svoju teplovzdu┼ín├║ pec.Ke─Ć┼że sa viacer├ş ─Źo chc├║ robi┼ą masku o t├║to pec zauj├şmali, rozhodol som sa ju hodi┼ą sem.
T├íto teplovzdu┼ín├í pec sl├║┼żi na su┼íenie POZITIVU 20 ( na┼í┼ąastie s n├şm u┼ż nerob├şm a ani nebudem) ako aj na su┼íenie a vytvrdzovanie MASKY na DPS.

Tak┼że pec som k├║pil v akcii u┼ż ani neviem presne kde, tu┼í├şm za 16E. Samozrejme som ne─Źakal z├ízrak a hne─Ć som predpokladal, ┼że ju cel├║ uprav├şm.
Obrázok

No doma som na ┼łu kukol poriadne a hne─Ć mi bolo jasn├ę ┼że za 16E sa ned├í o─Źak├íva┼ą ni─Ź moc. Tu mus├şm poveda┼ą, ┼że ak by sa EU spr├ívala ekologicky, tak tak├ęto v├Żrobky by nikdy neboli predajn├ę. Ma┼ą zlo┼żen├║ pec z dvoch plechov (v├Żborn├Ż vodi─Ź tepla )a dvojit├ęho skla, medzera medzi nimi sl├║┼żi na odv├ídzanie tepla ( vlastne kom├şn), to je trochu siln├í k├íva. Samozrejme vrchn├Ż plech mal sp├║stu vetrac├şch otvorov aby ostal povrch ─Źo najchladnej┼í├ş ( cca 120┬░C pri plnom v├Żkone). Dokelu ─Źo by na to povedali po┼żiarnici .... proste plechov├í tr├║ba s plechov├Żm obalom, izol├ícia - priamy a ─Źo najv├Ą─Ź┼í├ş pr├║d studen├ęho vzduchu. ├Üsporn├í trieda ÔÇ×ZÔÇť po nej je u┼ż iba ... vlastne ani ma ni─Ź hor┼íie nenapad├í.

Obrázok

Tak┼że prv├í vec, ─Źo som musel spravi┼ą bola izol├ícia. Na reaktory pou┼ż├şvam tak├║ ─Źadi─Źov├║ vatu, je do 1300┬░c, tak┼że som to spravil z nej.

Obrázok

Na┼í┼ąastie tie plechy boli od seba min. 1,5cm a tak sa mi dala cel├í pec kr├ísne obali┼ą, zo v┼íetk├Żch str├ín ( aj zo zadu). Podrobnej┼íie fotky ÔÇô link na konci tohto pr├şspevku

Obrázok

Ak by niekto predpokladal, ┼że po rozobrat├ş a zaizolovan├ş zlo┼ż├ş t├║ pec dohromady, tak ako bola na za─Źiatku, tak sa ve─żmi m├Żli. Na┼íinec nenahrad├ş ─Ź├şnske ru─Źi─Źky. Tento z├íkern├Ż v├Żrobok, popleten├ęho ─Ź├şnskeho v├Żvoj├íra a zodran├ęho opotrebovan├ęho lisu, v├ís samozrejme nieko─żko kr├ít pore┼że a to vcelku hlboko a ak mu napriek tomu ned├íte pokoj, tak sa skr├║ti a vrchn├Ż plech sa stane v├Ą─Ź┼í├ş ako je predn├Ż panel, tak┼że ho ned├íte do dr├í┼żky. Nie neni to probl├ęm izol├ície, ako si mo┼żno mnoh├Ż povedia. T├í m├í dostatok miesta.
Ak prekon├íte tento estetick├Ż z├ídrhel, tak v├ís e┼íte upozorn├şm na sp├║stu samorezn├Żch ┼ír├│bikov, ktor├ę s├║ pou┼żite─żn├ę 2x, lebo na tret├ş je t├í diera v plechu u┼ż v├Ą─Ź┼íia ako ich z├ívit, tak┼że pomerne r├Żchlo ich potrat├şte aj jedn├ęho d┼ła sa pec o┼í├║pe ako pomaran─Ź, ke─Ć┼że ten vrchn├Ż plech si st├íle mysl├ş, ┼że je vodorovn├Ż.

Tak┼że do takto upravenej pece som za─Źal robi┼ą regul├íciu.V tomto projekte som chcel rozchodi┼ą nejak├Ż teplomer PT100(1000) bez drah├Żch obvodov ako s├║ napr├şklad XTR105 a pod. a z├írove┼ł si spravi┼ą teplomer, ktor├Ż sa nebude musie┼ą kalibrova┼ą, ke─Ć┼że m├ím s t├Żm vcelku zl├ę sk├║senosti. Takisto som pou┼żil 2 extern├ę A/D 16bit prevodn├şky na I2C zbernici, lebo doteraz som robil len s 10bit A/D z MCU. Silov├í ─Źas┼ą je SSR ovl├ídan├ę cez PWM. O to v┼íetko sa star├í PIC16F887
A/D prevodn├şky s├║ dva jeden je dvojkan├ílov├Ż a druh├Ż jednokan├ílov├Ż. Pri meran├ş sa robia merania na dvoch PT100 a jedno referen─Źn├ę meranie na 100R odpore s presnos┼ąou 0,05%. S├║ to ┼ípeci├ílne odpory ur─Źen├ę na tak├ęto meranie a ich cena sa pohybuje od eura a┼ż do 10-15E za kus. Ja ich m├ím za 1,3E/ks . Samozrejmos┼ą je LCD 8x2 a enk├│der.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

E┼íte upozorn├şm, ┼że pri objedn├ívan├ş A/D a in├Żch podobn├Żch I2C obvodov si treba da┼ą ve─żk├Ż pozor na ich tov├írensk├║ adresu, treba pozorne odsledova┼ą ich s├ęriu pod─ża datasheetu,nie v┼íetky sa daj├║ programova┼ą alebo meni┼ą zapojen├şm. Vyhnete sa t├Żm komplik├íci├ím ak├ę som mal ja.

Test regulácie
Obrázok

Celkov├ę zlo┼żenie. Ak sa niekomu zd├í v t├Żch k├íbloch chaos, m├í pravdu. P├┤vodne boli v┼íetky k├íble vo vzduchu asi k├┤li chladeniu a tak som sa rozhodol aj ja, ┼że ich nepripevn├şm ku izol├ícii, nech im neni tak teplo a preto s├║ vo vzduchu, ale vcelku dr┼żia a s├║ zopnut├ę spolu p├ískami.
Obrázok
Obrázok

Z pece som odstr├ínil regul├íciu, teda ak sa to tak d├í nazva┼ą. Bola na princ├şpe bimetalick├ęho p├ísiku chladen├ęho vzduchom a cel├í bola mimo pece. Aj tak sa d├í regulova┼ą, ale mus├şm uzna┼ą ┼że to mali premakan├ę, lebo vcelku vedela udr┼ża┼ą teplotu, hlavne tie vy┼í┼íie. Mo┼żno to bolo vtedy zapnut├ę furt ....

Obrázok

Tak┼że tu je sch├ęma. Kreslenie sch├ęm neni moja siln├í str├ínka, tak┼że majte oh─żad. Ale r├íd sa pou─Ź├şm.

Obrázok

E┼íte poviem ┼że A/D ─Źas┼ą je oddelen├í od dig. ─Źasti cievkou a je situovan├í mimo v├Żkonovej ─Źasti, k├┤li ru┼íeniu. Medzi ─Źasom som bol na pive s Jarom├şrom a ten mi poradil nejak├ę vylep┼íenia, ale toto u┼ż bolo dokon─Źen├ę, tak som tie rady zoh─żadnil pri ─Ćal┼íom projekte.

Tak┼że princ├şp regul├ície.Je to vcelku jednoduch├ę. Sprav├ş sa referen─Źn├ę meranie A/D na 100R 0,05% odpore a z neho sa vypo─Ź├şta aktu├ílny celkov├Ż pr├║d v obvode s ─Źidlami. Potom sa zmeria A/D na prvom ─Źidle, vypo─Ź├şta sa odpor pomocou referen─Źn├ęho pr├║du a pomocou v├Żpo─Źtu sa ur─Ź├ş presn├í teplota. To sa opakuje aj s druh├Żm ─Źidlom a samozrejme sa sprav├ş tie┼ż referen─Źn├ę meranie.
Jednoduch├ę v┼íak ?
No samozrejme nie. Je to vcelku zlo┼żit├Ż v├Żpo─Źet a trvalo mi to asi mesiac da┼ą to dohromady. Nebudem to teraz cel├ę rozpisova┼ą, ale ak m├í niekto z├íujem, m├┤┼żeme to rozobra┼ą podrobnej┼íie ... Tak┼że nameran├í hodnota sa vyhodnot├ş a zobraz├ş na LCD. Z├írove┼ł sa ur─Ź├ş vy┼í┼íia teplota a pod─ża tej sa rob├ş regul├ícia. Enk├│derom sa nadstav├ş MAX teplota a 5┬░C pod touto teplotou prejde ON/OFF regul├ícia na PWM a postupne zni┼żuje v├Żkon a┼ż sa dosiahne po┼żadovan├í teplota. V pr├şpade poklesu teploty pod MAX, znova sa zapne PWM a zvy┼íuje v├Żkon pod─ża toho, ako kles├í teplota. Tak sa dosiahne vcelku dobr├í stabilita nadstavenej teploty. E┼íte spomeniem, ┼że pri n├íbehu nejd├║ ┼ípir├íly cel├Ż ─Źas na pln├Ż v├Żkon, lebo by sa to cel├ę prehrialo ale 20s je ON a 15sek OFF. t├Żmto sa dosiahne s├şce pomal┼í├ş ale o to presnej┼í├ş n├íbeh.
Ako ─Źasova─Ź som ponechal p├┤vodn├ę meradlo, je na 60 min a vcelku ujde. Na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti som pridal termostat, je situovan├Ż nad elektronikou , v pr├şpade zv├Ż┼íenia teploty nad 115 ┬░C nad izol├íciou sa v┼íetko odstav├ş.


tu je link na ostatn├ę obr├ízky v plnej ve─żkosti
https://picasaweb.google.com/110094864423071045658/16Decembra2011?authkey=Gv1sRgCJSF5YWGuJbmmQE

Tu s├║ dve vide├í pre uk├í┼żku ako to funguje. Prv├ę ukazuje ┼ítart a druh├ę samotn├║ regul├íciu pri dosiahnutej teplote. T├í ledka blik├í vtedy, ke─Ć sa nahrievaj├║ ┼ípir├íly. Za─Źiato─Źn├í nerovnos┼ą v teplot├ích je sp├┤soben├í t├Żm, ┼że som jedno ─Źidlo mal vytiahnut├ę a pred meran├şm som ho zasunul do pece a nestihlo sa aklimatizova┼ą. Samozrejme nesk├┤r sa tie teploty vyrovnali.

http://youtu.be/gP33RpfDLP4
http://youtu.be/4oKrrJx4kiU


Ak má niekto záujem tu je program.
Pr├şlohy
Pec na DPS.zip
(270.21 KiB) Stiahnutá 241 krát
Naposledy upravil mato3000 d┼ła 17 Dec 2011, 22:16, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod elmoto » 16 Dec 2011, 11:44

:supz: parada. Moja mala otazocka tak tzv. GRID karta co ju vidiet na jednom z obrazkov ti pri vyvoji naco sluzila? Dufam, ze nieje platna. Ak hej tak sup sup ju z obrazka zmazat.

Pekna praca!
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2968
Vek: 39.95
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011
Bydlisko: doma
Karma: 12

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 12:10

:rolleyes: som si nev┼íimol, na┼í┼ąastie ten ├║─Źet nepou┼ż├şvam a je pr├ízdny, ale d├şk ve─Źer to odstr├ínim
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod AndiCibula » 16 Dec 2011, 12:11

Tak to je par├ída ! I ke─Ć muselo to by┼ą peklo upravi┼ą ten ─Ź├şnsky shit.
Chcel by som sa sp├Żta┼ą:
Vie┼í poradi┼ą in├║ alternat├şvu k v├Żchodziemu zariadeniu ? M├ím na mysli nejak├║ in├║ piecku alebo grill, ktor├║ sa oplat├ş k├║pi┼ą a prerobi┼ą.
Ten Pt100 teplomer, dal by sa pou┼żit takejto kon┼ítrukcie ?
Obrázok
M├ím doma toti┼ż jeden z v├Żroby ─îSR e┼íte s panenskou visa─Źkou z tov├írne.

Dalo by sa to vyrobi┼ą z prvo─Źinite─żov, teda do nejakej kovovej skrinky zabudova┼ą v├Żhrevn├ę teles├í ? Alebo sa to neoplat├ş ?
D├şky
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2494
Vek: 28.58
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2009
Bydlisko: Brno
Karma: 42

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 12:22

samozrejme ten teplomer sa d├í pou┼żi┼ą, len si zisti zo ┼ít├ştka ak├ę to je prevedenie. Ale ten tvoj teplomer je stra┼íne ve─żk├Ż a m├í samozrejme aj ve─żk├║ tepeln├║ kapacitu na tak├║to pec, tak┼że neodpor├║─Źam ho pou┼żi┼ą. ja ich pou┼ż├şvam pri 10m3 reaktoroch.

tie ─Źidl├í si s├ímvyr├íbam, samotn├ę ─Źidlo je z TME cca 2E, je to tak├í platni─Źka 2x3 mm s dvoma dr├ítikmi. t├║to somarinku d├ím do jimky, alebo ako v tomto pr├şpade som si zohnal vys├║stru┼żen├║ dutinku z nereze s dierou akur├ít na to ─Źidlo. . ─Źidlo obal├şm teplovodivou pastou a vlo┼ż├şm do dutinky a zalejem silik├│nom. po 24hod je to v┼íetko pripraven├ę. Konkr├ętne toto s├║ PT1000

neoplat├ş sa sklada┼ą pec z nov├Żch dielov, predsa je len lep┼íia ─Ź├şnska predloha ako ni─Ź
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod nalimko33 » 16 Dec 2011, 12:38

za posledn├Ż t├Ż┼żde┼ł som kupoval dve piecky - prv├║ za 40ÔéČ v L.... a druh├║ za 15ÔéČ v K....
ur─Źite by sa dali prerobi┼ą obe - nejak├ę nastavenie teploty na nich je a ─Źasova─Ź maj├║ tie┼ż. t├í prv├í je s objemom 15 l a t├í druh├í m├í 12 l...
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4244
Vek: 47.18
Zalo┼żen├Ż: 29.12.2008
Bydlisko: Košeca
Karma: 33

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod Thales » 16 Dec 2011, 18:42

Mato perfektn├ş profi pr├íce, samostatn├Ż v├Żvoj, ne zcela b─Ť┼żn├í z├íle┼żitost, ─Źtiv─Ť napsan├Ż a smyslupln├Ż text, fotografick├í dokumentace - vol├ím bravo! Takto by to m─Ťlo b─Ť┼żn─Ť vypadat.
Zapamatuj si:
- To ┼że n─Ťco funguje neznamen├í ┼że je to tak spr├ívn─Ť a u┼ż v┼»bec ne bezpe─Źn─Ť.
- Je t┼Öeba se u─Źit od t─Ťch co opravdu um├ş a ne od t─Ťch co si jen mysl├ş ┼że to um├ş
Thales
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 13834
Vek: 37.33
Zalo┼żen├Ż: 07.10.2008
Bydlisko: White Hill, Prague
Karma: 24

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 19:49

d├şk, sna┼żil som sa.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod jaromir » 16 Dec 2011, 19:56

Nechcem znizovat to, co si urobil, ale je to v podstate uplne jednoduche a logicke :)
A prave v tom to je na tomto fore tak trochu nezvycajne. Bez zbytocneho lepenia milionkrat opakovanych veci, ziadne nalestene prdy, proste cista praca a prakticky inziniering s pridanou hodnotou, rozumne zdokumentovany a okomentovany.
jaromir
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4530
Vek: 35.62
Zalo┼żen├Ż: 08.07.2011
Bydlisko: Bratislava
Karma: 98

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod danhard » 16 Dec 2011, 20:02

Pou┼ż├şvate─ż dostal BAN.

P─Ťkn├í pr├íce.
Podobnou troubu pou┼ż├şv├ím na smd p├íjen├ş.
Nejsou na n├ş ┼ż├ídn├ę ├║pravy, p┼»vodn├ş regul├ítor se nastav├ş na maximum, ─Źesova─Ź se nat├íhne naplno, do pece se akor├ít d├í termo─Źl├ínek a deska k zap├íjen├ş.
O ostatn├ş v─Ťci se postar├í kontroler a ten jsem j├í ostuda asi za 100ÔéČ koupil :D
Zaletov├ín├ş trv├í asi 10 minut, pak ji akor├ít opatrn─Ť otev┼Öu, aby rychleji vychladla a m┼»┼żu tam str─Źit dal┼í├ş.
danhard
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3226
Vek: 64.29
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2009
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Karma: 15

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 20:19

d├şk, som trochu prekvapen├Ż z├íujmom, lebo som si myslel, ┼że pokia─ż nestaviam zos├şk alebo zdroj tak si tento pr├şspevok v┼íimn├║ jeden dvaja ─żudia, ale ako vid├şm m├Żlil som sa. e┼íte raz d├şk
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod Thales » 16 Dec 2011, 22:34

Z m├ęho hlediska jde o p┼Ö├şstup, ne o to co stav├ş┼í.
Zapamatuj si:
- To ┼że n─Ťco funguje neznamen├í ┼że je to tak spr├ívn─Ť a u┼ż v┼»bec ne bezpe─Źn─Ť.
- Je t┼Öeba se u─Źit od t─Ťch co opravdu um├ş a ne od t─Ťch co si jen mysl├ş ┼że to um├ş
Thales
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 13834
Vek: 37.33
Zalo┼żen├Ż: 07.10.2008
Bydlisko: White Hill, Prague
Karma: 24

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod pixel123 » 16 Dec 2011, 22:47

Prep├í─Źte ak budem za blbca ale ak├í je teraz maxim├ílka teploty na ktor├║ to hreje ? nikde to nevid├şm a netreba na masku n├íhodou a┼ż 200 stupnov ? ─Źi to m├ím popleten├ę ? :?
pixel123
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 592
Zalo┼żen├Ż: 30.06.2009
Bydlisko: Banská Bystrica
Karma: 5

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod Axwell » 16 Dec 2011, 23:09

mas to velmi premakane, fakt sa uz nepamatam kedy som naposledy tu videl tak slusne vypracovanu pracu a este aj zdokumentovanu velmi slusne.
Axwell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2388
Vek: 28.27
Zalo┼żen├Ż: 28.02.2009
Bydlisko: Hurbanovo
Karma: 4

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 23:29

dik

pixel, maska sa su┼í├ş pri 80-90┬░C a vytvrdzuje pri 150┬░C. konkr├ętne t├íto pec funguje do 200┬░C, ─Ćalej nebude fungova┼ą prepo─Źet na ┬░C, ─Źo je len SW probl├ęm. teda je nadstaven├í na rozmedzie 0 - 200┬░C, kedy sa vypne regul├ícia a prestane nahrieva┼ą. Samozrejme to neni jej technick├í hranica, v podstate ur─Źite zvl├ídne 300┬░C a bude hria┼ą a┼ż sa nie─Źo neroztav├ş, ─Źo bud├║ najsk├┤r ┼ípir├íly. Ov┼íem ist├ę bezpe─Źnostn├ę obmedzenie som spravil a to je mechanick├ę odpojenie pre pr├şpad nekontrolovan├ęho stavu. Ak by tak├ę da─Źo nastalo a pec bude na─Ćalej zohrieva┼ą bude sa zohrieva┼ą aj jej okolie a tu je termostat ( tak├Ż modr├Ż bazmek, na fotke ho vidno ) a ten odstav├ş nap├íjanie ┼ípir├íl. to len pre moje spokojnej┼íie svedomie .
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 16 Dec 2011, 23:46

no akur├ít som ju aj otestoval v praxi a v├Żsledok je vcelku slu┼ín├Ż. Maska je dobre zape─Źen├í a som spokojn├Ż. jednoducho sa nadstav├ş teplota a ─Źas a m├┤┼żem k─żudne ├şs┼ą na 50min kuka┼ą telku :D .
Obrázok

tak├ę nerovnosti v maske s├║ sp├┤soben├ę chladom, ┼ąa┼żko sa t├í maska nan├í┼ía, lebo je ve─żmi vysk├│zna a niekedy tam vznikn├║ tak├ę jamky, s├şce m├ím riedidlo, ale potom je t├í maska moc tenk├í.
Obrázok
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod stagro1 » 17 Dec 2011, 00:50

PeKn├í pr├íca :) R├íd tu vid├şm tak├ęto pr├şspevky, hodn├ę vysok├ęho hodnotenia, keby boli v podobe ─Źl├ínku... n├ípad, praktickos┼ą a pekne zdokumentovan├ę... kr├ísa sama :)
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? v├Ą─Ź┼íinu m├┤jho vo─żn├ęho ─Źasu tr├ívim v sprche a na WC... mysl├şm, ┼że to na oddych sta─Ź├ş...
stagro1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 431
Vek: 27.35
Zalo┼żen├Ż: 05.11.2008
Bydlisko: Richvald
Karma: 1

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod boraicho » 17 Dec 2011, 01:32

jaj ne┼íkoda toho prebyto─Źneho plo┼íaku ? :roll:
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11842
Vek: 30.76
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007
Bydlisko: Prešov
Karma: 44

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod mato3000 » 17 Dec 2011, 11:25

no je ho ┼íkoda, ale ─żah┼íie sa to takto rob├ş, lebo predt├Żm som mal orezan├Ż presne a zle sa to zachyt├ívalo pri osvite masky a preto sa ob─Źas jedna strana posunula. teraz to prichyt├şm kvapkou sekundov├ęho lepidla a dr┼ż├ş to na 100% a neposunie sa to. tak┼że odpadaj├║ nepodarky a preto to vlastne ┼íetr├ş ─Źas a niekedy aj samotn├Ż plo┼í├ík. okrem in├ęho m├ím narezan├Ż akur├ít tak├Ż rozmer, p├┤vodne to bolo s foto vrstvou , a nepodarilo sa to vyvola┼ą. tak mi ostali tak├ę kusy a ak si to zmeria┼í tak odpad bude 3x4 cm a ─Źo s t├Żm ? takto posl├║┼żil ako dr┼żiak :D
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Odosla┼ąod anonym4 » 17 Dec 2011, 11:37

Ve─żmi pekn├ę, na homa-made asi naj kvalita ─Źo som videl...

PS: poc├şnovanie si ako robil? c├şnov├í pasta ─Źi chemicky?
anonym4

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
─îas potrebn├Ż k spracovaniu str├ínky 0.91 sek├║nd