Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Termostat na liahe┼ł

Termostat na liahe┼ł

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Termostat na liahe┼ł

Odosla┼ąod nickairsoft » 31 Okt 2012, 21:00

Ahojte, pros├şm V├ís mohli by ste mi poradi┼ą ak├Ż termostat by som si mal k├║pi┼ą do liahne na vajcia hydiny? Potreboval by som tam udr┼ża┼ą teplotu ccA 38 stup┼łov za pomoci ┼żiarovky... M├┤┼żte mi poradi┼ą nejak├Ż termostat a plus ako to zapoji┼ą so ┼żiarovkou ? za rady vopred dik...
nickairsoft

Re: Termostat na liahe┼ł

Odosla┼ąod jenda23 » 31 Okt 2012, 21:18

Ahoj l├şhe┼ł jsem d─Ťlal z mikrovlnky, termostat jsem pou┼żil n─Ťjakej n─Ťmeckej na PT100, prvn─Ť jsme m─Ťl strach jeliko┼ż teplota cestuje o +-2,5┬░C. Ale u┼ż p┼Öes rok ├║sp─Ť┼ín─Ť l├şhnem perli─Źky, sl├ępky, husy, kachny, i japonsk├Ż k┼Öepelky. ┼Ż├írovky jsem volil 15W/230V (i kdy┼ż by to nem─Ťlo bejt) a um├şstil je v┼żdy dv─Ť od sebe ve t┼Öech ┼Öad├ích tak aby teplo bylo rovnom─Ťrn─Ť vyza┼Öovan├Ż. Vzd├ílenost od ┼ż├írovek je cca 10cm. P┼Öi moc silnej ┼ż├írovce dojde k p┼Ö├şli┼ín├Żmu oh┼Ö├ít├ş l├şhnut├Żch vajec. Jakou m├í┼í l├şhe┼ł s auto obracen├şm nebo manu├ílos? Jinak do l├şhn─Ť m├ím um├şst─Ťnej ventil├ítor a misku s vodou aby doch├ízelo k provlh─Źov├ín├ş vzduchu a jeho kolov├ín├ş.

PS jinak ─Źidlo teploty doporu─Źuju um├şstit ve v├Ż─Źce p┼»lky vajec
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5676
Vek: 30
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod nickairsoft » 31 Okt 2012, 21:31

ja moment├ílne rozm├Ż┼í─żam o stavbe liahne z polystyr├ęnu... ak├Ż by si mi odporu─Źil termostat? a ako ho zapoji┼ą k ┼żiarovke?
nickairsoft

Odosla┼ąod jenda23 » 31 Okt 2012, 21:45

Termostat vol n─Ťjakej programovatelnej digit├íl t┼Öebas je jich cel├í ┼Öada, a doporu─Źil bych bednu ze d┼Öeva a tu oblo┼żit zven─Ź├ş polystirenem d┼Öevo p─Ťkn─Ť stabilizuje jak teplotu tak vlhkost kter├í je p┼Ö├ş klub├ín├ş ku┼Öete na sv─Ťt velice d┼»le┼żit├í. ┼Ż├írovky zapoj├ş┼í paraleln─Ť a bude┼í je ovl├ídat sp├şnacim kontaktem regul├ítoru
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5676
Vek: 30
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Dolfi » 31 Okt 2012, 22:07

jenda23 nap├şsal: ┼Ż├írovky zapoj├ş┼í paraleln─Ť a bude┼í je ovl├ídat sp├şnacim kontaktem regul├ítoru

J├í by som ich odpor├║─Źal zapoji┼ą v┼żdy dve a dve do s├ęrie, potom paralelne, (napr├şklad 40 W). Bud├║ viac "infra", nebud├║ tak svieti┼ą do o─Ź├ş a vydr┼żia "nekone─Źne dlho" ... :wink:
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10540
Vek: 67.46
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod skorab » 31 Okt 2012, 23:00

sk├║s toto.,Dolfi ma pravdu...
Pr├şlohy
image003.gif
http://www.elektronikacz.borec.cz/Data/Digitalni%20termostat.htm
skorab
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 137
Vek: 56.65
Zalo┼żen├Ż: 24.03.2011

Odosla┼ąod Dolfi » 31 Okt 2012, 23:42

Ak sa ti termostat nechce vyr├íba┼ą, tak sa mi pozd├íva tento modul: http://www.gme.sk/stavebnice-prostorovy ... -p759-727/ . Je to kompaktn├ę, ─żahko umiestnite─żn├ę, pekne ─Źitate─żn├ę, m├í dostato─Źn├Ż rozsah a presnos┼ą a rel├ítko m├┤┼że sp├şna┼ą priamo tie ┼żiarovky. A nap├íja┼ą to m├┤┼że┼í nejak├Żm 9 a┼ż 12 V adapt├ęrom, ( http://www.gme.sk/napajeci-adaptery-sit ... -p751-519/ ).
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10540
Vek: 67.46
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist