Tube preamp RIAA s ECC88

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cico1976
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02 Mar 2012, 15:32
Bydlisko: PB,GA
Kontaktovať používateľa:

Tube preamp RIAA s ECC88

Príspevok od používateľa cico1976 » 22 Nov 2014, 13:49

Zdravím.

Chcem vám predstaviť preamp, ktorý vlastne ani predstavovať netreba, lebo "už to tu bolo" - http://svetelektro.com/Forum/riaa-predz ... 21932.html

Je to v podstate to isté zapojenie, akurát napájacia časť je trochu inak prevedená. ....schému doplním neskôr.
.......a je to trochu "masívnejšie" :D
Prílohy
PB200416.JPG
PB200415.JPG
PB200413.JPG
PB200411.JPG
PB190404.JPG
0
......nikdy nieje neskoro!!!

JanoP

Re: Tube preamp RIAA s ECC88

Príspevok od používateľa JanoP » 22 Nov 2014, 14:00

A trochu usporiadanejšie a pedantnejšie a krajšie a... môžem sa ísť hanbiť do kúta :)
Inak :thumbup:

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tube preamp RIAA s ECC88

Príspevok od používateľa zipaj » 22 Nov 2014, 15:34

Odomňa K+, ale otázka, nechytá to brum, alebo všetky mobily z okolia keď to má zosilnenie 38dB? Ja mám pri PC SE (1xECC83 + 2xEL84) a problém s mobilmi je dosť veľký, zoberie to VF aj na nejaké 2m, ak by som to staval, asi by boli elektrónky pod krytom, aj keď to až tak dobre nevyzerá.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Tube preamp RIAA s ECC88

Príspevok od používateľa elmoto » 22 Nov 2014, 21:22

to mas dve trafa ? Tiez som skor za kovovu krabicku aby sa dala dobre uzemnit s gramofonom. Mne uzemneny posilneny Actidamp 2 na 150nasobne zosilnenie chytal mobil z 5 metrov. AC napatie vhodnejsie krutenymi vodicmi.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
cico1976
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02 Mar 2012, 15:32
Bydlisko: PB,GA
Kontaktovať používateľa:

Re: Tube preamp RIAA s ECC88

Príspevok od používateľa cico1976 » 25 Nov 2014, 21:27

JanoP napísal:A trochu usporiadanejšie a pedantnejšie a krajšie a... môžem sa ísť hanbiť do kúta :)
Inak :thumbup:
......no neviem neviem. Je to otázka vkusu. (ten tvoj vyzerá podľa mňa lepšie) Mal som určitú predstavu, ale po zostrojení sa to na ňu moc nepodobalo. :?

-- Spojený príspevok 25 Nov 2014, 22:29 --
zipaj napísal:Odomňa K+, ale otázka, nechytá to brum, alebo všetky mobily z okolia keď to má zosilnenie 38dB? Ja mám pri PC SE (1xECC83 + 2xEL84) a problém s mobilmi je dosť veľký, zoberie to VF aj na nejaké 2m, ak by som to staval, asi by boli elektrónky pod krytom, aj keď to až tak dobre nevyzerá.
.....momentálne nemám moc času, tak som to ešte ani poriadne nepúšťal. Musím to celé ešte otestovať. .....potom napíšem čo a ako.

-- Spojený príspevok 25 Nov 2014, 22:38 --
elmoto napísal:to mas dve trafa ? Tiez som skor za kovovu krabicku aby sa dala dobre uzemnit s gramofonom. Mne uzemneny posilneny Actidamp 2 na 150nasobne zosilnenie chytal mobil z 5 metrov. AC napatie vhodnejsie krutenymi vodicmi.
.....niesu tam dve trafá. To zelené "trafo" je tlmivka. Možno trochu netradičný experiment, ale preamp mal brať cca 20mA, čo je si myslím na preamp dosť (mne dokonca 26mA, lebo mám napájanie až 290V), tak aby bolo dobre odfiltrované anódové napätie, tak som skúsil tlmivku. Zdá sa to byť OK. Ale ako som spomínal, ešte to musím "podrobnejšie" preklepnúť.

.....no a čo sa týka AC napätia, tak 230V som na tých 5-7cm nekrútil, lebo sú dosť vzdialené od signálnych častí. (....možno to ešte skrútim ....uvidím) A žhavenie elektrónok je jednosmerné.
0
......nikdy nieje neskoro!!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok