Ako zapojit reproduktor

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

maros173
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 14:13

Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa maros173 » 18 Máj 2024, 19:01

Ahojte, co sa tyka repro som uplny amater no kupil som cca pred rokom toto:

https://www.mall.sk/reproduktory-blueto ... 58QAvD_BwE

A kamarat mi dal reproduktor (stitok v prilohe) a ked som to zapojil na kabel v prilohe do portu aux in a tie dva izolovane vodice som pripojil do reproduktoru nefunguje.

Kde som spravil chybu?:)
Prílohy
20240518_185922.jpg
20240518_185549.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2522
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa enigma » 18 Máj 2024, 19:38

zapojil si to do chybnej dierky !!!! aux in je vstup ..... a preto ti to nefungovalo ......
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa cool-zool » 18 Máj 2024, 21:05

Ten tvoj kupeny BT aktivny reproduktor asi nema vystup na pripojenie dalsieho reproduktoru (a to ani aktivneho, ani pasivneho) ... Videl som tam len vstupy (gitara, microfon, aux, Bt, Tuner, USB..), ale ziadny vystup...
Inak by ma zaujimalo ako si pripojil ten tenucky kablik so stereo jackom na pomerne vykonny pasivny reproduktor??? (lebo v tom kabliku su tri tenucke drotiky, a kazdy z nich je pripojeny na inu cast konektoru a nie dva ako pises)....
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 19 Máj 2024, 09:01

Predpokladám, že to urobil práve tak, ako si napísal...tie tenučké vlásky strčil do toho pérového terminálu. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2522
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa enigma » 19 Máj 2024, 09:06

ako tak čítam , mám dojem že všetko urobil zle . zapojil to zle na reproduktore , zapojil to do AUX IN vstupu , namiesto do výstupu ...... čiže nakompletku zle pozapájané
0

maros173
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 14:13

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa maros173 » 19 Máj 2024, 09:08

Sakra asi ti ma fakt iba vstup :))
Ono tam su naozaj len dva kabliky a tienenie..cast kablika som odizoloval a pripojil do svorky ;)

Viete mi poradit nejaky fm tuner pre ten reprosuktor?
Zrejme bude treba aj zosilovac ci?:)
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2522
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa enigma » 19 Máj 2024, 10:16

káblik si zapájal na červenú a tienenie na čiernu svorku ? a druhý káblik má zostať nepripojený ( ten je na druhý reproduktor ) . a nepripájaj 3.5 mm jack do aux in ... je to vstup !!!
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 19 Máj 2024, 11:55

enigma: A Ty máš s prepáčením tiež všetkých 5 pohromade? Čo tu riešiš, ktoré kábliky zapojil do ktorej svorky, keď je úplne jasné, že je to absolútne jedno a v žiadnom prípade to hrať nebude?

maros173: na bazoši je hromada zosilňovačov, tunerov aj kompletných receiverov a vhodný bude v podstate každý, ktorý je funkčný. Otázkou je, či chceš investovať ďalších 60+ Eur len preto, že si dostal od niekoho jeden reproduktor v hodnote možno dvacky.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5739
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Máj 2024, 12:00

V podstate si ten ďaľší reproduktor pripojil len ako "nízko-impedančný mikrofofón" na vstup zariadenia... zariadeniu to nemohlo uškodiť, ani ho poškodiť.. - akurát že to nešlo! 8)
Aj bežný reproduktor v opačnej funkcii môže fungovať, ako dynamický mikrofón .
Jeho frekvenčná charakteristika je však veľmi ovplyvnená tuhosťou a závesmi membrány.. tak že niečo zosníma, lebo naň dopadajú zvukové/tlakové vlny.. ale nie je to nič - čomu by sa dalo povedať super kvalita a hlavne nie citlivosť. K tomu sa robili "nízkoimpedančné špeciálne predzosilňovače/prevodníky" .
Pamätám začiatky (aj mnohí tu z SE) elektronických bicích nástrojov, kde pod blanou bubna bol umiestnený nejaký reproduktor, snímajúci "impulzy" úderov z paličky na blanu kvázi bubna bez ozvučnice (a ešte s doladiteľným nápínaním blany aj v priebehu búchania bubeníka napínaním cez šróbovicu), ale ostatné bola záležitosť el. filtrov v ďaľšom reťazci.. Mne sa ten zvuk bicích vtedy páčil.. Mal taký "moderný" zvuk (napr. v Hurikáne od D.Jandu :wink: )... ale klasike -mikrofónu sa ako snímač nemohol rovnať..

V tomto prípade si akurát neporozumel označeniu...
Označenie AUX je vždy vstup! - univerzálny - lineárny a v zariadení je privedený cez prepínač na vstup - jednoducho povedané, pred potenciometer hlasitosti ( samozrejme tam môže byť regulácia basov a výšok..)
Ale nefunguje ako výstup a tobôž už nie ako reproduktorový či aspoň slúchadlový výstup... Ten je až "úplne" na konci... za koncovým zosilňovačom (prípadne slúchadlový môže mať aj samostatný zosilňovač, ale to bolo len u pár drahých prístrojov).
Ďaľšie reprosvorky na tom zariadení nie sú, ale možno je tam LINE OUT - výstup (Jack/RCA), ktorý by si mohol použiť pre ďaľší aktívny reprobox (so svojím vlastným zosilňovačom).
Paralelné pripojenie ďaľšieho reproduktora k pôvodnému neodporúčam, lebo zariadenie nie je konštruované na to aby dalo do výstupu dvojnásobný prúd...niečo zhorí (koncový zosilňovač - integráč určite)! Už teraz je vyšpičkovaný na maximálny možný výkon - lebo cena... :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2522
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa enigma » 19 Máj 2024, 12:21

jasne že mám všetkých 5 pokope . iba poukazujem kde všetko urobil chybu . znamená nie len že to pichol do chybného konektoru ( myslím na jack ) ale to aj na reproduktore zapojil zle .....
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Ako zapojit reproduktor

Príspevok od používateľa cool-zool » 19 Máj 2024, 17:18

Staré autorádio napájané PC zdrojom ...Asi najjednoduchšie riešenie , len či tá jedna darovaná repro bedňa zato stojí ?!
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok