Headphone amplifier LME49600

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Marek9011
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 21:10

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa Marek9011 » 05 Feb 2013, 22:08

dobre, tak sa ospravedlňujem panstvo
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa nalimko33 » 06 Feb 2013, 14:14

to nie je nutné - stačí si založiť vlastné vlákno....
keď Ťa to laborovanie prejde kúp si hotovú dosku - mám ich dosť...
0
SHARP MZ-811

230DC
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 07 Mar 2013, 22:57

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa 230DC » 16 Mar 2013, 21:09

prečítal som toto vlákno a je pre mňa zaujímavé.
uvažujem a postavím tento zosilovač do bežného Technics receiver.
NF signál zoberiem z potenciometra, trafo použijem pôvodné.

nie som v obraze kde kúpiť LME 49610.
bol tu tip na Farnell. tam ponúkajú LME 49600.
vraj 49610 je lepšia tak preto chcem tú.
až by niekto vedel poradiť kde kúpiť a či je rozdieľ podstatný tak ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa trunek » 16 Mar 2013, 22:30

Buď Farnell alebo TME ale aj v SOS ti dodajú, čo nemajú, stačí napísať mail. Tu sa rieši nákup

http://svetelektro.com/Forum/group-buy- ... 27295.html
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa nalimko33 » 16 Mar 2013, 22:47

230DC: jeden pár 610 mi zostal - môžem pribaliť k DPS...
0
SHARP MZ-811

bogino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Feb 2013, 11:05
Bydlisko: Bratislava

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa bogino » 23 Mar 2013, 13:22

Vie niekto prosim zmerat, alebo zo specifikacii pouzitych suciastok zistit, aku ma HA600 / HA610 vstupnu a vystupnu impedanciu?
0
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Foobar2000 ► M2Tech hiFace Two ► Harman Kardon HD 970 ► HeadAmplifier HA610 ► HiFiMan HE-500, Amfiton TDS-15
iPod 5.5G imod ►FiiO E11 ► Brainwavz B2

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa trunek » 04 Apr 2013, 21:52

Tak a dnes došli popisky a matníky. Popisky na 3 kusy ma stáli 10€ aj s poštovným :) Hamtníky posielam majiteľom v pondelok. Zajtra som v práci.
Prílohy
145.jpg
144.jpg
143.jpg
142.jpg
141.jpg
139.jpg
138.jpg
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

bogino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Feb 2013, 11:05
Bydlisko: Bratislava

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa bogino » 04 Apr 2013, 23:53

Dobre! :) Vidim aj bodku na hmatniku. Diky.
0
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Foobar2000 ► M2Tech hiFace Two ► Harman Kardon HD 970 ► HeadAmplifier HA610 ► HiFiMan HE-500, Amfiton TDS-15
iPod 5.5G imod ►FiiO E11 ► Brainwavz B2

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa Betaron » 05 Apr 2013, 09:34

Popisky jsou provedené laserem nebo chemickou cestou? U nás v práci popisujeme – kromě metody vibrační popis - všechny AL i ocelové strojní součásti chemicky a vypadá to nějak podobně, ale popis je tmavší.
Pokud to máš provedené laserem, připravils výrobci program, nebo jsi jim vysvětlil, co chceš jen per huba? :?:
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa platon.rado » 05 Apr 2013, 10:00

Je to zrejme laserom.Ale toto by aj mňa zaujímalo akú mu dáš predlohu.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa nalimko33 » 05 Apr 2013, 11:48

pokiaľ viem tak to iba vytlačí vo Worde alebo Coreli a odošle...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa platon.rado » 05 Apr 2013, 13:22

ja som mu to posielal s Quickpanel.Doteraz sa mi neozval...
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1686
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa cs001 » 05 Apr 2013, 19:00

Betaron napísal:popis - všechny AL i ocelové strojní součásti chemicky a vypadá to nějak podobně
...mohol by si nieco napisat o principe chem. popisu ? dik...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

neznamy

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Apr 2013, 19:02

platon.rado napísal:ja som mu to posielal s Quickpanel.Doteraz sa mi neozval...

nato tam maš ten soft v ktorom to nakresliš a objednaš , hadam nečakaš to bude prekreslovať majitel sam z nejakeho cudzieho navrhu

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa trunek » 05 Apr 2013, 20:18

Dovolím si jednu OT aj keď sa to témy trochu chytá.

Betaron a ostatní - obrázok 001 je AL. Elox mi robili v Gama. Prírodný biely, čierny a modrý. Bol som osobne u chlapíka http://www.laserovanie.eu aby som videl ako to funguje. Je to triviálne a jednoduché. Podklady sa dajú dať z AutoCad-u, kľudne aj v Powerpointe, konkrétne obrázok s veľkosťami písma je z Wordu, ale všetky popisky robím už iba v Coreli. Je to program presne na takéto veci určený. V Coreli si do jednej vrstvy kreslím konektory a v druhej popisky. Dotyčnému vždy vysvetlím ktorú vrstvu iba chcem a nie je problém. Je to 1:1 a 100%. Lasér odpáli preč elox a ostáva holý AL ale ako vyleštený. Ako vidno, kontrast na čiernej je najkrajší. Ten hranoilček je široký 2cm pre predstavu. Cena? Viac dáte za poštovné ako za popisky.

Obrázok 002 - prvý nápis je laserovaný. Povrch je komaxit na želene a aj na hliníku. Odlaséruje sa zase preč povrch. Je dobré, aby bol materiál dobre vyleštený pred striekaním. Doslova to ako keby odpáli preč farbu. Ostatné sú tlač. Mám to z viacerých firiem aby som videl čo a ako a vedel porovnať. Jak oteruodolnosť, tak odolnosť voči chemikáliám (keď to budem utierať handičkou s liehom, s jarou...)...

Obrázok 045 - zase hliník (ďakujem Milanovi za tento kus) a dal som si ho polasérovať. popisky nakreslené v Coreli.

Obrázok 91 je to isté. AL pásovina z Gama. Vijde to na smiešne 2-3€. Poeloxovaná na čierno a popisky som si nakreslil v Coreli. Popisky ma stáli 10€ na predný panel a zadný panel a aj s poštovným

Obr 93 je detail a tak isto aj obrázok 105.

Stačí sa iba opýtať. Stretol som sa iba s ústretovosťou a každý firma bola ochotná urobiť mi vzorku (hoci som chcel zaplatiť, peniaze nechceli)

No a obrázok 00 je zase tlač na panel.

Poprosím Vás, zahoďte dogmatickú predstavu o tom, že to je drahé, že to je ťažké, že to je nedosiahnuteľné, že to je nezaplatiteľné. Pri takýchto cenách a možnostiach nechápem prečo každý zosik nie je minimálne takto stavaný. Nie zvárané a bodované plechy. Veď to ide tak jednoducho a elegantne a pritom je výsledok super.

No ale späť k temé. Ak má niekto záujem, pomôžem poradím, ale cez mail alebo ss, poprípade môžeme na túto tému založiť vlákno (asi by to bolo najideálnejšie) a tam poradím a pomôžem koľko budem vedieť. Myslím, že ako ochutnávka to stačí. Inak tieto fotky mám vo vysopkom rozlíšení, iba sem to komprimujem. Výsledok na živo je fakt super.

Ohľadom Quickpanelu. Písal som im koľko by stála platnička na tú škatuľu pre HA610. Celá škatuľa stojí 17€. U nich bola cena 22€ iba za predný panel. Predstavu o cenách si urobite sami. Ja posielam predné panely na CNC frézovanie, a nie je to také drahé ako by ste čakali. Proste sa to dá. Úroveň aj domarobo môže mať odrázu lepší vzhľad
Prílohy
002.jpg
001.jpg
045.JPG
091.JPG
093.JPG
105.JPG
00.JPG
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa Betaron » 06 Apr 2013, 13:47

,,ano, jeví se že, panely s laserovým popisem vypadají nejkulturněji :wink:
Na první fotce je ale bílý podklad a černý popis – toto je tedy jakým způsobem dělané?


cs01; k chemickému popisu je potřeba malé jednoúčelové PC pracoviště a speciál malá tiskárna, která tiskne, či spíše děruje foliové štítky. Ty se pak přiloží na plochu značené součásti a tamponem namočeným v kyselině se přejede po štítku. Ten štítek pak dále slouží k opakovanému značení při sériové výrobě součástí. V práci sice chodím denně okolo tohoto pracoviště, ale nezjišťoval jsem detaily. Po neděli se na to podívám zevrubněji a udělám pár fotografií z průběhu, i označené součásti.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa platon.rado » 06 Apr 2013, 15:24

right13 napísal:
platon.rado napísal:ja som mu to posielal s Quickpanel.Doteraz sa mi neozval...

nato tam maš ten soft v ktorom to nakresliš a objednaš , hadam nečakaš to bude prekreslovať majitel sam z nejakeho cudzieho navrhu

čo mám objednať??? vypočítaj si cenu koľko by ta to vyšlo v quickpanely a potom p....Ja som posielal mail na laserovanie.eu aj prílohou návrhu, nakresleným v quickpanely.Odpísal že všetko je super takto to môže byť.Ale potom sa mi už neozval.Nepotrebujem to nejako závratne chytro.Ked to bude aktuálne tak tam zavolám.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa trunek » 06 Apr 2013, 19:59

Betaron - biely podklad je elox a popisky sú tlačené. Technológiu neviem. Proste som našiel firmu, čo to robí a tak som to skúsil. A je to super. Ak si pozrieš na HiFi Slovanete tému DPA110 v sekcii DIY zosilňovače, tak tam je aj kontakt a link na firmu, ktorá robila popisky
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

bogino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Feb 2013, 11:05
Bydlisko: Bratislava

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa bogino » 14 Apr 2013, 09:49

HA160 mam od stredy rana doma. :) Zvukovo som velmi spokojny, je to take, ako kus, co som mal na test pozicany pred 2 mesiacmi.

Vyjadrim sa ohladom na roznych forach diskutovanej rezervy hlasitosti voci impedancii sluchadiel. Z vysokoohmovych mam k dispozicii svoje DT880 600 Ohm a pozicane HD650 (300 Ohm). Ani na DT880 sa typicky nenachadzam na konci drahy potenciometra hlasitosti. Typicky pocuvam na zaciatku druhej polovice a len pri niekolkych extra ticho zmastrovanych nahravkach tak v 3/4. Pri porovnani so sluchadlami nizsich impedancii nepocujem nic, cim by tento zosilnovac mohol vysokoimpedancne znevyhodnovat. Zdoraznujem vsak, ze ide o pocuvanie na normalnych posluchovych hlasitostiach, pri ktorych sa da hudbu zo sluchadiel pocuvat hodiny denne.

Su zosilnovace, pri ktorych sa da zvysit hlasitost a hranica, kedy zacne byt zvuk pocutelne skresleny, je az pri vyssich hlasitostiach. Napr. v piatok vecer som si bol u kamosa vypocut Burson HA-160. Zvuk z neho ma taky maksi charakter a da sa z neho pocuvat bez skreslenia aj o nieco hlasnejsie. HA-160 mi pride v tomto smere podobny, ako BVaudio Headamp. Dynamickejsi aj pri nizsich hlasitostiach a s relativne mensou rezervou neskresleneho posluchu oproti vykonnejsim rieseniam.

Nebadam vsak, zeby tato vec jasne suvisela s impedanciou sluchadiel. Rovnako mi na vysokych hlasitostiach zacnu skreslovat aj nizkoimpedancne sluchadla. Len na zaklade posluchu je tazke povedat, kolko zo skreslenia vo vysokych hlasitostiach ma na svedomi zosilnovac, kolko sluchadla, kolko fyziologia ucha. Svoje ku tomu pridava aj charakter nahravok.

Na normalnych, “zdravych” posluchovych hlasitostiach, ktorymi sa da pocuvat hodiny denne, hra tento zosilnovac naozaj pekne. Zhrnul by som to tak, ze toto nie je zosilnovac pre tych, co chcu pocuvat vyslovene hlasno a tymto sa nelisi od inych zosilnovacov podobnej kategorie, ako je napr. BVaudio Headamp.

Mne osobne ku tomuto zosilnovacu charakterovo pasuju Beyerdynamic DT880. HA610 by som charakterizoval ako troska svetlejsi voci neutralnej polohe a DT880 maju naopak troska teplejsi zvuk, ktory vyrovnava svetlost zdroja ci nahravky do neutralnej polohy. DT880 sa vyrabaju v troch roznych vyhotoveniach 32, 250 a 600 Ohm. Kto ma hlbsie do penazenky, charakterovo podobne zahraju cinske Takstar HI 2050 (otvorene) a Takstar PRO 80 (uzavrete).
0
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Foobar2000 ► M2Tech hiFace Two ► Harman Kardon HD 970 ► HeadAmplifier HA610 ► HiFiMan HE-500, Amfiton TDS-15
iPod 5.5G imod ►FiiO E11 ► Brainwavz B2

230DC
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 07 Mar 2013, 22:57

Re: Headphone amplifier LME49600

Príspevok od používateľa 230DC » 13 Máj 2013, 15:48

anonym4 napísal:
Ešte by som navrhoval jednu úpravu, na ktorú som prišiel pri testovaní môjho headampu (verzia od Alana Krausa) a určite by celému zapojeniu len prospela.

Za prvé osadiť to novším typom bufferov LME49610TS ! (majú väčší kľudák, širšie pásmo a celkovo lepšie parametre ako LME49600, kukni DS.)
Za druhé rozdeliť OZ na dva mono, kvôli tomu že jeden OZ bude na audio a druhý sa bude starať čisto len o servo...Totiž neosvedčila sa mi dvojitá verzia OZ, pri velmi rýchlych OZ nefungovalo korektne DC servo.

Teda navrhujem jeden bude nejaky špičkový audio mono OZ, a druhý nejaký lacnejší ale presný a bude mať na starosti len DC servo, takto to bude mať celkovo najlepšie parametre a stabilitu...

Veľmi rýchle OZ na vstupe nepracovali korektne (LT1364) a podobné rýchle typy by mali určite problém...A zase nejaké NE5532 a podobne OZ tam nemá zmysel dávať, to by strácalo logiku.

Toto sú mnou overené veci :wink:

až to nie je od veci tak mám podobnú skúsenosť.

postavil som to z LME 49720 a LME 49600.
problém bol s DC offset. zo štyroch LME 49720 len jeden fungoval pri offsete.
inak to hralo.

takže to vaše riešenie s oddeleným dc servom je ok.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok