AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 04 Máj 2015, 00:51

Zdravím, chcem kúpiť nový notebook s CPU Intel Core i7 a s 8GB RAM do 800€ vedeli by ste mi niaky odporučiť ? Mne je sympatická značka Lenovo ale rád si nechám poradiť prípadne ak sa bude niekomu chcieť môžete odporučiť aj presný model ntb

Vďaka

! Jedna téma na kúpu NTB ti nestačí?Nevytváraj zbytočne nové témy,keď si to už do jednej napísal.Určite nedostaneš viac odpovedí založením viacej tém.Duplicitný príspevok bol zmazaný. upravil: 4.5.2105 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa notebooku

Príspevok od používateľa enigma » 04 Máj 2015, 15:25

v každom prípade ti radím kúpiť si ntb BEZ OS . licencia je viazaná na MB , v prípade výmeny po záruke tratíš aj licenciu na OS .

inak , ja osobne používam Lenovo G 700 a som max spokojný . kúpil som ho bez OS a nainštaloval si W7 / 32 bit .
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 04 Máj 2015, 16:59

A čo vravíte na tento ?? https://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-e55 ... 293784.htm
Je ten procesor omnoho slabší ako i7 ?
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 04 Máj 2015, 18:49

Ak i7 tak by som nebral i7 xxxxU lebo to sú len dvojjadráče za takú cenu jako štvorjadráče :D do 800€ sú fajin kombinácia i7 + dobá grafika tieto :

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z510 ... 202492.htm

https://www.alza.sk/toshiba-satellite-l ... 485959.htm

síce sú s OS ale nevadí, dá sa preinštalovať aj po záruke alebo inak vyriešiť ak by ti vadil Win8 :)
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa enigma » 04 Máj 2015, 20:18

pravda , preinštalovať sa dá .... ale otázka je , budú aj driveri ? ( priateľka má samsung a W8 nemôžem preinštalovať ... nedaju sa najsť driveri .... ) preto aj hovorím , najlepšie bez OS .... aj je lacnejšie , aj výhodnejšie ....
0

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 04 Máj 2015, 21:01

tak hej, niekedy drivery sú problém, no vždy som poriešil :) ono totiž sú programy, ktoré si vyhladajú drivery pre dané zariadenia. len preskenuje a ponúkne drivery na stiahnutie. zatial 100% úspech :applause: brat kúpil Lenovo G505s s Win8.1 a preinštaloval som na Win7 a niektoré drivery jednoducho nikde neboli. programík našiel, stiahol a fuguje to. a nielen na tomto NTB. ono niektorí výrobcovia majú fakt nafigu podporu :)

používal som napr. Driver Identifier, Driver Booster, Driver Easy,.... je ich mnoho, každý má svoej plusy a mínusy, ten prvý je výborný
0

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 26

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa genius3258 » 04 Máj 2015, 21:21

určtite by som si nekúpil NTB čo nemá 1920x1080 rozlíšenie .. odkedy taký mám , zakaždým krútim hlavou keď mám v ruke nejaký 1366x768 (či koľko). Však to je výsmech keď dnes majú mobily full hd..
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Kúpa notebooku a LED IPS monitoru

Príspevok od používateľa jmalik93 » 24 Sep 2015, 00:22

Zdravím, plánujem si kúpiť notebook značky Lenovo Thinkpad prípadne Dell Vedeli by ste mi poradiť niaku radu alebo presný typ s ktorým máte dobré skúsenosti ?
Parametre notebooku by mali byť nasledovné:

Intel core i7
12-16GB RAM
SSD disk
Cena do 2000€

K notebooku budem kupovať dockovaciu stanicu a dva 27" LED IPS monitory. V práci mám dva 27" Dell a som veľmi spokojný ale jeden stojí 285€ :crying: :crying: takže tie kupovať nebudem. Potrebujem niečo okolo 200€ ale neviem si vybrať ktorý

Budem vďačný ža každú radu a tip


! Téma presunutá do správnej sekcie,pre porušenie viacej pravidiel:
1 ) Príspevky zaraďujte do správnych kategórii, inak bude presunutý alebo vymazaný.
2 ) Predtým ako pridáte príspevok na fórum pozrite si pomocou tlačidla hľadať, či sa daná tematika nepreberala už predtým. presunul: 24.9.2015 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Kúpa notebooku a LED IPS monitoru

Príspevok od používateľa muziker » 24 Sep 2015, 18:16

Fíha ale si zarúbal poriadne vysoko. Dať cca 2500 - 2600 europeňazí za ntb + monitory je riadna pálka. To aj využiješ (zarobiš to s ním späť), alebo iba chceš minúť kopu prachov, alebo ich máš prebytok a nevieš čo s nimi ? :)
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa notebooku a LED IPS monitoru

Príspevok od používateľa Washu » 24 Sep 2015, 19:02

Si si naozaj isty ze chces riesit pracovnu stanicu pomocou notebooka?
A tie IPS nenapisal si ch chces robit profesionalnu grafiku, alebo chces "len" poriadny monitor aby ta z celodennej praci na pocitaci neboleli oci. (na to prve mas maly rozpocet, na to druhe ak pojdes cestou desktopu v pohode poskladas slusnu zostavu)
PS: Pokial je ten monitor tak dobry a naozaj ti vyhovuje tak 285 penazi na SLUSNY monitor nieje zas tak vela, oci mas len jedny ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

JohnyK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09 Mar 2014, 14:58
Bydlisko: BA

Re: Kúpa notebooku a LED IPS monitoru

Príspevok od používateľa JohnyK » 24 Sep 2015, 19:29

Ak fakt nepotrebujes aby pocitac ti bol mobilny, tak urcite chod do desktopu. Za 1000e zozenies i7 4790K ,16GB ram, poriadnu grafiku schopnu na 4k veci + kupis si 40" 4k monitor za 700e. Lepsi setup ako v praci a zostanu ti este peniaze :).
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa zylo64 » 24 Sep 2015, 21:14

Po dlhšom skúmaní, porovnávaní a zisťovaní sme minulý týždeň kúpili toto:
https://m.alza.sk/lenovo-ideapad-flex-2 ... 920211.htm

Paramertami a cenou by ti mal vyhovovať.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 24 Sep 2015, 22:45

V tej cene za mňa Thinkpad T440p. Mám lacnejší model s i5-kou a rozhodne môžem odporučiť. Cena je vyššia, ale keď ho uvidíš, pochopíš prečo. Okrem toho má jeden m.2 slot pre 3G modul, ale záleží od modelu či je osadený, alebo nie. Každopádne vieš do toho kúpiť SSD, takže môžeš nechať aj pôvodný 500GB disk. Taktiež kúpiš ešte jednu 8GB ramku a máš to výrazne lacnejšie, ako kupovať stroj, ktorý už všetky tieto veci má od výroby. Zo spodu to má len dve skrutky, ktoré držia spodný kryt, takže sa vieš jednoducho dostať ku všetkým komponentom. Okrem toho k tomu vieš kúpiť dokovaciu stanicu, čo bola tiež jedna z tvojich požiadaviek. Baterka reálne vydrží asi 9-10 hodín. Ešte musím spomenúť klávesnicu, ktorá je navhrnutá naozaj perfektne. Na notebooku som ešte lepšiu klávesnicu nevidel. Určite sa vykašli na nejaké ideapady a edge radu. Najlepšie urobíš, keď skočíš do nejakého lenovo shopu a pozrieš si to osobne. Za mňa každopádne: http://datacomp.sk/lenovo-tp-t440p-20an ... gRfv5chG6U + 128GB SSD http://datacomp.sk/adata-ssd-sp600ns34- ... gRfjZchG6U +ramka http://datacomp.sk/kingston-8gb-1600mhz ... gRgzZchG6U
Ešte dodám, že záruka je 3 roky a taktiež sa nemusíš báť problému s ovládačmi a neviem čím ešte. Lenovo má naozaj kvalitnú podporu, čo sa toho týka. Všetko potrebné vieš stiahnuť z ich stránky. K notebooku taktiež dávajú DVD s win 8.1.
0

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Notebook - odporúčania?

Príspevok od používateľa Mishung » 09 Jan 2016, 11:48

Rozmýšľam nad tým, že by som si dočasne zaobstaral nejaký lacný notebook aby som mohol diplomovku riešiť aj na cestách. Určite sa na ňom nechcem hrať, stačí mi minimálny výkon. Moje priority sú:

1.Musím tam rozbehať office a eagle
2.Ľahký
3.Čo najväčšia výdrž baterky

Rozmýšľal som aj nad tým kúpiť chromebook, nainštalovať tam ubuntu a eagle spúšťať cez wine, no mám pocit, že chromebook-y rýchlo strácajú hodnotu a že keď sa ho rozhodnem o pol roka predať, čo je dosť možné, tak to nebude veľmi výhra.
Nejaké nápady?
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Notebook - odporúčania?

Príspevok od používateľa Loloone » 09 Jan 2016, 11:57

inak eagle chodi aj v Linuxe :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Re: Notebook - odporúčania?

Príspevok od používateľa Mishung » 09 Jan 2016, 11:58

ešte lepšie

! Na toto už máme tému.Viď pravidlo "2 ) Predtým ako pridáte príspevok na fórum pozrite si pomocou tlačidla hľadať, či sa daná tematika nepreberala už predtým.Téma presunutá do správnej sekcie. upravil: 9.1.2015 mirosne !
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12413
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Jan 2016, 22:13

Nazdar, kedže v tom nesom zbehly, lebo ma to vobec nezaujima, kedže notbuk je pre mna vec ktoru som ešte nikdy nekupoval a ked kupim tak dufam že to bude aspon na 10rokov, takže sa už potom nezaujimam treba mi poradiť dačo.

Cena dajme tomu 700€ plus minus

Robiť prevažne budem/nebudem:
-Hry žiadne hrať nebudem možno niečo stare mafia 1 , mam rad hitmana, ale to je nepodstatne žiadne hry!
-3D navrh jednoduchy, žiaden špeci renderik v 3D max, iba modeliky pre 3D tlačiren.Catia, solid works a podobne
-Strih vydea, sony vegas, žiadne 3D animacie a efekty v adobe , len take klasicke https://www.youtube.com/watch?v=TSz6dDxZLBE
-Programovanie MPLAB, Android studio, možno nejaky soft aj do PC ale zatiaľ nepoznam soft na pisanie programu v C (nie DEV C++)

požiadakva, klasika dysplej 15,6", alfanumericka klavesnica (hoci aj tak použivam externu a myš) , hlinik/plast je nepodstatne,
procesor už asi i7 broadwell 5500 , možno len čisto SSD alebo SSD a namiesto CDromky HDD, veľkosť par stovak aj 250G je pre mna veľa. Filmy nekukam nesťahujem a ked aj občas tak po pozreti hned mažem, večšinou mam v PC len fotky vydejka a samozrejme veci ohľadom elektroniky. Momentalne mam 80GB HDD a s toho mam ešte vyše 25GB voľne.

otazočky.
-žerie dysplej s večšim rozlišenim viac baterky?
-je SSD menej spoľahlivy ako HDD?
-sú i7 vykonejšie ako i5? či sa najdu aj vykonejšie i5tky ako niektore i7?
-aka je graficka karta dobra?
-značka? acer ani nechcem počuť.

nechcem noťas čo vydrží 2 3 roky alebo 4, alebo že mi HDD odide, bo sa zblaznim, môj stary dell inspiron 1501 čo práve použivam ma 10roky a je svieži jak rybička !
Diky

napriklad?
https://www.alza.sk/dell-inspiron-15-30 ... 2920#popis
https://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-e55 ... 20#recenze
0
Naposledy upravil/-a boraicho v 24 Jan 2016, 17:24, upravené celkom 2 krát.
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa urgot » 23 Jan 2016, 23:37

v dnesnej dobe by som urcite isiel aspon do hybridu- sshd
zaujimavy clanok k tomu: http://rn.itmoov.eu/co-je-vlastne-to-ss ... novy-disk/
ta rychlost ssd vs hd je neporovnatelna, ked sa ti win loaduje 15 sekund vs minutu a pod, je dost rozdiel

zalezi na tebe ci chces radsej vacsi hdd, alebo rychlejsi
co sa tyka spolahlivosti, nikto ti nezaruci ze sa to 100% nepokazi
ale ssd su spolahlivejsie, minimalne pre absenciu pohyblivych casti
- 2 externe hdd mi odisli z nicoho nic po tom co boli pouzite do 10x
na druhej strane co mam v ntb vyse 5 rokov (klasicke hdd), tak ide stale rovnako dobre
ale urcite by som ti radil sa poobzerat po notebooku s aspon SSHD (ciste ssdcka su cenovo vyssie a len male kapacity- 125/256GB)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12413
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Jan 2016, 00:14

Praveže mne by takych 256GB uplne vyhovovalo a aj to je veľa pre mna. Ja mam v PC len nejake fotky a nejake vydejka, ale tych by bolo potom trochu viac ak by som si začal niečo natačať a strihať. Ale i tak to je dosť.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa cool-zool » 24 Jan 2016, 01:05

No značku DELL , LENOVO THINKPAD , si trafil dobre , ale ak si myslíš že dnes kúpiš notebook na 10 rokov , tak to pochybujem a ak sa ti to podarí tak mi daj za 10 rokov vedieť :lol: :lol: . Myslím že i7 bude asi zbytočné , radšej by som volil i5 ale nie s označením u . Ten druhý v tvojom linku je AMD , a s novými notebookovými procesormi od AMD nemám skúsenosti , ale tie staršie nestáli za veľa . SSD - dobrá voľba , ale dnes už si môžeš vyskladať notebook (asi DELL) na ich stránke , podľa vlastných nárokov , ale počítaj s vyššou cenou . . .
https://notebooky-dell.sk/content/7-not ... nfigurator
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok