AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 22 Júl 2010, 15:20

mne sa celkom zapacil od asusu tento http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... 4g-w-b-7hp Myslim si ze za tie peniaze je to dost muziky :)
0

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Notebook MSI

Príspevok od používateľa mpt620 » 23 Júl 2010, 16:32

Dobrý deň, chcem sa vás opýtať na notebook MSI FX 600. Konkrétne ma zaujíma váš názor výkon, spracovanie a výdrž batérie. Notebook chcem používať poväčšine na kancelársku činnosť, filmy, občas nejaké nové hry... jednoducho multimediálny. Zaujíma ma či je dobrý na požadované činnosti. V poradí druhý mám vybratý Acer 5820TG (intel i5) ale je podstatne drahší. A skôr sa mi páči MSI (ale odrádza ma výdrž batérie len 3 hodiny).
Ďakujem za vaše reakcie, ktoré mi dúfam pomôžu dobre kúpiť.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Júl 2010, 16:56

Nekoupil bych si ani jeden. Nevěřil bych že to něco vydrží.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa mpt620 » 23 Júl 2010, 17:07

A čo v cene zhruba do 850€ vydrží??? :)
Ešte sa chcem spýtať či sa dá k notebooku MSI FX600 kúpiť náhradná batéria ale s väčšou kapacitou? Ak áno, pošlite mi prosím cez ss. odkaz na obchod. (Takto verejne je to asi zakázané,že?)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Júl 2010, 17:11

MSI nie su dobra znacka, je poruchovy a plasty sa velmi casto lamu. Ja osobne preferujem ASUS pre servis, pripadne hp, dell.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 23 Júl 2010, 17:14

Tiež odporúčam ASUS. Mám aj MB aj NB a som spokojný. NB mám(nie presne ja,ale frajerka) Asus X51L s dvojjadrovým pentiom a pochvaľujeme si. Batéria vydrží necelá 3 hodinky,ale stačí.
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 23 Júl 2010, 18:14

Jestli se chceš pomstít sám sobě tak si to MSI nebo Acer kup:-)
jednoznačně jsem pro značku Lenovo a v tvé cenové relaci by se mi líbila R500.
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Príspevok od používateľa raden » 23 Júl 2010, 18:31

Ja osobne mám doma dva notebooky MSI. Jeden 3 roky a druhý rok. Sú z rady GX takže drahšie. A som s nimi NADMIERU SPOKOJNÝ !!!
Sú 100% spoľahlivé a kvalitné.
0

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 23 Júl 2010, 18:40

Ja som dostal ako darček používanie školského booku na hodine a WoW na tom beží skvele ... Typ zistím a je z rady herných giantov..
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

kyslakapusta
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14 Júl 2010, 00:00
Vek: 35

Príspevok od používateľa kyslakapusta » 23 Júl 2010, 19:07

takyto notebook mam, je v nom turion 64 a ati radeon ... (malo to viacere creva tato verzia.. ja mam tie) po dvoch rokoch pouzivania na VS, teda pocas semestra isiel asi tak 16-20 hodin denne, baterku pouzivam uz iba ako UPSku vydrz je tak 16 min... po pol roku zacal strasne hrcat ventilator, ale nemohol som si ho dovolit reklamovat, tak mu vzdy plesnem jednu otcovku a uz je ticho... hned s jeho kupou som kupil aj podlozku chladiacu, vzhladom na to ze AMDcka su vyrabane na grilovanie kureniec robi to na CPU -5 °C a bohate to staci ... nebyt toho ventilatora tak som s notebookom na moje pomery spokojny... hral som sa na nom, programoval som, nonstop je na nom este externy monitor, kde zvacsa bezi telka... odporucanie ti neviem spravit... skus si porovnat svoje potreby...
0

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa mpt620 » 23 Júl 2010, 23:43

Na Lenovo som sa díval, sú to určite kvalitné veci, ale zastaralý desing vyrábajúci sa dlhé roky, slabé parametre, vysoká váha, bez numerickej klávasnice, s podpriemernými reprákmi... Do toho sa mi nechce vraziť toľko peňazí. Tiež som hľadal medzi HP. Celkom sa mi páčil pavilion dv6 2145, ale kamarát ma upozornil, že sú to strašne poruchové mašiny. 8O Síce dobre vybavené, ale... A z probookov som pozeral 4525S ale nejako ma to neoslovilo keď som si spočítal čo mám z MSI a HP za rovnako peňazí.
O Asusoch som počul viac menej len dobré, ale viem že v dnešnej dobe sú výrobcovia vyrovnaný po kvalitatívnej stránke. Iné značky ma nijako neoslovili. Ešte ako značka sa mi páči DELL, no neviem či je zrovna model Studio 1558 dobrá voľba.
Skúste mi napísať čo by ste si kúpili vy na mojom mieste? (Ale aby to bolo aj výkonovo na dobrej úrovni.)
Ešte ma napadlo opýtať sa na notebook MSI X620. Myslíte že 2 jadrový procesor nataktovaný na tak nízku hodnotu zvládne napr. COD 5,6? (Ostatné parametre má relatívne vysoké, len procesor Core 2 duo...)
0
Naposledy upravil/-a mpt620 v 23 Júl 2010, 23:58, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 23 Júl 2010, 23:57

ja mam pavilion a žiadnu poruchu som nemal, a to ho už mam pomaly skoro 3ti rok. Pravdou je že mam ešte tu trošku staršiu radu.
Mne ten design na Lenove moc stary nepride, mne sa to celkom pači a hlavne je to odolna konštrukcia... ked ho chytim za jeden roh nič nevrzga, neohyba sa... kdežto ked chytim terajši pavilion tak to začne vrzgať a trošku sa aj ohne... MSI by som ale nekupoval, kamarati čo ho mali to už vymenili.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa mpt620 » 13 Aug 2010, 07:52

Chcem sa ešte opýtať na jednu vec. Čo znamená: "voliteľný bluetooth?"
Pri niektorých notebookoch je napísané Bluetooth 2,0... Pri iných iba Bluetooth. Treba ho tam dokúpiť, či nainštalovať? Prosím, vysvetlite mi to.
0

Juri1990
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 33

Príspevok od používateľa Juri1990 » 13 Aug 2010, 08:17

Dvaja spolužiaci majú skoro rovnaké herné MSI, jednému ide úplne v pohode a druhému sa stále kazí. Super značky sú Dell a Lenovo, ale HP je tiež veľmi kvalitný.
Väčšiu výdrž ako 3 hodiny pri výkonnejších NB nečakaj.
0
Naposledy upravil/-a Juri1990 v 13 Aug 2010, 11:10, upravené celkom 1 krát.
Viac informatik ako elektrotechnik, o dosť viac

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Aug 2010, 08:18

volitelny bluetooth: standardne je ntb bez, ale ma tam vsetko pripravene na pripadne doplnenie bt.
na ziadost ho tam vedia pridat (za poplatok), pripadne sa dokupi modul a pridat si ho tam dokazes aj sam.

Juri: MSI je taka ruska ruleta. ked trafis dobry kus, ide ako hodinky, ked nie, tak stale bude nejaky problem.
Ja som mal po kupe ntb (Asus) realnu vydrz 3:40 s vypnutym wifi a bluetooth, zapnute wifi 3:15. Po 2 a pol roku mam vydrz zhruba polovicnu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa bonatius » 13 Aug 2010, 08:42

tu je recenzia toho Aceru
http://www.ddworld.cz/mobility/notebook ... ic--4.html
ma velmi dobre chladenie, telo je hlinik a trocha plastu
13.3 palcova verzia ma dvojokruhove chladenie, ale to je na ukor dvd mechaniky, ale v testoch dopadol velmi dobre, kolega ho ma a velmi si ho chvali
u toho aceru par kusov pri zapnutej kamere a bluetooth piskalo, ale po vymeneni za druhy kus piskanie prstalo

u lenova y560 je problem s displejmi, vola sa to dancing pixels, viac info najdes na webe
lenovo to skusal opravit novym biosom, ale vznikli zase ine problemy

toshiby su teraz cele v plaste, chytaju sa na ne otlacky a hlavne sa prehybaju ked ich drzis v ruke

asusy su dobre len isli s cenami voci inym notebookom hore

msi sa velmi kazia, aspon tak mi vravia kamarati, ktori si ich kupili
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 13 Aug 2010, 08:49

ja mám tiež Asus notebook, konkretne M50VC a som spokojny. Mam doma kopu vecí od Asusu a som spokojný.
Na Lenovo som sa díval, sú to určite kvalitné veci, ale zastaralý desing vyrábajúci sa dlhé roky, slabé parametre, vysoká váha, bez numerickej klávasnice, s podpriemernými reprákmi... Do toho sa mi nechce vraziť toľko peňazí.
To bude asi možno tým že Lenovo je zamerané na inú klientelu, business sféru. Ale počul som že su dosť odolne. Tiež som rozmýšlal nad lenovom, ale kedže ja som potreboval prenášať notebook tak max 2 kráť do týždna, považoval som lenovo za zbytočný luxus. [/code]
0

Juri1990
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 33

Príspevok od používateľa Juri1990 » 13 Aug 2010, 09:02

Dell a Lenovo sú kvalitné, ale sú skutočne určené viac pre biznis klientelu a neviem ako Lenovo, ale Dell si za to necháva aj adekvátne platiť, no ich servis stojí za to(aspoň firmám). Mne osobne dizajn Lenova neprekáža, skôr mi vyhovuje dačo jednoduché, praktické, zbytočne neprehnané.
0
Viac informatik ako elektrotechnik, o dosť viac

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 13 Aug 2010, 09:48

A lenovo G560 (G550) ??? jenom mě se*re ten leštěný povrch. Jinak jsem s ním nadmíru spokojený. Numerickou klávesnici má a design není také nějak hrozný.
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 13 Aug 2010, 10:55

No ja sa pridam. ASUS by som uz nikdy nekupil mam od neho NTB a po 1,5 roku pouzivania vyzera ako 10rocny. Farba isla dole ,klavesnica v tahu, Popraskane plasty okolo pantov a baterka je tak na 6-10min. Katastrofa s velkym K.
Teraz mam Acer Travelmate a to je ine kafe. Ide ako hodinky ,vydrz na baterku cca 4-5hodin. Ani stopa po pouzivani ''mam ho rok'' a stiha od novych hier po vsetky aplikacie vsetko.
Taky isty ma sestra len slabsie radu a ide tak isto ako hodinky uz rok.
U kamarata je tak isto ,Nema s nim 2r. ani najmensi problem.Na jeho odporucanie som volil tuto znacku a urobil som dobre.

Volil by som Acer ale trosku drahsi nie zaklad ak chces aby dobre sluzil.
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok