AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 13 Aug 2010, 15:45

ty chceš GX 600, ja som už rok majiteľom CX 600 ... a spokojným majiteľom. Nemám temer žiadne výhrady.

P.S. Nie je ňom ani škrabanček, vypadá ako včera kúpený a všetko funguje bez problémov. Takže plasty vydržia bez problémov, ale to by sa muselo 90% ľudí správať ku svojmu majetku tak, ako treba.

Aha, sorry, ja som zabudol, že niekomu to platia rodičia .... keď si ho kúpite za vlastné, naučíte sa poriadku i šanovania.
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 13 Aug 2010, 15:53

ja mam ASUS,uz skoro rok,a ide bez problemov,akurat zospodku sa zosuchala nalepka,a aj zvrchu sa odlepuju,ale inak v pohode,bateria drzi 2,5-3 hodiny,takze celkom dobre sluzi aj napriek tomu,ze je obcas na nom vela prachu.A podla mna je najdolezitejsie ako sa k notebooku spravate,ked s nim zle zaobchadzate,odide a je jedno ci je to ASUS,MSI,ACER,LENOVO,HP,TOSHIBA,alebo cokolvek ineho.
Ale najnekvalitnejsie su zevraj HP
0

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa mpt620 » 13 Aug 2010, 16:55

Prosím vás, viete niekto s určitosťou povedať či má notebook MSI FX600 zabudovaný Bluetooth? Niektoré obchody že áno, iné že nie, výrobca že voliteľný. Prosím ak mi niekto viete poradiť, urobte tak. :wink: Veľmi mi to pomôže pri výbere...
A inak prikláňam sa k názoru že ak niekto zle zaobchádza s notebookom, či je to HP, MSI, Dell, či Lenovo... Skôr či neskôr to odíde... Nemusí ale je to veľká pravdepodobnosť...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Aug 2010, 16:59

Já od notebooku očekávám hlavně spolehlivost a odolnost. Notebook prostě musí vydržet do doby než ho já vyřadím a ne než se podělá což je přesně důvod jak končí většina noťasů. Proto preferuju Dell a Lenovo (dříve IBM). Z vyšších řad ostatních výrobců se dá také sem tam něco vybrat ale je třeba si dost výrazně připlatit a i tak to není jistota. Vím co vydržel dell když jsem ho v rámci své práce tahal po střechách, půdách, továrních komínech a vůbec všude možně. A zrovna tak vím jak dopadaly ostatní značky které se ve firmě vyskytovaly.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 13 Aug 2010, 17:10

Lenze ty si taky punktickar a urcite si nan daval pozor. U nas v robote su aj taky u ktorych by dlho nevydrzal. Je to aj o pristupe.

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 13 Aug 2010, 17:13

mpt620:tak s bluetooth je to asi tak,ze oni napisu ze ma bluetooth,ale zatial sa mi nestalo ze by bol zabudovany,vacsinou k tomu dodaju toto-teda aspon mne-lebo som si kupoval asus:
http://www.alza.sk/asus-mini-bluetooth- ... 156540.htm

a ak neobsahuju bluetooth,tak si ho dokupis
http://www.alza.sk/radice/bluetooth/18842866.htm

je blbost vyhadzovat napr 600€ za ntb s bluetooth,ked mozes mat za 550€ a BT si dokupis za 10€
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 13 Aug 2010, 17:29

lubbo7: no nevím, já bych si ho koupil už uvnitř ;) pořád se zajímat o to,jestli jsem ho vytáhl aby se nezlomil a další....ale to je dnešní pohodlnost ;)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 13 Aug 2010, 17:33

ja len hovorim,ze viem iba o takychto externych BT,mozno su aj interne,a aj ten externy je taky malicky,ze ho nemas ako zlomit,a ak mas 3-4 USB porty,tak neni problem
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11714
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 13 Aug 2010, 17:36

mpt620 napísal:Prosím vás, viete niekto s určitosťou povedať či má notebook MSI FX600 zabudovaný Bluetooth? Niektoré obchody že áno, iné že nie, výrobca že voliteľný. Prosím ak mi niekto viete poradiť, urobte tak. :wink: Veľmi mi to pomôže pri výbere...
Ak je voliteľný, ako niekto telepaticky môže vedieť, akú konfiguráciu kúpil obchodník na predaj. Treba sa spýtať priamo jeho. A trvať na tom, aby na faktúre/ dodáku presne špecifikoval konfiguráciu ...

V prípade že bude klamať, máš právo odstúpiť od kúpnej zmluvy ...

(P.S.: A jedno doporučenie, ktoré já zásadne dodržiavam. Všetko kupovať originál zabalené, ("neodlaborované" a z rôznych dôvodov nevrátené). Predsa kupuješ novú vec a nie scond hand ...).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

mpt620
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 00:00

Príspevok od používateľa mpt620 » 13 Aug 2010, 19:50

Ešte sa spýtam... Má Acer TimelineX 5820TG zabudovaný Bluetooth? Ak áno asi si ho kúpim, ak nie budem zvažovať ďalej... :)
Ďakujem vám za vaše príspevky. Pomohli mi pri výbere...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Aug 2010, 20:00

JanoP napísal:Lenze ty si taky punktickar a urcite si nan daval pozor. U nas v robote su aj taky u ktorych by dlho nevydrzal. Je to aj o pristupe.
Ono právě pozor šlo dávat jen omezeně když někde lezeš, máš plné ruce a ještě musíš dávat abys neslítl dolu když lezeš bez jištění což například na Žižkově po těch starých a velmi strmých střechách není žádná sranda. Každopádny ty Delly byly ve firmě delší dobu než Siemensy a HP a přitom byly v mnohem lepším stavu. Několik mách přátel nají také Delly a Thinkpady. V pohodě zatím co ti co mají Asusy a hlavně Acery neustále něco reklamují. Možná je to náhoda, možná ne. Já jen raportuju dál.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

:-)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 13 Aug 2010, 20:42

Pri zbežnom prehliadaní tejto diskusie som nenašiel nikoho kto by navrhoval napríklad FUJITSU siemens .....
Majú celkom dobré počítače - a predpokladám že aj notebooky si držia svoj dobrý štandard .
0

bonatius
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa bonatius » 14 Aug 2010, 11:52

mpt620 napísal:Ešte sa spýtam... Má Acer TimelineX 5820TG zabudovaný Bluetooth? Ak áno asi si ho kúpim, ak nie budem zvažovať ďalej... :)
Ďakujem vám za vaše príspevky. Pomohli mi pri výbere...
ma, vid.
http://www.mall.sk/notebooky-600-900-eu ... 1?v=444217

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac ... 524.0.html

http://forum.notebookreview.com/acer/49 ... ssion.html

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76270
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Aug 2010, 14:09

Jo vyšších řadách se u Siemense dá určo něco vybrat ale ty levné řady mě v minulosti nezaujaly. nesleduju to takže se nechci vyjadřovat k tomu co teď mají v nižších řadách.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

001vlado000
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Čadca
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Aký notebook

Príspevok od používateľa 001vlado000 » 08 Okt 2010, 21:57

Ahojte. Mal by som na Vás prosbičku. Sestra mala notebook HP a po pol roku jej odišiel... prehrieval sa, mrzol atď. Vrátili jej peniaze a tak sa chcem opýtať akú mašinku by ste odporúčali.
Rozpočet je do 650 max. 700€
Chodí na vysokú školu takže ho využíva skôr na prácu,písanie,chat ako na hry...
Ona chce silou mocou HP lebo jej kamaráti hovoria že ASUS, ACER a podobné značky sú nanič. Je to pravda alebo len fám?
Za všetky odpovede a rady vopred ďakujem :wink:
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 08 Okt 2010, 22:00

Keby si to videl u nás na predná¹kach, vela iného ako ASUS by si nevidel, ja som kúpil toto:

http://novypocitac.sk/multimedialne-not ... 0gb-vga-sk

Mám ho cca mesiac aj daèo a som spokojný, prijateµná cena a v pohode paramtre, dobré na prácu a sem tam aj na nejakú hru...

No holt máme tu aj väè¹ích odborníkov, Tommy a spol :twisted:

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 08 Okt 2010, 22:02

Poviem to takto. Ešte ani jedna vec od ASUS mi neodišla a to majú niektoré hračky okolo 15rokov ak sa nemýlim. Známi mali tiež HP,ale výsledok rovnaký ako u tvojej sestry. Dobré skúsenosti mám ešte s AsRock.Takže jednoznačne ASUS!
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 08 Okt 2010, 22:05

Wicker napísal:Keby si to videl u nás na prednáškach, vela iného ako ASUS by si nevidel, ja som kúpil toto:

http://novypocitac.sk/multimedialne-not ... 0gb-vga-sk

Mám ho cca mesiac aj dačo a som spokojný, prijateľná cena a v pohode paramtre, dobré na prácu a sem tam aj na nejakú hru...

No holt máme tu aj väčších odborníkov, Tommy a spol :twisted:
Asus by som nechcel, máš ho ešte krátko aby sa niečo posralo :):D No ja mám HP bol raz na reklamačke ktorú mi uznali aj napriek tomu že to bola moja chyba takže z dôvodu servisu : HP, z dôvodu kvality,a spracovania : DELL, a ešte veľmi pochvalované značky v poslednej dobe : TOSHIBA,SONY VAIO
0

001vlado000
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Čadca
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa 001vlado000 » 08 Okt 2010, 22:08

A ak by som mohol poprosiť aj nejaké linky(aj od viacerých výrobcom po konečnom zvážení niečo vyberieme). Veľmi sa v tom nevyznám len tak zbežne... tak čo by sa dalo kúpiť za tie peniažky, také slušné?
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 08 Okt 2010, 22:08

Mám ho málo, ale okolie ich má dlho a nemá problém, no jednému odi¹iel displej, to sa mô¾e sta» hocikde, napr. v PC mám MTB od ASUSU a mám ju cez dva roky, nie je problém fièí ako namazaná...

Na net pou¾ívame switche od ASUSU, taktie¾ bez problémov, nekúpil by som ASUS, keby s ním toµko známych nemalo skúsenosti, to» môj názor...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok