Ako trávite čas?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4729
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Nov 2020, 06:51

enigma napísal:
Milos66 napísal:
enigma napísal:predsa rúško by nás ochránilo , alebo sa mýlim ?
Mýliš.
Naštuduj si na čo je rúško a ako funguje. Potom píš.
ako funguje ??? zdržiava baktérie a výrusi ktoré vydychujem a tým pádom ich znova vdychujem do pľúc , druhé ... kondenzuje sa vodná para , je vlhké a tak pomáha vzniku ekzémov a herpesov .... ( osobne sa ich neviem zbaviť od ako sa tie rúška povinné )

tak čo je rúško ??? a funguje vôbec ? na koľko percent ? a koľko percent je škodlivé ? porozmýšľaj , pouvažuj a až potom komentuj
Takže si to naozaj nepochopil.
Rúško chráni ostatných pred tebou a nie teba. Ako som písal, naštuduj . . .
Ak nechceš študovať, kukni sa ako sa obyčajným spôsobom testujú rúška. Prietokom vzduchu z vnútra do vonku. Logicky teda nechráni teba.
To je ale jedno, každý si to vysvetlí po svojom.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1215
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa E001 » 04 Nov 2020, 07:23

Miloš ale je rozdiel, čo považujeme za masku. Či FFP 2, 3, alebo tie jednorazovky .
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 04 Nov 2020, 07:34

E001 nemiešaj rúška a respirátory sú to 2 rozdielne veci.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10180
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Nov 2020, 09:01

Šašovič ,, utrpel víťazstvo ,, vo volbách a zrazu nevedel čo s mocou, ktorú tým získal a najradšej by bol zdupkal naspäť aby mohol vykrikovať v parlamente a behať s transparentmi, pretože nič iné nevie.Pokúsil sa o taktický ústup tým, že vyhlásil, že ak mu neprejde celoplošné testovanie,tak odstúpi, ale časom pochopil, že vládnuť je celkom užitočné pre ich biznis a kšefty, tak sa celkom potešil, že testovanie prešlo a uskutočnilo sa.Účel svätí prostriedky, takže mu bolo jedno aké testy sa použijú,hlavne že mu to nahrá do karát.
Osobne Matelka volám Vetelko, pretože je to výstižnejšie /Velký televízny k...t/, ale v tomto prípade uznávam ,že všetko zlé je na niečo dobré a nech už boli použité akékolvek testy, vždy je to lepšie ako nič,pretože sa urobila aspoň približná štatistika o množstve nakazených v konkrétnych regiónoch.No aby to malo nejaký praktický význam, museli by sa testy opakovať každý týždeň aspoň štyrikrát za sebou, aby sa zachytili a vyselektovali,, všetci ,, nakazení, buď s chyby zlého vyhodnotenia testov, alebo tí naozajstní.Keby sa na prvý krát použili presnejšie testy, bolo by to lacnejšie. O tom, či je rúško užitočné sa dá naozaj dlho polemizovať,pretože tie jednovrstvové handričky nezachytia podla mňa nič, pretože cez ne preletí aj vínna muška, nielen vírus.Keby mali zachytávať to čo vydychujem, tak by som to musel najprv vdýchnuť a ak som to vdýchol, tak to aj vydýchnem,keďže to rúško nezastaví.Nosiť ho však musím,kedže v obchodnom dome sa premelie tisícka ludí a dokonca musíme pri vchode každému merať teplotu.Ak by som aj niekoho chytil s horúčkou, aj tak ma môže poslať do :butthead: ,lebo nemám právo pýtať od neho ani cerifikát.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6239
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Nov 2020, 09:51

mr.dred napísal:Ja by som to nosenie plátna cez tlamu až tak nezavrhoval... Keď si spomeniem na roky dozadu, v takomto období nám chýbalo v robote viac ako 10% zamestnancov na rôzne respiračné choroby...okrem nich bola spústa skohŕňajúcich a sopliacich čo chodili do práce a roznášali to ďalej.. Postupne sme si to odkohŕňali takmer všetci. Teraz je to úplne iné. V robote máme takmer všetkých (okrem maródov na pohybové ústrojenstvo) a tí čo robia sa boja aj silnejšie odkašľať či kýchnuť :lol:
Niečo na tom bude :wink: Zvykneme si... Človek si zvykne aj na šibenicu, keď z nej trikrát spadne :finga:
Vo vyspelych krajinach bezne, ak niekto kaslal tak nosil medzi ludi rusko, aby minimalizoval riziko sirenia nakazy. To len na Slovensku pred coronou, ked si mal rusko, tak pozerali na teba ako keby si bol z inej planety. A pritom si chranil ty ich.
Spravne nasadene rusko dost podstatne znizuje riziko sirenia aj chripky. Tajne som dufal, ze tato pandemia konecne otvori slovakom oci a ked niekto bude chory, tak si ho da dobrovolne, ved myslime aj na inych, nielen na seba. Lenze ako tak zistujem, dost som sa mylil, a smutne je, ze teraz este viac ludia myslia len na seba a je im fuk, ze ohrozuju napr. ludi s oslabenou imunitou, lebo veria kazdemu nezmyslu, co si precitaju na istych strankach.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 04 Nov 2020, 10:11

pocitujlasku úplne s tebou súhlasím. Všade len ja ja ja, ale na druhých sa ohľad neberie. Ako hovoríš rúška sa nosili už dávno, len my sme zasa pozadu, ako vo všetkom. A keď tu niekto ako Matovič spraví niečo nové napr. to testovanie, tak to zrazu vieme argumentovať, že to iné krajiny nerobili, ale to že sa rúška v iných krajinách nosili ešte pred koronou tak to nevidí nikto.
Ludia sú spolu naozaj ovce jedny píšu Matelkove druhý zasa konšpiračné. Každá skupina vidí len to čo chce a zgrupuje sa s ľudmi ktorý to vidia rovnako. Spolu vytvoria stádo a v ňom sa cítia ešte silnejší než predtým.
škoda že je tak málo ludí ktorý sa na to vedia pozrieť s nadhľadom a vidia to.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa jukov » 04 Nov 2020, 10:46

Našťastie ich nie je málo, len o nich nepočuť. Necítia potrebu sa zviditeľňovať vypisovaním na internete.
Aj tu platí Gaussova krivka, existujú extrémy na obe strany, o ktorých je stále počuť, ale tých v "strede" je viac.
Ináč by sme už nefungovali a iba by oba tábory bojovali navzájom.
0

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1024
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Andrej152 » 04 Nov 2020, 11:11

V skole nas ucitelia skoro drbali za ruska a ked ucitel asi 10x nam povedal na hodine "nahubok az na nos" mal som toho dost a presiel som na stit . kus plexi ktory mi koncil asi 3cm pod ustami - ochrana mizerna ale dalo sa dychat . ruska podla mna funguju - ALE! nie hocijake handry ktore nosime tyzden v kuse, ktory len tak polozime na stol a neviem co vsetko . V skole si spoluziaci odkladali ruska tak ze si ho vonku zavesili na konarik alebo daktory aj polozili na travu ...

nemozme predsa porovnavat doktora ktory pracuje v cistuckom vydenzifikovanom prostredi s clovekom ktory nosi jedno rusko tyzden ked ne mesiac co uz meni farbu ....

meranie teploty ma asi taky vyznam - chodim pesi a vzdy rano mi merali 28 az 32 stupnov . teda aj keby som mal teplotu tak mam nejakych 34 stupnov a idem dalej ...
0

Používateľov profilový obrázok
sraj
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 26 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: PP
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa sraj » 04 Nov 2020, 11:42

na uvoľnenie ...
https://www.n-rouska.cz/
autor už stiahol súbor, ale ak by si to chcel niekto vytlačiť pridám súbor
..je to predošlá plne funkčná verzia (ako na obrázku) sám používam.... :thanks:
https://ulozto.sk/file/qGuD086foLSJ/rusko-zip
Prílohy
rusko1.jpg
rusko.jpg
0
https://www.meteopp.eu/ MeteoStanica POPRAD - aktuálne údaje , +meteokamerka(test)
Mini Meteostanica Poprad : http://svetelektro.com/Forum/mini-meteo ... 42443.html
TempLogger : http://svetelektro.com/Forum/templogger-t8407.html

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa miroja » 04 Nov 2020, 15:55

Chlapci, nevola sa toto vlakno "Ako travite cas? "
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Nov 2020, 17:47

miroja :
zawin napísal:Ďakujem, že aj napriek odlišným názorom disktutujete kultivovane a bez emócii.
:pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa enigma » 04 Nov 2020, 21:09

ako prvé - rúško mám na ksihte max 1 - 2 hodiny ... závisí od robote . je to 3M rúško , nie hoci aká handra .... a denne ich vystriedam aj 5 - 6 kusov ... závisí od počtu zákazníkov . znamená to že každý zákazník nové rúško . a aj tak mám problémy z ekzémami .
druhé ... to rúško je sranda , niečí byznis
tretie ... kvalita a vierohodnotnosť testov ... poviem len toľko .... dvaja kolegovia ( jeden z centrály , jeden zo servisu ) sobotu / nedeľu testovaný - negatívny ... včera ráno testovaný pri nástupe do práce - pozitývny ... tak kde je pravda ? je vôbec vierohodnotné testovanie ? nie je to iba divadielko , ktorého sme sa " dobrovoľne " ( pod musíš ) zúčastnili ??? ( niekto si iba napchal vrecká ) ...

a štvrté ... myslím že je toto zbytočné . je to veľký OT od témy , a preto navrhujem diskúsie o corona víruse jednoducho zmazať . otázka bola o niečom celkom inom .... tak že , držme sa merita veci ...

pekný večer prajem
0

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa nop » 05 Nov 2020, 00:21

Tak abych se držel tématu,dostal jsem nějaký desky mířící do šrotu ale byli na tom zajímavý švábi,jako první bych uvedl klasickou Z80 a druhej hooodně zajímavej MC68000 a zaručeně to nejsou čínský fejky je to z nějakýho starýho průmyslovýho systému,pak jsou tam nějaký plechový krabičky s nějakejma AD a DA převodníkáma typ teď z hlavy nevím mám to doma,tak jsem si kdysi z projektu N8VEM nechal udělat desku sběrnice a teď špekuluju jak z toho udělat počítače,jestli jako jednodesky,nebo sběrnicovej system protože u toho byl i rack ale bez backplanu.. ten sběrnicovej system byl původní plán jenže stěhování mi sebralo bastl místnost a teď to nemám moc kam dát tak uvažuju nad jednodeskama.A taky tu mám rozdělaný nějaký vylepšený stereo DPA222,ale to než bude tak dávám dohromady čínskej výtvor s TPA3116 na který aktuálně čekám až dorazí,budou to dva monobloky který mi budou sedět na bednách ZV240 z ReproManie.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6239
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Nov 2020, 06:46

tak naspat k teme, zacal som si triedit moju xx rocnu zbierku a uz mam 3 velke krabice do elektroodpadu a jednu krabicu, ktoru asi rozdam, lebo mi to bude luto dat tiez do odpadu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa miroja » 05 Nov 2020, 07:34

Tiez sa k takejto aktivite odhodlavm :-).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6239
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Nov 2020, 09:24

Ja som to odkladal roky, a chcel som to urobit uz pred 3mi rokmi, ked som sa stahoval do vlastneho. Ale dopadlo to tak, ze som tie krabice vlacil so sebou. A tak od minuleho roku pomalicky triedim. prvy krok boli veci urcite do odpadu (nefunkcne, rozbite, stare, nepotrebne) - napr. zakladne dosky pre socket 478, stare grafiky atd. potom dalsi krok bolo jemnejsie triedenie zbytku - stare plosaky, suciastky, ktore maju viac ako 10 rokov a je teda jasne, ze uz ich nikdy nevyuzijem.
Dnes akurat zbieraju elektroodpad, takze som sa toho uz zbavil, a citim sa tak lahsie :)
Zatial som skoncil pri triedeni, kedy sa rozhodujem medzi: darovat/necham si/vyhodit. tam uz je nastastie veci tak mozno na jednu krabicu.
Ked dotriedim, chcem to tu hodit, lebo su tam napr. 3 monitory 17", kvalitna stara praca, funkcne, idealne niekam do serverovne, elektronky, ktore si niekto moze dat ako dekoraciu...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa burizon » 05 Nov 2020, 11:25

laska, ty si vyhodil plošáky, základne dosky a podobné veci pri zbere elektroodpadu? Prezraď mi ako si to urobil, pretože u nás takéto veci neberú. Zoberú iba veci v celku.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6239
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Nov 2020, 12:07

Jednoducho. Kedze byvam na dedine, tak tu je to inak. Tu pride raz za rok kontainer, rano ho vylozia k obecnemu uradu a vecer ho beru. Nebol tam nikto, takze som len pekne vsetky veci povykladal a isiel prec (uz tam bolo zopar elektrospotrebicov).
Zo zakona musia brat aj dosky a pod. veci, ved ked sa takto predavaju a platis tam recyklacny... mozno by robili problem pri doskach z radia, alebo tv.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa miroja » 05 Nov 2020, 12:48

Problem byva to, ze ked ja odvazam elektroodpad, tak sa mi vzdy neiecoho tak ulutosti, ze to niekedy byva aj 1:1. Naposledy som si takto doeniesopl Teslacky tuner (816ka bez koncakov) v celkom zachovalom stave.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6239
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Nov 2020, 12:55

miroja: kedze nemam dielnicku, a vsetko to skladujem v izbe, tak ja som sa ani len nepozrel, co vsetko tam ludia vyhodili :) lebo jednak nemam na to cas, a ani priestor. A hlavne nechcem zase roky skladovat nieco, co nakoniec aj tak vyhodim.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok