Takí sme boli ...

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa burizon » 07 Sep 2018, 15:57

No, k rusom v 68 roku sa mi ťažko vyjadruje, to som bol len na základnej a cez nás len prechádzali. A tie ďalšie veci, čo spomínaš je možno ešte horšie ako rusi v 68.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Sep 2018, 20:17

oravan napísal:Chalani neviem,či to všetko robí doba.Napríklad,dnes mi žiak povedal,že má látku v :ignore: . Doslova neviem čo si tom mám myslieť...
Preboha Ty učíš? To zas neviem, čo si mám o tom myslieť ja :(
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 07 Sep 2018, 23:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Úprava pravopisu a vymazanie vulgárneho slova v citácii.
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6208
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Sep 2018, 20:41

oravan napísal:Chalani neviem,či to všetko robí doba.Napríklad,dnes mi žiak povedal,že má látku v :ignore: . Doslova neviem čo si tom mám myslieť...
Doba sa meni, ked som ja bol na strednej, tak taketo vyrazy bezne pouzivali ucitelia a my sme z toho boli prekvapeni :) ale zas musim povedat, zeta skola mi dala velmi vela a vdaka nej som pochopil vela veci nielen z elektroniky.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 07 Sep 2018, 23:58, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Úprava pravopisu a vymazanie vulgárneho slova v citácii.
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Sep 2018, 21:06

Mne najviac dal jeden semester univerzity. Tam som získal vedomostí viac, ako za 5 rokov na strednej.
A rozdiel bol iba v prístupe. Na univerzite učili nadšenci. Na strednej flákači, fluktuanti a sráči, ktorých poslaním bolo odklepať si to od rána do fajrontu a ísť domov. Možno ten ich salámizmus vyplýval z toho, že študenti nejavili záujem o štúdium, ale taký obojstranný mampičizmus nič nevyrieši a ani nevieš, či je chyba v študentoch, lebo nechcú, alebo nechcú preto, lebo nechcú učitelia. A tak to stagnovalo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10150
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Sep 2018, 21:48

Oravan, ja by som sa ho pupuša opýtal, že či sa mu tangáče do nej zarezali? :lol:

Nedá sa oddeliť jednoducho názov témy od hodnotenia politickej situácie v tom čase a je ťažko porovnávať čo pre koho bolo lepšie a pre koho horšie,lebo každý má ten svoj uhol pohladu zo svojej rodiny a jej skúseností v tej ktorej dobe.Niekoho sa dotkla viac a drastickjšie, niekto len preplával a len nejako prevegetil, lebo nevyskakoval a držal sa hesla -dáš pokoj, máš pokoj.
Ja už len zo spomínania rodičov viem, že starý otec dostal infarkt,ked mu znárodnili pílu, ktorej venoval polovicu života a videl ako kopa debilov mu rozbíja gátre , parný stroj a hoblovačky s cirkulármi puckami, aby ich dali do šrotu.A to vlastne naša rodina mala ešte šťastie, že neskončili niekde v Jáchymove alebo na Urale,hoci to, že sme boli deti ,,súkromníka,, sa s nami ťahalo počas celých rokov štúdií...
Neskôr tam nakoniec založili prevádzku kovošrotu v ktorej som ako decko vyrastal a nejako som si ani neuvedomoval, že vlastne sa hrám na svojom pozemku.Nebolo dňa, aby som po príchode zo školy nevzal šroubovák a kliešte a nešiel skontrolovať, čo nového tam doviezli.Len lutujem moju mamu, ktorá chudina nestíhala prať moje umazané nohavice. :oops:
Bol to môj zdroj vedomostí zo strojáriny, elektrotechniky,ale aj ,,materiálová základňa,,
No a aký sme boli?
Poviem otvorene - bláznivé decká,lebo ked si spomeniem na tie vojny medzi hornodedinčanmi a dolnodedinčanmi, ktorý nám tiež ,,dobývali bunkre,, a často nelietali len päste či facky ale aj kusy železa,či ocelové guličky z gumapušiek a tie asi najviac zaberali na dobyvatelov.Taký bunker v kovovej nádrži z vagonovej cisterny sa len tak lahko nedobije.To bola iná káva, ako nejaké hniezdo na strome obité doskami. :D
Ale neskôr to neboli len bitky, ale celkom zábavné nočné hry na skrývačku ,čo malo medzi tou kopou šrotu svoje zvláštne čaro,pretože kto nemal v očiach v pamäti cestičky pomedzi nahádzané kopy železa,staré vraky aut,či lietadiel,kombajnov...tak mal nohy na druhý deň modré ,ked sa utekal -vyklepať na dvere strážnice.Občas s nami hral aj nočný strážnik,ak nebol nadrbaný.
Okolité hory boli pár rokov po vojne plné munície a minometných granátov.... no čo budem zbytočne písať, čo sa dialo poza dedinu. :wink:
Domov sme tiež prichádzali s modrinami či ofačovaní vreckovkami a nikto sa nesťažoval nikomu.
Bola taká doba a aj napriek zlej skúsenosti s vtedajším režimom, som nejako naň nezanevrel ,pretože nie všetko bolo len zlé,pretože sa vybudovalo vela užitočných fabrík a toho, čo doteraz niektorí nezištní politici a privatizéri beztrestne rozkrádajú.
Rozmýšlať, čo by bolo keby to nebolo,kde som mohol byť a aký mať majetok , je dnes už zbytočné, aj bez toho mám vysoký tlak. :wink:
Každý režim je založený na násilí jednej skupiny ludí voči inej skupine ,ak chce dosiahnuť svoj ciel a je jedno ,či je to patriarchát, matriarchát,královstvo, cisárstvo, monarchia, komunizmus,nacionalizmus,alebo akákolvek cirkevná komunita,vždy idú aj cez mrtvoly a demokracia nie je žiadna výnimka, takže si nerobme ilúzie že spasí svet.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1381
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Amaterr » 08 Sep 2018, 13:00

.. aka matka , taka Katka .. aky otec , taky syn .. aky ucitel , taky ziak ..
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa oravan » 08 Sep 2018, 16:37

Drakoush napísal:
oravan napísal:Chalani neviem,či to všetko robí doba.Napríklad,dnes mi žiak povedal,že má látku v :ignore: . Doslova neviem čo si tom mám myslieť...
Preboha Ty učíš? To zas neviem, čo si mám o tom myslieť ja :(
Vieš ak príde na teba vek tak sa z prevácki zdekuješ a ver že aj iné odbory sú ako automatizácia čomu sa venuješ ,a arogantné deti majú proste smolu mám 35 rokov praxe a nie jedného učňa som zaúčal asi toľko k tvojéj poznámke ,a že ma raz nasral ešte neznamená že neskončí niekedy výšku je moc šikovný
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa pablox » 08 Sep 2018, 17:22

Krásne spomienky :) Stavali sme bunkre, vykrádali bunkre kamarátom, prišli požiarnici pri opekačke rožkov a zemiakov na dvore, rodičia nám na dvore postavili stan kde sme spali asi 10ti, domov nás museli ťahať, PC sme mali niekedy v 98 ale nesedel som za ním - načo, von bolo lepšie a tak ďalej...žiadne tablety, mobily, len číslo pevnej linky :D
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1381
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Amaterr » 08 Sep 2018, 17:52

som sa teda dobre zabavil ´ ak pride na teba vek :) ´ predpokladam teda majster odborneho vycviku ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Sep 2018, 17:54

Akurát som to chcel povedať aj ja...
Náhodou je to dobrá práca, zašívareň ako sviňa, akurát za mizerné peniaze.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa oravan » 08 Sep 2018, 22:13

tak nejako a plat no chlapi zatiaľ neviem skúšobná doba no a potom sa uvidí ale po dohode o stovečku asi viac ako v radio servise uvidíme

-- Spojený príspevok 08 Sep 2018, 22:14 --

a okrem veku hlavný dôvod zdravotný stav
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa hpeter » 09 Sep 2018, 12:41

oravan napísal:Chalani neviem,či to všetko robí doba.Napríklad,dnes mi žiak povedal,že má látku v :ignore: . Doslova neviem čo si tom mám myslieť...
bodaj by nie, ak maminka mu vsetko kupi co chce... a brigada je velka neznama.. mladez nevie hodnotu penazi, preto sa tak chovaju


o tych detskych autosedackach.. kedysi nebol taky provoz na cestach, a ani deformacne zony, ani take rychlosti.
https://twitter.com/Crazzyintheusa/stat ... 4789824518
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Sep 2018, 22:14

ale dnes sa nemusíte trápiť s vymýšľaním rôznych trestov ako za našich čias ... zaracha, týždeň v záhrade plieť ... oberať ríbezle, egreše .... dnes stačí zobrať tablet, zablokovať WiFi ... alebo vyhnať von . Najme to posledné je úplný brutus, dieťa je potom tak opustené :pain:

p.s: tie egreše by aj tak nenašli, lebo ani nevedia čo to je a kde by sa to malo hľadať.

napríklad môj synovec, ktorého vlastne ani nepoznám, má cca 680 medailí z nejakého karate a keď mal odniesť 2 vedrá nazbieraných hrušiek na pálenie zo záhrady cca 50m,tak skoro skolaboval . Samozrejme dole kopcom. Sme sa s drahou rehotali ako sme ho videli. škoda, že som to nenatočil.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa AndiCibula » 11 Sep 2018, 22:46

Tento jav nadávania staršej generácie na tu mladšiu prebieha sústavne už od čias starého Ríma.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 998
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Sep 2018, 08:40

:thumbup:

...a rovnako tak bude aj dnešná, mladá generácia nadávať... časom. :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6208
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Sep 2018, 09:00

Drakoush napísal:Mne najviac dal jeden semester univerzity. Tam som získal vedomostí viac, ako za 5 rokov na strednej.
A rozdiel bol iba v prístupe. Na univerzite učili nadšenci. Na strednej flákači, fluktuanti a sráči, ktorých poslaním bolo odklepať si to od rána do fajrontu a ísť domov. Možno ten ich salámizmus vyplýval z toho, že študenti nejavili záujem o štúdium, ale taký obojstranný mampičizmus nič nevyrieši a ani nevieš, či je chyba v študentoch, lebo nechcú, alebo nechcú preto, lebo nechcú učitelia. A tak to stagnovalo.
Mne tiez tie 3 semestre na vyske dali dost, hlavne co sa tyka logickeho myslenia a sposobu, ako premyslat nad problemami. Pri programovani sa mi to velakrat vratilo. Ked som uz pri analyze zadania premyslal o krok dopredu a nerobil vsetko slepo podla zadania (ako ostatni kolegovia), ale pripravoval som aj na dalsie moznosti a robil tak, aby pripadne dalsie zmeny a upravy boli co najlahsie.
Na strednej sme mali dost takychto ucitelov, ktori nic neriesili, ale zase ked videli, ze niekto ma snahu, tak sa sustredili na tych. Proste bolo na kazdom, ci tu strednu len nejako dokonci, alebo ma skutocne zaujem sa nieco naucit. Bola to taka obojstranna spokojnost, ucitel si nenicil nervy s niekym, kto nemal zaujem. A nezabudnutelne boli dielne, tam ucili sami mamp..i, ale ak niekto si chcel navrhnut nejaky obvod, pripadne nakreslit, vyleptat, osadit plosak, tak nemali najmensi problem ostat po vyucku a dotycnemu pomoct a poradit.
Lenze ako tak pocuvam, tak dnesni ziaci ziaden zaujem.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa fery66 » 12 Sep 2018, 09:13

"mamp..i"... :lol: Krásny názov pre väčšinu ľudí dnešnej doby. Zapisujem si! :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa cool-zool » 12 Sep 2018, 12:42

Tak sa pridám ku debate aj ja , keďže som narodený pred rokom 1980 ! Som ročník 1969 takže sa nebudem veľmi vyjadrovať k veciam zo 68 . Iba toľko že aj môj otec v tom čase po Rimavskej Sobote prispieval k nápisom a letákom ,, DUBČEKOVI SLIVOVICU - HUSÁKOVI ŠIBENICU ,, ale asi mu veľa nedokázali keďže bol iba vylúčený zo ,,STRANY,, ! Po čase sa rozviedol s mamou (veľkou stranníčkou ) a my sme boli súdne pridelený do výchovy ocovi , ktorý sa presťahoval za prácou (robil na zosilovačke na spojoch) do Starého Smokovca a neskôr do Popradu (na železnicu) . Túto krivdu sme ešte pocítili časom keď mu syna (môjho staršieho brata ) z tohto dôvodu neprijali na Vysokú školu , tak ja som sa o to ani nepokúšal !
Čo sa týka mňa a môjho detstva nemám žiadne negatívne spomienky , tiež som veľa času strávil vonku bežným hraním sa na kovbojov a indiánov a na vojakov (nemcov a rusov) s kamarátmi (aj keď sa mi dlho severania posmievali že som maďar z juhu ) , túlaním sa po lesoch a lúkach aj bažinách ako aj futbal , hokej , begbinton (či ako sa to píše) , hlavne na jar keď sme s radosťou naháňali lietajúce chrústy :lol: ! Takmer všetky školské prázdniny som trávil pri babke na juhu (okr.Rim.Sobota) , ale aj v rôznych ,, Pionierských Táboroch ! Je pravda že doba bola iná taká prísnejšia (mali sme rešpekt pred učiteľmi , ale aj príslušníkmi VB , ako aj prirodzene pred staršími ) ! Neboli počítače , internet , mobily , drogy (tak občas nejaké to jablčné dezertné víno - čučo , a cigarety ) .
Nepociťoval som nedostatok potravín , či ovocia ako aj hračiek , ale je pravda že rady pred obchodmi boli dlhšie (aj keď to porovnám dnes so šorami pri Kauflande v čase sociálnych dávok pre našich prifarbených spoluobčanov ) :thanks:
Napriek tomu že sme všetko nedenzifikovali a často jedli ovocie rovno zo stromov a kríkov a zeleninu priamo zo zemi iba poutieranú do nohavíc , kúpali sa v rybníkoch (a nie v aquparkoch) , strieľali po sebe z gumapušiek som prežil vyštudoval v Košiciach za elektromechnika silnoprúdových zariadení (no zamestnanie som si vybral iné) , vychoval a vydal dcéru a syna (ešte som ho neoženil) a teraz sa teším na prírastok do rodiny koncom októbra - vnučku Bianku !!!!
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Sep 2018, 13:09

Gratulujeme! :)

Inak neviem, prečo stále spomínate, že ste neumývali ovocie zo stromu - to sa nerobí dodnes, kto doma má stromky, tak vie, o čom je reč (napr. ja nikdy neumyjem jahodu, zjem ju tak, ako narástla, rovnako jablko, marhuľu...). Nerobí sa to dodnes a nikto na to neumrel.
Rozdiel je jablko kupované, ale to je samozrejmosť a nikto sa nemusí pýtať, prečo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Takí sme boli ...

Príspevok od používateľa SMITH » 12 Sep 2018, 16:23

fery66 napísal:"mamp..i"... :lol: Krásny názov pre väčšinu ľudí dnešnej doby. Zapisujem si! :lol:
To nie je len názov .
To je už filozoficky smer ... :confused:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Napísať odpoveď