FPGA

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Wajicko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 00:00
Vek: 35

FPGA

Príspevok od používateľa Wajicko » 24 Dec 2011, 11:11

čaute všetci :) štastné a veselé v prvom rade !!

1. nevedel som kde to sem na forum dať, tak to davam sem.
2. mám taký problém - hľadam si temu na DIP. prácu, niečo s FPGA (VHDL). Na internete som našiel vela vela príkladov tém, no som si nie celkom istý ktorá by bola pre mna vhodná. po konzultáciách su niektoré viraj príliš zložité iné príliš jednoduché... Chcem sa spýtať či by mi niekto vedel poradiť čo také by som mohl mať..bližšia špecifikácia nie je striktne daná
3. zapáčilo sa mi ALARM clock, skratka system čo by implementoval klasické hodiny (to nie je problem) a pomocou tlačitiek by sa nastavoval alarm (hodiny minuty) a v prípade rovnosti týchto dohv be to začalo pípať.. niečo v tom štýle - ale neviem či to zasa nebude až príliš jednoduché.. ak ano, vedeli by ste mi poradiť nejaký upgdare na toto aby to bolo zložitejšie??
4. prípadne ak máte nejakú tému ktorá by bola podla vás vhodá (hociaký napad) som samé ucho :)

5. ďakujem všetkým za prečítanie a prípadnú pomoc. :)
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa daqq » 24 Dec 2011, 12:25

Tu je stranka so zopar prikladmi: http://www.fpga4fun.com/

Co sa zadania tyka, hovoris, ze je to v podstate "urobte cokolvek s FPGA"? No, co takto audio spektralny analyzator s vystupom na displej? A/D prevodnik, dnuka FFT a ides.

Ak to ma byt diplomovka - tj dostanes za to ing titul, tak hodiny s alarmom sa mi zdaju zufalo jednoduche. Jedine ze by mali pripojenie na internet alebo nieco podobne.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Wajicko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 00:00
Vek: 35

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Wajicko » 24 Dec 2011, 13:38

dik za reakciu, na tej stranke som bol davno pradavno, je to tam vraj vsetko jednoduche..a tie hodiny mas pravdu je to moc easy anis a to enjdem pytat.. skusim spravit alarm na zlodejov asi... TJ daky vstup na enable disable alarm + heslo na odblokovanie + pipanie a tak.. vstup z klavesnice...(ASCII kody) snad to bdue dostacujuce...
0

barokar

Re: FPGA

Príspevok od používateľa barokar » 24 Dec 2011, 14:13

Toto čo chceš spraviť, je síce pekné, ale na diplomovku tam nie je o čom písať, v podstate žiaden problém neriešiš, iba niečo vytvoríš a asi popíšeš ako si to riešil.. To čo ti navrhuje daqq, je veľmi vďačná téma, máš tam kopec meraní, ladení.. Dostaneš veľa grafov, tabuliek, popíšeš problém, nejaké vylepšenia a pod... Uváž sám!

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: FPGA

Príspevok od používateľa raden » 24 Dec 2011, 16:26

Wajicko napísal:dik za reakciu, na tej stranke som bol davno pradavno, je to tam vraj vsetko jednoduche..a tie hodiny mas pravdu je to moc easy anis a to enjdem pytat.. skusim spravit alarm na zlodejov asi... TJ daky vstup na enable disable alarm + heslo na odblokovanie + pipanie a tak.. vstup z klavesnice...(ASCII kody) snad to bdue dostacujuce...
Na taký alarm ti stačí použiť 8 bitový mikrokontrolér, škoda tam dávať FPGA. Čo tak skúsiť spraviť digitálny osciloskop pripojiteľný k PC cez USB.
0

Wajicko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 00:00
Vek: 35

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Wajicko » 24 Dec 2011, 20:10

diky všetkým za ochotu a pomoc., - idem si teda pozrieť podrobnejšie ten digital osciloscop, a neskor tu napíšem.. dufam že ak by som natrafil na nejaký problem, budete podobne óhcotný ako teraz.. no zdá sa že je to tam na prvy pohlad v celku dobre popisane..

este raz.. diky vsetkym "!! nie som tu naspoledy pravdepodobne :D
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa dxr » 03 Aug 2014, 22:59

Neviem kam to postnut tak hadam sem by to mohlo ist
http://www.joelw.id.au/FPGA/CheapFPGADevelopmentBoards
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Hinsi

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Hinsi » 03 Aug 2014, 23:24

http://excamera.com/sphinx/gameduino/
No to je vrchol nechutnosti. Šíldíček s hradlovým polem pro z...rdujíno. 8O

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Washu » 03 Aug 2014, 23:25

raden napísal:Na taký alarm ti stačí použiť 8 bitový mikrokontrolér, škoda tam dávať FPGA. Čo tak skúsiť spraviť digitálny osciloskop pripojiteľný k PC cez USB.
A preco ten MCU a USB neschovat do toho FPGA ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa dxr » 03 Aug 2014, 23:37

Uz to zacal cpat aj INTEL do jedneho puzdra ;)

Hinduino nechaj 16mhz Atmel ziit :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Washu » 04 Aug 2014, 00:29

dxr: Mam pocit ze podobne pokusy tu uz boli, tak FPGA+MCU tak FPGA+velke CPU. Taknejak to ale vzdy vyhnilo...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Hinsi

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Hinsi » 04 Aug 2014, 01:08

To už by bylo účelnější udělat mr..dujino na platformě ATMEL AT94K (FPSLIC).

Hergot kdybych tyhle věci uměl programovat, už bych si s tím dávno hrál! :x

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Peťus » 04 Aug 2014, 09:51

I texas instruments měl pokusy s 32bit procesorama + kousek FPGA. A prý to bylo fakt dobrý, ale zrušili to kvuli tomu, že neměli dostatečný odběr, aby se jim to vyplatilo.
Hinsy: Tak se to nauč ;-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa daqq » 04 Aug 2014, 09:54

Hergot kdybych tyhle věci uměl programovat, už bych si s tím dávno hrál! :x
Boli to, ale da sa to naucit.
dxr: Mam pocit ze podobne pokusy tu uz boli, tak FPGA+MCU tak FPGA+velke CPU. Taknejak to ale vzdy vyhnilo...
Xilinx ma taketo zariadenia: ZYNQ - celkom velky ARM procesor a FPGA okolo. Maju aj dake PowerPC + FPGA zariadenia.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

neznamy

Re: FPGA

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Aug 2014, 10:01

Peťus - kombinaciu FPGA a ARMu u TI som nezachytil. Viem ze robia celkom slusne multicore DSP+ARM

http://www.ti.com/product/66ak2e02

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Peťus » 04 Aug 2014, 10:15

right13: říkal mi to jeden kluk meziřečí, co to programoval... ale je to nějaký pátek a je dost možný, že jsem si tu jeho odpověď trochu upravil :-D
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa dxr » 04 Aug 2014, 12:42

Washu napísal:dxr: Mam pocit ze podobne pokusy tu uz boli, tak FPGA+MCU tak FPGA+velke CPU. Taknejak to ale vzdy vyhnilo...
No u Intelu ide hlavne o nieco ine kedze je to XEON rada je to urcene pre supercomputing a specialnych
zakaznikov typu GOOGLE eNessej a NASA ktori potrebuju rychle vypocty a FPGA bude riesit tuto kvazi custom instrukciu
napr testovali BITCOIN boosting v prvych seriach a este nejake optimalizacie inych HASHov pre TLS
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Washu » 04 Aug 2014, 13:16

daqq: Velke virtexy su niektore aj s PowerPC procesormi. Tato kombinacia sa vyraba uz HODNE dlho.
Len tie vyvojove nastroje.. Ked som otvoril EDK, utrpel som kulturny sok...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa daqq » 04 Aug 2014, 13:20

Len tie vyvojove nastroje.. Ked som otvoril EDK, utrpel som kulturny sok...
Ech, cely ten Xilinx nastroj je taky... no, FrankenIDE - proste zlepene z X roznych nastrojov a koncepcii... a ten vstavany textovy editor v IDE... matka svata... od userfriendly to ma celkom daleko.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: FPGA

Príspevok od používateľa Washu » 04 Aug 2014, 13:21

Chces povedat ze Altera ma lepsie? ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Napísať odpoveď