Teplovzdušná pec na DPS

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa marek181818 » 28 Dec 2012, 21:07

pozeral som jeden navod na www.zosilnovace.eu no asi radsej ostanem tam kde som aj doteraz nazehlovacia metoda a fotocesta :D je s tym prplacka ako vidim

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa jaromir » 24 Jún 2013, 20:19

mato - taka otazka do tohto stareho threadu. Kde konkretne mas umiestneny teplotny snimac?

Zda sa, ze som si kupil takmer identicku trubu ako si mal ty, toz tak ju idem trochu vylepsit.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Jún 2013, 20:46

oba mám z boku jemne vyššie ako je stred , teda z každej strany jeden a regulácia sa podla toho , ktorý akurát merá vyššiu teplotu. lebo ak do vnútra vložíš DPS, tak sa to teplo rozdeluje nerovnomerne a aby sa pec neprehriala v nejakej oblasti. na spodnom obrázku je pekne vidno tie diery pre jimku.

no ak potrebuješ, tak mi ešte ostalo trochu tej izolácie ....
Prílohy
DSC09839.JPG
DSC09830.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa jaromir » 24 Jún 2013, 21:24

Tvoja truba je tusim trosku ina ako moja.
V mojej je vidno dolu a hore pozdlzne ulozene dva vyhrievcie telesa (celkovo dve) za kovovou mriezkou. Taky biely valcek, vyzera to ako mala "neonka". Ked sa zapne, tak sa rozzeravi do oranzova. Nemam poruke dobry fotak aby som to mohol odfotit.
U tej tvojej to nevidim, ale mozno zle pozeram - alebo su to tie styri "rurky" (dve dole a dve hore)?

Pytal som sa na tie snimace, lebo som si nie celkom isty co by som zmeral. Ked tam strcim plosak, cast tepla sa prenesie konvekciou, ale cast ziarenim (infracervenym prenosom). Ked niekam do priestoru dam leskly kovovy teplomer, zmeriam nim iba prvu zlozku.
Este o tom musim pouvazovat.

Ta izolacia by sa hodila, vela mi netreba :)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Jún 2013, 00:17

hej tie rúrky sú špirály , ak máš tie keramické , tak budeš mať viac IČ. a preto bacha pri regulácii, daj im pomalý nábeh, inak sa ti prehreje povrch DPS.

ak sa kukneš na moje fotky, tak je vidno aj spodné aj vrchné špirály,, teda sú 4. ale na videu neni vidno spodné. otočil som tú železnú vaničku čo máš k peci a ňou som ich prikryl , to koli rovnomernému rozptylu tepla, k tomu je aj upravená PWM regulácie. idem asi na 1/2 výkon a ešte k tomu 15 sekúnd ohrievam a 20 je pauza a 5°C pod nadstavenpu hodnotou sa začne každým ďalším stupňom uberať PWM. celé to riadim cez to polovodičové relé, čo som nedávno spomínal a fachčí to úplne spolahlivo, až mi to je divné :D .

nepeč priamo so spodnou špirálou tie DPS, lebo ti bude blbnúť maska, teda ak ju niekde prepáliš , tak sa ti nebude dať vyvolať. je dosť citlivá na prekročenie tepla. máš tak +/- 5°C , inak budú problémy.

ešte k tým teplomerom, ako vidíš je trochu nad 1/2 priestoru . to som spravil preto, že som predpokladal, že spodné prekryté špirály budú mať pomalší nábeh ako vrchné a mal som pravdu, takto zostavené pec je 100% úspechu. ale stačí mi aby som zdvihol nadstavenú teplotu o 2°C a už to je poznať na vyvolávaní masky.

no kuknem kolko mi ostalo tej izolácie a neni problém, ak budeš mať čas tak sa stavím :D
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa AndiCibula » 23 Júl 2013, 14:05

Mato, prosim ta, kde si zohnal tie jimky ? Ja sa uz asi tri dni serem s hladanim vsetkych moznych firiem v mojom regione a vsade maju bud obrovske kone priemeru 8-20mm a dlzky 60mm+ alebo je to len na objednavku, alebo minimalne odberove mnozstvo 100 kusov.

No a izolaciu zohnat je tiez komedia, preco mi radsej chlap rovno do oci nepovie, ze nema zaujem mi nieco predat, lebo som pre neho maly a nezaujimavy zakaznik ? :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Júl 2013, 15:08

Pokud by byl zájem, mám dostupný fiberfrax
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Júl 2013, 21:16

AndiCibula napísal:Mato, prosim ta, kde si zohnal tie jimky ? ...
nuž to ti je problém, to je súkromná výroba jednej firmy a keďže spolupracujem s nimi a dodávam im občas chemikálie, tak som to vyžobral :D
AndiCibula napísal: No a izolaciu zohnat je tiez komedia, preco mi radsej chlap rovno do oci nepovie, ze nema zaujem mi nieco predat, lebo som pre neho maly a nezaujimavy zakaznik ? :D
a kde si hladal ? no ono ja som tiež pôvodne kúpil celý balík, takže ak si chcel len meter, tak máš asi smolu.

skús tu : http://sk.remesplus.sk/sortiment/ziarui ... ral/rohoze
ale metráž asi nedostaneš
0

medja
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11 Mar 2014, 11:46

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa medja » 11 Mar 2014, 12:14

Pěkná práce, děkuji za inspiraci. Nicméně na programování PIC si již netroufám, tak bych se chtěl zeptat, zda by nebylo možné si u tebe objednat celou desku s tou řídící elektronikou. Nebo alespoň pcb, naprogramovaný procesor, A/D převodníky a seznam s parametry ostatních součástek.

Díky Petr.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Mar 2014, 14:54

žial neni na to čas a ani podklady už nemám, bo mi pred rokom skapal HDD aj s týmito vecami, hoci nedávno som musel obnoviť nanovo program, ale neni to ono a odznovu sa mi to nechce robiť.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa AndiCibula » 11 Mar 2014, 16:08

Treba to kalibrovať v tom konkrétnom kuse pece vzhľadom na unikátnosť prívodov k čidlám PT100 a to bez programátoru a vývojového prostredia nejde, hoc samotná kalibrácia je úplne jednoduchá.
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pec na DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Mar 2014, 16:23

každému bežnému PT100 musíš kompenzovať odpor na kábli, jedine že by si mal štandardizovanú dĺžku kábla a teda by boli štandardizované a bola by k nim nejaká konštanta.
Práve pre to som vyvinul ten nový druh čidla, ktorý sa len napojí a je mu šuma fuk aký ma kábel odpor, ale to by som musel toto celé prerobiť a na to neni fakt čas.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok