Nový web SVETELEKTRO

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa jezevec » 29 Apr 2019, 21:00

Jak to tady čtu, tak mě připadá, že bazar je to nejdůležitější na tomto fóru...
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 30 Apr 2019, 06:06

Merak má dobrý nápad, len treba nechať plné práva na menežovanie svojho chlievika... a hlavne nestarať sa verejne do toho, kto, čo komu predal a kedy. Lebo oznam "mám záujem" ešte neznamená že kupujem!

Táto oznamovacia povinnosť sa mi osobne nepáči. Neobstojí to, že moderátor rieši spor o uprednostnení a iným pravidlom sa naopak zbavuje zodpovednosti. Predávajúci nie je dement a uprednostní osobný odber pred poštou, kamaráta pred neznámym a je to normálne. Toto nie je Eshop, že čo je skladom sa musí predať hocikomu, keď je prvý v poradí.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7704
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Merak » 30 Apr 2019, 10:50

technicus110:
To ohľadom toho oznamovania, že beriem toto alebo hento sa ani mne moc nepáči, ale toto pravidlo sa prijalo práve kvôli ohlasom kupujúcich. Mnoho krát sa stalo, že dotyčný si inzerát neaktualizoval, mal tam tovar na predaj, a keď mu niekto napísal, že toto berie, tak zrazu tovar bol už predaný, aj keď v príspevku nič o tom neoznamoval. Takto sa malo aspoň predísť tomu, aby bolo vidieť, že už niekto mal o ten tovar záujem a bol to potenciálny kupujúci.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Apr 2019, 11:27

Nevidim problem v tom, ze ak citam inzerat, okamzite napisem vetu: poslal som SS. To by hadam nemalo vadit nikomu. A nemusim sa potom vadit, ci som bol prvy, alebo nie.
Skor ma mrzia praktiky: predam radsej kamaratovi napriek tomu, ze som to uz niekomu slubil, alebo ze sa niekto uz o dany tovar zaujimal pred kamaratom. Presne ako aj to s tou postou. Ak nieco ponukam, tzn, ze to nechcem. A potom nesiem aj to riziko, ze musim ist na postu. Ak si napisem: iba osobny odber, potom je to v poriadku.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa josek » 30 Apr 2019, 16:33

Myslel som si, že sekcia Bazár bola vytvorená pre vzájomnú pomoc členov SE ale to neplatí vždy. Tu je napríklad vlákno s inzerátom:

i-p-6tb-hdd-st6000vx0003-1zh110-t51272.html

Reakcia, ktorá bola zmazaná a je v koši, bola:
OT: I/P: 6TB HDD ST6000VX0003-1ZH110
Odoslaťod josek » 29 Mar 2019, 08:32

Keď to má byť dražba, tak by si mal aspoň zadať nejaké parametre a termín ukončenia :pain
:

Jedná sa iba o to, že inzerent je v tejto oblasti profesionál a musí vedieť cenu predávaného tovaru, teda si vedome robí zo SE iba dražbu.
Toto je iba jeden príklad, že predaj s I/P býva zneužívaný a niekedy narobí viac zla ako úžitku.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa BFX » 30 Apr 2019, 23:27

Nevedel som kam to mam dat tak to dam tu.
Dnes som Vam poslal 2% ale neskor som zistil ze vase tlacivo pravdepodobne nie je aktualne.
Cize ak vam peniazky nepridu je to iba vasa vina ze nemate aktualne tlacivo na stiahnutie.
Nemyslim si ze to bude problem ale ak bude tak viete preco.

Konkretne som to zistil tak ze som to po poslani nejako konzultoval s kolegom lebo mi tam nesedela klauzula ze suma mabyt opisana z riadku 23 ale u neho to bolo z riadku 24. Bez obav sumu som opisal spravne len som uz koli kratkosti casu viac neanalyzoval ci je tam viac rozdielov. Co moze byt teoreticky problem u daniarov. Tak si na to dajte sakra bacha! :agree:
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 02 Máj 2019, 06:38

Merak: ...... že už niekto mal o ten tovar záujem a bol to potenciálny kupujúci......

Iba potencionálny, pokiaľ samotný inzerent si príspevok nevymazal, alebo nevytrúbil do sveta, že predal a komu. Takže preto takých lenivejších spolubojovníkov treba motivovať tým, že ak zabudneš, tak ti to automat zmaže. A NIKTO nikoho nedonúti, aby niekoho nepreferoval, čo si príde osobne. Nemusím baliť, chodiť na poštu a strácať čas. Mne sa stalo, že si človiečik balík nevybral a platil som dvojité poštovné za návratku, ale na webe bolo, že mám záujem a pošli mi to! Tak isto mi posledne pošta zničila balík na totálku a mal by som možnosť počkať, aby to systém vymazal, alebo si to vymažem sám, nakoľko to nie je veľa roboty...(pre nikoho z inzerentov)
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa zawin » 03 Máj 2019, 13:02

BFX napísal:Nevedel som kam to mam dat tak to dam tu.
Dnes som Vam poslal 2% ale neskor som zistil ze vase tlacivo pravdepodobne nie je aktualne.
Ahoj BFX,
áno naozaj máme tlačivo z minulého roka, ospravedlnujeme sa za komplikácie. Danováci by to mali vedieť spracovať, nakolko na ich stránke sa píše že pokiaľ sú údaje prijímateľa uvedené korektne, potom v prípade nezrovnalostí budú kontaktovať osobu čo danové priznanie podávala. Ja som taktiež odovzdal toto staré tlačivo na danovom úrade, a zatial sa mi neozvali, tak myslím že to budú vedieť spracovať. Každopádne ďakujeme za podporu aj za upozornenie.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2019, 15:56

Mne to tam vytlačila rovno v učtárni,ja som to len odovzdal na daňovom . Nech padne na úžitok. :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa juraj77 » 06 Máj 2019, 22:44

Zawin
Ja sa pripájam na svetelektro cez laptop,všetko mi tu vyhovuje okrem dvoch vecí :

1. Každý užívatel by mal mať povinne vyplnené bydlisko,aby sme sa tu nemuseli neustále vypytovať a strácať čas s nováčikmi ktorí žiadajú o nejakú pomoc
2. Vyhládavanie priamo na portály je dosť chabé

Ak tu tieto body už niekto spomenul predtým tak sa ospravedlňujem
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 11:43

V poslednej dobe sa tu objavili minimálne dvaja užívatelia, ktorým pojmy interpunkcia/diakritika veľa nehovoria.

Ja by som navrhoval zobraziť pri zadávaní príspevku upozornenie na dodržiavanie diakritiky. Možno aj začať udeľovať nejaké symbolické tresty(zase určite nie perma BAN za diakritiku).

pretoze toto sa asi kazdemu tazko cita ked takto pisem vety jedna veta druha veta bodku ciarku netreba
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Máj 2019, 11:49

A ked píšeš z Eng klávesnice ako ja v robote? Potom čo? Bodky, čiarky a veľké písmená, to je jasné, ale mäkčene, vôkáne apod. asi nie. To by som na tej klávesnici asi nedal. A stále to prepínať by ma asi tiež moc nebavilo. Nehovoriac o tom, že hľadať slovenské znaky na Eng klívesnici je tiež dosť opruz.
Takže nevymýšľať somariny, čo sa tohoto týka. Každý by si mal uvedomiť písať čo najpresnejšie a najzrozumiteľnejšie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5713
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Máj 2019, 12:25

Bez dĺžňov, mäkčeňov, ô, ä, ě by to ešte šlo. Ale lúštiť začiatky a konce viet :rolleyes:
:lol:
Potom by sme ako napísali slovo napätie = napatie, alebo napetie ?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 08 Máj 2019, 12:31

Alebo ešte mobil. Cez mobil skoro nikdy nepoužívam diakritiku, čiarky už hej, nech je to aj čitateľné pravdaže a nie je to jedna nekonečná veta, ale riešiť dĺžne, mäkčene a pod. je blbosť...

mr.dred: ja píšem napatie, príde mi to logickejšie :D
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 13:22

mr.dred napísal:Bez dĺžňov, mäkčeňov, ô, ä, ě by to ešte šlo. Ale lúštiť začiatky a konce viet :rolleyes:
:lol:
Potom by sme ako napísali slovo napätie = napatie, alebo napetie ?
Súhlasím, na eng klávesnici by toto mohol byť vhodný kompromis.
Čiarka bodka nie je problém, a je to určite čitateľnejšie ako spleť medzier a alfanumerických znakov.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 08 Máj 2019, 13:30

Fakt je ťažké stlaciť Alt+Shift ? ja mám na klávesnici predvolenú angličtinu a slovenčinu a kedykoľvek potrebujem tak iba Alt+Shift a je to. Ale častejšie takto trollujem manželku :lol: :lol:
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Máj 2019, 13:47

Každú chvíľu alt+shift to už je zabiják. Ja ale nerozumiem načo je dobré sa toľko viazať na eng klávesnicu. Nie že by sa nesmela mať v zozname do zálohy, ale bežné veci ako ()[]{}@#& nie je problém ani na sk klávesnici. Naučte sa používať pravý alt :D
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa josek » 08 Máj 2019, 13:51

A vyhovárať sa, že "lebo píšem z mobilu", tiež nie je najmúdrejšie. Tam sa správne slová doslova "podsúvajú" a o diakritike ani nehovorím. Myslím že každý mobil dnes umožňuje písať so správnou gramatikou, ak pravda majiteľ o tom vie. Písať iba v EN je až na malé výnimky ignorovanie vlastností zariadenia
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Máj 2019, 14:01

Najprv by tú gramatiku musel ovládať aj ten, čo to píše. Mobil iba dopĺňa.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Máj 2019, 14:05

No chalani vacsia tragedia je citat hrubki ako nemat diakritiku...
Kazdopadne gramatika je pekny ukazovatel s kym mame docinenia..
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok