Receiver Denon AVR 1808

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

om1amm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 03:57
Bydlisko: Sväty Jur
Vek: 46
Kontaktovať používateľa:

Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa om1amm » 29 Nov 2014, 12:48

Ma uz niekto skusenosti s opravou Denonov...ide mi o to ze mam jeden rozobrany...nejde zapnut len svieti led, viem ze maju v sebe nejaku ochranu a vtedy sa hodia do protect modu...skusal som nikolkokrat reset a nic...obsahuje 2 trafa jedno je pohotovostne ktore spina hlavne trafo cez rele...k zopnutiu nedochadza...rele je dobre...ma niekto skusenosti? Pomeral som uz vsetko mozne a zda sa byt vsetko ok...ma niekto napad?
0

Používateľov profilový obrázok
rezystor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 20 Jún 2009, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa rezystor » 29 Nov 2014, 18:02

Bez schemy sa pohneme asi tazko, takze skus pozriet ci si dostal aj servisny manual, pripadne pohladaj na nete.
Bez servisneho manualu ti ostava iba merat, merat a merat... verim ze viacere Denon modely maju zhodne ochranne moduly, takze najst nieco by nemal byt velky problem...
0
kohoutek od vodovodu to opravit neumí, ale telky chce opravovat každý, kdo má do (_!_) díru

om1amm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 03:57
Bydlisko: Sväty Jur
Vek: 46
Kontaktovať používateľa:

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa om1amm » 29 Nov 2014, 18:32

Ako to ja vsetko viem servisny manual mam to je vsetko ok...Pytal som sa ludi ci to niekto uz servisoval...mne je jasne ze merat a pod...tomu vsetkemu chapem ja som len chcel info ako u denonu funguje protect circuit, ci to uz nikto neriesil...lebo inak je to ako hladat ihlu v kope sena...
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa mirosne » 30 Nov 2014, 08:05

Treba poriadne preveriť zdroj,prítomnosť všetkých napätí podľa SM.Myslím,že receiver nie je v protect móde,lebo on sa zvykne zapnúť do toho módu len po zapnutí hlavného trafa,ktoré napája koncové stupne.V prípade,že sa objaví na výstupe jednosmerná zložka,vtedy zareaguje ochrana a receiver sa až potom prepne do režimu "protect".Ináč to nemôže ani fungovať,pretože nie je možná identifikácia poruchy koncového stupňa bez nabehnutia toho veľkého trafa.Keďže tvôj receiver neodíde zo stavu standby,hľadal by som problém v tom pomocnom obvode.Bolo by dobré,skontrolovať aj tlačítka na lokále,či tam nieje zvod.Ja však najviac prepoladám,že chyba bude len v tom pomocnom zdroji,SM máš tak skontroluj aj odpory,či meraná hodnota sedí s farebným,alebo číslovým označením.
0
Pozdravuje vás Miro.

om1amm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 03:57
Bydlisko: Sväty Jur
Vek: 46
Kontaktovať používateľa:

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa om1amm » 30 Nov 2014, 10:39

Tiez som toho nazoru co si tu napisal...vsetko sa javi naozaj tak a vobec nezapina hlavne trafo ale narazil som iba na jeden problem ovladania rele kde je vsadeny digitalny tranzistor ktory sa javi ako mozna pricina len ho neviem nejako odmerat klasickym sposobom ( multimeter) skusim vymenu a pojdem takto dalej...Ale dik podporil si moj nazor, nakolko pri zapnuti do siete musi pomocne trafo zasvietit standby a pri zapnuti do prevadzky musi zapnut hlavne trafo a to sa nedeje a tento digitalny tranzistor je v obvode spinania hlavneho trafa...
0

om1amm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 03:57
Bydlisko: Sväty Jur
Vek: 46
Kontaktovať používateľa:

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa om1amm » 02 Dec 2014, 13:47

Vyriesene..zavada odstranena...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa miroja » 02 Dec 2014, 14:16

Joj aky tajnostkar :-) , opravi a nepochvali sa, co tomu bolo, kotuha jedna :)
0

om1amm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 03:57
Bydlisko: Sväty Jur
Vek: 46
Kontaktovať používateľa:

Re: Receiver Denon AVR 1808

Príspevok od používateľa om1amm » 03 Dec 2014, 21:24

Bolo tam spalenych niekolko odporov...2 kondenzatory, digitalny tranzistor, zenerovka 20v :-) denon zariadenia su zlozite ale kvalitne...vsetko rozobrate premerane a stroj funkcny :-) toto je uz 4 denon co som spojazdnil a to boli tieto servisovane u ludi profesionalov, ktory sa tym zivia a boli bezradny aj ked im bol poskytnuty service manual, neskor to boli vyhovorky ze procesor a pod... zacinam mat pocit ze tu uz servis nevedia robit akoze profesionali...takze spokojnost nadovsetko na mojej strane :P
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok