Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • VoIP telef├│ny

VoIP telef├│ny

Sekcia ur─Źen├í na k├║pu

Moderátori: Merak, Moderátori

VoIP telef├│ny

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Dec 2019, 05:55

Nie je tu niekto, kto by mal na zapo┼żi─Źanie dva star┼íie VoIP telef├│ny? Chcem sk├║si┼ą rozbehn├║┼ą SIP Asterix ├║stred┼łu na Maline 4B.
Popr├şpade dva na predaj za symbolick├║ sumu, nako─żko po teste mi bud├║ nani─Ź.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 664
Vek: 60.35
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Re: VoIP telef├│ny

Odosla┼ąod deepspace » 10 Dec 2019, 07:23

Mám 1ks , tento typ, pokial by bol zaujem, mozem pozicat .

https://www.google.com/search?q=GXV3175 ... MhGs86dWeM:
deepspace
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 552
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod vosa » 10 Dec 2019, 11:12

Nepomohlo by ti pichnut malinu do wifi routra a skusil si na dvoch mobiloch softverovy VoIP telefon? napr. Zoiper
vosa
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 91
Zalo┼żen├Ż: 24.10.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 10 Dec 2019, 12:45

a vies aky kodek tam budem mat? lebo nie je voip telefon, ako voip. ja som niekedy davno sa hral s grandstream a cisco iphone (ano, bol to iphone) a celkom som mal problem zladit kodeky, kedze kazdy podporoval ine a prekodovanie zralo dost procesora.
+ existuje kopec sw voip.
ja som svojho casu rozbehaval asterisk na isdn 16 liniek +voip, kde boli nejake presmerovania z pevnych cisel na voip, nastavenie obmedzeni, nejake to hovoriace menu atd. a nastavit voip bolo to najmenej.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4794
Vek: 37.07
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod rudko » 10 Dec 2019, 14:38

Mal som doma 2x Avaya 9611g , ale nejako sa mi podarilo najst iba jednu. skusim este pohladat
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2151
Vek: 33.74
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Dec 2019, 20:09

Mne ide v podstate o to, ┼że potrebujem vysk├║┼ía┼ą komunik├íciu videovr├ítnika s VoIP cez SIP server. Vr├ítnik je IP, monitor je IP a m├í mo┼żnos┼ą komunik├ície cez SIP. ─îi┼że chcel som ma┼ą na kotrolu 2x IP telef├│n, ─Źi je SIP spr├ívne nakonfigurovan├Ż. Potom k tomu pripoji┼ą ako ─Ćal┼íieho klienta aj vr├ítnika.

Ide mi ─Źiste o ekonomiku mont├í┼że videovr├ítnika na viacero miest. Display je 150ÔéČ a viac a "lacn├Ż nov├Ż jednoduch├Ż" telef├│n 30ÔéČ. Nechcem vola┼ą mimo uzavret├║ sie┼ą na MT, ─Źi pevn├ę linky. Prenos obrazu ma za─Źne tr├ípi┼ą, a┼ż p├┤jde uspokojivo zvuk a to iba medzi miestnos┼ąami a dvomi vchodmi. Takto by sa dalo dos┼ą u┼íetri┼ą a zl├║─Źi┼ą dve veci do jednej ├║┼żitkovej skupiny.

pocitujlasku alebo vosa:
Ma┼í k Asterixovi d├íke podklady na nastavovanie? Ja nie som angli─Źtin├ír, sk├┤r nem─Źina je mi dom├ícim jazykom, ako aj CZ, SK. Alebo vie┼í na dia─żku poradi┼ą p├ír krokov na z├íkladn├ę nastavenie, aby som net├ípal od za─Źiatku? Sem, alebo na Email? Mo┼żno, ┼że to zaujme aj in├Żch.

Po dohode viem zapo┼żi─Źa┼ą na test vr├ítnika aj s malinou.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 664
Vek: 60.35
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018

Odosla┼ąod pocitujlasku » 10 Dec 2019, 23:16

tak v tom pripade si nainstaluj softwareovy sip na notas a vybavene.
ja som to riesil uz pred rokmi a odvtedy som mimo tuto oblast, takze velmi nepomozem, lebo aj ten asterisk presiel riadnym vyvojom. ale navodov je kopec aj v cestine, napr. na root.cz bol serial.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4794
Vek: 37.07
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Nasp├Ą┼ą na K├║pim

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist