Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • vyroba oplatkarne

vyroba oplatkarne

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátor: Moderátori

vyroba oplatkarne

Odosla┼ąod joky88 » 24 M├íj 2012, 00:54

ahojte
fagani robim oplatkaren mam uz urobene formy a v kazdej drazku na spiralu, na regulaciu teploty pouzijem regulator teploty ktory bude regulovat polovodic, cidlo pouzijem pt100,potrebujem uz len odporovy drot. Kazda platna ma mat vykon 500w, odpor okolo 100ohmoch, kde by som zohnal nejaky vhodny odporovy drot?
:axe: Dakujem za rady
Naposledy upravil joky88 d┼ła 24 M├íj 2012, 11:44, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 24.05.2012

Re: vyroba oplatkarne

Odosla┼ąod Napster050 » 24 M├íj 2012, 00:58

:roll:
Nav┼ít├şvte nov├Ż web o audiotechnike a pode─żte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál
Napster050
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3035
Vek: 24.17
Zalo┼żen├Ż: 01.01.2007

Odosla┼ąod j0hnyPP » 24 M├íj 2012, 04:04

:D no ok, a jaky ma mat to topne teleso vykon ? A jaku musi zvladat teplotu ?
Z jakeho materialu mas "platne" a ake velke/kolko kusov oplatok to ma naraz vyrobit ?
Videl som to spravene z 2 rychlovarnych kanvic s varnym dnom. Usetris tym kopec prace a taku konvicu zozenies za 10ÔéČ (potrebujes 2)
Toho drotu budes potrebovat vela. Na taky stredny vykon to chce 0,3-0,4mm priemer kanthalu, a ten ma len 10-20 ohmov na meter. http://www.slavbiz.sk/kanthal/odporove-droty-kanthal/
Jak to chces odizolovat od platne ? Keramickymi valcekmi ?
Hotovy vykonny "waflovac" pritom zozenies do 50ÔéČ. Len samotny drot ta vyjde na 10.
j0hnyPP
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1073
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2012

Odosla┼ąod Patrik Varga » 24 M├íj 2012, 06:35

joky88 nap├şsal:aky odporovy drot pouzit a kde kupit?

Sk├║s tu:
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
http://www.drapko.sk/spiraly.htm
Patrik Varga

Odosla┼ąod joky88 » 24 M├íj 2012, 06:40

mala by mat okolo 500w, a je to na jednu oplatku, a spirala bude v platni zaliata
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Nomen » 24 M├íj 2012, 09:20

asi este si nevidel ako ta "oplatkaren" v skutocnosti vyzera , sklada sa predsa z dvoch platni , musi to byt masivny kus zeleza , aby roznomerne drzala teplotu , v predu na pante , dve rucky proti sebe s niecim zaistene , aby sa dala nastavit aj hrubka , pri zatlaceni urcitej sily , nieco vytecie cez kraje , sa odreze , ohrievaju sa obe casti , cize prepojene , naposledy som ju drzal pred par rokmi ked som robil do nich regulaciu s MAA436 , hmm, skoda , nespominam si ake mali hodnoty , ale v tvojom pripade spravis na vyssii vykon a mozes doregulovat , myslim , ze neda sa tak vytvorit aby presne ti sedela teplota na urcitu hrubku alebo material , vraj ked sa robia trubicky , tiez musi byt teplota ina , aby sa dali na varechu napr natocit a nelamali sa , osobne si myslim , ze sa ti to podari ak zozenies , nejake orig. platne zo starych varicov , popr pokazene a vymenit spiraly a vyliat samotom , mozno je aj s jednou ,, ale ja som sa za tie roky s takou nestretol , vzdy len dve a obe vyrievane , najkrajsie mali z jednej farnosti , s krasnymi vianocn├Żmi motivmi ..
o chvilu vianoce , uz aby si zacal na tom pracovat
a este dolozim , to su blbe ksefty nieco pytat , ked sa tie sestricky vedia tak pekne usmievat .. cize panboh zaplat , ale kazdy rok mam balicek pripraveny
no a este jednu poznamku , si neodpustim , ta forma tvojho prveho dotazu tu na tomto fore , teda nic moc , aspon si mal pozdravit .. cize ..pekny den ,
Nomen

Odosla┼ąod elmoto » 24 M├íj 2012, 10:11

Este raz a od zaciatku. Trosku nakopnem:

Dobry den.

Zaujimam sa o bla bla bla
Chcel by som bla bla bla
Mam uz bla bla bla
Skusal som bla bla bla
Zistil som bla bla bla
Potrebujem teda pomoct s bla bla bla

Bla bla bla
Dakujem Vam za pomoc.

Tak zedituj si prvy prispevok lebo tako na to clovek pozrie a uzaj dava backspace.
Ze vdaka.
K├║pim gramof├│nov├ę platne, rozpr├ívky... pon├║knite.
Predám http://svetelektro.com/modules.php?name ... 59#p310659
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1445
Vek: 34.81
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod joky88 » 24 M├íj 2012, 11:49

tak samozrejme ze budu dve platne ale myslel som ze na jednu oplatku.
Upraveny 1prispevok
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Nomen » 24 M├íj 2012, 12:43

Nomen

Odosla┼ąod muziker » 24 M├íj 2012, 20:01

joky88 nap├şsal:ahojte
fagani robim oplatkaren mam uz urobene formy a v kazdej drazku na spiralu, na regulaciu teploty pouzijem regulator teploty ktory bude regulovat polovodic, cidlo pouzijem pt100,potrebujem uz len odporovy drot. Kazda platna ma mat vykon 500w, odpor okolo 100ohmoch, kde by som zohnal nejaky vhodny odporovy drot?
:axe: Dakujem za rady

Napr├şlklad z v├Żhrevn├Żch ┼ípir├íl (pou┼ż├şvalo sa to v infra┼żiari─Źoch - va keramickom val┼íeku bola navinut├í ┼ípir├íla z odporov├ęho dr├┤tu) ktor├ę boli 100 W a tu┼í├şm aj 500 W. Aj niektor├ę star┼íie hriankova─Źe mali v├Żhrevn├ę teles├í z odporov├║ho dr├┤tu. Pozri aj tu na f├│re v baz├şri (pred├ím) niekto ned├şvnoo pon├║kal tak├ę nie─Źo.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3519
Vek: 65.67
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod miroL » 24 M├íj 2012, 22:11

Otec ma oplatkaren, mal tam odorovy drot a neustale problemy. Vykon na kazdu platnu bol okolo 800W, mal s tym vsak neustale problemy. Spirala bola v keramickych valcekoch, zaliata samotom. Pouzival to raz za rok, pred vianocami, a vzdy sa mu ta spirala prapalila. Boli tam aj problemy s vlhkostou, pretoze pri tom peceni sa vyparueje vela vody. Neskor som mu tam dal spriraly s varica, aj tie odisli, a nakoniec sme skoncili pri vyhrevnych patronach valcoveho tvaru s priemerom asi 12mm a vykonom 300W. Na kazdu platnu 2 ks, aby to bolo pekne rozlozene, taktiez zasamotovane. Spiraly zatial drzia, horsie je s otcom :-(
miroL
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 339
Vek: 44.24
Zalo┼żen├Ż: 28.05.2008

Odosla┼ąod muziker » 24 M├íj 2012, 22:28

miroL nap├şsal:Otec ma oplatkaren, mal tam odorovy drot a neustale problemy. Vykon na kazdu platnu bol okolo 800W, mal s tym vsak neustale problemy. Spirala bola v keramickych valcekoch, zaliata samotom. Pouzival to raz za rok, pred vianocami, a vzdy sa mu ta spirala prapalila. Boli tam aj problemy s vlhkostou, pretoze pri tom peceni sa vyparueje vela vody. Neskor som mu tam dal spriraly s varica, aj tie odisli, a nakoniec sme skoncili pri vyhrevnych patronach valcoveho tvaru s priemerom asi 12mm a vykonom 300W. Na kazdu platnu 2 ks, aby to bolo pekne rozlozene, taktiez zasamotovane. Spiraly zatial drzia, horsie je s otcom :-(

S t├Żm je asi nutn├ę sa trocha vyhra┼ą - ┼ípir├ílu rovnomerne rozlo┼żi┼ą na keramiku naplocho a tak zalia┼ą ┼íamotom. Kedysi d├ívno (pred 50 a viac rokmi) sa tak├Żm sp├┤sobom vyr├íbali v├Żhrevn├ę vlo┼żky do ┼żehli─Źiek a bez probl├ęmov pre┼żili aj nieko─żko gener├íci├ş u┼ą├şvateliek.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3519
Vek: 65.67
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod joky88 » 25 M├íj 2012, 10:44

uz som objednal odp. Drot tak uwidime
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Thales » 26 M├íj 2012, 03:29

Takov├ę nepou┼żit├ę vlo┼żky (asi tov├írn─Ť vyroben├ę) m├ím.
Zapamatuj si:
- To ┼że n─Ťco funguje neznamen├í ┼że je to tak spr├ívn─Ť a u┼ż v┼»bec ne bezpe─Źn─Ť.
- Je t┼Öeba se u─Źit od t─Ťch co opravdu um├ş a ne od t─Ťch co si jen mysl├ş ┼że to um├ş
Thales
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 13673
Vek: 32.19
Zalo┼żen├Ż: 07.10.2008

Odosla┼ąod alidedko » 26 M├íj 2012, 10:33

Ja by som mal aj pouzite, ak by bol zaujem. Popredne znacky, Always, Carefree, Lydia...
alidedko

Odosla┼ąod joky88 » 16 J├║n 2012, 22:03

tak spirala natinuta a zaliata
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod joky88 » 16 J├║n 2012, 22:16

foto
Pr├şlohy
10062012069.jpg
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Drakoush » 18 J├║n 2012, 07:10

Investi─Źn├ę n├íklady boli asi vy┼í┼íie, jak keby si zasko─Źil do lipovej, tuto formy vyr├íbaj├║ (ne─Ćaleko NZ), za 150ervi m├í┼í slu┼ín├║ formu s 2ro─Źnou z├írukou a st├ílym servisom, v├Żbrus na po─Źkanie at─Ć. V ─Źom je in├ę, ak si si spravil vlastn├║ formu? ┼Że ti vznikla ┼ąa┼żk├í krava za dvojn├ísobn├║ cenu.
Servis anal├│govej meracej techniky, servis spotrebnej elektroniky, n├íhradn├ę diely. Nemo┼żn├ę rob├şm na po─Źkanie, z├ízraky do troch dn├ş.
FB skupina "Elektrotechnika": https://www.facebook.com/groups/191746947507754/
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 3867
Vek: 19.11
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Odosla┼ąod joky88 » 21 Okt 2012, 14:56

tak oplatkaren je hotova tu su nejake foto, ak ma niekto dobry recept sem snim
Pr├şlohy
21102012153.jpg
joky88
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist