Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zapojenie dvoch vypinacov v serii

Zapojenie dvoch vypinacov v serii

V┼íetko ─Źo s├║vis├ş so svetlom

Moderátor: Moderátori

Zapojenie dvoch vypinacov v serii

Odosla┼ąod DRackG » 22 Feb 2012, 23:38

Zdrav├şm.. pros├şm pora─Ćte.

vid obr├ízok sch├ęma chcem ovl├ída┼ą jedno svetlo v hale nez├ívisle dvomi vyp├şna─Źmi av┼íak probl├ęm je ┼że zo skrine ide dvoj linka, medzi vyp├şna─Źmi je troj linka a z druh├ęho vyp├şna─Źa ide zase dvoj linka do svetla.

na┼íiel som zauj├şmav├Ż kr├ş┼żen├Ż vyp├şna─Ź od Tesly ale nejak si neviem rady ako na to...

─Ćakujem vopred
Pr├şlohy
schema.jpg
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 6
Zalo┼żen├Ż: 22.02.2012

Re: Zapojenie dvoch vypinacov v serii

Odosla┼ąod Marko1995 » 22 Feb 2012, 23:44

a ─Źo tak pou┼żi┼ą striedav├Ż vyp├şna─Ź ?
Marko1995

Odosla┼ąod skromny » 22 Feb 2012, 23:46

pouzit prepinace ?

(dokreslene cervene)
Pr├şlohy
vyp.png
skromny
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 604
Zalo┼żen├Ż: 16.03.2009

Odosla┼ąod Marko1995 » 22 Feb 2012, 23:47

Presne
Marko1995

Odosla┼ąod Marko1995 » 22 Feb 2012, 23:51

Alebo ak by si chcel to ovl├ída┼ą z 3 miest napr├şklad na za─Źiatku a konci haly alebo e┼íte v dome (ak t├║ diel┼łu m├í┼í doma) ak by si ┼íiel po nie─Źo v noci :D Tak potom by si to mohol skombinova┼ą s kr├ş┼żov├Żm a m├í┼í to z 3 miest
Naposledy upravil Marko1995 d┼ła 22 Feb 2012, 23:53, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Marko1995

Odosla┼ąod Simil » 22 Feb 2012, 23:52

Nazdar.Tu m├í┼í obr├ízok ako sa to m├í spr├ívne zapoji┼ą.Nejak blbo je to zobrazen├ę,ale sta─Ź├ş kliknu┼ą na obr├ízok,a zobraz├ş sa to korektne.Inak tu m├í┼í str.kde m├í┼í zapojenie aj in├Żch vyp. http://usporyvm.sweb.cz/pomucky/schemat ... ni_vyp.htm
Pr├şlohy
razeni6.gif
Simil
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 739
Vek: 53.94
Zalo┼żen├Ż: 08.03.2009

Odosla┼ąod Pedro » 22 Feb 2012, 23:56

To "blb├ę zobrazenie" je mysl├şm nejak├í perif├ęria na ochranu ┼żiv. prostredia ─Źo som ─Ź├ştal. Vraj to je o tom ┼że ke─Ć je monitor na ─Źiernom tak to ┼żere menej elektriny tak sa d├í vraj ve─ża u─żetri┼ą.

(Bra┼ą s rezervou nem├ím to potvrden├ę)
Vid├ş┼í veci a hovor├ş┼í: "Pre─Źo ?". Ale ja sn├şvam o veciach nev├şdan├Żch a hovor├şm: "Pre─Źo nie?"
(George Bernard Shaw)
Pedro
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1643
Vek: 19.29
Zalo┼żen├Ż: 07.12.2009

Odosla┼ąod Marko1995 » 22 Feb 2012, 23:58

Mohla by to by┼ą aj pravda lebo "svietia" len kontaky a pozadie je ─Źierne ─Źi┼że prirodzen├ę tak by to teoreticky mohlo "┼żra┼ą" menej elektriny.
Marko1995

Odosla┼ąod DRackG » 23 Feb 2012, 09:17

Takto to je teraz.. ale ten prvy v rade je zavisli na tom druhom.. ja by som rad nezavisle zapojenie.. aby som mohol svetlo zap/vyp z oboch miest v hale v byte.. a ta schema su vlasnte kable natiahnute v stene..

ale je mozne ze to len nechapem napriek mojej SPSE :((

skromny nap├şsal:pouzit prepinace ?

(dokreslene cervene)
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod j0hnyPP » 23 Feb 2012, 09:25

Sklamem ta, aby ti to fungovalo, musis zapojit na kazdy vypinac 3 kable. Takze do jedneho musis natiahnut dalsi privod a zaroven v druhom vypinaci musi byt vyvod do svetla. Ak mas v 1 vypinaci privod P aj N a vyvod do svetla, da sa to spravit elektronicky - napr. bistabilnym klopnym obvodom. Najdes to v googli ako zap/vyp jednym tlacitkom. Riesia to aj niektore multifunkcne rele zabudovatelne do krabicky KP68.
j0hnyPP
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1073
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2012

Odosla┼ąod DRackG » 23 Feb 2012, 09:37

dakujem ale ten obvod vyzera komplikovane :P

prosim nevies lepsiu specifikaciu toho rele? :)

dakujem vsetkym moc

j0hnyPP nap├şsal:Sklamem ta, aby ti to fungovalo, musis zapojit na kazdy vypinac 3 kable. Takze do jedneho musis natiahnut dalsi privod a zaroven v druhom vypinaci musi byt vyvod do svetla. Ak mas v 1 vypinaci privod P aj N a vyvod do svetla, da sa to spravit elektronicky - napr. bistabilnym klopnym obvodom. Najdes to v googli ako zap/vyp jednym tlacitkom. Riesia to aj niektore multifunkcne rele zabudovatelne do krabicky KP68.
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Simil » 23 Feb 2012, 10:18

Ale ve─Ć obr├ízok zapojenia,ktor├Ż som Ti uplovdol,spl┼ła Tvoje podmienky.M├┤┼że┼í zap├şna┼ą a vyp├şna┼ą svetlo z oboch miest.Nez├ívis├ş,v akej polohe necha┼í hociktor├Ż vyp├şna─Ź.V┼żdy sa Ti svetlo bude da┼ą jak zapn├║┼ą,tak i vypn├║┼ą z hociktor├ęho miesta.
Simil
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 739
Vek: 53.94
Zalo┼żen├Ż: 08.03.2009

Odosla┼ąod nalimko33 » 23 Feb 2012, 10:27

SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3044
Vek: 42.43
Zalo┼żen├Ż: 29.12.2008

Odosla┼ąod mihal.dp » 23 Feb 2012, 11:21

to blbe zobrazenie je preto, lebo obrazok je formatu gif a pouziva priehladne pozadie... :mrgreen:
mihal.dp
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 336
Vek: 24.34
Zalo┼żen├Ż: 04.07.2008

Odosla┼ąod skromny » 23 Feb 2012, 11:29

DRackG nap├şsal:Takto to je teraz.. ale ten prvy v rade je zavisli na tom druhom.. ja by som rad nezavisle zapojenie.. aby som mohol svetlo zap/vyp z oboch miest v hale v byte.. a ta schema su vlasnte kable natiahnute v stene..

zavisly?

momentalny stav - svieti - mas moznost ho vypnut hociktorym z nich (z tych cervenych prepinacov, to cierne pri 0 je prepojene natvrdo)... ak ho vypnes lavym - das ho "nadol", mas vypnute a mas moznost ho opat zapnut ktorymkolvek z nich - lavym naspat "nahor" - zopne sa tym strednym kablom, alebo pravym smerom "nadol" - prepoji sa obvod spodnym vodicom... cize nezavisle na tom v akom stave je ten "druhy" tak tym "prvym" si muozes zapinat/vypinat ako potrebujes... a vice versa...

alebo ako si myslel to "zavisly"?
skromny
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 604
Zalo┼żen├Ż: 16.03.2009

Odosla┼ąod DRackG » 23 Feb 2012, 17:11

fuu.. tak asi nechapem spravne ako som pisal.. ja to chapem tak .. vid priloha.. dikes

Simil nap├şsal:Ale ve─Ć obr├ízok zapojenia,ktor├Ż som Ti uplovdol,spl┼ła Tvoje podmienky.M├┤┼że┼í zap├şna┼ą a vyp├şna┼ą svetlo z oboch miest.Nez├ívis├ş,v akej polohe necha┼í hociktor├Ż vyp├şna─Ź.V┼żdy sa Ti svetlo bude da┼ą jak zapn├║┼ą,tak i vypn├║┼ą z hociktor├ęho miesta.
Pr├şlohy
1.JPG
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod DRackG » 23 Feb 2012, 17:15

Sory ja som asi fakt deges...

ja to chapem tak ze ked lavy prepnem do druhej polohy nie je spojeny s fazou ten vpravo... vid obrazok

a dakujem moc..

skromny nap├şsal:
DRackG nap├şsal:Takto to je teraz.. ale ten prvy v rade je zavisli na tom druhom.. ja by som rad nezavisle zapojenie.. aby som mohol svetlo zap/vyp z oboch miest v hale v byte.. a ta schema su vlasnte kable natiahnute v stene..

zavisly?

momentalny stav - svieti - mas moznost ho vypnut hociktorym z nich (z tych cervenych prepinacov, to cierne pri 0 je prepojene natvrdo)... ak ho vypnes lavym - das ho "nadol", mas vypnute a mas moznost ho opat zapnut ktorymkolvek z nich - lavym naspat "nahor" - zopne sa tym strednym kablom, alebo pravym smerom "nadol" - prepoji sa obvod spodnym vodicom... cize nezavisle na tom v akom stave je ten "druhy" tak tym "prvym" si muozes zapinat/vypinat ako potrebujes... a vice versa...

alebo ako si myslel to "zavisly"?
Pr├şlohy
1.JPG
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Marko1995 » 23 Feb 2012, 17:18

proste to zapoj tak ako m├í┼í sch├ęmu
Marko1995

Odosla┼ąod j0hnyPP » 25 Feb 2012, 18:30

K vypinacu ak ma natiahnuty len 2-zilovy kabel....
http://obchod.edison.sk/index.php?act=v ... bb87ff1306
http://www.firn.sk/product_info.php?pro ... 7gukaipar4
Edit: nepochopil som inteligentne polozeny dotaz :D
Takze zo skrine (rozvadzac) natiahnut fazu (hnedy/cierny) a nulak (modry). Fazu pripojit na pohyblivy kontakt 1. prepinaca, nulak na jeden z troch zil toho kabla co ide k druhemu vypinacu (omotaj ho modrou izolackou ak nieje modry). Zvysne 2 kable pripoj na 2 kontakty prepinaca ktore su volne. Tieto 2 droty ak niesu cierne alebo hnede, omotaj ciernou izolackou.
Na druhom prepinaci pripoj konce tych ciernych na pevne kontakty, modry na 1 drot dvojlinky ku svetlu, a zvysny pohyblivy kontakt prepinaca na druhy drot dvojlinky ku svetlu.
j0hnyPP
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1073
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2012

Odosla┼ąod DRackG » 26 Feb 2012, 09:45

wueeejj.. super ;)) dakujem velmi pekne...najblizsie malovanie sa do toho pustim ;)

pekny vikend este raz dakujem aj ostatnym za cas a rady..

rasto.

j0hnyPP nap├şsal:K vypinacu ak ma natiahnuty len 2-zilovy kabel....
http://obchod.edison.sk/index.php?act=v ... bb87ff1306
http://www.firn.sk/product_info.php?pro ... 7gukaipar4
Edit: nepochopil som inteligentne polozeny dotaz :D
Takze zo skrine (rozvadzac) natiahnut fazu (hnedy/cierny) a nulak (modry). Fazu pripojit na pohyblivy kontakt 1. prepinaca, nulak na jeden z troch zil toho kabla co ide k druhemu vypinacu (omotaj ho modrou izolackou ak nieje modry). Zvysne 2 kable pripoj na 2 kontakty prepinaca ktore su volne. Tieto 2 droty ak niesu cierne alebo hnede, omotaj ciernou izolackou.
Na druhom prepinaci pripoj konce tych ciernych na pevne kontakty, modry na 1 drot dvojlinky ku svetlu, a zvysny pohyblivy kontakt prepinaca na druhy drot dvojlinky ku svetlu.
DRackG
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Blika─Źe a optika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist