Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zapojenie isticov v dome.

Zapojenie isticov v dome.

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátor: Moderátori

Zapojenie isticov v dome.

Odosla┼ąod katjushaman » 08 Sep 2011, 10:56

Zdravim vas dufam ze to nedavam do zlej kategorie ale potrebujem poradit

Mam v dome zapojene istice v 4 rozvadzacoch.

1 je hlavny vonku 3 fazovy 25 A
2 je na prizemy kde su zapojene istice pre poschodie plus 3 trojfazove istice na kazde poschodie jeden

3 je na 1 poschodi pre vsetky zasuvky a svetla

4 je na 2 psochodi pre svetla a zasuvky.

A vystava mi jeden problem. Za pojenie je funkcne normalne sa pri pretazeny vypne vsetko. Ale kedze sa to robilo stylom co dum dal. Ked sa mi vypne jeden istic dajme tomu na poschodi 16 A vyhodi to dalej aj 3 fazovy 20 A pre poschodie a aj 25 A pre cely dom.

Chcem sa opytat ake mam dat charakteristiky pre tie jednotlive 3 fazove istice aby mi to nerobilo teraz su tam B a C charakteristiky.

Dakujem za odpoved.
katjushaman
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 1
Vek: 24.44
Zalo┼żen├Ż: 08.09.2011

Odosla┼ąod virus64 » 08 Sep 2011, 11:43

Neviem ─Źi som spr├ívne pochopil, ty z├ísuvky a svetl├í ist├ş┼í C├ę─Źkom?
P├ş┼í ako po─Źuje┼í, ─Ź├ştaj jak je nap├şsan├ę....
virus64
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1002
Vek: 22.29
Zalo┼żen├Ż: 29.04.2008

Odosla┼ąod clarion » 08 Sep 2011, 12:43

Pri akom pre┼ąa┼żen├ş? ─îoho? A C-kov├ę isti─Źe v bytov├Żch podmienkach? SELEKTIVITA NI─î???
clarion

Odosla┼ąod anonym4 » 08 Sep 2011, 13:03

Najskor nap├ş┼í ak├ę m├í┼í prierezy vodi─Źov ┼ąahan├Żch od pr├şvodu do toho 3f 25A isti─Źa...a ak├ę prierezy s├║ ┼ąahan├ę postupne ─Ćalej od hlavn├ęho isti─Źa...

Tie┼ż nevid├şm zmysel d├íva┼ą do domu na sveteln├ę okruhy C isti─Źe.

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 9 min├║tach:

Ale ja by som postupoval v tvojom pr├şpade tak, ┼że by som dal ten 3f isti─Ź na hlavnom pr├şvode na t├Żch 25A s chakou C, ─Ćalej na poschod├ş by som dal ten 3f na 20A s chakou B, a ostatn├ę jednof├ízov├ę na sveteln├Żch a z├ísuvkov├Żch okruhoch na 10-16A z├ísuvky a 6A svetl├í a chaky B !

Ale silne si to p├Żta sch├ęmu, ako to m├í┼í po┼ąahan├ę, kde presne s├║ isti─Źe a ko─żko ich je...
anonym4

Odosla┼ąod clarion » 08 Sep 2011, 13:09

killerX3 nap├şsal: Ale ja by som postupoval v tvojom pr├şpade tak, ┼że by som dal ten 3f isti─Ź na hlavnom pr├şvode na t├Żch 25A s chakou C, ─Ćalej na poschod├ş by som dal ten 3f na 20A s chakou B, a ostatn├ę jednof├ízov├ę na sveteln├Żch a z├ísuvkov├Żch okruhoch na 10-16A z├ísuvky a 6A svetl├í a chaky B !

Ak je t├Żch 25A na pr├şvode, tak mu to C-ko elektrik├íri nezba┼ítia... Neviem toti┼ż, ─Ź├şm by argumentoval, pre─Źo chce urobi┼ą v├Żmenu hlavn├ęho istenia na charakteristiku C.
Ak je to mimo hlavn├ęho pr├şvodu, teda plombovanej strany, aj tak by som hlavn├Ż isti─Ź C-kov├Ż rozhodne ned├íval. Bude tam nejak├í in├í "bota". Chcelo by to vedie┼ą prierezy a materi├íl vodi─Źov, ─Źi je to novostavba, ─Źi rekon┼ítrukcia, ─Źo vlastne m├í zapojen├ę na koncoch, lebo to "pre┼ąa┼żenie" mi nejak nesed├ş...
clarion

Odosla┼ąod anonym4 » 08 Sep 2011, 13:11

├üno plne s├║hlas├şm, v podstate neviem ni─Ź o tom ak├ę prierezy tam s├║, ak├Ż materi├íl vodi─Źov...Chce to sch├ęmu a podrobnej┼í├ş popis.

Zrejme myslel t├Żm pre┼ąa┼żen├şm, skrat. Ale tieto dva pojmi si netreba plies┼ą...

Pre┼ąa┼żenie b├Żva zvy─Źajne dlh┼íietrvaj├║ce, a sp├┤sobuje ho nadpr├║d o nie─Źo v├Ą─Ź┼í├ş ako nom. pr├║d ktor├Ż je na isti─Źi, tam to vyp├şna bimet├íl tu┼í├şm, ktor├Ż reaguje na tento nadpr├║d z pre┼ąa┼żenia...

Potom m├íme skrat...Tam je to skratov├Ż pr├║d...Ktor├Ż m├┤┼że nadobudn├║┼ą napr. 10-n├ísobok a k─żudne aj viac ako je nom. pr├║d udan├Ż na isti─Źi, a tam to vyp├şna elektromechanicky, za pomoci cievky...Tento skrat. pr├║d by nemal trva┼ą dlh┼íie ako 0,4s.
anonym4

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist