Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
Svet Elektroniky: HAM - Technika

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

23.06.2013

APRS iGate - OM3KAP-1

Kategória: HAM - Technika

Realizácia APRS iGate stanice OM3KAP-1 na lokátore JN88XO 

Autor: zawin

Čitateľov: 3818  3818 Komentárov: 1  1 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5

>> Prezentujte Váš projekt na SVETELEKTRO

05.10.2010

Portable voltmeter

K prevádzke z portable jednoznačne patrí aj akumulátor z ktorého napájame staničku. Osobne sa mi osvedčil Li-POL (pre jeho pomerne rýchlu nabíjaciu charakteristiku) akumulátor zložený z článkov kde výsledné napätie je 10,8V 4,2Ah (max 12,6V min 9,0V). Problémom bolo nechcené hlboké vybitie akumulátorov čo zjavne neprospievalo ich životnosti. Potreboval som jednoduchý a hlavne energeticky nenáročný indikátor aktuálneho napätia pripojenej batérie. Na internete som našiel niekoľko zapojení a následne ich modifikáciou a prispôsobením na moje potreby a hlavne šuplíkové zásoby som zostrojil nasledujúci indikátor napätia batérie. Digitálny multimeter sa neosvedčil z dôvodu Vf rušení v napájacej časti pri TX a pomerne častého menenia batérie v DMM. Ďalšia super funkcia je aj auto power off ktorá je skorej na škodu a nie ako pomoc.

Autor: datam

Čitateľov: 11194  11194 Komentárov: 2  2 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 3.6Hodnotenie: 3.6Hodnotenie: 3.6Hodnotenie: 3.6Hodnotenie: 3.6
03.04.2007

Výroba smerovej antény HB9CV pre PMR

V tomto v poradí druhom článku venovanému problematike PMR sa bližšie zoznámime so smerovou anténou HB9CV ktorú som postavil a prakticky odskúšal v teréne a v nasledujúcich riadkoch sa chcem s vami podeliť o svoje skúsenosti s touto anténou.

Čitateľov: 21747  21747 Komentárov: 6  6 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 4.45Hodnotenie: 4.45Hodnotenie: 4.45Hodnotenie: 4.45Hodnotenie: 4.45
18.03.2007

Úprava PMR rádiostanice a výroba prútovej antény

Dostal som za úlohu prerobiť PMR vysielačky SENCOR SMR 200. Mal som nahradiť pôvodné antény za antény z väčším ziskom, keďže antény sa mali používať na väčšiu vzdialenosť. V tomto článku si popíšeme jednoduché prerobenie pôvodnej antény na BNC konektor, na ktorý môžeme pripojiť už ľubovoľnú anténu a popíšme si aj výrobu jednoduchej prútovej antény.

Čitateľov: 30794  30794 Komentárov: 17  17 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 4.65Hodnotenie: 4.65Hodnotenie: 4.65Hodnotenie: 4.65Hodnotenie: 4.65
18.08.2006

Wifi strbinova antena

Na stránke www.strizkov.wz.cz je další zaujímavý návod na stavbu wifi antény. Má dobrý vyžarovací diagram v horizontálnej rovine (skoro 180%) a tak si kamarát zostrojil na pripojenie k Acess pointu práve kvôli tomuto diagramu aby sme sa na neho mohli pripojiť viacerí.

Čitateľov: 12670  12670 Komentárov: 1  1 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 3Hodnotenie: 3Hodnotenie: 3Hodnotenie: 3Hodnotenie: 3
10.08.2006
Čitateľov: 7686  7686 Komentárov: 1  1 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0
21.07.2006

Vysílač 3,5MHz - klíč

Radovan Vlacilik - om2zz V SPRATe (Clensky casopis G QRP C) cislo 94, jar '98 ma zaujal jednoduchy vysielac, ktory bol zaroven aj klucom. Clanok ma v originale nazov The Mini-Transmitter Key, a napisal ho Johnny Apell SM7UCZ. Zapojenie je velmi jednoduche, tvori ho jednotranzistorovy vysielac riadeny krystalom, ktory nieje rozladovany. Klucovanie je realizovane pomocou uzemnovania emitora tranzistora. Signal odvadzame z kolektora tranzistora cez dolnu priepust na antenny konektor. Vysielac mal pri 12.5V napajani odber 130mA, co zodpoveda prikonu 1.6W. Vykon teda nepresiahne 1W

Čitateľov: 9367  9367 Komentárov: 0  0 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5
21.07.2006

KONVERTOR PRO CB K ROZHLASOVÉMU PŘIJÍMAČI

Začalo období prázdnin a dovolených, takže se zvýšil počet E-Majlů kde mne žádáte o zapojení co možná nejjednoduššího přijímače pro příjem pásma CB. Takové zapojení opravdu existuje, mám jich několik odzkoušeno, ale uvědomte si, že čím jednodušší, tím méně stanic na něj chytíte, má menší citlivost. Takže jsem zvolil kompromis mezi složitostí a citlivostí, a odzkoušel konvertor ke kapesnímu rozhlasovému přijímači s pásmem středních vln.

Čitateľov: 9918  9918 Komentárov: 2  2 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 3.75Hodnotenie: 3.75Hodnotenie: 3.75Hodnotenie: 3.75Hodnotenie: 3.75
18.07.2006

Wifi antena tzv. plechovka

Na stránke www.strizkov.wz.cz som našiel zaujímavý návod na stavbu wifi antény. Tak som zostrojil aj ja jednu.

Čitateľov: 30951  30951 Komentárov: 12  12 Uložiť ako PDF Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25

Momentálne je:
118 návštevník(ov) a 23 člen(ov) online.

alois, Badulko, danield, fkvrtak, grazel, JohnnyKos, kako, klasik, kubo71, lh, MAKOSYS, MarekK84, mclareniak, medved, pajky, proton, Rasto34, rohy, stefanSK, tomel, ubnormal, zonda, 1michal1

Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist