Autorádio na kazety, ako urobiť vstup na MP3 ?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

neznámy2

Autorádio na kazety, ako urobiť vstup na MP3 ?

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Máj 2010, 12:23

Èaute.

Obraciam sa na Vás s radou, máme staré autorádio na kazety a chcem si ho da» do gará¾e, len¾e kazety sa dnes u¾ veµmi nepreferujú tak¾e by som to rád urobil na MP3...

Áno viem existujú také tie kazety s káblikom, na ktoré sa pripojí MP3 a ono to hrá. Problém je v tom, ¾e je nieèo s mechanikou alebo sa jej nieèo na tej kazete nepáèi a stále to prehadzuje a tým seká hudbu.

Chcem sa preto opýta», èi mô¾em privies» signál s MP3 rovno za èítaciu hlavu prehrávaèa (i keï si myslim, ¾e nie ale preto sa pýtam), alebo sa to dá urobi» aj nejako inák ?

Jedná sa mi hlavne o to aby mi ostali zachované funkcie rádia tzn, nastavenie predných a zadných reprákov a podobne. A keby signál privediem priamo na IO tak o to prídem...

Za v¹etky Va¹e rady a odpovede vopred ïakujem.

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 22 Máj 2010, 12:29

Aké rádio? Teoreticky za preamp...


mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 22 Máj 2010, 12:40

Toto sa tu už cca 2 mesiace do zadu preberalo. Myslím že sa jednalo o pripojenie mp3 prehrávača k podobnému rádiu. Ako písal kofo,za preamp.
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Máj 2010, 12:46

Okej chalani tro¹ku sa v tom rádiu pohrabem, teraz budem ma» dos» èasu, poprípade posnorím to vlákno...

Dík za rady.

Split

Príspevok od používateľa Split » 22 Máj 2010, 13:15

ja som to vyriesil trocha blbo a pripojil som vstupy tesne pred koncovy zosilnovac...budem tam nejake tda...najdi datasheet a mas to..

Používateľov profilový obrázok
0thomass0
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 14 Jan 2008, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa 0thomass0 » 22 Máj 2010, 13:42

ja myslim ze sa da priviest signal rovno na vodice citacej hlavy. presnejsie radil mi to kedysi jeden ing ze sa to da ze to funguje myslim ze sa tam signal pripojil cez 10kohm trimer no vobec som si ty neni isty viem ze ked som mal asi 12 rokov som to kusal a fungovalo to lenze to bolo strasne davno a nepamatam si presne ako co. treba poskusat mylsim ze tomu radiu to neublizi :D
0

MSDOSMan

Príspevok od používateľa MSDOSMan » 22 Máj 2010, 13:55

Alebo si urob neaky mini FM vysielač, (Ak nemáš pokazené rádio-že ti nejde "rádio"),..

MP3 :arrow: FM vysielač napr(90Hz) :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Tvoje rádio (na 90Hz)
A nebudeš ani musiet zasahovať do rádia, a použiť to možes na hociake rádio.. Schém na miniFM vysielač je na nete plno ..

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 22 Máj 2010, 15:33

Takto by to ale zbytočne nabralo ďalší bordel z "prenosovej cesty" (šum).
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 22 Máj 2010, 15:55

eriko napísal:Takto by to ale zbytočne nabralo ďalší bordel z "prenosovej cesty" (šum).
A tak isto by to nabralo šum,keby to napojil na mag. hlavu. Hlavu preč,preamp preč a tam sa napojiť. Čistý a neskreslený zvuk. Teda v tom prípade,že MC sa už používať nebude.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 22 Máj 2010, 16:03

Navíc pokad vim tak z mag hlavy signál co leze prochází korektorem, kterej by bylo nutný vyřadit....asi nejelěpší bude řešení chytnout se na signálovej cestě z dekoderu stereo signálu a ten třeba přepínačem vyřadit....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Máj 2010, 18:22

Okej zrie¹im v¹etky mo¾nosti, urèite FM vysielaè nie, bude v tom len bordel a zbytoène mi pribudne zariadenie na viac, zase bude treba nieèo èím to napája» a podobne...

Split: ak sa napojím priamo na IO v tomto prípade HA13151, tak ako som písal najskorej stratím mo¾nos» nastavení reproduktorov a podobne, to chcem aby fungovalo...

Otázka ak odstránim hlavu, odstránim preampa tam napojím signál s MP3, ostane zachované toto ovládanie ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Máj 2010, 18:28

0thomass0 napísal:ja myslim ze sa da priviest signal rovno na vodice citacej hlavy. presnejsie radil mi to kedysi jeden ing ze sa to da ze to funguje
Myslíš ing. Blbec co tomu houbelec rozumí? tak to je možný.

Čtěte co píše Jenda.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 22 Máj 2010, 18:32

Odpoveď na tvoju otázku nepoznám, al Fm transmitter nedávaj. Ja som to kúpil za 700Sk aby som nemal len tak zbastlené ale hrá to nekvalitne..

V terajších rádiach sa to robí nejak tak, že ak má rádio konektor na CD menič, tak sa to napojí tam... Ale s hentou kazetou neviem..
Nemá to vstup na kazetomenič :D ?
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 23 Máj 2010, 10:01

Ja rozmyslam nad tym, preco ti zalezi nad zachovanim nastaveni, ked to chces len do garaze...
0
Obrázok

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 23 Máj 2010, 10:06

A preèo nie ? Nemô¾em si aj v gará¾i nejako prilep¹i» ?

Ale keï to bude problém tak sa na to vyseriem a bude... Zatiaµ budem skú¹a»
;)

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 25 Máj 2010, 14:49

Tak u¾ to fièí :twisted: ...

Bol tam preamp LA3161, tak som ho vykuchal von a vstup pripojil na jeho vývody, v¹etko pekne funguje a dokonca aj tie nastavenia ostali :P...

Tak¾e chlapi ïakujem za rady :)

MimiRimimi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa MimiRimimi » 24 Okt 2010, 17:46

Zdravim. Ja mam radio od blaupunkt presne je to blaupunkt dublin C30.
Nasiel som si aj schemu a na nej IO ktory je predzosilovacom. No a zaujimalo by ma ako si to spravil. Dal si ten IO prec a priamo na jeho miesto si napajkoval L, R a GND???
Chapem to spravne?
A este je mozne, ze ked nebude zapojena klazetovka, tak ci by radio hralo, ci nahodou nema nejaky system kedy vie ze je tam kazeta a kedy nie...
Porad ako presne si to spravil.
Este doplnim ze radio ma funkciu AUX a aj na scheme som nasiel vstupy. Bolo by mozne to napojit tam?? Schema je tu: http://codedradio.info/manuals/blaupunk ... 0-dj50.pdf
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 25 Okt 2010, 10:22

Tak ako hovorí¹, vyhodil som preamp a napichol som sa na jeho výstup, teda L,R a GND...

Na to aby ti spustilo prehrávanie musí¹ nájs» spínaè. Je tam niekde tlaèítko, teda keï dnu zasunie¹ kazetu, tak zatlaèí spínaè a v tedy vie rádio, ¾e tam je kazeta. Tento vypínaè som vyviedol na zad autorádia (máme ho v gará¾i, tak¾e tam vyhovuje).

Ten AUX, nemá¹ niekde na rádiu zdierku pre pripojenie JACK3,5mm ?

tomassss8
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj

Príspevok od používateľa tomassss8 » 25 Okt 2010, 11:47

aj ja by som chcel nieco take lebo ja mam pioneera ale iba na CD mp3 mi to nezere a nema to ziadny vstup a nebavi ma to stale napalovat a kupovat CD ked mam doma mp4 prehravac a dalo by sa to nejak spojaznit.inak vzadu mam samicku na JACK3,5mm myslel som si ze to je vstup aux ale nic to nerobilo ked som tam dal signal s mp4ky.poradte co mam teda spravit.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok