Ultrazvukový odparovač vody

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Boris
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 564
Dátum registrácie: 13 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Smolenice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa Boris » 06 Mar 2007, 14:49

nevedeli by ste zohnat tuto schemu?v obchode sa daju kupit taketo lampy ale okolo tisicky.
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 06 Mar 2007, 14:58

myslis ako zvlhcovac vzduchu? Ak jo,tak neviem ci za parkorun splasis uz menic, ak jo, budes to potom aj mechanicky premakat, aby ti vlnenie preniesol tam,kam treba a neznicil sa.
0

Boris
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 564
Dátum registrácie: 13 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Smolenice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Boris » 06 Mar 2007, 15:18

ja by som potrebova nejaku schemu alebo nieco podla coho sa to bude dat zostrojit.a prosim ta ked nico napises tak si to aj posebe precitaj lebo sa tomu neda pochopit
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 06 Mar 2007, 15:25

Nebojkaj nic, ja si po sebe veci citam. Vyzera to skor na problem v prijme. A ked uz nieco pytas, skus pouzit nejake vyhladavanie. Ako v pripade zapinania ziarovky tlesknutim. Bol to druhy odkaz na seznam.cz. A troska uctivejsie sa spravaj k ludom co Ti chcu pomoct. Dobre,fesak?
0

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa alexandr » 06 Mar 2007, 16:54

Vo Vrábelskej Tezle robili ultrazvukové čističky na šperky a pod.... riešily to ako násobič sieťovej frekvencie , a robily to KD-čkami . nič zložité, iba ten ,,reprák " - žiarič zohnať a uchytiť bol problém . Veľa zdaru!
0

RASTER
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: NM
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RASTER » 06 Mar 2007, 17:58

Ultrazvukovy menic (reprak) sa da zohnat v cene okolo 200sk, vzhladom sa podoba lacnemu elektretovemu mikrofonu. Ak si spomeniem na ten eshop ozvem sa. Inak sa daju bezne zohnat, ale drahsie. Pracuju na 40 kHz, co dostanes jednoducho z nejakeho homemade tonoveho generatora. Princip profi zvlhcovaciek je nasledovny: cely menic je skryty v tesnom valci, horny otvor (to je ten cez ktory vidime na "membranu" menica) ma zavit pre viko v strede s otvorom. Pod vikom je volne polozeny kotucik z nejakeho materialu, ktory je schopny sa pekne rozvibrovat na danej frekvencii, a ten je vidiet cez tu dieru vo viku. Ten pliesik je vo vnutri valca mechanicky spojeny s membranou menica pomocou pruziny.

Generator vysiela ton 40kHz do menica, ten sa 40 000 krat za sekundu "cukne" a to dalej prenasa pruzinou do horneho pliesiku. To je cely princip. Valec v ktorom je to cele ulozene, staci ponorit do vody a hmla je na svete. Samozrejme cely mechanizmus vo vnutri valca musi byt tak zkonstruovany, aby to bolo cele vodotesne...

PS: nechcem placat blbosti, ale zda sa mi ze ten okruhly"pliesik" moze byt aj z keramiky.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Dec 2012, 17:56

Tiez by ma zaujimalo, kde sa da takyto modul zohnat. Inak, cital som ze frekvencia tam ide az cez 1 MHz, takze neviem neviem ci 40 kHz je spravny udaj.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Nomen

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa Nomen » 26 Dec 2012, 18:11

..
Prílohy
ust.jpg

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Dec 2012, 18:21

Aha, a to akoze ponorit do vody ? asi nie :)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Nomen

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa Nomen » 30 Dec 2012, 21:44

s tymito ultrazvukovymi sa moze napr takyto detektor priblizenia , vysiela a prijimac , nieco podobne bolo dost davno v jednom KTE , mebrana je vo vnutri , netusim aky vykon by to mohlo mat , len ma napadlo , na spodok nadoby to po obvode naletovat , ale myslim ze je to urcite kravina
Prílohy
tu osadenu dosku z KTE este niekde mam , som stym nieco planoval , ale neslo mi to , tak som sa na to vyprdol , netusil som ako citlive je to na pohyb a na osciloskope som nic nevidel , len nejaky sum ...
tu osadenu dosku z KTE este niekde mam , som stym nieco planoval , ale neslo mi to , tak som sa na to vyprdol , netusil som ako citlive je to na pohyb a na osciloskope som nic nevidel , len nejaky sum ...

Používateľov profilový obrázok
ceco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 30

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa ceco » 30 Dec 2012, 22:02

http://dx.com/p/12-led-multi-colored-li ... ier-110623
Za 11 eur u nás nezoženieš ani ten keramický menič :wink:


sorry sekol som sa http://www.revat.sk/e-shop/action/produ ... c/72.xhtml ale ajtak to nemá zmysel stavať
0


Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ultrazvukový odparovač vody

Príspevok od používateľa spin90 » 04 Aug 2015, 13:03

Nazdar,

Riesim teraz odparovanie slanej vody. Ci si myslite moze ultrazvukovy zvlhcovac odparovat slanu vodu s koncentraciou 8000 mg NaCl /l ? Inak bude voda deionizovana, ciye nebudu v nej uhlicitanz a ani ostatne povlak tvoriace latkz ako v tvrdej vode. Bude samotna NaCl vadit ? Co myslite ?
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok