Headamp s 6AS7G a ine

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Headamp s 6AS7G a ine

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 14 Okt 2010, 20:39

Schema stiahnuta z dovodu uprav atd.
0
Naposledy upravil/-a zdenoeddie v 31 Jan 2014, 17:40, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Okt 2010, 21:13

A tento sluchátkáč se ti z těch co si doteď zkoušel líbí nejvíce?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 14 Okt 2010, 21:33

Něco mi nesedí- tá druhá trioda má mřížkové předpětí mínus 33V?
A jak může být na odporu 4k7 úbytek napětí 20V, když na 47k je 78V? A co ty výkonové ztráty na těchto odporech?
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 14 Okt 2010, 22:43

Thales, nemozem to definitivne povedat, skor som podlahol naliehaniu, aby som to dal dokopy, kedze niektory to chcu si postavit.

Breta, dik za poznamku az teraz som si to vsimol. Pravdepodobne tych 130V neni spravna hodnota.... Btw tie wattaze su take ake som pouzil ja, neznamena ze neni mozne pouzit mensie (ale ked som nemal napr. 4k7/2W tak som pouzil 3W, apod.). Takto to mam odskusane, omerane, az na tu uz spomenutu chybu no :oops: .

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

Este co sa tyka toho predpatia, ano priblizne 30V, ide o priame viazane stupne, takze elektronky treba kombinovat, kedze zmenou elektronky v budici sa meni PB aj elektronky na konci.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

Tak chyba najdena. Chybny zapis v poznamkach. Ma tam byt 140V(presnejsie 142V). Idem to opravit.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:

OPRAVENE. Dik za pripomienky, vidim ze hodenie do plena ma svoj vyznam :)
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 16 Okt 2010, 13:50

Headamp som počul naživo ako Zdenkov prototyp a spĺňa všetko to čo sa od elektrónkového headampu očakáva.

Vopred poviem, že nie je vhodný na tuc tuc, ani inú elektro a techno hudbu, jeho prirodzené elektrónkové skreslenie je výsostné vhodné pre inštrumentálne skladby zo žánrov, rocku a metalu.

Osobne som žasol a užíval sí pravú elektrónkovú špinu na vyšších pásmach, počúvať Iron Maiden - lahoda ! :D

Tento headamp odporúčam každému fandovi dokonalého a čistého dizajnu a harmónie skla, kovu a ich oranžového svitu. :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 26 Nov 2010, 14:14

Thales napísal:A tento sluchátkáč se ti z těch co si doteď zkoušel líbí nejvíce?
Po 4. postavenom sluchatkaci, mozem spokojne prehlasit, ze toto je asi najlepsi co sa tyka zvukoveho prevedenia. Nebudem sa odvolavat na merania atd., ide o moj cisto subjektivny pocit. Vyskusal som ako 6p15p, tak 6n1p, takisto 6f3p(xCL82) a resume je zatial taketo.
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Príspevok od používateľa Betaron » 26 Nov 2010, 17:03

zdenoeddie napísal:Po 4. postavenom sluchatkaci, mozem spokojne prehlasit, ze toto je asi najlepsi co sa tyka zvukoveho prevedenia.
..hm, tak to musím taky vyzkoušet :)
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 26 Nov 2010, 17:35

Betaron napísal:
zdenoeddie napísal:Po 4. postavenom sluchatkaci, mozem spokojne prehlasit, ze toto je asi najlepsi co sa tyka zvukoveho prevedenia.
..hm, tak to musím taky vyzkoušet :)
Aj tie od Vas su perfektne, ale co sa tyka cisto triod, tento mi pasuje :) Inak ten so 6p15p je paradany takisto.

P.S. Pisal som Vam mail asi pred tyzdnom...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 26 Nov 2010, 18:30

Neblbni. Betaron je normální a v pohodě, tomu můžeš tykat :wink:

No taky by mě lákalo to zkusit. Bohužel tuhle flašku v zásobách nemám. No a nová asi nebude nejlevnější.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 26 Nov 2010, 19:40

No super, po novom roku idem na to.Na toto som čakal .Neupravoval si ešte ten zdroj na žhavenie/indukčná cievka možno stabilizátor/Zdeno dík
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 26 Nov 2010, 20:08

platon.rado napísal:No super, po novom roku idem na to.Na toto som čakal .Neupravoval si ešte ten zdroj na žhavenie/indukčná cievka možno stabilizátor/Zdeno dík
Neskusal som, naviac trafo ktore mam to aj tak neumozuje, potreboval by som aspon 7,5-8V na sekundari, ktore nemam.... ale potvrdzujem ze aj za takejto konfiguracie je to ok. Potom cakam na postrehy a pripomienky, predsa kazdy ma ine ucho, a aj ine sluchadla a vybavenie :)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 4 minútach:

Akurat este dodam, ze som uvazoval nad vakuovym zdrojom, pawlo uz na tom pracuje myslim, neviem ako je na tom momentalne... Ja som od toho nakoniec upustil, kedze uz mam vsetky casti pripravene na skrinku, len dreveny ram mi chyba k finalizacii.... (zase dostanem zjeba ze sa stazujem na svojho stolara :lol: ....)
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Príspevok od používateľa Betaron » 26 Nov 2010, 23:44

Zdenoeddie, doufám že jsi u svých sluchátkových zesilovačů použil spec. pro tento účel toroid v provedení audio, a to s oddělenými anodovými vinutími ?! Trafo s EI plechy můžeš filtrovat kolik chceš, s použitím kvalitních sluchátek s vysokou účinností, ten brum je docela nemalý. A pokud tato zapojení stále řešíme použitím srážecích odporů anodového napájení, ikdyž s několikanásobnou filtrací, pořád to není jako vyhlazení tlumivkou. Bohužel tlumivka je vždy obludně veliká… :(

Co se týká mých flaškových sluchátkáčů; osobně nejraději poslouchám triodový s flaškami 6n1p, který mám na baráku. Ten se mi fakt podařil udělat velmi slušně, minimální brum při stažené hlasitosti je sotva znatelný pouze s hodně citlivými sluchátky, např. HD595 – 112dB. S méně citlivými sluchátky - např. Maxell HP2000, které mám taktéž v oblibě – už neregistruji od brumu nic.
Dá se říci, že sluchátka mám na uších, zejména před spaním každý den. U ženy v činžáku mám nyní u postele verzi sluchátkáče s PCL86, a taky má své kouzlo… :wink:

Sluchátkových zesilovačů mám pět typů, takže tato oblast už mě z hlediska bastlení tolik nepřitahuje. Nicméně protože mám v dílně dobře dvě stovky pentod EF80 a které má určitě kdekdo ve svých součástkových zásobách, nebylo by marné prověřit tyto pentody taky…
Jak to tak všudemožně sleduji, zvláště na ruských forech, dá se v oblasti audio použít kdejaká lampa….jen mít chuť pustit se do práce, neníliž pravda? :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 27 Nov 2010, 00:21

Těch EF80 mám také mraky takže já bych byl pro :wink:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 12 Feb 2011, 17:03

Tento slucháč mám,momentalne postaveny len pokusne na pertinaxovej doske...prijemne ma prekvapil svojim zvukom,ale myslim si ze by som doslova padol na rit keby som zohnal externy DAC a pustil si nejake to nekomprimovane WAV z CD...
testovacie sluchadla som pouzil senny HD595...detailov som nasiel tolko v nahravkach...aj ked to boli len flac formaty ale stacilo mi aj tak :twisted:
Naposledy upravil/-a anonym4 v 17 Feb 2011, 20:55, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 17 Feb 2011, 20:34

Killer: chcelo by to gramofon, poriadny phono preamp... potom by si padal dlho na rit :lol:
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 17 Feb 2011, 20:54

no mas pravdu momentalne mi to aj tak na tych mojich sennoch jemne brumy a to mam 10H tlmivku v napajani a CRC clen...mozno som to dosral tym ze som anodove U v bode napajania 6AS7,rozdelil na dve samostatne anodove U a pre kazdu anodu v E88CC...skusim tahat iba jedne anodove od 6AS7 do tej E88CC a uvidim...

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 25 Júl 2011, 19:44

Takze tu mate zakladnu verziu sluchatkaca s oneskorenim, ochrana a oneskorenie vystupu nie je skreslena, kedze sa jedna o prevzate a mnou upravene schema zo zosilnovacov bratov Grolmusovcov, ktorym za dovolenie pouzit vo svojej konstrukcii dakujem.
Prílohy
zdroj prototyp V1-0.GIF
signal prototyp V1-0.GIF
0

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 25 Júl 2011, 20:43

Pekne Zdeno. 15s oneskorenie Ub je pre E88CC dostatocne? Mosfet s tak velkym Rds je tam schvalne aby zrazil z 6.3V na 5V pre rele? S dovolenim pouzijem oneskorovaci obvod v mojom phono preampe.
Naposledy upravil/-a JanoP v 25 Júl 2011, 20:57, upravené celkom 1 krát.

kain444
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 08 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kain444 » 25 Júl 2011, 20:52

Parada .. urcite vyskusam.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 25 Júl 2011, 22:34

Ten MOSfet je co dum dal, ako vidis, aj tak ma dost male Rds kedze je tam este zrazaci odpor 8R2 aby tam bolo tych cca 5V.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 1 minúte:

Este snad doplnim, ze oneskorenie 15s je dostatocne pre Ua, oneskorenie vystupu je 30s, staci si upravit hodnotu odporu/kondika v danej scheme na 30s, a netreba Vam ani zlozitu schemu ochrany a oneskorenia :wink:
0

Napísať odpoveď