LM 3886 alebo UNI 50

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Unknow25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Vek: 28

LM 3886 alebo UNI 50

Príspevok od používateľa Unknow25 » 05 Máj 2011, 19:34

Prosim vas vedeli by ste mi poradit ktory zosik sa mi oplati spravit UNI 50 alebo LM3886 ? Ktori zosilovac je kvalitnejsi ?
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Máj 2011, 19:38

Nejlepší je JPA50 :)

Pokud chceš jednoduchou konstrukci, vol LM3886.
0

Používateľov profilový obrázok
Unknow25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Vek: 28

Príspevok od používateľa Unknow25 » 05 Máj 2011, 19:49

Diki za radu :)
Najprv som rozmyslal nad LM3886 potom nad UNI50 a ako vidim celkom ma presvecil JPA50. A este jedna otazka nevies nahodou pribliznu cenu 2x JPA50? Iba 2x zosiki bez trafa na kolko by ma to vyslo.
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 05 Máj 2011, 20:04

a čo tak napísať autorom?
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 05 Máj 2011, 20:14

stavebnica jedného modulu vychádzala niečo málo cez 20€, keď som dávnejšie zisťoval cenu.
0

Používateľov profilový obrázok
Unknow25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Vek: 28

Príspevok od používateľa Unknow25 » 05 Máj 2011, 20:16

penjo
diki
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 05 Máj 2011, 20:22

3886 jednoduch¹ie pre zaèiatoèníka, nemá¹ moc èo dojeba», ak bude¹ dôslední...

Inák skorej JPA50.

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 05 Máj 2011, 20:25

Len ešte taká celkom dôležitá informácia...čo viem od chalanov, tak JPA50 ako stavebnicu nepredávajú, ani DPS, takže neviem, nakoľko to bude reálne.
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 05 Máj 2011, 20:58

Ja len toľko, že rozmýšľame dať spraviť dosky na UNI50 vŕtané s maskou a HAL. Cena by bola cca 2.5€ čo si myslím že je veľmi priaznivá. Ďalej by sme k tomu ak budú ľudia chcieť dávali koncáky, keďže ten šrot zo SOS a GME horí jak papier. Ostatné sa dá kúpiť hoc kde. Prípadne ešte Al Lko. JPA50 sa nám nevyplatí, bol by tam minimálny rozdiel v cene oproti 100vke a ani rozmery nie sú o nič menšie. Netreba sa plašiť tých výkonov, je to len k dobru...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

vinco321bi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 04 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Vráble

Príspevok od používateľa vinco321bi » 05 Máj 2011, 21:53

to fakt su tie BD911/912 take zle z SOS?Ak sa smiem spytat kde nakupujete teda kvalitne suciastky?najlepsie by bolo zo slovenska lebo z EZK to chvilu trva
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 05 Máj 2011, 22:01

Naposledy sme brali z Rystonu, ale inak EZK. Na SR neviem. SOS má pajce.
Osobná skúsenosť asi 2 roky dozadu...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 05 Máj 2011, 23:30

Samozrejme. Kazdy ma pajce a na slovensku nikde nekupis normalne tranzistory, len od vas.

Jooooj.

Ja som vzdy kupoval normalne v radioamatri ci uz v KE alebo v PO tranzistory a nikdy som nemal problem (odfajcil som ich, len ked som pustil vacsie napatie ako je este OK, alebo proste som ich odfajcil ale to bolo preto, ze som bol mimo SOAR, alebo s napatim mimo katalogovych hodnot).

k Teme:
JPA50 je to iste co JPA100, len tam je o jeden par koncovych trandov menej. Takze to uz rovno mozes spravit JPA100 si myslim.

UNI50 je podstatne mensi modul, ale ked DPS robis treba si lepsie skontrolvoat, lebo je to tam dost nahustene. Ale cenovo je rozdiel medzi UNI a JPA hlavne len koli tomu, ze JPA ma na module uz aj ochranu a rele (a je tam viacej trandov vykonovych, co idu na chladic ale to je malickost). A k UNI by tiez samozrejme bolo fayn este spravit si tu ochranu a ak to zratas ze 2xUNI+ochrana, tak to uz je velmi podobna suma ako pri 2xJPA, kde uz mas ochranu. A to ci JPA100 alebo JPA50 tak to je cenovo znedbatelny rozdiel. Potom je jediny rozdiel v tom, ze ked mas UNI50, tak mas ochranu na samostatnej doske a tam moze byt pouzite len jedno rele. Tak usetris 3€ alebo kolko na jednom rele. Inak je to cenovo skoro to iste ako JPA, kde mas tie ochrany uz priamo na module.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 06 Máj 2011, 01:21

Jerry běž si raději poměřit co vydrží například takovej blbej 2N3055 z GMka. A když to pak někdo nacpe do zdroje a odpráskne mu to zátěž tak ti jistě někdo poděkuje.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 06 Máj 2011, 07:33

A na slovensku neni nic ine ako GMko, alebo co tym chces akoze povedat ?

Ja som z GMka v zivote nic nekupoval.
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 06 Máj 2011, 09:26

Fajn, takže Jerry nakúpi pár tyčí BDčok, MJEčok v jeho radioamatéri, ktorý mu garantuje pôvod. A bude to predávať za cenu ako EZK. Potom dá spraviť dosky, do firmy kde už má nejakú tú zákaznícku zľavu.
Vieš keby ti chodia denne emaily či nemáme dosky na UNI50 alebo či nevieme kde alebo nemáme originál tranzistory s garantovaným pôvodom, toto by som vôbec neriešil. Daj tu email veľmi rád týchto dotazujúcich presmerujem k tebe.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 06 Máj 2011, 09:34

Kubo, na toto je lepšie vôbec nereagovať, vyhnije to aj samo. Ver, mám s podobnými rýpadlami túto skúsenosť...

Sú to totiž typy, ktoré len na to čakajú, že niekto zareaguje...

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 06 Máj 2011, 13:34

u nas sa predavaju origo od ST, nikdy som nemal problem, az na 5 mosfetov, ktore mi predali odpalene, najskor statikou :?

ale z GM nakupoval kamos 5ks bd911 a 5ks bd912, testovali sme ich na napati12v prud 3,48 A a odisiel kazdy jeden :lol: :lol: :lol: :lol:
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 06 Máj 2011, 14:30

Ja sa nehadam. Ano su aj taki predajcovia, co predavaju bludy. Ale tak si nemyslim, ze sa na slovensku nedaju kupit normalne suciastky a ze to musite riesit sposobom, ze berte suciastky od nas, lebo vsade predavaju len bludy. Tak poradim kde bludy nepredavaju a hotovo. Ja vravim ze v PO ked si skocite do radioamatera do obchodneho centra Aqua hore na poschodi, alebo do KE do Jumbo centra, tak tam kupite normalne tranzistory. Si nemoze dovolit predavat blbosti, lebo to by kazdy u neho kupil len raz a potom uz v zivote od neho nekupoval tieto veci. V Thorn-e v KE som tiez kupoval par krat suciastky, ale tam ma toho podstatne menej a vela veci ma aj o dost drahsie a tranzistory by som od neho radsej nebral, lebo nemam celkom istotu, ze niektore nepredava bludne. Ale tak je to normalna predajna, nie internetova, takze mozem si vsetko pozriet nazivo a tie tranzistory, ked nie su original sa daju vacsinou poznat, ze to neni original. Ked kupujete konektory, a poviete, ze chcece cinch napr. automaticky vam vsade ako prve ponukne najlacnejsie totalne shity, aj ked ma aj lepsie, treba povedat, ze chcete nieco lepsie.

A ked neni problem na vychode kupit suciastky, tak si myslim, ze niekde okolo BA alebo Ziliny alebo BB by tiez nemal byt problem.

Ked som potreboval nejaku exotickejsiu suciastku, ktoru nemaju, tak som ju vacsinou objednal z AVelmak-u.

Som robil JPA aj UNI a vsetky suciastky som normalne kupil v jednej z troch predajni co spominam a na jeden par JPA som kupil vsetko v PO. Tranzistory som odfajcil raz jeden par, ale to bola moja chyba, som pustal 50V do JPA a to je na hranici trandov a aj tak to hralo, az ked som dost pridal volume ich porazilo a aj to ne vsetky 4, ale len 2.
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 06 Máj 2011, 15:40

Kde som písal že sa nedajú na slovensku zohnať originál súčiastky? Alebo že nikde sa nedajú zohnať tak berte od nás? Ty si padlý na hlavu? Jediné čo som napísal, že viem že SOS a GM majú pajce. Napísal som dôvod prečo by sme dali možnosť kúpiť aj tranzistory, NIKDE som nepísal že sa nedajú kúpiť len dosky.
Nech sa ľúbi nakúp po 100 kusov tých tranzistorov v tom tvojom amatéri a predávaj ich za cenu takú ako v EZK, kde garantujú pôvod... Lenže to by si nemusel len žvaniť, ale aj niečo spraviť...
BTW:to že tam je logo ST neznamená že to vyšlo z ST fabriky...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 06 Máj 2011, 16:33

No ved, preco nenapises nejake ceny ?

Ked je to tak, ze su to original trandy a mate nejake zakaznicke zlavy atd. a mate zaujimave ceny, tak potom ok, vobec nenamietam. Ale preco si to nenapisal hned. Ze ludia mame take a take za tolko a tolko tranzistory.

Viem, ze to ze tam je ST nemusi znamenat, ze to je original trand. Ale da sa casto poznat ci je alebo nie je.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok