Ozvučenie auta

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Ozvučenie auta

Príspevok od používateľa nero150 » 02 Júl 2011, 14:46

Zdravím
Chcel by som sa vás poprosiť o radu. Nakoľko mi moc audio nehovorí tak sa obraciam na vás.

Takže prvá vec:
chcel by som nejaké reproduktory do auta, niečo rozumné za normálnu cenu (tak do max. 35-40€). jedná sa o to, že reproduktory pôjdu len do predných dverí, nakoľko vozievam väčšinou plný kufor tak preto len dopredu. a keď už tak nech tam je niečo "lepšie" točiť moc to nebudem a zatiaľ neplánujem ani žiaden zosilňovač. rádio je 4x30W to by teoreticky aj odpovedalo nakoľko je tam 10A poistka čiže 12Vx10A=120W no ale to len tak na okraj.priemer repro by mal byť:13cm

Myslím si, že zázraky nemôžem čakať ale niečo čo zahrá aspoň trošku rozumne.

Za vaše rady vám veľmi pekne ďakujem

inak, čo vravíte na tieto: http://www.jast.sk/autohifi/reproduktor ... -135c.html
alebo:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-boschmann-g-5532s.html
alebo:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-magnat ... n-132.html
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 02 Júl 2011, 15:29

Prvá vec to že rádio má výkon údajne 4x30W na to sa nespoliehaj,tak isto sa nespoliehaj na Príkon reproduktorov,hlavne u týchto lacnejších značkách...No a keď vravíš že rádio má taký výkon tak pochybujem že bude stačiť výmena reproduktorov.ak vravíš že chceš niečo výkonnejšie.Výmenou reproduktorov do istej miery nezískaš výkon ale zmenou výkonu zosilňovača....A z tých repro čo si dal...možna len ten magnat.....
0

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nero150 » 02 Júl 2011, 15:32

Vravím, že nechcem do toho investovať veľa a na údaje sa nespolieham ani ja to len tak orientačne. a nechcem zas niečo extra proste len aby to nechrčalo večne :lol:
0

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 02 Júl 2011, 15:58

Áno, desať ampérová poistka, účinnosť zosíka 60% + rádio, displej....
To potom vychádza na nejakých 4x12W... Je úplne jedno, čo k tomu pripojíš, bez náležitých úprav dverí tam môžeš dať aj Focal Utopia a hrať to nebude. Takže buď upraviť dvere, alebo čokoľvek, čo sa ti bude páčiť...

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nero150 » 02 Júl 2011, 16:06

no dvere som mal v plane vylepiť tou penou http://autoomega.sk/index.php?id_sek=17 ... aradenie=9 alebo niečim podobným.. no ok a keď už nejaký zosilňovač do auta tak aký? vravím, že nechcem nič extra

ako zosik by stačilo aj toto: http://svetelektro.com/clanky/zosilnova ... q-140.html ?
0

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 02 Júl 2011, 17:09

Tá pena je absolútne k ničomu. Drží vodu a je nepriezvučná, s tým ozvučnicu nevyrobíš. Znovu opakujem, najskôr dvere, potom zosík, rádio, repro...

Ako tlmiť dvere napríklad....
http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlu ... -octavia-i

potom riešiť ostatok...
Alebo sa na to vykašlať, ale dobre to hrať nikdy nebude ani zo zosíkom...

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 02 Júl 2011, 21:55

a este dodám vytlmenie dverí,rádio,zosik...nie je veruže spraviť za 40 euri :)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2011, 21:59

Ale ale, vravieť, že vymenou repro za ine, sa neda dosiahnuť večši vykon, je trochu odvažne, ja keby že chcem nahnať večši výkon do auta, prve čo zrobim, je kupim lepšie repro.
čo mi je zo 100W zosilovača ked do tych par centimetrovych šupatok aj tak večši vykon ako par watikov pušťať nemožem lebo to aj tak nezahraju?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 04 Júl 2011, 12:06

boraicho napísal:Ale ale, vravieť, že vymenou repro za ine, sa neda dosiahnuť večši vykon, je trochu odvažne, ja keby že chcem nahnať večši výkon do auta, prve čo zrobim, je kupim lepšie repro.
čo mi je zo 100W zosilovača ked do tych par centimetrovych šupatok aj tak večši vykon ako par watikov pušťať nemožem lebo to aj tak nezahraju?
Dobre som sa pobavil...

Ak umiestniš aj 500 eurové repro do akustického skratu na drnčiacu plechu, jediné čo získaš, je hlasnejší nahovno zvuk...

Máš veľmi zvláštnu predstavu o tom, čo je výkon, príkon, akustický tlak a priestorová akustika...

Doporučujem viac zdržanlivosti pri radách, ktoré evidentne nikam nevedú...

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 04 Júl 2011, 12:42

Zatiaľ ti to tu nik nepovedal, pokiaľ trváš na využití autorádia bez externého zosilňovača, potom predovšetkým hlavný parameter vybraných repro bude citlivosť. To už hádam vieš čo je, čiže čím bude vyššia, tým to počuteľne "bude viac hrať" pri rovnakom príkone v porovnaní s reprom s nižšou citlivosťou :) Samozrejme, že je tam ešte kopa iných faktorov, ale tento by som povedal je najdôležitejší.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 04 Júl 2011, 13:02

clarion, ja som sa pobavil, nikde som o výkone, príkone, akustickom tlaku a priestorovej akustike nepisal...tak netrep.

aby som ziskal večši vyžarovany vykon, potrebujem bud ine repro alebo silnejši zos, najlepšie oboje. podľa teba, ako si to napisal, to repro nevyrieši, takže zostava len ten zosilovač, chceš povedať, že si kupim lepši a silnejši zosik do auta napojim na tie rapčaky čo mam v aute, a hned mam v aute večši vykon a kvalitnejšiu muziku? HÁ?!
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 04 Júl 2011, 13:46

Zjavne obaja myslíte to isté len to inak prezentujete :) ...
Hlavný bod pri hudbe v aute je spraviť z dverí ozvučnicu čo z výroby ani zďaleká není ... pokiaľ to nie je vyššia trieda a pod ...
Takže najprv vytlmiť dvere, potom ich zatesniť (aby repro nehralo do akustického skratu) a potom sa môžme baviť o reprákoch ... Niekedy stačí aj to samotné rádio ak nie je užívatel extra náročný na hlasitosť a s tým spojenú aj kvalitnú reprodukciu ...
Odporúčam prečítať toto http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/nav ... fi-sestavy ... hlavne odkaz na montáž v Octavii 1 kde je to viac menej napísané ako sa to má robiť ... Potom sa možno aj tie originálne reproduktory zrazu rozohrajú ...

edit// Zabudol som ešte že všetky tlmiace a zatesňovacie materiály musia byť odolné voči vlhkosti ale aj priamemu styku s vodou lebo ako vieme tesnenie okien nie je dokonalé preto aj MDF medzikružia na upevnenie repro by sa mali minimálne nalakovať atď atď...
edit2//Všimol som si že Clarion to tu už linkoval :) ... tak len na pripomenutie :)
0
Naposledy upravil/-a Juroo v 04 Júl 2011, 14:05, upravené celkom 1 krát.
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 04 Júl 2011, 13:53

S tých reproduktorov sú super Sinus live.Keď ešte vychádzal časopis WATT od firmy Sinus boli repráky na prvých priečkach v teste.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 04 Júl 2011, 14:01

Až teraz som si všimol čo si tam hore nalinkoval ...
Ak aspoň troška myslíš na kvalitu reprodukcie tak kúp komponentné a nie koaxiálne reproduktory ... inak ti bude ten výškač pekne hrať do nôh, nehovoriac o tom že koax v týchto cenových kategóriach veselo absentuje akúkoľvek výhybku (teda okrem kondenzátora pre výšky) ...
Na druhú stranu 2x Stredobas + 2x Výška + 2x Výhybka za 40€ je celkom nereálne spojenie ak by to malo za niečo stáť. V takýchto prípadoch sa niekedy stáva že v dobre vytlmených dverách budú hrať fabrické repro lepšie ako kupované low-endové reproduktory.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nero150 » 04 Júl 2011, 14:12

ahojte

Vidím, že sa tu rozpútala dobrá debata...
Takže keď už chcem niečo lepšie tak sa asi pustím do toho od základu. tj.: vytlmiť dvere napr. týmto: http://www.prohifi.cz/tlumici-material/vibraflex-sxp-25

potom nejaké repro ja som niečo navrhol ale moc pozitívne reakcie som nedostal. takže skúste mi nejaké poradiť,najlepšie priamo odkaz.
potom samozrejme kvalitný kábel.
a možno by som tam dorobil aj tento zosík: http://svetelektro.com/clanky/zosilnova ... q-140.html a to by mohlo aj stačiť dúfam. Takže rozpočet 40€ sa už minimálne zrušil :lol: :lol: ja by som po vás chcel len odobriť to čo mám momentálne v pláne. čiže vytlmiť dvere, vymeniť repráky (tu by som chcel vážne nejaký odkaz rovno na niečo dobre) a postaviť ten zosik z toho TDA a to je hádam všetko... môže byť?

Za vaše cenné rady vám všetkým ešte raz ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
randal
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 11 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: vk
Vek: 46

Príspevok od používateľa randal » 04 Júl 2011, 14:52

Ja by som jednoznačne volil tento: http://www.ahifi.cz/reproduktory-helix-blue-b-5x.html
ešte lepšie tento: http://www.ahifi.cz/reproduktory-helix-esprit-e-5x.html
ale ten už bude asi nad Tvoj rozpočet.
0
naj film: Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa
naj herec: Gary Oldman
naj herečka: Helena Bonham Carter
naj športovec: Valentino Rossi
naj hudba: AC/DC
naj spisovateľ: Stephen King
naj kniha: Vrece kostí , Cintorín zvieratiek, 1408

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 04 Júl 2011, 14:53

Rozpočet ???A zosík by som kúpil napr aj na bazoši.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

clarion

Príspevok od používateľa clarion » 04 Júl 2011, 14:53

Pokiaľ sa máme baviť o zvuku, tak pixoviny typu silnejší zosík, a podobne sem neťahajme. Ako tu Juro napísal, pokiaľ nebudú urobené akustické úpravy, ktoré vytvoria ozvučnice bez akustického skratu a nebudú tie dvere "dýchať" tak môže robiť čo len chce, hrať to dobre nebude. A

Napíšem to takto, aj slabé repro poháňané rádiom zahrajú hlasnejšie a kvalitnejšie v upravených dverách, ako silné repro so silným zosíkom v deravých dverách ako ementál.

Nakoľko sa z časti živím montážami muziky do áut a so svojou predchádzajúcou inštaláciou som vyhral jednu "súťaž" čo sa týka zvuku v aute, mám pomerne jasnú predstavu o tom, kadiaľ sa vydať za slušným zvukom v aute.

Otrockým zvyšovaním výkonu a príkonu to asi nebude......



Mám vyskušané http://www.aftermarket.sk/kategoria/aud ... lix-b-52c/ a za danú cenu sú fajn. Ale opakujem, bez úprav dverí si moc nepomôžeš.
A ak použiješ 13ky reprá, woofru sa časom nevyhneš.

Pri inštale 13tok treba dodržať viacero vecí, aby zahrali. Navyše je pre 13ky (ale aj pre 16ky) objem dverí veľa. Plandajú na basoch pri vysokých hlasitostiach...
Naposledy upravil/-a clarion v 04 Júl 2011, 14:59, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nero150 » 04 Júl 2011, 14:57

no rozpečet tak ako cim menej tym lepsie ale urcite zase nie repraky z tesca a podobne... tie druhe repraky co si tu dal tie by som mozno aj bral... a zosik v tych som jelen...ale zaujal ma tento:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/10813776/zesik-300w.php
sice značka neznama ale pre bezneho uzivatela by to mohlo stacit?
alebo:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/1076598 ... VK-238.php
0

Používateľov profilový obrázok
randal
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 11 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: vk
Vek: 46

Príspevok od používateľa randal » 04 Júl 2011, 15:05

Nekupuj také šmejd zosíky lebo pri poruche Ti odpáli aj repráky.
..a priznajme si, je tam dosť veľká šanca že po polroku skape ten šmejd.
0
naj film: Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa
naj herec: Gary Oldman
naj herečka: Helena Bonham Carter
naj športovec: Valentino Rossi
naj hudba: AC/DC
naj spisovateľ: Stephen King
naj kniha: Vrece kostí , Cintorín zvieratiek, 1408

Napísať odpoveď