Vystupny transformator

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Yety
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Demandice
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Vystupny transformator

Príspevok od používateľa Yety » 14 Sep 2011, 10:55

zdravim, chcel by som sa opytat ci by mi niekdo nevedel pomoc, robym si tento elektronkovy zosilnovac http://ms-audio.sk/Konstrukcnenavody/ppp035.html a je v zapojeni paralel push pull.
Chcel by som sa spytat ci by mi nevedel niekdo mudrejsi poradit ohladom navyjania vystupneho transformatora. Ked som uja googla poprosil o info vyhodil mi par stranok kde boli informacie o single end vystupnom transformatore, respektyve neake trafko za normalnu cenu poradit napr od indelu.

Vopred dakujem za info
0

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Príspevok od používateľa polo » 14 Sep 2011, 12:40

PPP je 4 koncove elky(len pre istotu pan na stranke pise PPP ale ma zapojene len klasicke PP- 2 koncove elky) pouzitelne trafo od indalu je len jedine TGL100/001 pre PPP zapojenie pripadne zohnat trafo s Tesla Music 130 alebo si nechat navynut v blatnej pripadne revoco.
0
'Cause life is like a game sometimes

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 14 Sep 2011, 13:11

polo, plácáš nesmysly.

PPP je pro dvě elky, ale dva plovoucí anodové zdroje a jinej výstupák (jinej převod) než PP.

Music 130 je klasickej PP, ale zdvojený koncovky, to nemá s PPP nic společného.
0

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Príspevok od používateľa polo » 14 Sep 2011, 15:03

Parelny dvojcinny stupen sa pouziva ako oznacenie takto zapojeneho zosiku to je fakt katody su potom pripojene na na konce vynuti traf a samozrejme nato zohnat vystupak je pomerne komplikovane.
Ano nepozrel som si dost dokladne tu schemu prebehol som celim pdfkom a uslo mi ako je zapojene zapojenie ktore autor pouzil samozrejme nato s aneda pouzit vystupak s music130 ani ten od indalu ospravedlnujem sa za dezinformaciu.

Ale pojem PPP = PP pararell sa bezne pouziva na zapojenia kde je koncovy stupen zapojeny pararelne(teda koncove elektronky) viz. google kde najdes spoustu takych schem a su oznacene ako parallel PP(PPP) a pritom s ajedna o PP zapojenie ale koncove elky su pararelne tak to zjednodusene pomenovali ako pararelne zapojenie aj ked odborne viz. literatura(ako verny zvuk atd.) ozacuje ako PPP zapojenie kde je primarne vynutie vystupneho transformatora v katodovom obvode koncovej elektronky.

Svoje placas nezmysli si laskavo strc nauc sa aspon trosku slusne komunikovat a pouzi google kde najdes dost clankov vratane wikipedie kde je PPP ozacene ako PP s elkami pararelne.
Ano Music ma zdvojene koncovky a inak povedane ma ich pararelne ak vies co to slovo znamena ak nie skus pouzit google najdes slovnik.
0
Naposledy upravil/-a polo v 14 Sep 2011, 16:43, upravené celkom 1 krát.
'Cause life is like a game sometimes

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 14 Sep 2011, 15:20

Je to od pána Rochelta pozeral som to minule.Výstupné trafo používa od Experience-electronics.Cena 127€ na kanál.Tak lepšie ozaj od toho indelu.Počul som ich sú celkom super.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Sep 2011, 15:27

Polo - net je plný nesmyslů, nelze věřit všemu co na něm najdeš. Obávám se že Danhard má pravdu, nebo alespoň já to vidím stejně.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Príspevok od používateľa polo » 14 Sep 2011, 16:12

Neviem ale vsetky PPP schemi podla netu vyzeraju takto http://www10.big.or.jp/~dh/work/86062.html este aj vyrobcovia vystupakov maju PPP( v zatvorke napr. 4xEL34 a udaj Raa ktory sedi podla katalogu elektornky pre pararelne zapojenie klasikcy s anodami o vystupak) este aj katalogove lisit niektorych eliek maju takysto zobrazeny PPP zapojenie ako je aj ten link (napr. telefunken,RCA a pod. ale tak asi to maju zle ved celi internat je plny dezinformacii :lol: )
Este aj JJ electronic ma pri svojom zosiku s 4xKT88 na koniec(pricom schema je napr. v lamparne) napisane PPP (Push-Pull Prallell ) a tam je jasne primarne vynutie v anodovom okruhu elektronky.Ono mozno je aj rozdiel Push pull pararellel a pararellel push pull. Kazdopadne ako som napisla ja som si tu schemu v pdfku zle pozrel neuvedomil som si ,ze sa jedna o zosilovac kde ma primar trafa v katodovom obvode elky ako som aj vyssie napisal preto som spomenul trafa od indalu a music130 samozrejme pouzit sa nedaju moja chyba som vydel len PPP EL34 a v pdfku si pozrel len schemi an zaciatku kde su klasicke PP )
Ale tak tazatelovy to nepomoze teda ohladom jeho otazky revoco predava vystupaky od experience electronic alebo si dat predpis a blatna to navynie.
0
Naposledy upravil/-a polo v 14 Sep 2011, 16:50, upravené celkom 2 krát.
'Cause life is like a game sometimes

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Príspevok od používateľa Hop377 » 14 Sep 2011, 16:17

PPP znamena sice Paralel Push Pull, ale nie ze by boli 2 konce zapojene paralerne, ale vystupne elktronky maju napajanie anod zvlast su budene opacnou polaritou v kazdom okamihu.
0

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 14 Sep 2011, 18:09

Yety: ten pan rad pouziva vystupaky od Experience, tiez ich pouzil v zosilnovaci s 6S33S lampami, na ktory sa chystam ja. Napis mu mail, nech ti napise ktore presne vystupaky od Experience pouzil. Ked pekne napises a poprosis, urcite ti odpise. Potom si najdi na stranke Experience pdf datasheet od tych vystupakov a posli ho do firmy TBP Blatna, ze si objednavas u nich vyrobu vystupnych transformatorov, s parametrami podla katalogoveho listu od Experience. Takto som to urobil ja. Dva vystupaky z Blatnej, vratane poplatku za prevod penazi do zahranicia a postovneho z Ciech ma vysli na 94E. Jeden kus od Experience stoji 285E. Netvrdim ze kvalita bude rovnaka, ale urcite budu OK. Na rozdiel od Indelov su vystupaky z TBP na tensich plechoch, impregnovane a primar a sekundar su prekladane do viacerych vrstiev.

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 14 Sep 2011, 19:05

0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 14 Sep 2011, 20:14

Páni prečítajte si to PDF-ko všetko je tam popísané ako som už písal.A myslíte že chlap bude mať 260€ na výstupáky a nebodaj na napájacie ďalších 178€ ????

http://ms-audio.sk/Konstrukcnenavody/pp ... novace.pdf
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 14 Sep 2011, 21:37

Co to pises? Napisal som, ze si ma podla datasheetu od Experience objednat vystupaky v Blatnej. Bude to niekolko nasobne lacnejsie a kvalita nad mieru dostatocna na domacu stavbu zosilnovaca. Ak by bol highendak, tak mozno nie, ale to by urcite nehladal radu na tomto fore.
Co sa tyka kvality vystupakov od Indelu, nieco spomina aj tu: http://www.ms-audio.sk/Konstrukcnenavody/6c66csea.html

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Príspevok od používateľa danhard » 15 Sep 2011, 10:08

polo napísal:Parelny dvojcinny stupen sa pouziva ako oznacenie takto zapojeneho zosiku to je fakt katody su potom pripojene na na konce vynuti traf a samozrejme nato zohnat vystupak je pomerne komplikovane.
Ano nepozrel som si dost dokladne tu schemu prebehol som celim pdfkom a uslo mi ako je zapojene zapojenie ktore autor pouzil samozrejme nato s aneda pouzit vystupak s music130 ani ten od indalu ospravedlnujem sa za dezinformaciu.

Ale pojem PPP = PP pararell sa bezne pouziva na zapojenia kde je koncovy stupen zapojeny pararelne(teda koncove elektronky) viz. google kde najdes spoustu takych schem a su oznacene ako parallel PP(PPP) a pritom s ajedna o PP zapojenie ale koncove elky su pararelne tak to zjednodusene pomenovali ako pararelne zapojenie aj ked odborne viz. literatura(ako verny zvuk atd.) ozacuje ako PPP zapojenie kde je primarne vynutie vystupneho transformatora v katodovom obvode koncovej elektronky.

Svoje placas nezmysli si laskavo strc nauc sa aspon trosku slusne komunikovat a pouzi google kde najdes dost clankov vratane wikipedie kde je PPP ozacene ako PP s elkami pararelne.
Ano Music ma zdvojene koncovky a inak povedane ma ich pararelne ak vies co to slovo znamena ak nie skus pouzit google najdes slovnik.
Nevím co to znamená pararelne, ale když to tak zapojíš, tak to vynutie transformátoru vynutí do repráku určitě úžazný zvuk :D
0

Yety
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Demandice
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Yety » 19 Sep 2011, 09:15

JanoP: Meno vystupneho trafa je napisane v rozpise suciastok, ak sa nemyliim je to ap234<oisem z pameti>, spravi som to ako si povedal, vyhladal som si datasheet na ich stranke a poslal do ceska,m neviem akej firme,: moja otazka znela:
Dobrý den,
Chel by som sa informovať ci navíjate výstupne transformatori pre elektronkove zosilnovace. Mal by som zaujem o transformator pre zapojenie paralel push pull 2ks. Mohli by ste mi ale najskor napisat cenu , kolko by stali ak by ste ich vedeli spravit, Parametre transformatora vam zasielam v prilohe.
Vopred ďakujem za Vašu odpoved

odpoved bola:
Dobrý den,
transformátor s parametry dle přílohy v provedení EI by stál cca 1200 Kč/ks.Pro zadání bychom potřebovali znát, pro jaké zapojení bude využíván.Parametry můžete zvolit.

Zapojenie neriesim, ale neviem ake parametre este chcel vediet, a vlastne tato jeho odpoved ma viedla na moju otazku na tomto fore. Ohladom elektronok som uplny zaciatocnik, a po ukonceni skoli som sa elektrotechnike nevenoval vlastne az teraz som zacal, to jest uz 8 rokou po, a na viacere informacie musim pouzivat google, jak som spomenul, len ujo google mi k tomuto problemu dajak nevie pomoct, estre raz dakujem za odpovede
Prílohy
DBEAP234(1).pdf
(1.09 MiB) 118 stiahnutí
vystupak.png
0

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 19 Sep 2011, 10:47

Zdenek Panec ti odpisal, tak ze si pisal do firmy TBP Blatna :) Parametre ktore potrebuje tam su, "pro jaké zapojení bude využíván" potrebuje vediet ci ma mat trafo vzduchovu medzeru, alebo nema. Teda v akej triede bude pracovat zosilnovac, ci bude trafo aj jednosmerne sytene.

Yety
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Demandice
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Yety » 19 Sep 2011, 17:04

zapojenie neriesim som myslel tak , ze som mu to pisal on si toho nevsimol, ale to by som aj tak posielal este raz ked si budem to trafko u nich obiednavat, aspon typ zapojenia mi je zname <teda ak sa jedna o to ze zosik je paralel push pull>
0

mc.vlada
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Vek: 61

Re: Vystupny transformator

Príspevok od používateľa mc.vlada » 20 Okt 2011, 12:31

Jak bylo již napsáno, PPP je paralelní dvojčinný stupeň, PP je dvojčinný stupeň. Trafo ze 130ky je pro PP. Osvětlení rozdílu třeba na http://www.ms-audio.sk/Konstrukcnenavod ... novace.pdf, jak již bylo také uvedeno. Pokud budeš hledat stránky o elektronkových zesilovačích a výstupních trafech, určitě na něco narazíš. Onehdá jsem našel článek zabývající se přímo výstupáky PPP, bohužel si adresu nepamatuji. pokud chceš, aby to slušně hrálo, tak domácí výroba není ideální cesta (třeba shánění vhodných plechů) raději bych volil tovární výrobek, není to však levná záležitost a cena prudce roste s kvalitou.
0

Filip111
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 16:04

Re: Vystupny transformator

Príspevok od používateľa Filip111 » 13 Nov 2011, 16:43

zdar.chcel by som sa na nieco spytat.chcel by som si postavit toto lampove combo ale nastal jeden problem pri pocitani transformatoru. http://schems.com/manu/mesaboogie/boogie_lonestar.pdf ... tu je schema. nevedel by mi niekto poradit aky moze mat odber dany obvod na transformatorovej vetve 345V?
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Vystupny transformator

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 13 Nov 2011, 18:22

Do cca 300mA.
0

shaft
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 17:49
Bydlisko: Trnava
Vek: 28

Re: Vystupny transformator

Príspevok od používateľa shaft » 12 Mar 2014, 16:17

Zdravím
plánujem tiež stavať tento zosilňovač mohli by ste poslať pár firiem kde navíjajú trafá ? Chcem si dať navinúť aj výstupné aj sieťové z Blatnej mi poslali aj ceny výstupné dám asi navinúť tam, čítal som tu na fóre že sú s nimi dobré skúsenosti. Ale ešte rozmýšľam o sieťovom že by som ho dal navinúť niekde inde.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok