Moduly pre Audio (Maduda)

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 17:31

Keďže Často staviam rôzne NF zosilňovače rôznych výkonov a koncepcií, rozhodol som sa, že si urobím "univerzálne moduly", ktoré si dám urobiť aj na profi DPSky (hneĎ ako sa minú prototypové) a budem ich používať štandardne vo svojich konštrukciách. Zároveň som sa rozhodol, že s modulmi sa podelím a kto bude mať záujem, kľudne ma môže kontaktovať.

V tomto prvom príspevku budem editovať aktuálnu ponuku a zoznam (časom budú moduly iba pribúdať) modulov. Takže aby nebolo veľa kecania, idem priamo k veci:

1) ON/OFF Modul V2.3 možné osadiť relé Finder/Omron/30A relé dva druhy.... Plátovanie medi je 105um !!!! a DPS s hrúbkou 2mm, takže ideálne na výkonové zaťaženie.


2) ON/OFF Modul V3.0 - jedná sa o modul ON/OFF s funkciou Remote IN/OUT. Remote In je možné impulz alebo konštantné napätie od 5 do 24V. Ideálne na spínaie zosik/predzosik. Odporúčam prečítať návod

prototypové DPS - posledný kus

3) ON/OFF Modul V4.0 - jedná sa o modul ON/OFF s funkciou SoftStartu. Ideálne na väčšie výkony.

prototypové DPS - posledný kus

4) ON/OFF Modul with SoftStart, Remote and LC filter V5.1 - jedná sa o modul, ktorý má v sebe Remote IN/OUT, SoftStart a LC filter. Odporúčam prečítať si návod. Rozmer DPS a uchytenie korešponduje s rozmerom pre uchytenie do tunelu pre DPA222. Urobil som to tak preto, lebo týchto tunelov budem mať viac. Ideálne na kombináciu zosik a V3.0 predzosik (aktuálne použité v téme DPA220 a Dispre 2V3 by Maduda)

Dostupné iba profidosky - ceny na dotaz, farebné prevedenie biela a zelená maska skladom, iné farby na požiadanie

5) Speaker Protect V1.1 - modul na ochranu reproduktorov. Samostatné napájanie cez 2VA trafáčik, oneskorené zopínanie reproduktorov, okamžité odpojenie, možnosť pripojiť bimetalový rozpínač, odpojenie v prípade DC napätia na výstupe. Koncipované na mono.

Dostupné profi DPS. Plátovanie 70um, hrúbka DPS 2mm. Farba masky biela, iné prevedenie na požiadanie

Všetci, ktorí majú DPA110 V2.1 by Maduda a budú mať záujem, ponúkam profi DPS za výhodnú cenu!!! Je to jednorázová akcia pre týchto majiteľov. .

6) Speaker Protect V2.0 - jedná sa o ochranu reprodduktorov s oneskoreným zopínaním, okamžitým odpojením a ochranou pred DC napätím v stereo verzii. Ideálne do zosilňovačou, ktoré majú oba kanály napájané jedným trafkom. Zapojenie je urobené tak, aby nevznikali zemné sľučky. Má samostatné napájanie a je nezávislé na napájaní zosilňovaču. DPS je 2mm hrubá, plátovanie je 70um, nepájivá maska, popis, Hall. Poskytuje možnosť pripojiť bimetalový rozpínač a ponúka možnosť externého signálu pre ďalšie zariadenia na vyhodnotenie poruchového stavu

Ceny stavebníc som bral tak, že som sčítal cenu každej súčiastky s cenou aká je v GME a samozrejme malý poplatok. Uisťujem Vás však, že to je menej ako cena poštovného z GME : )
0
Naposledy upravil/-a trunek v 10 Sep 2013, 13:59, upravené celkom 8 krát.
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 17:32

I N F O

Tak modul V5.0 sa predal behom dňa. Záujem majú ďalší dvaja. Vyzerá to tak, že prvá séria by bola s čiernou maskou a bielim popisom. Rozhodol som sa pre 2mm hrubú DPS s plátovaním 70um. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o výkonový prvok, navyše rozdiel v cene 35um a 70mu bol menej ako 2€.

ON/OFF Modul with SoftStart and LC filter V 5.0 - FR4, 2mm hrubá DPS, 70um plátovanie (čierna maska bieli popis prvá séria) je predbežná cena nasledovná (platí na 80% odchýlky veľké nebudú):

majiteľia DPA110 - cena 13€/kus a menej
ostatní bežná cena - 18€/kus a menej
0
Naposledy upravil/-a trunek v 22 Aug 2012, 08:35, upravené celkom 2 krát.
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 17:40

No a teraz postupne pohážem nejaké fotky jednotlivých modulov a k nim aj návody v PDFku. Jedine Speaker Protect neobsahuje schému zapojenia v tomto free návode.

Tak najskôr ON/OFF V2.2. DPS má nepájivú masku na oboch stranách, servisný popis na strane Top. Rozmer DPS je 9,4x5,5cm. V PDFku je kompletný návod
Prílohy
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
ON-OFF Modul V2.pdf
(1.48 MiB) 247 stiahnutí
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 17:54

Ako Ďalší je ON/OFF V3.0. Hlavný rozdeil spočíva v možnosti diaľkového spínania externým napätím či už impulzom, alebo trvalým. Rozsah externého napätia môže byť od 5 do 24V. Moduly fungujú už od 2,6V. Takže zosik alebo prípadne iné zariadenie je možné spínať napätím z USB portu, TV, DVBT príjmače (niektoré novšie poskytujú 12V remote out), automatické zapínaie pri zapnutí PC cez USB port....

Odporúčam prečítať si návod a tam sa dozviete viac. No a potom samotné fotky. DPS som sa snažil navrhnúť úhľadne, silová časť a ovládacia sú na opačných koncoch a veľké izolačné vzdialenosti od 230VAC. Zapojenie obsahuje aj varistor na ochranu pred napäťovými špičkami
Prílohy
06.jpg
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
ON-OFF Modul V3 do 2MB.pdf
(1.44 MiB) 199 stiahnutí
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 17:59

ďalšia verzia V4.0 slúži ako SoftStart s funkciou ON/OFF. Funkcia je obdobné ako v ostatných moduloch. Znovu som sa snažil oddeliť silovú časť od ovládacej. Veľké izolačné medzery.
Prílohy
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
ON-OFF Modul V4.pdf
(1.27 MiB) 177 stiahnutí
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 18:07

No a zatiaľ ako posledný predstavujem ON/OFF Modul with SoftStart, Remote and LC filter V5.0. Tento obvod je kombináciou doterajších. Obsahuje toho najviac. Odporúčam prečítať si návod. Je predurčený do delených zostáv zosik/predzosik v kombinácii zosik V5.0 a predzosik V3.0. Viac už povedia fotky
Prílohy
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
ON-OFF Modul V5.pdf
(1.54 MiB) 196 stiahnutí
0
Naposledy upravil/-a trunek v 09 Sep 2012, 07:33, upravené celkom 1 krát.
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 19 Aug 2012, 18:12

Modul na ochranu reproduktorov - oneskorené zopínanie reproduktorov, okamžité odpojenie, možnosť pripojiť bimetalový zozpíbnač, odpojenie v prípade DC napätia na výstupe. Jedna DPS je na jeden kanál. Na stereo treba dva kusy. Modul bol predurčený na dual mono zostavy, ale nie je problém použiť dva moduly v stereo zosiku napájaným z jedného trafka
Prílohy
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
Speaker Protect - free verzia.pdf
(1.75 MiB) 300 stiahnutí
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

slimak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 30 Sep 2011, 17:40
Bydlisko: Kanianka

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa slimak » 19 Aug 2012, 21:11

Rado sa snaží, má to pekné. Hneď som si pár vecí objednal.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 20 Aug 2012, 15:51

Verzia 5.0 (s LC filtrom) je predaná. Vzhľadom na to, že záujem by bol, zistím ceny takejto DPS. No farebná kombinácia nebude až taká pestrá. Na jeden prírez pôjdu 3 kusy. Zatiaľ dol jeden záujem o čiernu DPS s bielim popisom a druhý záujem o klascikú zelenú masku a biely popis. Keďže DPS plánujem používať aj ja, tak prvá trojica by mohla ísť do výroby už čoskoro. Ak by mal ešte niekto záujem, nech dá vedieť. Jedá sa momentálne o konkrétne V5.0
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

neznamy

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa neznamy » 20 Aug 2012, 16:11

len taká estetická otázka - nepoužívaš nejako veľa cínu ? prípadne blbé tavidlo ? zdá sa mi že máš na nožičkách strašne veľa cínu (také bombule-prípad C) . Nie som síce žiaden majster v pájkovaní , no pomaskované dosky sa pájkuju excelentne a dá sa tam priblížiť obrázku B

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 21 Aug 2012, 08:09

je to na prototypových DPS, ktoré boli postriebrené a pájkované až po pár týždňoch. Je to lepšie ako nič, ale nie je to Hall. Profidosky idú oveľa lepšie. Takže aj aj. Niekde môže byť viac cínu. Pájkujem v práci s hrotom ako rýľ.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Aug 2012, 11:08

Keby si videl moje pájkovanie zaplačeš :D Veď predsa nieje nejaký stroj alebo profík ktorý vie kolko cínu a ako dlho sa s tým babrať.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa trunek » 21 Aug 2012, 16:14

dám foto pájkovania aby ste boli spokojnejší. Viem to, ale nie vždy to ide ideálne
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Aug 2012, 16:50

Ja osobne používam na pájkovanie mikropájku. S trafopájkou sa mi cín ťahá a nechce sa prichytiť na spoj a s mikropájkou ho pokne natavím kolko treba a pájkuje sa mi lepšie :) Takže myslím si že mikropájka je lepšia ako trafopájka a vzdávam hold tomu čo ju vymyslel :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa nalimko33 » 21 Aug 2012, 17:08

hovadina... keď si kyptavý tak Ti ani mikropájka nepomôže! všetko čo som sem dal je spájkované trafopájkou...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Aug 2012, 17:11

No neviem akú používaš ale keď pájkujem svojou tak sa cín neprichytí na miesto ale sastále ťahá po drôte. neviem prečo tak som sa obrátil na mikropájku.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

clarion

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa clarion » 21 Aug 2012, 17:18

AlbertEinstein napísal:No neviem ....
Kurňa, chlapče, to ani nie je možné ako ty dokážeš v každej téme aktívne spamovať a zasierať príspevky sprostosťami.
Čo naháňaš príspevky? Chceš mať pri nicku 5 medailí? Či o čo ide?

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Aug 2012, 17:50

Tak presne o to.... mi nejde ! nato je tu fórum aby sme sa pýtali radili a oboznamovali. Ja som len písal že to ide dobre mikropájkou a že trafopájkou mi to nejde to je všetko. Nechápem prečo sa na*ieraš :roll:
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa nalimko33 » 21 Aug 2012, 20:09

nechaj to tak Vilo... mladý namiesto toho aby trénoval tak ako ja, sedí pred klávesnicou a otravuje sprostosťami...
holt ono je to IBA o tréningu... v mojich rokoch už mám čosi za sebou... a nie len pred klávesnicou - hehe...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Moduly pre Audio (Maduda)

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Aug 2012, 20:42

Ahá tak prepáčte :) S dierou v bruchu by ste asi spravili viac :wink: Nesedím pred klávesnicou lebo nemám čo robiť ale preto lebo nemôžem nič robiť. Viete ono choroba si nevyberá a keby to nebolelo, tak to čo mám rozrobené už je dávno hotové ale to asi ťažko pochopíte. Nemôžem nič robiť dokonca som aj chcel ísť do mesta po súčiastky čo som si objednal, cez telefón ako inak ale ešte sa nemôžem pohnúť. Ale nechajme to tak toto nieje téma aby sme rozoberali či niekto môže alebo nemôže niečo robiť :wink:
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok