Síťový brum subwooferu

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

kko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2013, 08:30

Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa kko » 16 Jan 2013, 15:11

Dobrý den
řeším stejný problém jiní, moc mi diskuze v odstranění chyby zatím nepomohly. Dodělal jsem DIY zesilovač pro subwoofer. Je slyšet slabě, ale rušivě, síťový brum. Na osciloskopu jde peaky ( ne sinus) s fr 50 Hz cca 20mV + drobný šum. Brum není ovlivnitelný nastavením vstupní úrovně a zmizí při rozpojení ( signálový kabel) korekčního zesilovače a konce. Zemnění je v jednom bodu, filtrace cca 20G/větev. Od pol. zemnícího bodu kkabel na výstup repro a desku zesilovačů. Přívody 220V kroucené, změna polohy trafa, jeho odstínění plechem vliv nemá. Vstupní i výstupní svorky jsou izolované od šasi. Napájení a zem je vedena na desku zesilovačů. Větví se ke konci a předzesu. Přes konektor a zenery (snížení napětí pro stabilizátory) a stabilizátory je napájen předzesilovač. Je fakt, že část země ke korekci ( Linkwitz Riley) je brána za zemí ze stabilizátoru. Prikladam blokove schema a desku predzesilovace, průběh země od konektoru desky konce je označen žlutě.Pokud by někdo mohl pomoci, budu rád.Díky
Prílohy
deska_korekce.jpg
zes_bloksch_maly.jpg
0

peterhostak77
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Dec 2012, 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 46

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa peterhostak77 » 16 Jan 2013, 22:22

Ten Plošný spoj nemáš dobre riešený.zem by prepojkami nemala ísť. Hlavne by mala ísť do jedného bodu tam kde máš pod stabilizátormi prepojku k operáku tam zrušiť spoj a prepojiť ku kondenzátorom za stabilizátory. druhá vec je že ti chýbajú blokovacie kondenzátory k operákom.
A ešte jedna vec, asi bude potrebné spojiť stred zdroja (zem) s kostrou zosilňovača, a odtiaľ viesť zem k zosilňovaču ,predzosilňovaču konektorom atď.
0

kko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2013, 08:30

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa kko » 17 Jan 2013, 11:20

Diky. Takze taky si myslis, ze problem bude ve vlastnim predzesu, ne v zemeni krabice? propojku k zemi stabilizatoru jsem odstranil vcera, zem vedl na spolecny bod vstupu - bez efektu. vecer to cele predelam podle navrhu, jsem zvedav.
0

peterhostak77
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Dec 2012, 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 46

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa peterhostak77 » 17 Jan 2013, 12:47

Najprv by som asi premiestnil hlavny zemniaci bod ku kondenzatorom na vlastnom zdroji a v tom istom mieste spojil s krabicou.
0

kko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2013, 08:30

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa kko » 17 Jan 2013, 13:09

Spojit kastli se spolecnym zemnicim bodem jsem uz zkousel - bez efektu. JestePresunu zemnici bod na zem u kondenzatoru. Neni mi plne jasne, kde navrhujes stred zemeni predzesu - v miste spojeni propojky ( co jde od OZ, u druheho OZ pod stabilizatory slouzi jen k uzemneni vstupu nepouziteho OZ - jsou dvojite) s sirsi ploskou zeme za stabilizatory? Pak sem pripojit zem vetve vstupu? Zkousel jsem oddelit "silovou" a "signalovou" zem - vetev ("silovou") ukoncit za stabilizatory( zruisit propojku) a zem od obou OZ spojit s druhou vetvi ( signalovy vstup IN ). Obe se sejdou u vstupniho napajeciho konektoru. Bohuzel vliv to nemelo.
0

peterhostak77
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Dec 2012, 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 46

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa peterhostak77 » 17 Jan 2013, 16:59

Ešte som si všimol jednej veci. Na prívode napájania máš zrážacie odpory ale nemáš za nimi kondenzátory ktoré májú zásobovať stabilizátory a zároveň vyrušia prípadné zvlnenie. Ďalej ako si napísal zemniaci bod predzosilňovača spraviť na širokej ploške za stabilizátormi. :wink:
0

JanoP

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa JanoP » 17 Jan 2013, 17:12

Vyskúšaj toto:
zes_bloksch_maly.jpg
Poznám viac prípadov kde to pomohlo.

kko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2013, 08:30

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa kko » 17 Jan 2013, 22:01

Presun zemniciho bodu ke kondum nepomohl, zato JanoP - Bingo!! zbyl drobny brumik mizici po spojeni zemn. bodu s PE. V podstate jste meli pravdu oba - blbe vedene zemneni. Staci dusledne oddelit napajeci a signalovou zem a tuto spojit se signalovou zemi konce. Pouceni pro dalsi " nestastniky" do budoucna. Ogari diky!!! Moc.
0

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 08 Okt 2015, 22:27

Zdravim pani, mam problem s brumom subwooferu. Doteraz som mal aktivny subwoofer pripojeny priamo cinchovym kablom k zosilovacu - vsetko fungovalo skvele ziaden brum. Basy sa mi zdali trosku silne tak som zaradil pred vstup subwoofera potenciometer (22kohm/log) a zacali sa problemy. Pri uplne mimnalnej hlasitosti je brum nulovy, pri maximalnej hlasitosti tiez, ale pri 50% hlasitosti je brum dost silny, cim to je sposobene a ako to mozem odstranit?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa alidedko » 08 Okt 2015, 22:33

Ako si ho zapojil?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 08 Okt 2015, 22:34

no klasika, pri pohlade z predu : 1. nozicka z lava - zem 2. - vystup signalu do subwooferu a 3 je audio vstup
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Okt 2015, 23:03

no klasika, pri pohlade z predu : 1. nozicka z lava - zem 2. - vystup signalu do subwooferu a 3 je audio vstup
Co je polad z predu u potenciometa ?
Ktory pin na potenciometri je 1, 2 a 3?
Ja uz myslim ako si to zapojil, ale radsej to nakresli, aby jeden nerozpraval o voze a druhy o koze. Bakreslit vo win v skicari, alebo odfot a uploadnut to sem. Potom sa mozeme bavit o tom ako to zapojit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Re: Síťový brum subwooferu

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 08 Okt 2015, 23:22

no principialne to je takto Obrázok

vlastne len pred vstup subwoofera som na kabel hodil potenciometer to je vsetko
0

Napísať odpoveď