Reproduktory do auta

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa Samanko » 21 Júl 2013, 20:44

Zdravicko vospolok.
Idem sa vas opytat ake reproduktory by ste odporucili do auta vv passat r2001, kedze ja do tohto nevidim ..

Majitel v nom doteraz len dva predne, z toho mu jeden uz nejde )a druhy chrabci - ale o to nejde.

Ide tam zosilnovac stvorkanalovy magnat 800W (viem, ja som to len odpisal :D) , a subwoofer neaky magnat zevraj ho mal pri tom zosiku - este som to nevidel.
V zosilovaci sa da nastavit volume, vystupne filtre a korekcie na 2+2 kanaly = cize nie na kazdy kanal zvlast ale na dva plus dva.

Radio ma znacky boss, nic o nom neviem, nevidel som ho, ale vraj by malo byt neake vyzsej triedy.
A teraz bud dam tie styri repro v aute paralelne lavu a pravu stranu a subwoofer dam na dalsi kanal - aby som mohol pouzit filtre, alebo dam repraky na radio a len sub na ten zosilnovac - fakt neviem moc o tom radiu.


No je problem ze absolutne niesom audiofil cize neviem ake reproduktory - znacku a podobne.
Zosilnovac by mal mat podla datasheetu 4x80W. - datasheet je v prilohe.
Rozpocet hovoril cca do 200 eur. cca -- Ide mu skor o kvalitu ako o cenu.

Dakujem, pekny vecer :)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa TomKocuR » 22 Júl 2013, 10:12

Autorádio BOSS vyššej triedy? No povedzme že hej.
Znásilňovač a subholfer by bol, takže subholfer by som zapojil v mostíku na jeden z párov výstupov znásilňovača a na druhý by som zavesil predné reproduktory. Zadné (keď už sú tak silno potrebné) by som napájal priamo z autorádia.

Rozhodoval by som sa medzi:
http://www.tuninghifishop.sk/u-dimension-el-comp-6 - veľmi chválené v recenziách, z bežných autoreproduktorov vraj jeden z najlepších pomerov cena/výkon
Beyma SCK-65 - mali by ponúknuť slušný pomer cena/výkon, nepáčia sa mi ale elektrolyty vo výhybke
Carpower CRB-165SET - výhybky majú spravené lepšie ako beyma, stredobas a výškač budú zrejme hodne podobné.

Alebo sa vykašľať na zadné repro a poriešiť len predok, to by tam potom mohlo ísť niečo takéto:
http://www.tuninghifishop.sk/morel-maximo-6-2way
http://www.tuninghifishop.sk/gladen-rs-165

Absolútnou samozrejmosťou je vytlmenie a uzavretie dverí
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa Samanko » 26 Júl 2013, 22:49

noo .. az teraz som prisiel z prace tak odpovedam az teraz ..
takze ./. Ma radio boss 648BI .. zosilnovac v prilohe (teraz uz naozaj)...
repraky chce mat aj vzadu, jedna z priorit preco to robi ..
priznavam ze som moc nekukal to co si tu napisal zatial - vela hodin, a zachvilu vstavam a to som este nezaspal ani ..
bude tam este asi treba poriesit MDF KRUZKY atd ale to pokukam zajtra vecer alebo v nedelu ..tak sa ozvem
.. TomKocur - diki, fakt pokukam ale neskor..
Prílohy
magnat_bull_power_four_sch.pdf
(381.22 KiB) 58 stiahnutí
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa Samanko » 28 Júl 2013, 20:22

Ouukej, zobral som tie prve .. plus kruzky, atd .. len este mam dilemu s tesnenim .. .. co som poeral tak dobre su ale svinsky drahe.
nevies o niecom lacnejsom, co by stacilo ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

help
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04 Aug 2013, 18:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa help » 04 Aug 2013, 18:19

ja na tvojom mieste by som riesil tuto zostavu ak chces kvalitne reproduktory:
zadok 6x9 JBL t696 http://caraudiosystem.co/?page_id=1068 strasne silne reproduktory
predok jasna volba cena a kvalita http://caraudiosystem.co/?page_id=588
ak by si potreboval poradit zosik pisni alebo na stranke najdes zosiky podla skreslenia lebo teraz kupovat hudbu do auta to je kupovanie ako macku vo vreci.
0

dascia

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa dascia » 04 Aug 2013, 19:05

Samanko napísal: Ide mu skor o kvalitu ako o cenu.
Help, ide mu o kvalitu, tak mu neradať kdejaké plečky s biednym zvukom. JBL zo súčasnej ponuky nebrať. Priemerná komercia, biedny zvuk za neprimeranú cenu.

A ak ide o kvalitu, tak akékoľvek repro, bez akustických úprav dverí, sú k ničomu.

help
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04 Aug 2013, 18:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa help » 04 Aug 2013, 19:34

nieviem co si pouzival zatyp reproduktora ale muselo to byt pred 10rokmi predpokladam :Pvidim ze si ich vela asi nepocul mal si ich aute?vidim ze asi nie a co mam poradit hifonics,pioner, drahe ako svina a k jbl zvukom sa ani nepriblizuju
0

dascia

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa dascia » 05 Aug 2013, 06:52

No vidím, že ani ty si zatiaľ nepočul dobre hrajúcu zostavu, lebo by si neradil kdejaké voloviny, ale prvú vec, ktorú by si mu mal navrhnúť je, aby akusticky upravil dvere, inak tam môže dať Focal-y Utopie a nič z toho nebude a za druhé, s kvalitným zvukom v aute nemajú NIČ spoločné zadné repro a navyše, rvať do Passata do zadu ovály je prasačina na druhú. Minimálne preto, lebo ani netušíš, že zadné repro v passate majú miesto v zadných sverách, že do plechu pod oknom ich bez autogénu nedostane a ak je to kombík, tak ten mal len roletu a na tú môžeš namontovať akurát plyšového psa, čo kýve hlavou.
Predpokladám, že si predajca tých krámov, tak sa snažíš predať, ale na to si si našiel zlú sekciu.

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa TomKocuR » 08 Aug 2013, 09:23

Samanko: neviem čo teraz myslíš tým tesnením. Ak tým myslíš tlmenie (čo je základ normálne hrajúcej zostavy do auta), tak ja som bral STP Silver, čo je ruská hmota s ktorou sa celkom dobre robí. Lacnejšie by ťa mohol potom vyjsť už asi len Vibraflex, ten ale nemá hliníkovú fóliu. Tlmenie je ale základ ktorý tam proste musí byť, inak výmena reproduktorov nemá veľmi význam
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa platon.rado » 30 Okt 2014, 17:46

Nazdárek...páni potrebujem vybrať nejaké dobré repro za super cenu :D Bude to do Peugeota 206 r.v 2000.Cenu max 50-60€ za pár...Do auto reproduktorov sa veľmi nevyznám ani moc nesledujem napredovanie.O niektorých značkách som čítal, ale už dávno...potrebujem dvojpásma rozmer 165mm.Nepotrebujem veľké výkony.Montážna hĺbka myslím max 60mm.O vytlmení dverí a pod...vypisovať nemusíte.To všetko viem...
Počúvam rock,heavy metal,trash and detah metal :D Občas si zapnem aj Rytmusa.Ale nie to bola sranda... :finga: Díky za ponuky.

Toto by mohlo byť ???

http://www.eloshop.sk/tovar/35146-repro ... 3-2ks.html
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa jazzym » 30 Okt 2014, 19:37

platon.rado napísal:Toto by mohlo byť ???

http://www.eloshop.sk/tovar/35146-repro ... 3-2ks.html
za tu cenu určite nevahaj ..len aby to nebola jej pólka :wink:

dobry pomer ceny /kvality a basov ma značka sinus live.. . ževraj .no davno som nečital testy. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa platon.rado » 30 Okt 2014, 19:58

O sinus live som čítal niekdy ešte v časopise WATT.V tedy vyhrali aj test ale tie ceny.Do 206 sa mi nechce veľa investovať.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa daniel1212 » 30 Okt 2014, 20:47

určite by som skúsil aj niečo od ground zero
0

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Reproduktory do auta

Príspevok od používateľa jazzym » 30 Okt 2014, 21:31

Hertz by mala byť lepšia značka ako SinusL.
neviem či je taka možnosť inštalovať oddelene výškač , podla mna je to lepšie mať vo dverach vyškač a nižšie basák..preto by som volil oddelené komponenty ..len to je trochu drahšie ako koaxialne ..

ja som mal Magnat dark power 216 mal som ho nainštalovaný pod sedadlom v takych malych otvorenych bedniach bez vyškača, s vyhybkou +seriovo zadne plato 13cm SAL WRX na full range , a na druhom vystupe radia bolo seriove ozvučenie prednych dveri fabia I 13cm vo dverach a vyšku pri klučke. velmi zvlaštna sebranka ale zvukovo som nebol nespokojný - handikapovaný ani v basoch.
myslim že v aute je doležite aby to bolo dobre pripevnené nič nerezonovalo .. jedno či to bude Hertz, GZ, SinL alebo pioneer ..ten by som asi zobral keby som teraz kupoval. mno ja su chodec v tomto období :wink:
0

Napísať odpoveď