Ext Zvukovka/DAC do 100€

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

LukasLyrics
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24 Nov 2013, 22:47

Ext Zvukovka/DAC do 100€

Príspevok od používateľa LukasLyrics » 24 Nov 2013, 22:52

Zdravím, venujem sa produkcii hudby (hip-hop/rap). Mám tieto slúchadlá a na vianoce kupujem tieto reproduktory, tak som rozmýšlal že by sa k tomu šikla lepšia zvuková karta/DAC ako integrovaná v mojom notebooku. Keďže mám ntb tak zháňam buď externú zvukovú kartu alebo DAC tak maximálne do 100€. S touto čo mám v ntb zatial žiadne problémy nemám že by zvuk chrčal alebo neviem čo, ale podľa mňa by vďaka zvukovej karte/DAC bolo počuť rozdiel... Ide mi hlavne o výstup, čiže lepší by bol asi DAC, ale ak by sa našla nejaka zvukovka v tejto cenovej kategorii čo by vedela zabezpečiť lepši výstup ako nejaký DAC tak vezmem zvukovku.

Ideálna by bola s výstupom na repráky a slúchadlá, musí mať knob na reguláciu hlasitosti, všetko navyše bude už len... no navyše.

Čo som pozeral tak jedine čo mi padlo do oka bolo táto zvukovka, ak by ste ju niekto počuli alebo viete ako hrá, doporučili by ste ju?

... Nejaké rady?
0

neznamy

Re: Ext Zvukovka/DAC do 100€

Príspevok od používateľa neznamy » 24 Nov 2013, 23:03

cube sa predava uz aj u nas ??? vynikajuce

akurat citam ze to ma ale slabu driver podporu a su tam nejake problemy s tym... ja po nej poskulujem uz davno a mozno ze nadisiel cas moju creative usb vymenit

Používateľov profilový obrázok
bagan641
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 09 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Valaská Belá
Vek: 32

Re: Ext Zvukovka/DAC do 100€

Príspevok od používateľa bagan641 » 24 Nov 2013, 23:11

Ja mám Lexicon Alpha a neviem si ju vynachváliť :) Akurát ma troška slabší výstup na slúchadla ale to čo s toho lezie je neuveritelne :)
0
keď sa darí, tak sa darí...
S cievkou to je ako s dievkou, najprv napätie a potom prúd.
Fruity Loops 10 - moj druhý domov :)

LukasLyrics
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24 Nov 2013, 22:47

Re: Ext Zvukovka/DAC do 100€

Príspevok od používateľa LukasLyrics » 25 Nov 2013, 06:35

right13: takže mysliš že ta prodigy je dobrá?

bagan641: kamarát má tiež toho lexicona ale písal že sňou nieje spokojný, ale zas môže mať na to iba zlý pohľad :)
0

Juri1990
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 33

Re: Ext Zvukovka/DAC do 100€

Príspevok od používateľa Juri1990 » 13 Apr 2014, 17:23

Ja mám podobnú dilemu.
Moja situácia je, že zosík a bedne mám vcelku fajn(tesla gramec a veľké 3 pámsové tesly), ale zvukovku mám onboard a to je dosť tragické. Hľadám niečo lepšie ako tie super extra hráčske zvukovky čo majú milón efektov a niečo lacnejšie ako tie skutočne profi za 100+€. Osobne by mi stačil čisto jednoknálový dac ideálne aj s reguláciou hlasitosti.

Už sa tu spísalo o Lexicon alpha, potom som našiel jednu od ESI, čo vyzerá ako fajn značka, ale nikdy som od nich nič nepočul. Osobne mám vyskúšanú traktor audio 2 a to je krása, ale už za 100€.
0
Viac informatik ako elektrotechnik, o dosť viac

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok