Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 27 Mar 2014, 18:49

Zdravím mám tento zosilňovač zapojený v aute je to dvojkanál 2x200w RMS na jednom kanály mám sw ground zero 100XBT 250w napájacie káble mám 10mm problém je v tom že na další by som chcel zapojiť reproduktory vpredu prípadne vzadu avšak sa bojím že ked kúpim niake 2x40w a zapojím obidva paralelne a budem tomu peckovať že im ublížim,Aké repro by ste mi odporučili... Ďakujem za vašeodpovede :wink:
0

juromi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 06 Máj 2013, 20:35
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa juromi » 27 Mar 2014, 18:55

do serie keby si dal paralelne tak znížiš ich impedanciu na 2ohm ak by išlo o 4ohm meniče a to by už mohlo tomu zosiku vadiť :D čo tak zmostikovať na ten sub ?? aj tak pochybujem že to dá čistých 200W a do predu si daj repro cez výhybku stredobass a výškač :D
0

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 27 Mar 2014, 19:04

tak zajtra skúsim dať to do mostíka ale bojím sa lebo sú to nové veci :D neviem kolko ten basák zdrží... zosilovač ide aj na 2 ohmy a ked zapojím 3 repro s 4ohmami paralelne tak to bude mať iba 1 ohm? a aké hrubé káble mám dať na ten basák aby to hralo dobre ?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa alidedko » 27 Mar 2014, 21:05

Minimalne 10mm.
Co ta to napadlo, zapajat koax repro vo dverach na zosilnovac subu? Zubnu kefku tiez nepohanas motorom z pracky, aj ked je blizko a funguje ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 27 Mar 2014, 21:35

chcel som aby mi hrali čisto reprokutory aj pri vyššej hlasitosti ... momentálne má seriové repro VW tak kúpim niečo lepšie s dobrou citlivosťou a zapojím rádio tak dufam že to bude OK a ak mi ani to nebude stačiť tak budem asi potrebovať další zosilnovač ...
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa alidedko » 27 Mar 2014, 21:55

No. K tomuto len dve veci.
Ak to nechas na radiu, bacha na to, aby si ho neprehulil a neodpiekol v nom konce. Blbo sa to vymiena.
Ak to pojde cez zosik, bacha na vykon zosu, aby si nemal nastavenu velku vstupnu citlivost, nech neodpecies nove repro. Ale ucho snad mas a budes pocut, ze maju dost.
V principe na to ides spravne, zakazdym som to takto riesil - sub na mostik z jedneho konca, plus jeden extra 4ch koniec pre ostatne repro. U lepsich zosov si vies regulovat bud kazdy kanal samostatne, alebo aspon v paroch. To sa ti zide.
Vela stastia.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 28 Mar 2014, 16:28

Basák v mostíku hrá asi rovnako ako na jednom kanále tým usudzujem že výkon je dostatočný na ten SW tým pádom ho budem používať len na jednom kanále... jediný rozdiel v mostíku som spozoroval ked som vypínal rádio SW spravil baf baf :D

ďakujem za rady :)
0

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 16 Jún 2014, 19:54

Prosím o radu ... Zadymel mi auto zosilňovač PEIYING PY-B2H76R už po druhý krát, prvý krát riešil predajca reklamáciu výmenou za čisto nový kus neviete mi poradiť čo to mohlo spôsobiť... poistku mám tesne pri baterke 40A napájacie káble mám 6GA teraz dokonca mi aj tú poistku odpálilo a pritom hudbu som mal na minimum....
Môj názor je že mám tenké napájacie káble.som z toho už na nervy
Ďakujem za vaš názor a radu :)
0

clarion

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa clarion » 16 Jún 2014, 20:18

To s káblami nič nemá, pokiaľ sú korektne pripojené a nikde nie sú predraté, či nevatvárajú mostík, ale poviem ti, že Peiyng je asi tak kvalitná značka ako tenisky Aiddidaz od vietnamca za 2 eurá. Cena nie je všetko...

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 16 Jún 2014, 21:13

Mal som tam aj zosilnovač Ground Zero a ten mi tiež skapal ... 12v remote na zosilnovač mám pripojené paralelne na anténny zosilnovač :D môže to tak byť? berem že ten peiying je šmejd ale čouž kúpil som ho :/ ...
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa daniel1212 » 16 Jún 2014, 21:24

ten zosik som istu dobu mal, chvala bohu už je preč.. ak chcež z toho zosika napajať subak a koax repra nepôjde to, za jedno má to spoločnú výhybku pre oba kanály, čiže ak nadstavíš spodnú priepsuť na subwoofer , tak tie koaxy spališ pretože ti budú len "basovať" ako to ground zero.. ak zas pustíš cez výhybku celé pásmo nebude hrať subak dobre a koaxy pojdu.. ten zosilňovač použi max tak na subwoofer v mostíku na koaxy daj zosilňovač zvlášť a budeš mať aj stereo zapojenei z dvoch kanalov.. ak ti zadymel skontroluj si zaťažovaciu impedaciu (odpor repraku) taktiež môže mať reprak zlu bedňu ak zadymil zosik často sa to stáva kvoli impedancí ktorá sa počas hrania mení vzhladom od výchylky.. ten zosilňvoač je v mostíku stabilný aj do 2 ohmovej záťaže v papeiroch ma 4 tak nevidím dvôvod prečo zhorel.. ale inak ma velké skreslenie a hned ho dostaneš do limitu a spališ cievky na reprakoch... mne sa to podarilo..
0

vwpolosk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Mar 2014, 18:40

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa vwpolosk » 16 Jún 2014, 21:51

Do hudby sa nevyznám .... učím sa .... Ďakujem za rady ....reprák mám 4ohm na pripojenie som použil pozlátené bananiky to dúfam nevadí a nezmení to impedanciu... Velké skreslenie je to že nestíha hrať.... ale len hučí?
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač Peiying PY-B2H76R

Príspevok od používateľa daniel1212 » 17 Jún 2014, 19:31

neviem čo myslíš presne pod pojmom huči ale ak skresluje znamená že hra poočutelne inak ako za normálnych podmienok, doslova chrči...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok