aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

juraj55

aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa juraj55 » 07 Apr 2014, 19:20

chcem si kupit tento reprak a k nemu dat do bedne este nejaky vyskovy.

Kód: Vybrať všetko

http://www.dtelektronik.sk/kategoria/ozvucovacia-technika/reproduktory/basove-reproduktory/priemer-300-mm/basovy-reproduktor-dbs-g-1201-12-140w-4ohm/
aky k nemu,aby to bolo optimalne? a aky kondenzator pouzit? chcem to napojit na zosilovac s IO LM3886, mam tam trafo 20V 200VA. bude mi to v pohode hrat,nepokazim nic? ja bedne mam na domace pocuvanie, ale nie su take vykonne a chcem nieco silnejsie, na chaty,do zahrady a tak... samozrejme, za co najmenej penazi. nejak sa nam rozmohli chatarske akcie,to bude asi ty ze ide leto, a nechcem svoje bedne co pouzivam doma nosit, ta ksom si povedal ze zbucham nieco taketo. zato ta cena,ten basak, a tie 2 pasma... samozrejme nech to nerobi len bum,bum, alebo bum,cink, ale nieco mezditym,nieco rozumne.. viete mi poradit? :roll:

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa penjo » 09 Apr 2014, 23:26

To nie je také jednoduchú, že zoberiem nejaký basák, dám k tomu nejaký výškač, dám to do nejakej bedne a zapojím k tomu nejaký kondenzátor.
Ten tebou vybratý reproduktor nie je vhodný do dvojpásma...skôr by som povedal, že nie je vhodný na nič súce a nie sú k nemu ani dosť podstatné TS parametre (dajú sa zmerať).
Pravdepodobne nechceš vyhadzovať peniaze za nič drahé a aspoň trochu rozumne navrhnuté, či dokonca odladené.
Ak ti môžem poradiť, najlepšie urobíš, ak si zoženieš staršie tesla bedne ARS9204 (ARN5604+ARV161) a spravíš im novú výhybku podľa prílohy. Touto cestou by som sa uberal. Hrať to bude obstojne, bum-cink to robiť nebude a na chatu dostačujúce. Ale nie sú to bedne, aby si s tým robil randál! Lebo ti na chate nevydržia ani jednu prvú akciu.

Ak by si chcel zainvestovať a kúpiť niečo väčšie a silnejšie, tak zase len bazár a popozerať sa po niečom na PA. Ale ceny už budú niekde inde.
Prílohy
ARN5604 & ARV161 by godz.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa platon.rado » 09 Apr 2014, 23:40

Už len tá cena je alarmujúca že to bude sračka nad sračky.TS parametre resp Thiele&Small parametre neuvádzajú zrejme preto, aby sa kupujúci nezhrozil :D Chcel by som vidieť tú frekvenčnú charakteristiku.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

juraj55

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa juraj55 » 10 Apr 2014, 13:29

ale tak bude to robit randal nie? to staci.. lebo doma mam bedne, ale tie si nebudem brat na chaty,ako uz pisal kolega vyssie, skoda ich... na chaty len taketo sracky. takze neviete mi povedat z praxe a zo skusenosti,adekvatny vyskac a kondenzator na to,alby to "nejak" zahralo ?

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa divnyjean » 10 Apr 2014, 13:36

Keďže ti nejde o nič iné ako kravál, tak si kúp tento reproduktor
http://www.dtelektronik.sk/kategoria/oz ... lektricky/
deliť ho nijako nemusíš, len pred tú výšku šupneš odpor cca 27 -30 ohm a hráš. Nejako. Biedne. Ale o to tu nejde. Takže tak.
0

juraj55

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa juraj55 » 10 Apr 2014, 14:02

ano spravne, ide o chatu,kde ked hra 1 pesnicka cely den dookola,nikto si to nevsimne,hlavne ze je tam randal... aspon u nas to tak chodi... takze vobec nejde o kvalitu ( tu mam ak osom uz uvadzal doma v izbe )... napisal si mi ze tam ma mhodit odpor? a kondenzator nie? sa mi zda ze tym sa delia basaky od vyskacov ci? a este jednu otazku mam, este ked si pozeram tu stranku,

Kód: Vybrať všetko

http://www.dtelektronik.sk/kategoria/ozvucovacia-technika/reproduktory/sirokopasmove-repro/
keby tam dam len ten basak, a streove repro? lebo tie stredove hraju od 150Hz do 15 000 Hz. ako sa delia basove od stredovych,cim ?

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa divnyjean » 10 Apr 2014, 14:30

Piezo nepotrebuješ riešiť klasickou výhybkou, Do série s piezom do kladnej vetvy vložíš odpor, ale na záťaž aspo 10W. Do "mínusovej vetvy" môžeš pre pokoj duše do série vložiť fóliový kondenzátor okolo 1mikro na aspoň 100V . A nemusíš sa patlať s tlmivkami, do plnohodnotných výhybiek.

keby niečo http://www.kapaaudio.sk/urobreproduktory.htm
0

juraj55

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa juraj55 » 10 Apr 2014, 14:47

a so stredovym to je ako, keby chcem len ten basak a jeden s tych stredakov co som dal stranku, resp. kt. by k nemu siel ( ktory by vladal s nim hrat aby som ho neodpalil hned na prvej pesnicke) ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa Thales » 12 Apr 2014, 05:57

To by mě zajímalo k čemu je tam ten kondenzátor v sérii s piezem dobrý vzhledem k tomu že piezo je ve své podstatě také kondenzátor. Rezistor tam potřeba je na ochranu zesilovače, ale byla by vhodnější nižší hodnota.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

juraj55

Re: aky vyskovy reprak k tomuto basovemu?

Príspevok od používateľa juraj55 » 12 Apr 2014, 07:43

tak mi napis ze aky odpor tam supnut aby to bolo fajn... a s tym stredovym to je ako? to sa ako napaja ku basovemu? ci to uz musim ist cez vyhybku to uz len tak nenapojim? a keby som siel tiez cez odpor? 8O

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok