Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

janoc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 Apr 2014, 19:54

Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa janoc » 16 Apr 2014, 20:13

Zdravim,

po 3 rokoch som vytiahol tieto reproduktory zo skrine a chcem ich pouzit. Viem, ze som sa kedysi "hrabal" v zosilnovaci, ktory je umiestneny v pravom repro. Repraky brumeli, vzhladom na to, ze v pravej debne bol aj zdroj. Chcel som to vyriesit vytiahnutim zdroja (cievky) von z repro. Aj ho uz mam vyvedene, avsak som pred tromi rokmi skoncil v tejto faze:

kedze v tej dobe som sa v elektrotechnike ledva vyznal, pajkoval som ako o "zivot" :) Po zapojeni zosiku na trafo mi len v reprakoch brumi, ziadny zvuk. Kedze som pajkoval iba piny menica (KBP308) tak hadzem vinu na neho. Myslim si , ze som ho mohol odpalit dlhym pajkovanim az som ho upiekol. Ako som sa pozrel na PCB dosku, tak som ju kedysi riadne znicil :D Chyba mi "cinova ploska" na napajani, je diera v PCB - otec chcel riesit brum v repro filtrovanim az sa na to vykaslal atd... Vidno, ze si doska prezila svoje.

Chcem sa teda spytat, moze to byt tym menicom/usmernovacom? Skusal som ho zapojit aj mimo PCB, avsak to iste, repraky len brumia. Prikladam sem aj foto. Ano viem, je to sialene amaterska uprava. :D


Rozmyslam aj nad novym zosilnovacom k tymto repro, chcem do toho co najmenej investovat a nasiel som na internete podobny "pasktvil" ako je ten original v reprachoch - LEPAI LP-838. Repraky su pouzivane k notebooku, takze by mi stacil aj ten lacny LEPAI, co sa tyka kvality. Avsak najradsej by som spojazdnil povodny.

Obrázok


toto je starsia foto, ten drotik na PCB je zapojeny len jeden, je s nim vyriesena ta diera v PCB.
Obrázok

usmernovac
Obrázok

Specifikacia repro:
2x15W
6 Ohm

Vdaka za rady.
0

Qwerty2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 19 Feb 2014, 08:51
Vek: 24

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa Qwerty2 » 03 Máj 2014, 15:58

Najprv ak môžeš odskúšať samostatne repraky (či šumia )na iný zosik alebo aj bez len z pc pusti pesničku cez kábel do reprakov a ked chceš nový zosik skús s tda2030 az také zlé to neni jak sa hovorí.
0

janoc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 Apr 2014, 19:54

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa janoc » 03 Máj 2014, 16:43

Nazdar, zistil som, ze su TDAcka odpalene. Kupil som docasne sumitko Lepai LP-838. Mozem konstatovat, ze je na tom tento "zosilnovac" horsie ako povodne TDA2030A v reproduktoroch. Zosik vobec nesumi, z coho som bol prekvapeny. Avsak je velmi VYRAZNE prebudeny. Staci dat potenciometer volume do 1/3 a som na maxime, kde som sa dostal s povodnymi TDA2030A. Nehovoriac o tom, ze ked je potenciometer za polovicou tak do repro ide poriadny brum. + skreslenie a korekcie, to je cisty humus, TDA2030A je oproti tomu nebe a dudy. Je to predsalen na "kraval" do skody 120L kde netreba nic extra.
Avsak aby som na neho iba nekydal. Krabicka je pekna, na stole to posobi decentne. Mal som to za lacny peniaz a musel som rychlo vyriesit krmenie tychto repro.

Cez leto planujem spravit k bednickam LM1875, takze ma tu asi uvidite, ked to zacnem riesit. :)
0

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa lacika » 15 Máj 2014, 00:49

odfot to aj z druhej strany
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

janoc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 Apr 2014, 19:54

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa janoc » 16 Máj 2014, 14:48

No s tymi TDAckami si niesom isty, mozno su dobre. Dal som dole chladic aby som sa pozrel ako vyzeraju, a nevyzeraju odpalene, ale co ine by to mohlo robit. Vymenil som aj usmernovaci mostik, stale brum a nic. Nezapinal som to bez chladica, samozrejme. Posielam viac foto:
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok
0

Siggi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 01 Dec 2011, 11:58
Bydlisko: Bratislava
Vek: 54
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa Siggi » 16 Máj 2014, 14:57

a si si isty ze tie velke-filtracne kondiky su dobre????zvacsa tam byva pes zakopany
0

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa Jurajko » 16 Máj 2014, 15:01

Pekné spoje! Čo ti ten mostík nechcel von? :lol:
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa Jurajko » 16 Máj 2014, 15:10

Mňa by zaujímalo ako čím to napájaš a koľko V ??
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

janoc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 Apr 2014, 19:54

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa janoc » 16 Máj 2014, 15:15

Ak narazas na ten rozpadnuty plosak, tak to je tym, ze som sa dlho babral s napajanim, PCB nevydrzala :D
A ta cinova cesticka je sposobena dierou v plosaku, kde chcel otec povodne dat nejaky kondik, vzhladom na to, ze tie repro brumeli jak svina, ked bolo trafo 2cm od repro a zosika.

Len ako sa mohli kondiky odpalit? Lebo v ten den ked som to robil, tak repro rano normalne hrali a po mojej "uprave" vecer uz ani tuk, davam tomu pricinu taku, ze je to tym odpalenym PCB okolo mostika + ta diera, kdesi to nesedi.

Je to napajane original trafom k reprakom 230V-12V striedavych , po usmerneni, ak si dobre pamatam tak okolo 25V. Uz mi to lezi 3 tyzdne v sufliku, nic som s tym potom nerobil, nebol cas.
0
Naposledy upravil/-a janoc v 16 Máj 2014, 15:17, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa Jurajko » 16 Máj 2014, 15:16

Ak origo trafom, tak nic. Lebo ak dobre pozerám, má tam byť symetrické napájanie..
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

d3dfxMan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30 Nov 2013, 16:25
Bydlisko: Prešov

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa d3dfxMan » 16 Máj 2014, 15:31

Tiež, keď som začínal porobil som blbosti :). No asi prvé pravidlo, ktoré si zapamätaj je, že to čo robím musí byť niečím podložené (napr. vidím vyhorený rezistor, vymením ho za rovnaký, ale otázka 2 znie, kvôli čomu zhorel?? bol len preťažený? alebo kmital na vyššej frekvencií zosík??) Proste treba si dávať otázky, úvahy, kvôli čomu čo nejde a samozrejme treba mať skúsenosti a naštudovanú teóriu :). Naučsa základy merania, pájkovania + čítať dokumentácie k súčiastkam. Keď sa dotoho pustíš ono to pôjde samo, no musíš chcieť a hlavne vedieť čo robiť, lebo veľa toho poničíš :).. A čo sa týka zosíka, pri nesymetrickom napájaní by si mal namerať približne polovicu napájania na výstupe, a pri symetrickom niečo blízko nule (5mV, 20mV).. Mýlim sa?? Poučte ma niekto, ak sa mýlim..
0

janoc
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 Apr 2014, 19:54

Re: Zosilnovac v(k) Redstar RS-212

Príspevok od používateľa janoc » 16 Máj 2014, 15:39

ucit sa budem rychlo, studujem vysku so zameranim na Hardver, takze to bude dufam lepsie a lepsie.

A hrabat sa v tomto zosiku momentalne nemam cas (skuskove), takze budem vdacny za vsetky rady a ked bude cas, poskusam.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok