Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Samo333
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30 Apr 2014, 23:19

Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Samo333 » 16 Máj 2014, 10:31

Dobrý deň nevedel som do akej kategórie mám toto zaradiť tak som to dal sem
Takže chcel by som sa opýtať či niekto pozná zákon o tom ako hlasno sa môže púšťať hudba v paneláku samozrejme že cez deň do 22:00
Všade som to hladal ale nikde som to nenašiel ideálne by bolo keby to je obmedzené Wattamy lebo db nemám ako zmerať.
Myslím že niesom jediný kto má problém zo susedmi
Bolo by dobré vediet do akej hranice sa to dá púštať bez toho aby to bolo trestné.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Wili » 16 Máj 2014, 10:37

Trestne nieje pustat hudbu medzi 6:00 az 22:00, ale trestne je obmedzovat susedov / ich slobodu, alebo inym sposobom ich "obmedzovat" alebo inak povedane "robit im zle". Niektore zakony tykajuce sa tohto su velmi obsirne postavene a preto je to skor na vzajomnej dohode a niekedy ani sami policajti nevedia ako to je a preto sa snazia skor dosiahnut nejaky neutralny stred aby bol kazdy spokojny.

A co mas problem so susedmi ? :axe: skor ako dohadovat sa o tom co je a nieje trestne, je lepsie sa s nimi rozumne dohodnut kedy im to vadi/nevadi. Ale chapem ze su aj ludia s ktorymi sa proste nedohodnes na nicom.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa dan21 » 16 Máj 2014, 10:38

Mozno treba pozriet domopvy poriadok ak mate. Tam by to mohlo byt blizsie specifikovane. trebars my mame klauzulu ze vrtacky a hlasna hudba v case 8:00 - 20:00 .....................
0

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa divnyjean » 16 Máj 2014, 10:43

Keď ti sused roztrepe hubu a poláme ruky, budeš presne vedieť, nad akú hlasitosť sa nesmieš dostať aj v časo od 6,00 do 22,00.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa AndiCibula » 16 Máj 2014, 10:49

Nemylite si nahodou trestny cin a priestupok ? Presnejsie proti obcianskemu spolunazivaniu.
0
Performance in nanospace.

Nomen

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Nomen » 16 Máj 2014, 10:50

v panelaku ? nie je problem ..zhodil som mu na chodbe istic a cez dvere som mu vysvetlil , ze ked vyjde na chodbu rozbijem mu hubu , pravidelne vecer s vrtackou ked sa nudil ,..potom uz dal pokoj .. :-)

Samo333
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30 Apr 2014, 23:19

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Samo333 » 16 Máj 2014, 10:56

No v domovom poriadku to nieje a komentáre typu že mi niekto roztrepe hubu: zamysleli ste sa že keby mi roztrepal hubu a dal by som ho na súd nikto by neriešil blbú hudbu ale fyzické napadnutie tak sa prosimvás zdržte takýchto nezmyselných komentárov
0

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa divnyjean » 16 Máj 2014, 10:58

Zdrž sa ty obťažovania susedov hlasnou hudbou a je vymaľované. Nebude čo riešiť...

A v domovom poriadku to určite je. Len nevieš hľadať a pravdepodone ani čítať:
Podľa zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov platí, že „ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva iným tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru“. Týmto spôsobom sa postupuje cez správcu bytového domu alebo spoločenstvo vlastníkov podľa toho, ako má bytový dom upravenú správu.
0
Naposledy upravil/-a divnyjean v 16 Máj 2014, 11:00, upravené celkom 1 krát.

Nomen

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Nomen » 16 Máj 2014, 10:59

si smiesny , ked niekomu povies ze mu rozbijes hubu na chodbe a ste tam sami , moze sa stazovat akurát na lamparen ..ale ked mas 140cm pri vahe 45kg vyznie to smiesne ako to povies chlapovi co ma 186 a 100kil , a vôbec sa ti cudujem , chod sa stazovat na lamparen .. :-)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa alidedko » 16 Máj 2014, 11:02

divnyjean napísal:Zdrž sa ty obťažovania susedov hlasnou hudbou a je vymaľované. Nebude čo riešiť...
Myslim, ze tu sa jedna o opacnu situaciu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Máj 2014, 11:04

presne W, alebo db nie su urcene, vseobecne plati tak hlasno, aby to neobtazovalo ostatnych susedov.
uvedom si, ze niektori maju male deti, alebo prisli z nocnej a potrebuju si oddychnut. Tiez sme mali susedov, ktori pustali hudbu tak, ze my sme v obyvacke nepoculi telku. Par osobnych navstev, podotykam slusnych a bol klud.
Ked uz byvame v bytovke, tak aspon trocha tolerancie voci susedom by urcite nezaskodilo.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Wili » 16 Máj 2014, 11:13

Nomen, smiesny si ty, a tvoje jednanie len vypoveda o tvojej inteligencii
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 16 Máj 2014, 11:14

§47 b , ak je to ešte platné.
Prílohy
372 1990.png
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Samo333
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30 Apr 2014, 23:19

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Samo333 » 16 Máj 2014, 11:17

No tak ako ja som to skúšal že som pustil naplno hudbu a šiel som hore o jedno poschodie ku kamarátovy to počuvať že ake to je hlasne priamo nad tym to bolo počut kusocek viac menej iba bassy kusok sa triasli pohare ale nic extra tu ide o to že tá suseda s ktorou mám problém býva o 3 poschodia vyšie čiže nechápem ako to može počuť ide jej len o to aby my uškodila
0

Nomen

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Nomen » 16 Máj 2014, 11:17

hmm, vies ked sa sem niekto prihlasi do tohto fora , a jeho prvy dotaz je :/ co ma robit ze niekto hlasne vrta a je hlucny /, podla môjho nazoru je smiesny , a ty si sa asi este nestretol s takymi , co na dobre slove neberu , keby si mal male deti a sustavne ti niekto vrta okolo 22h do panelu a robi mu to dobre a bude ti zena to omielat aby si nieco spravil.. , potom uvazuj ako budes postupovat a vôbec , seriem na tvoj nazor co si o mne myslis , pekny den .. :-)

Samo333
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30 Apr 2014, 23:19

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Samo333 » 16 Máj 2014, 11:26

Dobre takže nedozvedel som sa aj tak nič nové iba to že hranice niesú určené
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Wili » 16 Máj 2014, 11:29

hranice urcene su - toleranciou tvojich susedov.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa elmoto » 16 Máj 2014, 11:32

Samo333 prosim kolko mas rokov?

V prvom rade ak hlasno pustas hudbu tak musis niest riziko, ze tym konanim budes zasahovat do zivota druheho cloveka.
Nezijes v jaskyni uprostred lesa kde si sam a zvierata sa zlaknu a ujdu prec. Ty zijes v spolocnosti ktora je zalozena na tolerancii.
Susedia toleruju a nijako ti nebrania pustat hudbu. Ty tolerujes, ze hudbu si budes pustat tak aby si ich neobtazoval v ich osobnom sukromnom zivote. Jednostranne to nemoze a nesmie byt.

Ak mas rad hudbu a hlavne hlasno tak na to su zabavy, diskoteky,... a v domacom prostredi je na mieste pouzitie sluchadiel !

V opacnom pripade ide len o pubertacku prezentaciu tvojej osobnosti s prikladom nerespektovania a neprijimania rovnakeho prava tvojho okolia.

Este raz. Nezijes v opustenej jaskyni.
Ak mienis vyzerat pred ludmi ako ten co na nikoho nehladi a robi si co chce a robi hambu svojim rodicom tak mas priestor sa nad tym zamysliet. Pozor ludom ktorym zneprijemis zivot budu nielen pokladat teba za zleho cloveka ale aj tvojich znamich, priatelku, rodinu...
Porozmyslaj.
Ak clovek zije v papierovej garsonke je jasne, ze si nemoze dovolit pustat hudbu ani len trosicku hlasnejsie. Riesenie je odstahovat sa alebo pouzit sluchadla. Stale musis rozmyslat nad svojim konanim lebo niesi tu sam. Ak si ludi otravis svojim konanim a ty sa v zivote dostanes do situacie kde budes potrebovat prave ich pomoc tak ver tomu, ze ti nemusia podat pomocnu ruku a ty budes lutovat vsetkeho coho si sa dopustil.

Chovaj sa ako rozumna citiaca bytost. Neber toto ako karhanie ale ako nazor z ktorehe je mozne co to prevziat.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa kubo150 » 16 Máj 2014, 11:34

Rozhodne byť v koži postihnuteho pri rozbíjaní "huby" si 2x rozmyslím, či mi stojí za to vymeniť zuby, jazvy, poprípade dolámané kosti a iné trvalé telesné poškodenia za peniaze a popritom opletačky so súdmi.

Čo sa týka bytoviek a panelakov, neuznávam to, je to ludská chovateľňa. Takéto hospodárenie umožňuje rozrastu obyvatelstva na miestach, kde to bežná príroda neumožňuje a ktomu dopomáha celý systém. Stačilo by, aby vypadla dodávka potravy, a všetci by pokapali ako myši bez potravy. Umožňuje to velké rozrastanie obyvatelstva.

Sú aj výhody, samozrejme.... a možno aj ja budem odkázaný na panelák...

Bývaš raz v paneláku a tak si to uvedom čo to obnáša a prispôsob sa, dohodni sa, a to platí pre oboje "hudobné" situacie. Vždy sa nájde típek, ktorému vadí aj myší prd, a sused, ktorý potrebuje hudbu počúvať celým telom, nie len ušami.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa alidedko » 16 Máj 2014, 11:47

3 poschodia vyssie, tebe to vadi a tym dvom poschodiam a nikomu naokolo nie? Neverim. Cez 3 poschodia jedine nejake PA a diskoteka Energy2000 od Poliakov ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok