audio z mp3 prehravaca na vstup externeho zosilnovaca

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

mp32symfonia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 14:29
Bydlisko: NSK

audio z mp3 prehravaca na vstup externeho zosilnovaca

Príspevok od používateľa mp32symfonia » 27 Máj 2014, 14:59

Nevedel by mi niekto poradit ako dostat audio signal z MP3 prehravaca na vstup externeho zosilnovaca, napr. starsieho typu radia Tesla Sonata? Ja momentalne standardy spotrebnej elektroniky velmi nesledujem, ale matnesi pamatam, ze na starych zariadeniach byvalo standardizovane V/V analogove rozhranie pre transfer nevykonoveho signalu medzi spotrebicmi. Napr, ak ste chceli vyuzit zosilnovac paskoveho magnetofonu na vstup signalu z externeho zdroja, sluzil k tomu specialny IN konektor (..typu DIN?) na prenos standardizovaneho ...?? 150 mV signalu (alebo 250 mV?) Takto bolo mozne navzajom prepajat rozne stolove spotrebice a teda vyuzivat zdroj signalu z jedneho a zosilnovat ho v inom a naopak. Moj aktualny rebus znie, ako by som mohol dostat vystup z MP3 prehravaca aby bol sposobily na vstup cez vyssie popisany standard? Kedze mam na MP3 iba dva konektory, USB a vykonovy audio, mam asi sancu iba s audio vystupom. Problem, je ako ho dostat na taku uroven vykonu aby odpovedala vyssie popisovanemu standardu nevykonoveho vstupu (250 mV?) aby som neodpalil nejake hradlo na vstupe zosilnovaca. Neriesil niekto nahodou podobny problem, Vopred dakujem za akukolvek reakciu.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: audio z mp3 prehravaca na vstup externeho zosilnovaca

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Nov 2014, 20:25

Štandardný nízkofrekvenčný signál je 0 dB čo je asi 775mV , takže o vstupoch s hodnotami 150 a 250 mV som nepočul ako univerzálny vstup Nf signálu . Staršie rádia mali 5-kolíkový DIN vstup s citlivosťou 775 mV ako univerzálny nízkofrekvenčný vstup , za podobnými účelmi ako si písal . Klasický MP3 prehrávač má výstup na slúchadlá s 3,5mm jackom , s regulovatelnou hlasitosťou . Stačí ti urobiť (alebo kúpiť) kábel s koncovkou na jednej strane 3,5 mm jack a na druhej strane 5-kolíkový DIN (ak to rádio , ktoré chceš použiť ako zosilňovač má takýto vstup) , ubrať na hlasitosti MP3 prehrávača , prepojiť ich spomínaným káblom a malo by to fungovať .
0

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: audio z mp3 prehravaca na vstup externeho zosilnovaca

Príspevok od používateľa jazzym » 15 Nov 2014, 20:53

aj ja použivam sluchatkový vystup MP3 do zosilnovača ..aj ked to moc nemam rad , .. lebo okrem trošku horšieho zvuku treba na dorovnanie hlasitosti k ostatnym vstupom zosilnit MP3 na max.

taketo niečo ti treba
Obrázok
z.http://slady.cz/text/petikulik-konektor ... -gramofon/
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok