signalova zem

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

neznamy

signalova zem

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Júl 2014, 16:56

Ahojte, potreboval by som poradit v nasledujucej veci.

Vyhrabal som v dielni Alps RK168, sice 100k, ale co uz, planujem ho pouzit v mojom zose na volume. Moj problem je ale ten, ze ma interne spojene krajne vyvody drahy ktore sa pripajaju na GND. To znamena, ze zo vstupnych konektorov mi idu 2 zeme. tie sa nasledne spoja v potenciometri a znova sa rozdelia na dve zeme pre kazdy kanal. Do toho sa primiesa este napajacia zem a je o zabavu postarane vdaka slucke ako prasa.

Ako to mam SPRAVNE zapojit ? V zose mam odpor na spojenie signalovej a silovej zeme nahradeny prepojkou. Napada ma jedna moznost, GND z konektorov priviest na GND zdroja, odtial fuzom pripojit potak a tuto zem dalej uz nezapajat nikde. S tym ze kvazi signalova zem by bola spolocna s napajacou, kedze su na doske prepojene tak ci tak

vdaka

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: signalova zem

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 16 Júl 2014, 18:49

Bežne sa zeme L a P kanálu spájajú už na vstupných konektoroch, takže od vstupov už pokračuje jeden spätný prívod pre oba kanály. A nikde nič nebrumí... :)
Ale samozrejme nie je zosilňovač ako zosilňovač. Koncepciu toho Tvojho nepoznám...ak máš dva samostatné moduly koncákov napájané spoločným zdrojom, tak by také pepojenie samozrejme mohol byť problém...
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: signalova zem

Príspevok od používateľa platon.rado » 16 Júl 2014, 19:26

0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

neznamy

Re: signalova zem

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Júl 2014, 19:29

platon, naco mi je rozlozenie noh, ja sa pytam ako prepojit zeme, nie pripojit potak. Navyse je to chybne, nohy sedia podla datasheetu

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: signalova zem

Príspevok od používateľa Thales » 17 Júl 2014, 00:46

Základ je vědět jak je reaklizovaný zesilovač, do kterého se to chystáš vestavět. Tak jak píše Unirorn. Máš jednu společnou zem pro oba kanály nebo je máš oddělené? Máš tam jen koncáky nebo ještě nějaké další moduly v cestě signálu?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď