odporucte repro k LM3886-ke

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

juraj55

odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 17 Júl 2014, 20:10

veeli by ste mi niekto kto mate s nou skusenosti,ci uz prakticke alebo kvalitne teoreticke,ze ake repro by najlepsie vyuzila? nejake priklady reprakov,ktore by som na nej vyuzil. chcel by som nejake kupit,ale aby neboli slabe,alebo zasa silne,ze to ani nerozhybem na nej... ja nemam moznost vyskusat ziadne repro silnejsie ako 30W takze neviem usudit a vybrat podla toho ze ake by bolo naj... a potom ked kupim a nahodou bude nedostatocne,alebo take silne ze bude spolky nevyuzite cize bude s toho väcsia skoda ako osoh,tak budem mat zasa hlavu v smutku :roll: 15´´ by potiahla, keby bolo nejake s vysokou citlivostou? alebo dva 12´´ na 1 kanal,tiez s nejakou vysokou citlivostou? samozrejme 4 ohmove. no skuste niekto nejake priklady :axe:

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 18 Júl 2014, 00:08

Asi by bolo vhodné ozrejmiť, čo sa s tým chystáš ozvučovať - teda spôsob využitia. Prečo treba tieto informácie stále z každého dolovať?
0

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 14:35

preco sa to treba kazdeho dokola pytat? asi preto, ze kazdy kto sa pyta, sa pyta preto,lebo je neznaly, cize na kazdeho neznaleho treba ist od zakladov... ako zakaznik v obchode,ktory si prisiel kupit dig. fotak(zrkadlovku), ale chudak nevie ze do interieru aj exterieru mu treba uplne iny objektiv, tak mu padne sanka priamo v predajni... ano, su aj taki, co chcu pekne fotky tak idu hned po zrkadlovke aby mali pekne fotky... ale to som odbocil.

no tak ku mojej povodnej otazke. ja sa pytam vseobecne. nespecifikoval som presne preto, lebo to nebude hrat len v jednej presne definovanej miestnosti, ja to planujem pustat po chatach,oslavach,na grill party v zarhadach, cize vseobecne by som povedal...

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa divnyjean » 18 Júl 2014, 14:43

Len neviem, či si si všimol, že toto nie je obchod, kde my predávame (chceme predať) a ty kupuješ. Toto je fórum, kde dobrú radu treba zaplatiť aj nejakými vedomosťami, či ochotou vložiť do toho aj vlastnú prácu, či nejaké znalosti. V prípade tohto fóra sú tí, čo dávajú tie dobré rady voluntaristi a tí, čo ich prijímajú, by nemali čakať, že niekto pribehne na zavolanie, vyklopí všetko na počkanie, čo roky skúšali, či študovali, čo owner potrebuje.

A k téme, otázka mala znieť, odporučte nejakú kombináciu repro + ozvučnica, napájať to budem LM-kom.
0

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 14:54

sak ajsne ja som to len narychlo proovnal, v akom asi som postaveni,ze do toho vidim ako slepy do kybla, a nikto studovany nespadol z neba. neviem potom preco sa to teda kazdeho treba pytat,uz nic ine ma nenapada... ked napisem dlhy clanok-nikomu sa nechce citat romany. tak sa pokusam skratene-2,3 strucne jasne vety... ked sa seknem, treba sa opytat, ano zasa opytat,a dookola kazdeho to iste sa pytat... to co opisujes ty je zidealizovany svet,kazdy vsetko vie,kazdemu je vsetko jasne,kazdy pise ako epxert ohladom elektro veci.

radu na repro+ozvucnicu nepotrebujem priamo,mna zaujima len cisto reprak, s akym by si vedel poradit. priklady... co najsilnejsi-do akych vykonov,priemerov,citlivosti, mozem siahnut,aby ho co naj vyuzil. proste bajocko,odhadom, ja uz sa potom budem snazit dohladat si bedne s co najblizsimi parametrami,tu odporucanych. ale robit ich isto nebudem-je s tym babracka a nakoniec to ako inak urobim zle :rolleyes:

Hinsi

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Júl 2014, 15:01

Pánové, zas se tu budou řešit kraviny a nic se nedozvíme. Takže co s tím, sakra, hodláš ozvučovat? :x

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 15:05

presne tak, este ze si zasiahol, lebo by som sa ani na tretej strane nic nedozvedel :axe:

no, tak ako som pisal, aj exterier,aj interier. chaty, ci uz dnu,alebo von,zahrada,rodinne party a posedenia,proste ked bude nejaka akcia niekde a pojdem,tak to berem zo sebou. cize nejaku zlatu strednu cestu...

Hinsi

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Júl 2014, 15:20

Milý Jurčo, žádná univerzální střední cesta neexistuje a už vůbec né levně. Z toho cos napísal si orpavdu nedokážu představit, jak taková bedna má vypadat. Asi nějaké odolné PA, když to budeš tahat na chlastačky?

Exteriér, to budeš ozvučovat terasu 5x3 metry nebo zahradu pro 100 lidí? To by ti nestačilo to LMko ani na středovýšky.

No já ti už do toho nebudu radšej zasahovat, oni si tě tu podají jiní, třeba Zbyněk :-)

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 15:21

:?

doteraz sme bravali vsade hifi vezu. posluzila aj do miestnosti,aj na vonkajsie posedenia. proste chcem len vediet,ake repraky najviac utiahne. nepytal so msa,ci to bude stacit na zahradu 100x100 metrov,ale ake repro najviac utiahne. je jedno ze to bude hrat "slabo" v tebe opisovanej zahrade-s tym aj uz zial nic nenarobim. je ale iste,ze to bude hrat lepsie ako ta hifi veza od aiwy... pytam sa,uz natvrdo,vyuzilo by to lmko napr. nejaky 15´´ basak,keby ma citlivost napr, tych 95db?
Naposledy upravil/-a juraj55 v 18 Júl 2014, 15:26, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa platon.rado » 18 Júl 2014, 15:25

LM na to naco chces je velka kravina.15" len to nie.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Hinsi

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Júl 2014, 15:29

LM3886 utáhne i 21" basák třeba v NDB21, když na to přijde. Horní limit velikosti repráku není. Spíš by ses měl zajímat, jaký nejmenší reprák se ti nepodaří spálit, až to někde na "akci" budete připití hulit na volume 387%.

Napdá mě snad jedině tohle. Je to hotové, změřené, s odladěnou vyhybkou. LM3886 to snese i s ožralou obsluhou si myslím. A zvukově to neurazí. A na zahradě to zařvat umět celkem bude.

http://www.prodance.cz/files/dl/1/1110/ ... _apt80.pdf

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 15:33

to ano, ale budem nadarmo kupovat 21´´,ked pojdu na polovicu,a zosilovac uz bude na pokraji sil chapes. lebo z watazi sa neviem vysomarit-niektory reprak 12´´ovi ma 500W a druhy zrazu uz len 100. tak a teraz co?

ynotech
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 01 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Pezinek ( pezinok )
Vek: 34

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa ynotech » 18 Júl 2014, 17:21

Ako vyhybku chceš použiť niečo z BSka alebo nejaký kondik a rezistor ?
0
Nikdy mi nič nefunguje na prvý krát :-D

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 17:25

chcem kupit uz hotove bedne. nechcem to skladat. je jasne ze keby som to robil,tak to zle dopadne. nieco prekupit,z bazosu,nieco co slo roky,a ide to, tak to prekupit za fuka-obcas sa tam objavi taka cena...

Hinsi

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Júl 2014, 19:12

A neptal ses náhodou před chvílí na konkrétní reproduktor, místo celé reprobedny? Připadá mi, že nějak sám nevíš, co bys potřeboval.

juraj55

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa juraj55 » 18 Júl 2014, 19:46

ano reproduktor. a ja si uz potom vyberem bednu ktora bude osadena podobnym reproduktorom.

ynotech
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 01 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Pezinek ( pezinok )
Vek: 34

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa ynotech » 18 Júl 2014, 19:58

:axe:
0
Nikdy mi nič nefunguje na prvý krát :-D

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa divnyjean » 18 Júl 2014, 21:11

preco som presne vedel, ako to dopadne?
0

Hinsi

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Júl 2014, 21:15

Tak když to víš, tak proč mu neporadíš repro univerzální do obýváku, na zahradu, na (chlastací) "akci", ... ? Já sem asi blbej, ale představit si to neumím. Já se klidně rád poučím.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: odporucte repro k LM3886-ke

Príspevok od používateľa jazzym » 18 Júl 2014, 22:20

0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok