delay modul

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

adykr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Júl 2014, 23:56

delay modul

Príspevok od používateľa adykr » 27 Sep 2014, 15:00

Zdravim Vas. Chcem Vas poprosit o jednu radu. Chcel by som postavit modul, ktory by dokazal regulovatelne opozdievat dva kanaly (stereo). Chcel by som to pouzit pre 5.1 system, kde predne reproduktory prehravaju zvuk bez oneskorenia ale zadne dva budu prehravat s malym oneskorenim v milisekundach (nieco ako ozvena) pre navodenie dojmu priestoru. Asi sa to bude dat urobit iba s pouzitim mikrokontroleru. V tychto suciastkach sa vsak vobec nevyznam. Mal som DVD prehravac znacky orava s usb vstupom a 5.1 vystupom. Tento prehravac dokazal z mp3 spravit priestorovy zvuk. Mne by stacil aj nejaky analogovy obvod. zdroj zvuku bu som mal mp3 prehravac alebo notebook. vdaka za kazdy napad a pomoc.
0

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Re: delay modul

Príspevok od používateľa danhard » 27 Sep 2014, 15:08

A co je zdroj signálu ? dyť to udělej digitálně už tam :)
0

adykr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Júl 2014, 23:56

Re: delay modul

Príspevok od používateľa adykr » 27 Sep 2014, 16:46

Skusal som. Najprv som si pre notas kupil externu zvukovu kartu do usb s 5.1 vystupom a potom som hladal prehravac ktory by dokazal priestorovo prehravat mp3 format. Napriklad VLC player sice prehra 5.1 zvuky (z DVD) ale nedokaze to s mp3. Potom som to skusal s Winampom. Winamp sice ma plug-in, s ktorym ide akoze full dvd ozvucenie s mp3, ale nema funkciu opozdenia. Rad by som si teda postavil vlastny modul. Snad nejaky analogovo digitany prevodnik, nejaky zvukovy procesor a na vystupe opet D/A prevodnik
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: delay modul

Príspevok od používateľa tom666 » 27 Sep 2014, 17:37

2x PT2399 (stereo):
Prílohy
pt2399_surround_delay_app_circuit.png
0

adykr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Júl 2014, 23:56

Re: delay modul

Príspevok od používateľa adykr » 28 Sep 2014, 12:48

jej vdaka. toto vyzera dobre. Nasiel som aj dalsie informacie o tomto na http://www.diyaudiocircuits.com/tutoria ... alog-echo/
Idem si zhanat suciastky. Este tak navrhnut nejaky plosak a uz nech to pajkujem :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok