Slúchadlový zosilňovač pre AKG-K702

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Slúchadlový zosilňovač pre AKG-K702

Príspevok od používateľa remusator » 07 Okt 2014, 11:16

Ahojte,
už dlhšiu dobu som pokukoval po slúchadlách. Po nevydarenom pokuse s eXtra bass sony som si povedal, že chcem niečo "referenčné", neprebasované, až to skončilo pri AKG k702.
Sluchátka sú to super, PC s integrovanou zvukovkou (napájanou priamo zo zdroja) mi ich ako tak zvláda. No problém nastáva pri prehrávaní hudby z iPodu / telefónu. Jednak je to potichu, hlasitosť musím mať medzi 75 a 100 %, a tam už dochádza aj k značnému skreslovaniu zvuku, proste to nie je ono.
Pri PC to je fajn, ale tiež ich používam vpodstate skôr potichšie, lebo ako ich dám hlasnejšie, ani integrovaná zvukovka nestíha tak, ako by som chcel.

Rozmýšlam teda, čo a ako s tým. Jedným z riešením by bola kúpa DAC / AMP komba, teda aby som to vedle použiť priamo s PC, ale aj zdrojom analógového signálu - iPod, telefón. Tu však nastáva problém. Ako inak, cena. Dať 100 a viac € za prístroj, ku ktorému sa na nete dozviem ze je to shit sa mi nepozdáva. Naviac neviem si predstaviť rozdiel medzi zariadením za 100 a 1500 eurami (aj také som na nete našiel).

Druhou možnosťou by bolo niečo také si vyrobiť doma. Zimné obdobie sa pomali blíži. Vianočné koledy v hypermarketoch to síce ešte neoznámili... Začínam ale zisťovať, aké by boli možnosti, a ako by ma to vyšlo cenovo. Je zrejmé, že D/A prevodník by som sa asi nepokúšal vyrobiť, a teda v prípade podomáckej výroby by šlo len o zosilňovač. Ako zdroj zvuku by slúžili mnou už spomínané zariadenia - pc, ipod, telefón, prípadne herná konzola - analóg. Nejaké extra požiadavky na prenositelnosť nemám. Slúchadlá sú dosť velké, naviac otvorené, takže nehrozí aby som ich nosil mimo domu.

Čo by ste mi odporúčali ? V prvom rade mi ide o využívanie toho zariadenia, nie o samotnú stavbu až tak, ale rád by som niečo vyskúšal, priučil sa. Zatial mám za sebou len nejaký primitívny zosík s integráčom TDA (nie TDA2030 + subwoofer to nie je :D ). Ako je to s takýmito konštrukciami ? Dokážem za lacnejšie peniaze vyrobiť niečo, čo sa vyrovná kvalitatívne vyšším a drahším prístrojom ? Alebo sa to neoplatí, ide len o pobavenie, a ak mi potrebné súčiastky neležia doma, tak ešte na tom prerobím ? Ak by sa takéto zariadenie dalo zohnať ako stavebnica, prípadne aj so škatulkou / konektormi, to by bolo fajn, inak by som musel laborovať. Prácu so škatulkami a fitovanie plošákov neznášam.

Alebo kúpiť niečo hotové ? Dajte mi prosím nejaké návrhy. Tie slúchadlá sú pomerne dosť "power-hungry". Nezistil som presne, aký výkon by som potreboval. Preto za akékoľvek rady ďakujem.

Vďaka :)
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Slúchadlový zosilňovač pre AKG-K702

Príspevok od používateľa penjo » 07 Okt 2014, 14:37

Z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť Headamp od f. BVaudio:
http://www.bvaudio.sk/headamp.htm

Ak chceš niečo vyrábať, tak si tu popozeraj HA610:
http://svetelektro.com/Forum/ha610-mk2-t34933.html

A niečo málo na prečítanie:
http://svetelektro.com/Forum/headamplif ... 29422.html
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Slúchadlový zosilňovač pre AKG-K702

Príspevok od používateľa elmoto » 07 Okt 2014, 20:11

HA610 do tých 62ohm bude dobrý.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Slúchadlový zosilňovač pre AKG-K702

Príspevok od používateľa muziker » 12 Nov 2014, 16:54

Ospravedlňujem sa že narúšam toto vlákno, ale do rúk sa mi dostal časopis s článkom o slúchadlovom zosilňovači s tranzistormi ktorý má nízke skreslenie, tak som ho naskenoval a pridávam ho pre prípadných záujemcov sem.
Prílohy
1.png
2.png
3.png
4.png
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok