Repro k TV

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 01 Dec 2014, 09:53

Zdravim, kedze mama dostala novu tv, plochu, tak samozrejeme ma repraky smerovane dole do zeme. Coz je dnes bohuzial bezne. Zvuk ako taky nieje extremne zly (ako na samsungu u babky) ale nieje to ono... Mozno si na to treba zvyknut ale predsa len, ked ten zvuk ide priamociaro z repra do usi v jednej rovine, je to o inom...
Preto ma napadlo ze jej dorobim externe repro.
Najskor som myslel ci nie nejake domace kino ale pri pohlade na ceny som si povedal ze nie-ani jedno sa mi nepacilo :D
Tak ma napadla ina vec, a to klasicke nejake pasive repraky (nieco na styl bedniciek k tesla dominant 1039a - neviem teraz aky typ to su), k tomu nejaky zosik, stacilo by nejake tdacko, tych mam dost a z ebay prevodnik toslink->cinch. Zapinanie by som riesil podla typu zosika (rele, optoclen) na zaklade USB portu tv.

Konkretny pokus : 2 bednicky z Genius SW-HF5.1 5005, zosik TDA7376b, tym padom zapinanie cez optoclen vdaka standby a mute pinom, napajanie 60VA toroid 12V, nejaka krabicka. K tomu napr tento prevodnik :
http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical ... 2a3f31204d
Vsetky veci okrem prevodniku a repro (za lacny peniaz dostupnych) mam doma.
Ziadne party nepotrebujem (teda, mama nepotrebuje) takze mne by toto stacilo.

Je to az tak zle?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

JanoP

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa JanoP » 01 Dec 2014, 10:16

Potrebuješ ten prevodník? Nestačí zosilňovač zapojiť do slúchadlového výstupu v TV?

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 01 Dec 2014, 10:34

Stacilo by, tv ma vystup na sluchadla. Ale musim testnut ako sa sprava.
Preto by som aj chcel do toho zosiku spravit dva vstupy, prepinacie : jeden spdif (koax/optika) a jeden klasicky 2x cinch.
Zas pri optike by som nemal problem s pripadnou zemnou sluckou ak by nastala z nejakeho dovodu (tv aj zosik su trieda ochrany 2, stb aj 3 lebo ide cez zdroj tr. 2-vsetko z jednej predlzovacky, lanka je utp a do tv ide este koax ktoreho tienenie moze/nemusi byt spojene so zemou, to by som musel premerat)
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa zipaj » 01 Dec 2014, 12:28

Ak ten televízor má aj SCART, tak na ňom máš audio vstupy, ale aj výstupy z TV, to všetko s linkovou úrovňou (zdá sa mi že 400mV/47kohm) a takisto ovládacie napätie, akurát že akurát že výstup nie je regulovaný, takže ovládanie hlasitosti na zosilňovači.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 01 Dec 2014, 12:40

Jasne a nemam ten 2tyzdnovy tv rozobrat a vytiahnut si linku zpred Dclassu ?
:roll:
Samozrejme viem co scart obsahuje a rozhodne to cez neho nebudem riesit.
V podstate to vidim (opat) tak ze nemusime uz nic riesit... Naco...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Dec 2014, 14:10

psichac: riesil som nieco podobne, 5.1 reproduktory (nieco ako tie genius, ale v ciernom), ja som to jednoducho napojil na sluchatkovy vystup - nechcel som, aby isiel zvuk aj z tych plechovych reproduktorov z telky a dalsia vec, aby sa dala nastavit hlasitost DO od telky, casto sa meni hlasitost a pouzivat 2 dialkove, to by bolo komplikovane. niekolko rokov to funguje bez problemov, teraz este planujem automaticke zapnutie/vypnutie - chcem vyuzit tych 12V zo scart na identifikaciu, ci je zapnuta telka.
So zemnou sluckou som nemal problem, tv a reproduktory su 2 zilovy privod, z jednej predlzovacky, nebol problem ani s UPC a antennou.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa mkat » 01 Dec 2014, 15:21

Ja som to riešil na mojej Technike ,čo mám v pracovni,ktorá mala strašne plechovy zvuk.Odpojil som vnútorné repráky.A kable som vyviedol von a cezn konektor som pripjil vhodné repráky.(bedničky)Zvuk mám momentálne v pohode,regulujem ovládačkou.Ved tv má svoj zosilovač,tak načo pridávať zbytočne další.
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 01 Dec 2014, 17:02

pocitujlasku napísal:nechcel som, aby isiel zvuk aj z tych plechovych reproduktorov z telky
Pockaj cize pri spdife idu aj repra v telke? To je nejaka blbost nie?
Pri sluchadlach sa samozrejme odpoja ale podla mna by sa mali aj pri spdife...
No nic, vyskusam...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Dec 2014, 17:56

to ti neviem, ja mam iba klasicky analog vstup, a ked som tahal zo scart, tak isli aj tie vstavane, skusal som moje druhe domace kino pichnut na telku a pustit zvuk cez hdmi, ale nemal som moznost v menu telky vypnut, resp. presmerovat zvuk do hdmi a vypnut tie interne. Skus si pozriet v manuale telky, ci je tam moznost zmenit kam pojde zvuk. Co mam skusenosti u lacnych tv, tak to proste ide na vsetky vystupy a zapoj si zosik na ktory chces, ale ostatne nevypnes.
Preto som to hodil cez sluchadla, a mozu si stelovat zvuk DO od telky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 01 Dec 2014, 20:23

No, pozrel somto v nastaveniach a da sa tam prepnut medzi reproduktormi tv, sluchadla a vypnute takze no problem.
Iked najskor panika ze pripojil som tam sluchadla a zvuk isiel aj aj ale ked som to prepol ma sluchadla tak repro ticho a sli iba sluchadla takze nieje problem.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
kurenco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 20 Aug 2013, 23:29
Bydlisko: Senica
Vek: 30

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa kurenco » 02 Dec 2014, 10:34

Aha? :D na spinanie zosilnovaca sa da vyuzit usb port telky a usb port pc? :D toto ma preco nenapadlo, ked som lepil dokopy nejaky podivny audiodetektor na spinanie zosilnovaca s predzosilnovacom k telke? Som tam dal audiodetektor, ktory sice funguje, ale teraz sa modlim aby herci neprestavali rozpravat aj napriek tomu, ze som v uvedenej scheme pouzil asi 12 nasobnu kapacitu pred rele a operak nastavil na zosilnenie, ze zosilnovac sa zapne aj ked polozim blizsie mobil :D vsak nabuduce budem ovela chytrejsi :D Len chcem podotknut, ze korekcny predzosilnovac v telkach co vacsinou stoji za prd ako u mojich samsungov a LG a podobne nieje pouzitelny, ked tahas vystup na zosilnovac zo sluchadloveho vystupu. Neviem ako u tvojej telky ( telky tvojej mami :D ), ale ked pripojim vystup zo sluchadiel zvuk je totalne nemastny a neslany a v telke nejde nastavit, preto aj ked niesom vyznavacom popraskaneho stropu, som pouzil korekcie. V tvojom pripade by som pouvazoval aspon nad zvyraznenim bassov, lebo vacsinou co som sa stretol ten signal co stade lezie je hodny fakt len tych plechacikov v tom plastovom rame
0
Hlúpy sa opýta a vyzerá ako debil 5 minút..
Hlúpejší sa neopýta a bude debil stále...

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Repro k TV

Príspevok od používateľa psichac » 02 Dec 2014, 13:25

no šak dá...bud surovo cez rele spínať napájanie k zosíku, alebo ak má zosík vstupy ako standby a mute tak (to aspoň myslím) by sa dalo cez optočlen : usb na ledku a trand by spínal standby na Vcc (12V) a mute tak isto, ale s nejakým 1-2sek oneskorením (RC člen?)
no a zvuk : mama si bassy ešte sťahovala lebo jej to hučalo, nemá ich rada...
ved uvidím, v piatok by som mohol mať tie repro, možno ich aj dám do funkčného stavu :) ale jej tam bude stačiť 2.0, nepotrebuje 5.1 kino...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok