Kvalitné gitarové kombo (do 15w)

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Qwerty2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 19 Feb 2014, 08:51
Vek: 24

Kvalitné gitarové kombo (do 15w)

Príspevok od používateľa Qwerty2 » 05 Dec 2014, 22:14

Zdravím. Plánujem si postaviť nejaké poriadne gitarové kombo kedže mám elektrickú gitaru ale kombo nie , to ktoré som používal som už musel vrátiť. Myslím si že výkon stačí do 15w lebo hrávam prevažne doma v pivnici ale aj s kamarátmi len tak pre radosť, ale nemáme poriadnu skúšobňu, tak len ,, potichu " vždy u niekoho.
Cenu si predstavujem tak do 130€ ak by sa dalo rád by som aj lacnejšie , ale nie na úkor kvality.
Predzosilnovač by som chcel lampový napr. http://tubeamp.wz.cz/guitar_preamp.php
Len som s elektrónkami ešte nerobil tak asi najprv prečítam nejaké knihy.
Koncák ma napadol pcl86 ale nechám si poradiť aj polovodič.
Reprák mám doma arn 5604 (príkon 15w, stredobas) ak by bol vhodný rád by som ho použil iný vyhliadnutý nemám možno nejaké straršie tesla z bazaru.
Ostatné neskôr. :)
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalitné gitarové kombo (do 15w)

Príspevok od používateľa zipaj » 05 Dec 2014, 22:44

Pokiaľ si chceš postaviť kombo, postav niečo čo sa komerčne vyrába a neexperimentuj (nehovorím že to nie je niekedy prínos). Taktiež by som sa zameral na elektrónky ktoré bežne kúpiš aj v budúcnosti (PCL86 sa nevyrába) a bude problém s jej žeravením (13,5V). Ak ti stačí výstupný výkon 15W zameral by som sa na koncový stupeň PushPull s dvoma EL84, napr. Vermona MV3, VOX AC15 a mnoho ďalších, hľadaj na internete, alebo ti poradia ďalší.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Qwerty2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 19 Feb 2014, 08:51
Vek: 24

Re: Kvalitné gitarové kombo (do 15w)

Príspevok od používateľa Qwerty2 » 06 Dec 2014, 17:56

Čo hovoríte na toto: http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-z ... error-Head
A je tam aj schema :)
Len sa neviem rozhodnúť, či to nacpať do komba, alebo radšej zvlášť hlavu a box.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok