Čo nám výrobcovia predávajú?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Jan 2015, 12:01

Skopírujem sem jeden svoj "článok", ktorý som pôvodne písal pre web repromania.net. Myslím, že je vhodné vedieť, čo nám predajú aj renomovaní výrobci v nižších cenových triedach a o čo hodnotnejšiu vec si za rovnaké peniaze človek postaví vlastnými silami. Možno teraz niekomu vezmem jeho ilúzie priamo na Nový rok (všetko dobré prajem), ale život je už raz taký... :)
Tu to je:
Dostal jsem do "daru" pár reprosoustav Wharfedale Valdus 500. O co se jedná? Mělo by jít o třípásmový sloupový reprosoustavy v kabinetech z MDF.
Majitel tvrdí, že nové stály 38 000Kč - nevím zda to pravda je, nebo není, ale pokud ano, tak by od renomovanýho výrobce, jako je Wharfedale čekal seriozní jednání. Tedy že alspoň to, co uvádí, že je pravda. Jak to ale je?

Po sejmutí plastovýho rámečku s průzvučnou tkaninou (rámeček není moc bytelný) na nás vykoukne čveřice reproňů. Že jsou spodní tři papíráky stejný, je hned evidentní. Zajímavě vypadá výškáč, který ale není to, za co se na první pohled vydává. Po sejmutí jehoplastovýho čel, které tvoří difuzor a zvukovod zároveň na nás vyskočí 3/4" plastová kalota s FS=2250Hz, jaká se používá v různých čínských srandách typu Genius atd.
Co ty ostatní repráky? No normální papírový osmičky s pěnovým závěsem (závěsy se rozpadly, proto jsem bedny dostal) v plechovým koši, jaký známe ze všech běžných čínských repro.
Opravdu 3-pásmo? Nikoliv. Je to 2,5-pásmo a i to krásně odfušované. Spodní dva středobasy mají svůj společný objem cca 35L a bassreflex naladěný na odhadem 45Hz. Výhybku pro ně tvoří jedna malá cívečka 5mH na feritovým jádru. Horní středobas je v samostatným objemu (cca 12L) spolu s výškačem. Má taky bassreflex (tak 60Hz) a je zapojen BEZ VÝHYBKY napřímo. V sérii s výškáčem je pak elektrolyt 2,2uF a jakási pojistka...v jedný z beden ale pojistka výšku nezachránila...ani nemohla. Výhybka má velmi malou strmost a výškáček není moc bytelný. Všechny 3 součástky výhybky jsou přilepeny k terminálu.
Kdo by za svý peníze čekal alespoň slušnou dýhovanou MDF ozvučnici, je na omylu. 18mm zafóliovaná DTD (není to ani lamino), bez jediný výztuhy...jako jediná výztuha je příčka, co odděluje "basáky" od "středobasu" a výšky.
Jak to hraje? Nevím...vzhledem k tomu, že repráky nebyly OK a nemíním se v případě takovýho hnoje ani zabývat opravou, tak jsem neslyšel a neměřil (krom FS výškáče). Ale žádný zvukový orgie bych d toho ani nečekal.
Beru zpátky pomluvy, co jsem vyřknul na moje někdejší budky Chario Reference 200 za 20 000Kč. Ty byly alespoň opravdu dýhované (black ebony), byla to opravdu MDF, byla tam opravdová výhybka a slušný repráky (Audax + Seas), které k sobě pasovali...
Co lze říct závěrem? Za 38 000 Kč lze postavit bedny, které budou někde úplně jinde a patrně zválcují i kategorii kolem 200 000Kč...

Pokochejte se fotkama (za kvalitu se omlouvám, je to narychlo telefonem)...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
kapravy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 17 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Dublin
Vek: 42

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa kapravy » 01 Jan 2015, 13:24

Ahoj,dnes aj slubena vegeta bez glutamanu obsahuje miesto toho ine sracky,takze je to tak zo vsetkym a neni sa co cudovat.:lol:
Akurat citam recenzie na tie sustavy a nevyzera ze by ludia s nimi neboli happy.
Maju vraj nadherny otvoreny prejav plny detailov,tvrde bassy a tak dalej a tak dalej.
Tym vsak nechcem povedat ze nemas pravdu,ale to ze by mozno stalo za skusku ich zrepasovat,mozno to nakoniec budu predsa len pekne bednicky.
Wharfedale zas neni az tak smejdacka firma,aj ked po Tvojom prispevku rozkucham kazde na ktore narazim,aby som sa kukol na crievka.
Pockajme co na to povedia tunajsi audiofili,
Inak pekny clanok. :agree:
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa Hinsi » 01 Jan 2015, 13:27

kapravy napísal:Tym vsak nechcem povedat ze nemas pravdu,ale to ze by mozno stalo za skusku ich zrepasovat,mozno to nakoniec budu predsa len pekne bednicky.
To je snad jen novoroční fór. :lol:


Z těch recenzí je tak akorát vidět ten pozitivní marketing a taky co sou lidi zvyklí poslouchat za šajsse.
0

Používateľov profilový obrázok
kapravy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 17 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Dublin
Vek: 42

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa kapravy » 01 Jan 2015, 13:42

Hinsi,mas skusenosti s Wharfedale sustavami?
Stryko ma asi 2 pary este stare modely 90tych rokov a hraju nadherne.
Zil som tiez v nadeji ze za 30 000 korun to nebude tak spatne hrat od danej firmy.
Asi mas pravdu,na audiokarme pisu ze 75$ je pre ne idealna cena. uz mlcim :ignore:
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa Hinsi » 01 Jan 2015, 13:54

Nemám s nimi zkušenosti, ale když to vidím, tak ani nechci mít. Já bych si bedny nikdy nekoupil, ani ty dražší. Všechno je to beztak hentaký šmejd. Dobrý bedny lze dneska jedině postavit vlastní. :thumbup:
0

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa martin286 » 01 Jan 2015, 14:19

jednoznacne, co si spravis sam, je najlepsie... ALE, neiekedy to nejde... no skuste si vyrobit vlastny mobil,telkac, ...
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Jan 2015, 14:55

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:15, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
kubko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19 Júl 2014, 15:50
Bydlisko: NR

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa kubko » 01 Jan 2015, 15:04

Ake menice si pouzil a tu prednu stenu si menil celu ci si zacpal tu vrchnu dieru kusom mdf?
Opis trochu a ten kobercek je super,paradicka :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Jan 2015, 15:34

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:15, upravené celkom 1 krát.

LukasX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 13:40
Bydlisko: PU

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa LukasX » 01 Jan 2015, 17:04

Tiež prispejem... Heco Victa 500 :lol:

Edit. pre porovnanie výhybka mojich VMAII S...
Prílohy
P1010723.JPG
P1010726.JPG
P1050061.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Jan 2015, 17:41

By som povedal, že v porovnaní s tými Wharfedale sú tie Heco Victa veľmi poctivé bedne. :lol:
Chario Reference 200, cena cca 800€/pár, osadenie Audax HM17xxxx (upravený firmou Chario) + SEAS 27TFF-CH
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
kubko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19 Júl 2014, 15:50
Bydlisko: NR

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa kubko » 01 Jan 2015, 19:29

To si kupoval z JPmarket? to naozaj stoji 13 euro kus ten Energy 5DR61044?
0

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 01 Jan 2015, 19:30

Kdo by za svý peníze čekal alespoň slušnou dýhovanou MDF ozvučnici, je na omylu. 18mm zafóliovaná DTD (není to ani lamino), bez jediný výztuhy...jako jediná výztuha je příčka, co odděluje "basáky" od "středobasu" a výšky.
tak nakoniec ten skelet poslužil dobre :wink:
niečo je na tomto velmi divné , pretože tam kde je všetko s majitelom v poriadku tak vydrža v dobrom stave desiatky rokov aj nekvalitne hrajuce bedne.Tu bol niekto evidentne prasa .Ja by som sa nespoliehal na to že tam je všetko pôvodne od vyroby. A už vobec nie že predchadzajuci majitel bol ten, čo ich kupil za 38000 :thumbdown:
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Jan 2015, 19:56

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:16, upravené celkom 1 krát.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 01 Jan 2015, 20:46

reprosustavy treba servisovat to je jak auto :thanks:

no podlamna to kupil na parkovisku od , nie tak celkom uplne bieleho, "obchodnika" čo ma rodinu v Englande :wink:
zopar rokov to skryval na chate a potom si na teba tvoj kamarat vymyslel historku o davnej novej kupe za 38kilokacek :D

no mne je to jedno, ale toto mi nepride ako spolahlivy zdroj na hodnotenie. z tej vyhybky určite skončili dve najvačšie cievky na váhe v zbernych kovoch. :lol:
0

dilinogadzo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Dec 2014, 04:46
Bydlisko: Chata pod lesom

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa dilinogadzo » 01 Jan 2015, 21:29

Mne zas pride, ze niekto sa narodil s atrofovanym mozgom.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 02 Jan 2015, 11:07

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:16, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
kurenco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 20 Aug 2013, 23:29
Bydlisko: Senica
Vek: 30

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa kurenco » 02 Jan 2015, 16:28

Kaslat na bedne, vseobecne ked si clovek pozrie co sa dnes predava a co sa kupuje, je to na zaplakanie. Na skole pri vyrobe rocnikovej prace sme boli buzerovany za kazdy detail a ked si clovek pozrie co lezie s tych tovarni...kupil som si gramovezu a privodna snura (fáza) este pred trafom presrobovana samorezkou o hlinikove sasi, zahadne to nicomu nevadilo, az kym mi nenamotala audiopasku a nevrazil som donej ruku aby som ju vymotal :idea:
Robi sa uplny bordel..nepravdive udaje, lacne materialy za cenu drahych, snura od repraku prilepena z vnutornej strany o stenu bedne chemoprenom, ani uzol ani srob ani svorka, ostala mi v ruke..
Nedavno som rozoberal 5 rocne ovp-cko telku este crt a hlavne trafo bolo pripojene zo siete hrubim kablom avsak v skutocnosti viselo na dvoch odfarbenych vlasoch :thanks:
Vo velkom boome stary rodicia nakupili prepatove ochrany (cca 30eur kus) a ked svacol blesk zhoreli 3 televizori s vybavenim, chladnicka z mrazakom a prepatove ochrany nist :D
HPckova atramentova tlaciaren za 280 eur mi pred prvou reklamaciou vytlacila 15 a pol strany.
Mozes kupit aku chces znacku, ci lacnu ci drahu, kazdy chce dnes bohatnut a podstivostou to dnes nejde, tak treba fusovat vsetko. Ci to je Wharfedale Valdus 500 alebo vysavac z planea kde bol motor upevneny troma binderkami
0
Hlúpy sa opýta a vyzerá ako debil 5 minút..
Hlúpejší sa neopýta a bude debil stále...

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa E001 » 02 Jan 2015, 19:07

Jazzym to myslíš vážne?
"reprosustavy treba servisovat to je jak auto :thanks: "
Mám staré Tesly ARS 1034 a hrajú aj bez servisu. Vtedy bola na závesy použitá tak kvalitná guma, že vydržala dodnes. Len škoda, že mi do obývačky nepasujú rozmerovo. Skôr potrebujem stĺpovky. Momentálne mám bývalé Dynamic pearl DP 220 - kúpené asi pred 15-timi rokmi v Nemecku za cca 160 DM. Tie som požičiaval "dlhodobejšie" deťom a vrátili sa mi v zúboženom stave... hrali iba štyri z ôsmych reprákov. Po otvorení som našiel " výhybku" tvorenú dvomi kondíkmi, tak zostala origo iba krabica. Narval som tam TVM -ká, po rokoch som vymenil výškáče za Monacory ale stále to neni ono. Čo som pozeral na nete po High- endovkách tak dosahujú sumu môjho ročného príjmu, tak sa asi vrhnem do stavby voľačoho overeného sám, aj keď viem, že je to beh na dlhéééé trate.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 02 Jan 2015, 20:12

E001: Pravidelný servis sústav spočíva tak leda v utretí prachu... Po 10-20 rokoch je vhodné skontrolovať stav kondenzátorov vo výhybke (predovšetkým elektrolytických), prípadne kondy vymeniť.
Gumové závesy repro sú obvykle naveky, po rokoch je vhodné u niektorých urobiť "renováciu" pomocou acetónu, regumu a silikónového oleja. Penové závesy sontrlovať, ak sa začínajú droliť, tak vymeniť. Inak bedne nepotrebujú žiaden servis a už vôbec sa to nedá porovnávať s autom. :lol:
0

Napísať odpoveď