Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 16:54

Zdravím.
Mám autorádio Sony CDXS22. Chcel by som vedieť či, a ako sa dá pripojiť tak, aby som cez jeho zosilňovač vedel prehrávať pesničky napr. z mobilu. Zvuk sa nemusí dať nastaviť autorádiom, ide mi čisto len o zosilňovač a k nemu by som si už spravil vlastný predzosík a korekcie. Nechcem ale pokaziť rádio, takže by som si to predstavoval tak, že by tam bol prepínač ktorým by som prepínal či má ísť do zosíku signál z rádia alebo z jacku. Zosilňovač tvorí TDA 8589BJ/R1Cu
Vďaka za každú radu :wink:
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

xpert
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 28 Dec 2014, 01:24
Bydlisko: okres NZ

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa xpert » 21 Jan 2015, 17:00

0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 17:06

Celkom zaujímavé, len to že tam musí byť CD s "tichom". Nešlo by to pripojiť priamo na zosík ?
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

xpert
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 28 Dec 2014, 01:24
Bydlisko: okres NZ

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa xpert » 21 Jan 2015, 17:14

nie.
resp. co ja viem ?? :D to by si uz musel hladat sposob ako autoradio ozivit bez toho, aby ti hralo radio (teraz myslim nejaku FM frekvenciu) alebo CD. To by si musel hladat na doske co treba odpojit, co treba premostit a podobne finty :D Stoji ti to za tu namahu ? kolko dnes stoji jedno CD ? 10 centov ? :D
0
Naposledy upravil/-a xpert v 21 Jan 2015, 17:18, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa enigma » 21 Jan 2015, 17:15

" aux " vstup máš na radii ? stačí tam npripojiť mobil ....
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 17:18

Veď práve to že to nemá AUX... :x
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Jan 2015, 18:31

A čo FM transmitter ? alebo to tak nechceš riešiť ? pretože to by bolo v tvojom prípade asi najjednoduchšie bez zásahu do rádia.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 18:38

Zásah doňho mi nevadí ak bude fungovať :D Myslel som že by sa dalo vypátrať odkial idi signál z rádia do zosíku a tam sa napojiť... Len teraz tak rozmýšlam že zosík sa vypýna ak rádio nepoužívam ? Samozrejme rádio bude normálne ON....
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 21 Jan 2015, 18:47

Ak nemáš CD vo vnútri tak ti prepne naspäť na rádio a keďže tam nemáš AUX tak ti to nepomôže. Jedine ak by si tam dal čisté CD ale neviem či to rádio rozpozná a nevypluvne ti ho náhodou :D najlepší bude asi ten transmitter ale môžeš skúsiť aj to s tým prázdnym CD.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 18:50

A to je ďalšia vec, nechce to brať CD čka :D Aj keď tam dám 100% dobré tak buď ho ani nezoberie alebo ho po chvíly vyhodí a pod... zoberiem to zajtra do školy a uvidíme čo sa dá, ak by sa to opravilo tka si v núdzovom prípade napálim pár CD miesto mobilu... :wink:
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 21 Jan 2015, 18:58

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

xpert
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 28 Dec 2014, 01:24
Bydlisko: okres NZ

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa xpert » 21 Jan 2015, 19:13

Raz som opravoval take radio, ktore vyhadzovalo CD von. Bol tam zlomeny plastovy kus v podavacom mechanizme.
Mechanizmus si najskor vcucne CD dovnutra, a potom ho pritlaci na motorcek. Lenze vdaka tomu zlomenemu kusu CD nedosadalo uple kam malo, resp. CD aj dosadlo, ale mechanizmus sa nedostal do konecnej polohy. Tak vyhodil von CD a vykaslal sa na to :D
Kazdopadne najskor som nevedel kde je chyba, stale som hladal elektronicky problem. Chybu som nasiel az po 3 hodinach :D
0

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa martin-f » 21 Jan 2015, 19:38

Neni v dnešnej dobe presýteného trhu plného elektroniky za priaznivé ceny kúpiť nové rádio, ktoré má AUX? Potom už tam môžeš pripojiť hoci aj vysielanie mimozemskej civilizácie. Nechcem robiť reklamu, ale slušné rádio zoženieš napríklad Pioneer v cene okolo 50 €. Čo to je 50 € v dnešnej dobe? Oželieš 30 litrov benzínu, jedno piatkové posedenie na pive a pár kondómov na krásny večer a máš našetrené na rádio. Alebo môžeš zobrať nejaké low endové, tržnicové. Kúp prvý Sencor za 25 € a máš to. Určite by som som nerozmýšlal ako prerobiť rádio z roku 2007 na AUX.
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Jan 2015, 21:50

lenže ja nemám ani tých 20Eur :D Okrem toho to potrebujem minúť na iné účely a keď už tu to rádio mám tak som si povedal že aspoň skúsim :thumbup:
Mechaniku som mal rozobratu no nič podozrivé som nenašiel... každopádne ešte to skúsim :wink:
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

xpert
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 28 Dec 2014, 01:24
Bydlisko: okres NZ

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa xpert » 21 Jan 2015, 22:44

Ani ja som najskor nic mechanicky poskodene nevidel. Bola to krpata prkotina schovana medzi dalsimi suciastkami. Ak tam mas aj ty podobny problem, ze ti nedosadne mechanika, tak ti nebude fungovat ani prehravanie s prazdnym CD. Pretoze prehravanie sa ti proste nespusti.
Ked uz to mas rozobrate, vyskusaj prepat radio na prehravanie CD, napajkuj tie vodice podla toho linku co som ti dal a skus ci to nepojde bez CD. Mozno sa zosilnovac spusta a netrapi ho, ci sa pritom toci CD alebo nie.
0

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa martin-f » 22 Jan 2015, 16:03

Nevieš odkiaľ naškrabať 20 € ale auto máš (súdim podľa toho že sa bavíme o autorádiu-teda kam inde by asi šlo-či sa mýlim?). V tom prípade platí staré známe - Kto má na opicu, musí mať aj na banány.

Tiež nebudem pri svojom plate vyhlasovať, že si nedokážem predstaviť leto bez dovolenky v Dubaji v najluxusnejšom hoteli.

Nechcem nejako moralizovať. Je to každého vec koľko má peňazí a ako s nimi naloží. Ale vždy sa takpovediac bavím nad tým, ako každý si považuje za nutnosť mať v dnešnej dobe auto a potom špekuluje že benzín je drahý (ako na ňom ušetriť - výroba vodíku?), pneumatiky sú drahé (ako na nich ušetriť-zobrať nejaké lepšie z vrakoviska?), ide do toho hrdza (ako prejsť cez STK), rádio mi neprehráva MP3 (ako prerobiť elektroniku vnútri) a tak podobne.

Ak nemáš auto a to autorádio ti má slúžiť na iný účel, napríklad aby ti čo malo hrať v dielni, v tom prípade sa ospravedlňujem - predchádzajúci odsek sa ťa netýka.
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa Roy820 » 22 Jan 2015, 16:55

Nemám auto :D Ak by som aj mal tak asi bez toho rádia, alebo s nejakým starím :D Mám ho od kamoša a dal mi ho práve preto lebo vyplúvalo CDčka...

No po rozobratí a poskladaní sa už viac-menej eliminovalo "vyplúvanie", CD sa pekne roztočí, čítačka začne čítať no po chvíli vypíše Error, môžno bude niečo s čítačkou alebo už neviem čo :x že by bolo zlé CD sa mi nechce veriť- predtým išlo a doškriabané nieje. Žeby pomohlo vyčistiť "oko" čítačky ?
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

milosba
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 06 Jan 2014, 03:36
Bydlisko: Stakcinska Roztoka
Vek: 39

Re: Pripojenie mobilu na zosilňovač autorádia.

Príspevok od používateľa milosba » 20 Feb 2015, 18:21

Serus ROY, nasiel si riesenie pre tvoje radio? Nieco podobne riesim ja teraz, pozri si moje prispevky:
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 91#p576491

v kazdom pripade daj vediet
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok